Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμεις δεν μπορουμε να εκφερουμε αποψη γιατι δεν εχουμε κλεισει 1 χρονο οποτε πες τα εσυ για εμας

hehe... Ένας ολόκληρος χρόνο σχεδόν... Βασικά ούτε που πρόλαβα να τον κλείσω μιας και τώρα δεν το έχω εγώ αλλά ο αδερφός μου...Η αγάπη μου για το Ν82 δεν περιγράφεται!

 

Γνώρίζει κάποιος αν μπορούμε να ρυθμίσουμε την ένταση του ξυπνητηριού?

Η ρυθμίζει μαζί με την ένταση κάποιου άλλου κουδουνισμού όπως μυνήματα εισερχόμενες κ.λ.π.

 

Ευχαριστώ

Θα σου απαντήσω αύριο βράδυ ή το Σαββατοκυρίακο! Τώρα δεν είναι σπίτι το Viewty! :p

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

:)mporei sas parakalw kapoios pou exei vodafone na grapsaei tis rithmiseis gia ta mms?

me th vodafone den vgazw akrh. den exoun kan tis rithmiseis gia to ku990!

einai germaniko to kinito mou. an ginete re paides tha hmoun ypoxreos.

ena xrono den mporw na steilw mms oute na lavw.

thanx ek twn proterwn. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω ρυθμίσει το κινητό σε data mode αλλά όταν το συνδέω με το pc μου εμφανίζεται μόνο η εξωτερική μνήμη και όχι η εσωτερική. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

:)mporei sas parakalw kapoios pou exei vodafone na grapsaei tis rithmiseis gia ta mms?

me th vodafone den vgazw akrh. den exoun kan tis rithmiseis gia to ku990!

einai germaniko to kinito mou. an ginete re paides tha hmoun ypoxreos.

ena xrono den mporw na steilw mms oute na lavw.

thanx ek twn proterwn. :)

 

 

connection title: vf mms

bearer: gprs

authentication: pap

username:user

password:

apn :mms.vodafone.net

 

νομίζω αυτά ειναι,password δεν το ξέρω!

 

Λοιπόν παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω ρυθμίσει το κινητό σε data mode αλλά όταν το συνδέω με το pc μου εμφανίζεται μόνο η εξωτερική μνήμη και όχι η εσωτερική. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

σε data mode απο όσο θυμάμαι βλέπει μόνο την εξωτερική μνήμη!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του δεν μπορώ να πω μια χαρά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα, ποτέ δεν μου έβγαλε πρόβλημα. Θέλει λίγη συνήθεια βέβαια αλλά οκ. Αν είχε και λίγο καλύτερη ευαισθησία τότε θα ήταν μια χαρά αλλά και με λίγο hacking όλα γίνονται!!!

Η μπαταρία εμένα μου κρατούσε περίπου 2 μέρες και ίσως και 3η μερικές φορές. Αυτό εξαρτάτε από την χρήση. Πάντως ποτέ δεν μου έλειψε από την μια μέρα εκτός αν παίζεις το παιχνιδάκι που έχει μέσα που εμένα μου έτρωγε πολύ μπαταρία...

Κολλήματα δεν μπορώ να πω ότι υπήρχαν. Δηλαδή να κολλάει κάπου να μην κάνει τίποτα και να πρέπει να βγάλω την μπαταρία. Άντε μια το πολύ δυο φορές να έτυχε. Τώρα όσο αφορά τα restart ναι αυτό είναι ένα ελάττωμα. Εντάξει δεν το κάνει συνέχεια αλλά όταν το κάνει είναι σπαστικό. Εκεί που παίζεις ένα παιχνίδι ή πας να βάλεις να παίξει ένα τραγούδι μπορεί να κάνει restart από μόνο του. Εγώ είχα το πρώτο firmware που βγήκε. Έχουν βγει και άλλα και μπορείς να τα βρεις στο Internet. Δεν ξέρω αν διορθώνουν τα προβλήματα όπως restart αλλά αξίζει μια δοκίμη. Εγώ ακόμα δεν δοκίμασα , μιας και δεν έχω πια συσκευή την έχει ο αδερφός μου έτσι δεν με νοιάζει!

Τώρα όσο αφορά την κατασκευή επειδή εγώ το είχα χωρίς θήκη και χωρίς Screen protector (και τώρα έτσι το έχω), το γ@**** με όλη την σημασία της λέξεως. Εντάξει βασικά μόνο τα πλαϊνά του έφυγαν , εκείνα τα μεταλλικά δεν ξέρω τι είναι που δίνουν στην συσκευή εμφάνιση. Δεν έφυγε όλο όλο αλλά φαίνεται. Αν το προσέχεις ίσως να μην πάθει τίποτα. Αν όχι.........

 

 

Εμένα δεν μου παρουσίασε τέτοιο πρόβλημα σε όσο χρονικό διάστημα το είχα αλλά ούτε και του αδερφού μου τώρα. Δεν είναι και τέλειο το σήμα σαν του Ν82 π.χ. αλλά είναι σε πολύ καλά επίπεδα.

 

 

Όντως κυκλοφορεί σε άσπρο χρώμα και σε άλλα που δεν υπάρχουν εδώ αλλά νομίζω (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) δεν έχει προστατευτικό για τον φακό. Το μόνο που έχει είναι το άλλο viewty το KE990 viewty το οποίο όμως δεν είναι 3G.. Δεν θυμάμαι αν έχουν άλλες διαφορές. Γνώμη μου είναι πάρε το Ku990 και μην σε πειράζει αυτό. Το Ke990 δεν το είδα πουθενά εγώ.

 

 

Όχι οκ δεν μας κούρασες. Εξάλλου τα φόρουμ τα έχουμε για να βοηθάει ο ένας τον άλλο!! Άρα μην ζητάς συγγνώμη.

Παρεπιπτώντως (αυτή την λέξη ποτέ δεν θα μάθω να την γράφω σωστά! :p :lol:) καλοσήρθες στο φόρουμ!!

 

Υ.Γ. Θα απαντούσα μια ώρα πιο γρήγορα αλλά όταν πήγα να ποστάρω από το άλλο το Pc κάτι έγινε και δεν πόσταρε, έτσι αναγκάστηκα να κάτσω στο δικό μου και να το ξαναγράψω...

 

 

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.'Οπως καταλαβαίνεις ζητάω ένα κινητό το οποίο να είναι αξιόπιστο και να μην δημιουργεί σοβαρά προβλήματα, καθώς και προβλήματα επικοινωνίας διότι αυτή είναι και η πιο βασική του λειτουργία...Σωστά?:wink:

Τώρα το θέμα του restart είναι ένα θέμα από μόνο του....¨Αμα το κάνει συχνά και ιδίως όταν η συσκευή είναι καινούρια είναι σοβαρό πρόβλημα.Επίσης και οι εξωτερικές φθορές ενός κινητού, πριν κλείσει χρόνο και εφόσον το προσέχεις ,είναι ένα άλλο σοβαρό θέμα...Δείχνει ότι η ποιότητα εργοστασιακής κατασκεής του δεν είναι καλή.Και εγώ είμαι άνθρωπος που δεν χρησιμοποιεί θήκες διότι δε μου αρέσει.

 

@damgr

Άποψη μπορεί να εκφέρουν όλοι και είναι σεβαστή και εννοείται θα ήθελα να ακούσω και την δικιά σου.

Απλά θα με ενδιέφερε περισσότερο η γνώμη κάποιου που το έχει στην κατοχή του για αρκετό χρονικό διάστημα.

 

Κάποιος άλλος που το έχει για αρκετό χρονικό διάστημα και θέλει να εκφέρει την γνώμη του????

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου χαλασε το πληκτρο του κλειδωματος/ξεκλειδωματος και δν ειναι αυτο το προβλημα μου,οσο το οτι οταν περνεις κλησεις θα πρεπει να το ξεκλειδωσω για να πατισω εναν αριθμο ας πουμε ή τισ υπολοιπεσ λειτουργειες που εχει..μηπως ξερει κανεις να μ πει πως θα το κανω ετσι ωστε να μν κλειδωνει την ωρα που περνω τηλ??το αυτοματο κλειδωμα το εχω βγάλει..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,είμαι νέος στην παρέα.Λοιπόν παιδιά χτες το απόγευμα αγόρασα το viewty και είμαι πολύ ευχαριστημένος...και ευτυχισμένος.Έκανα μια μετάβαση απο το S700 που το έχω αρκετά χρονια..Υ.Γ. Πέρασα και το theme manager και τώρα το κινητό απλα τα ΣΠΑΕΙ!!!

 

Α και μηπώς ξέρετε αν μπορώ να κάνω urgrade firmware??Και κάτι τελευταίο,γιατί δεν βρίσκω ως avatar το viewty??;)

Link to comment
Share on other sites

Yπάχει το avatar ρε φίλε,ψάξε λίγο καλύτερα και θα το βρεις.Urgrade firmware από όσο γνωρίζω δεν μπορείς να κάνεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα στα χέρια μου!!!!!!!!!

 

αλλά ρε παιδιά η κάμερα δε με ικανοποιησε??? παίζει καμιά ρύθμση? το iso να το έχψ αυτόματο??

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν δοκίμασες να βγάλεις φωτό σε σκοτεινές συνθήκες,η αλήθεια είναι ότι βγάζει απαίσιες φωτό το βράδυ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν δοκίμασες να βγάλεις φωτό σε σκοτεινές συνθήκες,η αλήθεια είναι ότι βγάζει απαίσιες φωτό το βράδυ.

 

μες το σπιτι με το φως ανοιχτο, εντάξει καλή είναι αλλα΄από scrreenshots που είχα δει, χάνει πολύ.... όλα στα αυτοματα κ στα 5mp το έχω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις εκεί στις ρυθμίσεις >Ισορροπία λευκού που λέει >Φθορισμού!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά μικρή διαφορά! ίσως είναι ιδέα μου επειδή συγκρινω με τη φωτογραφική μου στα 7mp κ ίσως εχει καλύτερο φακο
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η διαφορά είναι μεγάλη μεταξύ κινητού και ψηφιακής,εννοείται ρε συ :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες με κανένα θέμα?? Πριν το αγοράσω θέλω να δω τα θέματα που υπάρχουν στο thememanager γιατί τα βαριέμαι πολύ ευκολά...Μπορεί κάποιος???:):rolleyes::O
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος που το έχει για αρκετό χρονικό διάστημα και θέλει να εκφέρει την γνώμη του????

Εγώ το έχω 7 μήνες και μπορώ να πω οτί δεν μου έχει φάει κόλλημα ποτέ. Όσο για τα υλικά κατασκευής του μπορώ να πω οτί μέχρι τώρα δεν μου έχει παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα με φθορές. Πάντως επειδή και εγώ το έχω χωρίς θήκη, μπορώ να πω οτί έχε υπόψη σου οτί η οθόνη κάνει μικρά σημαδάκια αρκετά εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

στο βίντεο είδα σε κάποιο site ότι τραβα κ σε slow motion... όμως τα fps μπορώ απλά να ενεργ-απενεργοπ στα 120. πως θα βάλω slow motion?
Link to comment
Share on other sites

στο βίντεο είδα σε κάποιο site ότι τραβα κ σε slow motion... όμως τα fps μπορώ απλά να ενεργ-απενεργοπ στα 120. πως θα βάλω slow motion?

 

Αυτο ειναι το slow motion, τα 120 fps.

υποψιν σου οτι οταν βιντεοσκοπεις σε slow motion, πεφτει αρκετά ο φωτισμος , δεν ειναι bug, ετσι ειναι απλά.Για αυτο αυξησε τη φωτεινοτητα ή βιντεοσκοπησε σε μερη με πολυ φως.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει κι ο Spidey απο πανω ειναι. Δεν υπαρχει επιλογη καταγραφης βιντεο "slow motion", απλα καταγραφη στα 120fps. Οπου πολυ σωστα, εκει ο φωτισμος του κινητου ειναι πολυ χαμηλος, ετσι πρεπει παντα να ανεβαζεις τερμα την φωτεινοτητα ή να καταγραφεις σε μερη με πολυ φως. Ετσι και πιο φωτεινη ειναι η εικονα και πιο καθαρη..
:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Prosfata egina kai egw katoxos tou Viewty. Dystyxws antimetopizw dyo provlimatakia me tin exwteriki mnimi tou kinitou (kingston micro SD 2 GB).

 

1. Enw exw perasei stin mnimi 57 tragoudia se morfi mp3 to kinito anagnwrizei mono ta 54. An syndethw sto PC me thyra USB emfanizei kai ta 57, alla sto kinito exw prosvasi mono sta 54.

 

2. Exw provlima me tin anaparagwgi twn video. Enw xrisimopoiw to DivX converter pou ypirxe sto paketo tou kinitou den mporw na paixw to videaki apo tin exwteriki mnimi. Otan to trexw mou vgazei minima oti to arxeio den einai se anagnwrisi (apo to kinito) morfi kai stin synexeia den exw prosvasi stin exwteriki mnimi (para mono an apenergopoiisw kai energopoiisw to kinito). To provlima lynetai otan to idio to arxeio to antigrapsw stin mnimi tou kinitou, opote kai to trexei kanonikotata.

 

Tha ektimousa kapoia apantisi...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας στο εξής θέμα.

Στο τηλέφωνο αν δεν χρησιμοποιείς βιντεο κλήση που χρειάζεσαι το 3g μήπως είναι καλύτερα ,απο πλευράς αυτονομίας, να αλλάξουμε την ρυθμιση απο αυτόματο σε gsm μόνο για να μην αλλάζει συνέχεια απο h σε 3g ή g σκέτο?

Μπορεί σε περιοχές που δεν είναι καλό το σήμα του 3g να προσπαθεί ανεβάζοντας τα βατ εκπομπης να πιάσει καλύτερα ενώ αν ήταν μόνο στο gsm που πιθανόν να έχει καλύτερο σήμα(λόγω χαμηλών απαιτήσεων) να έχει καλύτερο σήμα και να τρώει λιγότερη μπαταρία...

 

Για πείτε την αποψή σας

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας στο εξής θέμα.

Στο τηλέφωνο αν δεν χρησιμοποιείς βιντεο κλήση που χρειάζεσαι το 3g μήπως είναι καλύτερα ,απο πλευράς αυτονομίας, να αλλάξουμε την ρυθμιση απο αυτόματο σε gsm μόνο για να μην αλλάζει συνέχεια απο h σε 3g ή g σκέτο?

Μπορεί σε περιοχές που δεν είναι καλό το σήμα του 3g να προσπαθεί ανεβάζοντας τα βατ εκπομπης να πιάσει καλύτερα ενώ αν ήταν μόνο στο gsm που πιθανόν να έχει καλύτερο σήμα(λόγω χαμηλών απαιτήσεων) να έχει καλύτερο σήμα και να τρώει λιγότερη μπαταρία...

 

Για πείτε την αποψή σας

 

Ισχύει αυτό που λες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...