Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι η απλη ειναι.9.90 τν πηρα.Η premier ειναι καλυτερη?

 

Απο οτι λενε τα παιδια εδω ναι ειναι πιστευω γιατι βλεπω οτι παιζει σε μεγαλες ταχυτητες εγγραφης και αναγνωσης ! κριμα παντος , δοκιμασες φορματ να κανεις ?

 

Οχι η απλη ειναι.9.90 τν πηρα.Η premier ειναι καλυτερη?

9.90 πω πω νομιζω την εβρισκες και φτηνοτερα εαν το εψαχνες καλητερα δεν αναφερομαι για το e bay , αλλα για ελληνικο καταστημα οπως πλαισιο η e shop ;)

και να φανταστω δεν ειχε card reader μεσα ...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι δν ειχε card reader.Εκανα διαμορφωση αλλα δν εγινε τπτ.Και να πω οτι το εκανε και μια φορα στις τοσες να παει στο καλο.Αλλα μια φορα τν μερα γινεται στανταρ.Θα παω να παρω μια αλλη.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες. θα ειθελα να ρωτησω και εγω κατι για αυτο το τηλεφωνο...

τι περιεχομενα ειχε στη συσκευασια το KU990 από το σημερινό KU990i. το λογισμικο του ενος απο του αλλου ειναι νεότερο;

 

ηχους κλεισης +ηχους για εισερχομενα μηνυματα παιρνει mp3 τις επιλογής μας;;;

 

ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο kp500,το μπισκοτο, γιατι να πάρω αυτο καλύτερα; το kp500 δεν εχει καλυτερο λογισμικό αφου ειναι και πιο καινουργιο;

 

οι παλιοι που εχουν, σους εχει παρουσιασει προβλημα η οθονη αφής; τα εχει παιξει καθολου;

 

τελικα ποση μνημη παιρνει 2 ή 4 gb;

 

για την μπαταρια δεν ρωταω,χαλια μαυρα απο οτι εχω διαβασει...

 

 

και τελος απο εφαρμογες και παιχνιδια, παιρνει τιποτα παραπάνω αυτο απο το kp500;

 

ευχαριστω για τον χρόνο σας....

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα σου απαντησω σε ορισμενα θεματα γιατι ειμαι καινουριος.Μολις 3 βδομαδες το χω.

Και στους ηχους κλησης και στα μνμ παιρνει και mp3 της επιλογης σου.

Η οθονη αφης δν μου χει παρουσιασει κανα προβλημα ακομα, αλλα οπως ειπα ειμαι νεος.

Τελος η δικια μου μπαταρια ειναι ικανοποιητικα καλη.Οχι σε σχεση με των ericsson βεβαια αλλα οχι χαλια.Με μεση χρηση κραταει και 3 μερες.

Παιρνει και 4 gb μνημη αλλα θα πρεπει να εχεις τα 2 γεματα για να στην αναγνωριζει.Εγω εχω 2αρα.

ΑΥΤΑ.

Πιστευω να σε καλυψα σε ορισμενα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δν ειχε card reader.Εκανα διαμορφωση αλλα δν εγινε τπτ.Και να πω οτι το εκανε και μια φορα στις τοσες να παει στο καλο.Αλλα μια φορα τν μερα γινεται στανταρ.Θα παω να παρω μια αλλη.

Δε σου εχει πεσει ποτε το τηλ . κατω ? .... λοιπον εαν παρεις να παρεις μια απο αυτες ειπαν παραπανω τα παιδια και τις εχουν τεσταρει ;)Lexar micro sd 2 gb

H

2GB Sandisk Mobile Premier ;)

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη αμα την ταλαιπωρειτε πιθανον σε κανα χρονο να σας βγαζει προβληματα. Ετσι εχω ακουσει απο αλλους γι'αυτο προσεχετε να μην σας πεφτει κατω το κινητο κι επισης αποφευγετε να το βαζετε σε στενη τσεπη παντελονιου. Η Mobile Premier δουλευει καλα γιατι ειναι πιο γρηγορη απο την απλη Sandisk. Επισης δεν εχω ακουσει απο κανεναν οτι βγαζει προβλημα με αυτη την καρτα.. αρα προτιμηστε την! Στο mediamarkt την ειχα παρει 7,50 ευρω.

Τωρα οσο αφορα τη μπαταρια μπορεις να βαλεις εξοικονομηση ενεργειας και να σβησεις τη δονηση που κανει οταν πατας την οθονη. Διαφορετικα με απλη χρηση και χωρις πολλες φωτογραφιες/βιντεο θα σου βγαζει ανετα 3 μερες!

Το Cookie ειναι καλυτερο απο θεμα λογισμικου και καρτας(παιρνει 8 γιγα)αλλα η καμερα του δεν συγκρινεται με του Viewty! Η μπαταρια τους ειναι ιδια. Απο κει και περα διαλεγεις αυτο που σε καλυπτει περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Δε σου εχει πεσει ποτε το τηλ . κατω ? .... λοιπον εαν παρεις να παρεις μια απο αυτες ειπαν παραπανω τα παιδια και τις εχουν τεσταρει ;)Lexar micro sd 2 gb

H

2GB Sandisk Mobile Premier ;)

 

Οχι ποτε δν εχει πεσει κατω το τηλ.Αρα παω για καινουρια καρτα μνημης.Δν χαθηκε και ο κοσμος!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να βγαλεις το λογισμικο της vodafone αν θες πιο καινουργια εκδοση. Εγω εχω τη v10j και "τρεχει" ελαφρως πιο γρηγορα το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη αμα την ταλαιπωρειτε πιθανον σε κανα χρονο να σας βγαζει προβληματα. Ετσι εχω ακουσει απο αλλους γι'αυτο προσεχετε να μην σας πεφτει κατω το κινητο κι επισης αποφευγετε να το βαζετε σε στενη τσεπη παντελονιου.

Τωρα οσο αφορα τη μπαταρια μπορεις να βαλεις εξοικονομηση ενεργειας και να σβησεις τη δονηση που κανει οταν πατας την οθονη. Διαφορετικα με απλη χρηση και χωρις πολλες φωτογραφιες/βιντεο θα σου βγαζει ανετα 3 μερες!

 

Εγω πανω σε αυτο το θεμα... Εχω το κινητο 1,5 χρονο περιπου μπορει και περισσοτερο. Πραγματικα το εχω ταλαιπωρησει οσο δεν παει. Εχει πεσει αρκετες φορες, εχει μπει σε ατελειωτες τσεπες και το ειχα κιολας στο φανταρικο μου. Προσωπικα εμενα με V10a εκδοση δουλευει μια χαρα, χωρις κανενα κολλημα. Η μπαταρια εχει αρχισει λιγο και τα παιζει γιατι μου αντεχει περιπου 2 μερες. Αλλα το κινητο ειναι σκυλι, δεν καταλαβαινει τιποτα!! :D Νιωθω περιφανος για το Viewty μου!!!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το τεσταρα και παιζειΠερασα ενα επεισοδιο μιας σειρας στο κινητο αλλα ειναι μορφης 3gp.Ομως οι υποτιτλοι ειναι "κινεζικοι".Αυτο συμβαινει γιατι ειναι 3gp ή και στα Divx το κανει αυτο?Να μν αναγνωριζει δηλ τς υποτιτλους.
Link to comment
Share on other sites

Το τεσταρα και παιζειΠερασα ενα επεισοδιο μιας σειρας στο κινητο αλλα ειναι μορφης 3gp.Ομως οι υποτιτλοι ειναι "κινεζικοι".Αυτο συμβαινει γιατι ειναι 3gp ή και στα Divx το κανει αυτο?Να μν αναγνωριζει δηλ τς υποτιτλους.

 

να κανεις ενσωμάτωση υποτιτλων η μπορει να ειναι περασμενοι κινεζικα , εγω χρησιμοποιώντας το total video conveter δεν εχω κανενα προβλημα στην εσωματωσει ελληνικων υποτιτλων μεσω DIVX H ALLOU CODEC ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει σε ενα-δυο προβληματα που εχω με το KU990??

1) Μολις με καλουνε δεν εμφανιζει το ονομα του καλουντος παρα μονο τον αριθμο του

2)και επισης δεν μπορω να βρω πουθενα τις επαφες που εχω και ξεκινουν με αγγλικο χαρακτηρα οπως πχ Father

Link to comment
Share on other sites

να κανεις ενσωμάτωση υποτιτλων η μπορει να ειναι περασμενοι κινεζικα , εγω χρησιμοποιώντας το total video conveter δεν εχω κανενα προβλημα στην εσωματωσει ελληνικων υποτιτλων μεσω DIVX H ALLOU CODEC ;)

 

Οι υποτιτλοι ελληνικοι ειναι.Το επεισοδιο αυτο το χω και στο pc και παιζει μια χαρα.Μολις παρω adapter θα το δοκιμασω και θα δω τι παιζει.Και κατι αλλο.Ακουστιικα υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει σε ενα-δυο προβληματα που εχω με το KU990??

1) Μολις με καλουνε δεν εμφανιζει το ονομα του καλουντος παρα μονο τον αριθμο του

2)και επισης δεν μπορω να βρω πουθενα τις επαφες που εχω και ξεκινουν με αγγλικο χαρακτηρα οπως πχ Father

 

Ενταξει το δευτερο το βρηκα αλλα καμια ιδεα για το πρωτο??

οτι και να κανω δεν μου εμφανιζει το ονομα του καλουντος. Μονο αν αποθηκευσω εκ νεου την επαφη

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεταφερει τις επαφες απο αλλο τηλεφωνο μεσω bluetooth? Ισως χρειαστει να τις περασεις ξανα. Εγω δεν ειχα τετοιο θεμα επειδη ηταν λιγες οι επαφες μου και τις μεταφερω απο τη sim.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας... ειμαι σε τρελό δυλημμα..... κυ990 ή το kp500;

βρηκα στα multirama την πληρη εκδοση στα 195€ http://www.multirama.gr/products/product.aspx?pid=0373224&catid=100400

το ku990 πηρα και τηλεφωνο και μου ειπαν οτι το κουτι γραφει 990 και οχι 990i.

 

και στο πλαισιο το μπισκοτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1233483&catalog=22&Manufacturer=LG&category=69978004 με δωρο και Aποκτήστε το τώρα από το Πλαίσιο με δώρο ένα ζευγάρι φορητών ηχείων LG! *

λενε πολλοι εδω οτι εχει προβλαμα το κυ990 σε καποια πραγματα.... εχω το νοκια Ν81 και θελω να το κανω 2η συσκευη και πρωτο αυτο που θα παρω, αλλα δεν ξερω..

το μπισκοτο εχει λενε καλυτερο λογισμικό....

 

εσεις αυτην την στιγμη τι θα παιρνατε;;;

ευχαριστω!

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν θέλεις καλή κάμερα τότε Viewty,αν όχι το μπισκότο.

Έχει καλύτερο λογισμικό,είναι πιό λεπτό και είναι πιο όμορφο(θέμα γούστου).

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν θέλεις καλή κάμερα τότε Viewty,αν όχι το μπισκότο.

Έχει καλύτερο λογισμικό,είναι πιό λεπτό και είναι πιο όμορφο(θέμα γούστου).

 

το μπισκοτο περνει ολες τις εφαρμογες που παιρνει και το 990;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ερωτηση για το ιντερνετ θελω...εγω εχω καρτα cu τις vodafone εχω τα 1000/1000 λεπτα/sms +30μβ ιντερνετ...εχω κατεβασει τις ρυθμησεις αλλα δεν μπορω να συνδεθω.. ο λογος μαλλον αποτι καταλαβα εινε επειδη το αγορασα απο γερμανο εχει το myview μεσα και μαλον γιαυτο μπερδεβεται... τι μπορω να κανω ?

 

2) καλωδιο usb ποσο κανει ? το εχετε βρει σε καπιο καταστημα ? ....ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ερωτηση για το ιντερνετ θελω...εγω εχω καρτα cu τις vodafone εχω τα 1000/1000 λεπτα/sms +30μβ ιντερνετ...εχω κατεβασει τις ρυθμησεις αλλα δεν μπορω να συνδεθω.. ο λογος μαλλον αποτι καταλαβα εινε επειδη το αγορασα απο γερμανο εχει το myview μεσα και μαλον γιαυτο μπερδεβεται... τι μπορω να κανω ?

 

2) καλωδιο usb ποσο κανει ? το εχετε βρει σε καπιο καταστημα ? ....ευχαριστω!

Πρέπει να έχεις το VF Prepaid επιλεγμένο!

2)Γύρω στα 5-10 ευρώ έχει!Τα καταστήματα δεν έχουν...μόνο στο ίντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση.Οπως εχω ξαναπει γιατι τους υποτιτλους μου τους βγαζει "κινεζικους"Μηπως φταιει το προγραμμα που χρησιμοποιω?Ειναι το xilisoft video converter.Ξερει κανεις τι παιζει?Aφηστε.Εμαθα τι παιζει.Για να δειχνει τους υποτιτλους "καθαρα"θα πρεπει να τους ενσωματωσεις.Ξερει κανεις αν με το xilisoft γινεται να ενσωματωθουν υποτιτλοι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση.Οπως εχω ξαναπει γιατι τους υποτιτλους μου τους βγαζει "κινεζικους"Μηπως φταιει το προγραμμα που χρησιμοποιω?Ειναι το xilisoft video converter.Ξερει κανεις τι παιζει?

Eγώ έχω το xilisoft video converter και δουλεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις το VF Prepaid επιλεγμένο!

2)Γύρω στα 5-10 ευρώ έχει!Τα καταστήματα δεν έχουν...μόνο στο ίντερνετ!

 

φιλε μου το vf εινε επιλεγμενο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...