Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπε και ο Spidey , όπως τα λες είναι!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

The Genuine LG Viewty TV-Out Cable (UTC-100) allows you to listen to your MP3s, play your games, or watch your videos from your Viewty handset on any regular TV, HDTV, LCD-TV or projector!

Ισχύουν τα παραπάνω για το καλώδιο tv-out γιατί στο forum διάβασα ότι μόνο τα video μπορείς να δείς?

Link to comment
Share on other sites

The Genuine LG Viewty TV-Out Cable (UTC-100) allows you to listen to your MP3s, play your games, or watch your videos from your Viewty handset on any regular TV, HDTV, LCD-TV or projector!

Ισχύουν τα παραπάνω για το καλώδιο tv-out γιατί στο forum διάβασα ότι μόνο τα video μπορείς να δείς?

ισχύουν...;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στο παραπάνω άρθρο μου, ότι ακόμη και το βίντεο που έχει μέσα το κίνητο σαν δείγμα divX αν το μετακινήσω στην εξωτερική μνήμη δεν το αναγνωρίζει. Αν το επαναφέρεις όμως στην κάρτα του κινητού παίζει κανονικά. Έχετε παίξει κανονικά βίντεο από την εξωτερική μνήμη; Αν ναι, πείτε μου σας παρακαλώ τον τρόπο που περάσατε το βίντεο στο κινητό. Δεν χρησιμοποιώ το LG suite γιατί μου τα περνάει κατευθείαν στην κάρτα του κινητού και δεν βλέπω κάπου κάποια επιλογή επιλογής κάρτας (εξωτερικής ή του κινητού). Πέρασα USB driver για το κινητό για να το αναγνωρίζει όπως κάθε stickάκι και σκέφτομαι μήπως στην τελική φταίνει αυτό (ότι δεν είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος).
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στο παραπάνω άρθρο μου, ότι ακόμη και το βίντεο που έχει μέσα το κίνητο σαν δείγμα divX αν το μετακινήσω στην εξωτερική μνήμη δεν το αναγνωρίζει. Αν το επαναφέρεις όμως στην κάρτα του κινητού παίζει κανονικά. Έχετε παίξει κανονικά βίντεο από την εξωτερική μνήμη; Αν ναι, πείτε μου σας παρακαλώ τον τρόπο που περάσατε το βίντεο στο κινητό. Δεν χρησιμοποιώ το LG suite γιατί μου τα περνάει κατευθείαν στην κάρτα του κινητού και δεν βλέπω κάπου κάποια επιλογή επιλογής κάρτας (εξωτερικής ή του κινητού). Πέρασα USB driver για το κινητό για να το αναγνωρίζει όπως κάθε stickάκι και σκέφτομαι μήπως στην τελική φταίνει αυτό (ότι δεν είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος).

 

Φιλε μου όσο καιρό το είχα ποτέ δε μου εμφάνισε το πρόβλημα που αναφέρεις.Με το που το έβαζα το έβλεπε κατευθείαν ο υπολογιστής (καλά κάνεις και δεν ασχολείσαι με το lg suite).Δοκίμασε να αλλάξεις κάρτα μνήμης.Εγώ είχα sandisk και apacer.To kc910 ας πούμε έχει ένα θεματάκι με την kingston.Για δοκίμασε άλλη κάρτα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

έχω ξανά ρωτηση αλλα δεν πήρα απάντηση,ξερει κάποιος να μου πει ποιο ειναι το τελευταίο firmware του κινητού?κανει κατι restart απο μονο του και θελω να ξερω αν εχω το τελευταίο firmware...το δικο μου ειναι...KU990_V10c
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω ακριβώς ποιά είναι η τελευταία (νομίζω V10f), αλλά σίγουρα δεν είναι η V10c...

 

Το δικό μου φοράει την V10d.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας στο εξής θέμα.

Στο τηλέφωνο αν δεν χρησιμοποιείς βιντεο κλήση που χρειάζεσαι το 3g μήπως είναι καλύτερα ,απο πλευράς αυτονομίας, να αλλάξουμε την ρυθμιση απο αυτόματο σε gsm μόνο για να μην αλλάζει συνέχεια απο h σε 3g ή g σκέτο?

Μπορεί σε περιοχές που δεν είναι καλό το σήμα του 3g να προσπαθεί ανεβάζοντας τα βατ εκπομπης να πιάσει καλύτερα ενώ αν ήταν μόνο στο gsm που πιθανόν να έχει καλύτερο σήμα(λόγω χαμηλών απαιτήσεων) να έχει καλύτερο σήμα και να τρώει λιγότερη μπαταρία...

 

Για πείτε την αποψή σας

Και πολύ καλά θα κάνεις...

 

Άμα δεν χρειάζεσαι το 3g το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το απενεργοποιήσεις. Και μπαταρία θα γλυτώσεις και τα γνωστά προβλήματα που έχουν τα 3g δίκτυα σε κάλυψη θα ξεχάσεις.

 

Προσωπικά είχα να πάρω 3g κινητό αρκετό καιρό (2 χρόνια), στο οποίο και πάλι το είχα απενεργοποιήσει. Όταν πρωτοπήρα το viewty είπα να το ξαναδοκιμάσω, αλλά εντός 2 ημερών το είχα βγάλει... :p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Spidey, έχω περάσει στο κινητό ακόμη μια κάρτα μνήμης, της οποίας όμως το όνομα δεν το θυμάμαι. Ακριβώς το ίδιο συνέβαινε και γι'αυτό είπα να δοκιμάσω με Kingston. Στην τελική μήπως φταίει ο τρόπος που μετατρέπω σε divX τα βίντεο (αν και όπως ανέφερα τα βιντεάκια παίζουν μια χαρά στην μνήμη του κινητού). Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου topic και βλέπω διάφορες απόψεις για το πρόγραμμα που χρησιμοποιείται και τις ρυθμίσεις. Θα μπορούσες να με διαφωτίσεις; Προκαταβολικά σε ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. Να προσθέσω ότι μόλις πήρα την LG (με διαφορά 20λέπτου από το μήνυμα μου) και μου λέει ότι μπορεί να φταίει η κατάληξη .divx που έχουν τα αρχεία (ενώ έχω χρησιμοποιήσει το λογισμικό της LG) και να δοκιμάσω την κατάληξη .avi. Έχω δοκιμάσει να το μετατρέψω σε πολλές μορφές αλλά τίποτα. Λίγη βοήθεια στο πρόγραμμα μετατροπής (δηλαδή ποιο απ'όλα να χρησιμοποιήσω) και στις ρυθμίσεις...:worry:

Link to comment
Share on other sites

έχω ξανά ρωτηση αλλα δεν πήρα απάντηση,ξερει κάποιος να μου πει ποιο ειναι το τελευταίο firmware του κινητού?κανει κατι restart απο μονο του και θελω να ξερω αν εχω το τελευταίο firmware...το δικο μου ειναι...KU990_V10c

 

Το δικό μου αγορασμένο 16/01/09 έχει 10d

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τα βιντεάκια του κινητού τα μετατρέπω με το total video converter.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τα βιντεάκια του κινητού τα μετατρέπω με το total video converter.

πολύ καλό είναι και το AnyVideoConverter που είναι free και βρίσκεται στο download.com ...;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Aυτό η αλήθεια δεν το δοκίμασα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό του τηλεφώνου όταν μιλάτε σας παραμορφώνει ή καλύτερα τρίζει ?

Γενικά είναι δυνατό ή μου φαίνεται?

Το χαμήλωσα αλλά σαν να "τρίζει" λιγουλάκι...

Κανείς κάτι παρόμοιο ή καμιά λύση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Spidey, έχω περάσει στο κινητό ακόμη μια κάρτα μνήμης, της οποίας όμως το όνομα δεν το θυμάμαι. Ακριβώς το ίδιο συνέβαινε και γι'αυτό είπα να δοκιμάσω με Kingston. Στην τελική μήπως φταίει ο τρόπος που μετατρέπω σε divX τα βίντεο (αν και όπως ανέφερα τα βιντεάκια παίζουν μια χαρά στην μνήμη του κινητού). Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου topic και βλέπω διάφορες απόψεις για το πρόγραμμα που χρησιμοποιείται και τις ρυθμίσεις. Θα μπορούσες να με διαφωτίσεις; Προκαταβολικά σε ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. Να προσθέσω ότι μόλις πήρα την LG (με διαφορά 20λέπτου από το μήνυμα μου) και μου λέει ότι μπορεί να φταίει η κατάληξη .divx που έχουν τα αρχεία (ενώ έχω χρησιμοποιήσει το λογισμικό της LG) και να δοκιμάσω την κατάληξη .avi. Έχω δοκιμάσει να το μετατρέψω σε πολλές μορφές αλλά τίποτα. Λίγη βοήθεια στο πρόγραμμα μετατροπής (δηλαδή ποιο απ'όλα να χρησιμοποιήσω) και στις ρυθμίσεις...:worry:

 

Οταν το ειχα χρησιμοποιουσα το προγραμμα divx που ειχε το κινητο.Το οτι στην κάρτα μνημης δεν παίζουν κ στο κινητό παιζουν ειναι περίεργο, εγω το ακούω πρώτη φορά.Σου συνιστώ να βρεις μια sandisk-ειναι οι καλύτερες κ συνεργάζονται άψογα με το viewty.Τι χωρητικότητα εχει η κάρτα σου;πάνω απο 2 gb?

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια με το δικο μ θεμα του κλειδωματος/ξεκλειδωματος??ξερει να μ απαντησει κανεις??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Spidey, 2 GB είναι η κάρτα. Διαβάζω και τα ξένα forums, επικοινώνησα με την LG μέσω e-mail ακόμη και με τα DivX Labs... Στην περίπτωση των forums βλέπω πως όλοι επικεντρώνονται στο πρόγραμμα μετατροπής (μάλιστα άκουσα ότι μπορεί να φταίει κάποια trial έκδοση κάποιου προγράμματος, ενώ έχω δοκιμάσει Dr. Divx, Total Video Converter της Ojosoft, SUPER@, τον μετατροπέα που είχε μέσα το πακέτο, AutoGordianKnot...). Στην περίπτωση της LG μου είπαν να απευθυνθώ τηλεφωνικώς στην LG της χώρας μου (όπως έχω κάνει ήδη και είπα τι μου απάντησαν στο προηγούμενο μήνυμά μου). Τέλος, η απάντηση των DivX Labs ήταν να κατεβάσω 4 βιντεάκια που έχει η σελίδα τους, τα οποία δεν υπήρχε περίπτωση να μην παίξουν και όπως ήταν "φυσικό" είχαν την ίδια τύχη με τα υπόλοιπα βίντεο. "Δεν παίζουν από την εξωτερική μνήμη"... Σήμερα θα προσπαθήσω να βρω κάποια Sandisk (η τρίτη κάρτα που θα αποκτήσω για το κινητό). Ελπίζω να δουλέψει, αλλιώς τέλος το θέμα "DivX από την εξωτερική κάρτα" για μένα :(
Link to comment
Share on other sites

Nagata, όταν λες total video converter εννοείς της ojosoft; Σε .avi τα μετατρέπεις;

 

Ναι αυτό είναι το πρόγραμμα και τα μετατρέπω όχι σε .avi σε divx

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθες το βράδυ νέα κάρτα, την Sandisk micro SD που προτείνατε και λύθηκε το πρόβλημα! Είναι η τρίτη κάρτα και το βρίσκω πραγματικά απαράδεκτο να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τις υπόλοιπες κάρτες! Είναι απίστευτο να διαβάζει όλα τα υπόλοιπα αρχεία από τις άλλες δύο κάρτες (.mp3, .jar, .doc, .pdf, .jmpeg, .3gp...) και να έχει πρόβλημα με .divX από την στιγμή που τα υποστηρίζει η συσκευή. Έπρεπε να πάρω τηλέφωνο στην LG και να μου πούνε ότι δεν γνωρίζουνε το πρόβλημα μετά από ένα χρόνο κυκλοφορίας του κινητού, έπρεπε να μιλήσω με mail με την "μαμά" LG για να μου προτείνουν να μιλήσω με την LG της χώρας μου, έπρεπε να μπω σε ένα ελληνικό, σε ένα αγγλικό φόρουμ και στο φόρουμ των DivX Labs για να μάθω τελικά ότι έφταιγε η κάρτα μνήμης... Ωραίο το Viewty και πολύ πρωτοπόρο (πέρα των 2-3 μειονεκτημάτων του όσο αφορά μπαταρία, φωτογραφία), αλλά... Sony Erricson, δεν σε αλλάζω με τίποτα!!! Σας ευχαριστώ όλους παιδιά, ιδιαίτερα τον Spidey!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 7 μήνες και μπορώ να πω οτί δεν μου έχει φάει κόλλημα ποτέ. Όσο για τα υλικά κατασκευής του μπορώ να πω οτί μέχρι τώρα δεν μου έχει παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα με φθορές. Πάντως επειδή και εγώ το έχω χωρίς θήκη, μπορώ να πω οτί έχε υπόψη σου οτί η οθόνη κάνει μικρά σημαδάκια αρκετά εύκολα.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ενδιαφέρουσες πληροφορίες.:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Απλά μπείτε στο site της DivX και κατεβάστε το DivX το οποίο έχει Converter! Εγώ έχω περάσει HD ταινιούλες μια χαρά. Η μετατροπή είναι τέλεια! Μου παίζει βίντεο μεγαλύτερα απο την ανάλυση οθόνης, όπως 720x576...

 

ΥΓ: Αγόρασα το κινητό μου προχτές στα 213€, απο το Πλαίσιο.

 

Δοκίμασα χθες το βράδυ νέα κάρτα, την Sandisk micro SD που προτείνατε και λύθηκε το πρόβλημα! Είναι η τρίτη κάρτα και το βρίσκω πραγματικά απαράδεκτο να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τις υπόλοιπες κάρτες! Είναι απίστευτο να διαβάζει όλα τα υπόλοιπα αρχεία από τις άλλες δύο κάρτες (.mp3, .jar, .doc, .pdf, .jmpeg, .3gp...) και να έχει πρόβλημα με .divX από την στιγμή που τα υποστηρίζει η συσκευή. Έπρεπε να πάρω τηλέφωνο στην LG και να μου πούνε ότι δεν γνωρίζουνε το πρόβλημα μετά από ένα χρόνο κυκλοφορίας του κινητού, έπρεπε να μιλήσω με mail με την "μαμά" LG για να μου προτείνουν να μιλήσω με την LG της χώρας μου, έπρεπε να μπω σε ένα ελληνικό, σε ένα αγγλικό φόρουμ και στο φόρουμ των DivX Labs για να μάθω τελικά ότι έφταιγε η κάρτα μνήμης... Ωραίο το Viewty και πολύ πρωτοπόρο (πέρα των 2-3 μειονεκτημάτων του όσο αφορά μπαταρία, φωτογραφία), αλλά... Sony Erricson, δεν σε αλλάζω με τίποτα!!! Σας ευχαριστώ όλους παιδιά, ιδιαίτερα τον Spidey!!!
Εγώ έχω Kingston στα 2GB και μου τα παίζει όλα μια χαρά. Χωρίς κανέ πρόβλημα. Και βασικά χωρίς να κάνω καν μετατροπή τα βίντεο. Όπως είναι τα ρίχνω και τα παίζει!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθες το βράδυ νέα κάρτα, την Sandisk micro SD που προτείνατε και λύθηκε το πρόβλημα! Είναι η τρίτη κάρτα και το βρίσκω πραγματικά απαράδεκτο να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τις υπόλοιπες κάρτες! Είναι απίστευτο να διαβάζει όλα τα υπόλοιπα αρχεία από τις άλλες δύο κάρτες (.mp3, .jar, .doc, .pdf, .jmpeg, .3gp...) και να έχει πρόβλημα με .divX από την στιγμή που τα υποστηρίζει η συσκευή. Έπρεπε να πάρω τηλέφωνο στην LG και να μου πούνε ότι δεν γνωρίζουνε το πρόβλημα μετά από ένα χρόνο κυκλοφορίας του κινητού, έπρεπε να μιλήσω με mail με την "μαμά" LG για να μου προτείνουν να μιλήσω με την LG της χώρας μου, έπρεπε να μπω σε ένα ελληνικό, σε ένα αγγλικό φόρουμ και στο φόρουμ των DivX Labs για να μάθω τελικά ότι έφταιγε η κάρτα μνήμης... Ωραίο το Viewty και πολύ πρωτοπόρο (πέρα των 2-3 μειονεκτημάτων του όσο αφορά μπαταρία, φωτογραφία), αλλά... Sony Erricson, δεν σε αλλάζω με τίποτα!!! Σας ευχαριστώ όλους παιδιά, ιδιαίτερα τον Spidey!!!

 

Nα σαι καλά φίλε μου , το σημαντικό είναι οτι λύθηκε το πρόβλημά σου.Θεωρώ ότι ήσουν άτυχος, καθώς το viewty ,όπως γράφει κ ο φίλος από πάνω, δεν είχε ποτε ιδιαίτερο πρόβλημα με συγκεκριμένες κάρτες.Η sandisk θεωρείται από πολλούς (και εμένα) ως η καλύτερη εταιρία.Παρόλα αυτά , το πρόβλημα σου καταγράφεται ως θέμα , αφού και το kc910 με την kingston έχει συγκεκριμένο πρόβλημα με την βιντεοσκόπηση, ενώ βάζοντάς του άλλη κάρτα το πρόβλημα λύνεται.

Μην το αποχωριστείς έτσι εύκολα πάντως, είναι ένα πολύ καλό κινητό με τις όποιες αδυναμίες που αναφέρεις κ εσύ ορθώς.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

επιτελους το πηρα κι εγω σημερα, σε ασπρο (αρκετη αναμονη αλλα ηθελα αυτο το χρωμα). μηπως μπορει καποιος να μου πει σε ποια σελιδα πανω κατω υπαρχει καποιος οδηγος για να περασω θεματα κτλ? συγνωμη που σας βαζω σε κοπο αλλα ειναι πολλες σελιδες :O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...