Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

o enas politis malista mou eipe oti exei teleiosei i paragogi tou.isxyei?

Το ακούσαμε και αυτό σήμερα!!! Ότι θέλουν λένε!

edit: Την επιδότηση σου δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις στο Plaisio ??? Νομίζω γίνεται ??? Ή κάτι λάθος κάνω/?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας !! Αποκτησα το viety και μεχρι τωρα ειναι ολα καλα! Το μονο μου προβλημα ειναι οτι οταν αποθηκευω κατι στην εξωτερικη μνημη αποθηκευεται αυτοματως και στην μνημη του κινητου.Πιθανον σαν συντομευση! Μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσεται καποιες οδηγιες για το πως θα το αλλαξω
Link to comment
Share on other sites

na rwtisw,exei dynatotia na grafei videaki se grigori taxitita?

exw to secret&grafei kai argo kai grigoro vid,alla skeftomai na to dwsw na parw to veiwty mias kai ta lefta einai kala...ti mou proteinete?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γραφεί βίντεο γρήγορα. Υπάρχει μόνο αργά και κανονικά!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Βρες το από κάποιον, δες το και μετά αποφαζίσεις !
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις για screen protector αν υπάρχει κάπου;

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m38.l1313&_nkw=lg+viewty+screen+protector&_sacat=See-All-Categories

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπήρχαν στο e-shop. Τώρα αν είναι ποιοτικά δεν ξέρω γιατί δεν δοκίμασα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ρε παδια εχω μια καρτα μνημης kingston 2gb στο κινητο....το προβλημα ειναι οτι μια την αναγνωριζει μια οχι...στην καμερα επιλεγω τη μνημη της καρτας και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει εξωτερικη καρτα μνημης...καποια αλλη στιγμη την αναγνωριζει κανονικα....μου χει σπασει τα νευρα απο το πραμα...λετε αν παρω καρτα μνημης αλλης εταιριας να την αναγνωριζει κανονικα ή ειναι προβλημα του τηλεφωνου;
Link to comment
Share on other sites

ρε παδια εχω μια καρτα μνημης kingston 2gb στο κινητο....το προβλημα ειναι οτι μια την αναγνωριζει μια οχι...στην καμερα επιλεγω τη μνημη της καρτας και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει εξωτερικη καρτα μνημης...καποια αλλη στιγμη την αναγνωριζει κανονικα....μου χει σπασει τα νευρα απο το πραμα...λετε αν παρω καρτα μνημης αλλης εταιριας να την αναγνωριζει κανονικα ή ειναι προβλημα του τηλεφωνου;

 

Προβλημα τηλεφωνου θα ελεγα.Μου το κανει και εμενα αλλα σπανια :blink: Πηγαινε και ρωτα το στο μαγαζι απο οπου το αγορασες και αμα σου πουν οτι φταιει η καρτα που εβαλες να εισαι σιγουρος οτι φταιει το κινητο :p

Link to comment
Share on other sites

καλα αμα φταιει το κινητο σιγα μη το στειλω πισω...ενταξει δεν ειναι και το τραγικο προβλημα....το πηρα απο το e-shop της cosmote,οποτε αν το στειλω πισω θα κανει καμια βδομαδα και βαλε.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως και εμένα μου το έκανε κάποιες φορές αλλά σπάνια. Όχι πολύ συχνα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε όποιο κινητό είχα Sandisk ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μόνο στο LG είχα προβλήματα, αλλά όπως είπα και πριν σπανια
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν δουλεψει και με την sandisk δε ξαναγοραζω αλλη καρτα μνημης...οτι μου κατσει μου κατσε....
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν δουλεψει και με την sandisk δε ξαναγοραζω αλλη καρτα μνημης...οτι μου κατσει μου κατσε....

 

Και εγω Sandisk εχω.Ειναι πολυ καλες...και εχουν και κατι οραιες προσφορες στο e-shop για τις συγκεκριμενες μνημες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά,λόγω επιδότησης, να προμηθευτώ την συγκεκριμένη συσκευή και θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή ίσως να είναι ένα από τα καλύτερα value for money κινητά της αγοράς (τιμή βάση δυνατοτήτων) θα ήθελα να σας εκθέσω τους εξής προβληματισμούς μου.

Καταρχάς να σας ενημερώσω ότι έχω διαβάσει και τις 162 σελίδες του συγκεκριμένου thread (ήρωας :) ) , οπότε θα προτιμούσα κυρίως απαντήσεις από κατόχους που το έχουν περίπου 1 χρόνο + για να μου πουν τις εμπειρίες τους.

1) Σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα έχει παρουσιάσει προβλήματα στην οθόνη αφής , στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας (είναι λογικό), στο software (όπως συχά κολλήματα, restart,etc), στην εξωτερική της κατασκευή (υπερβολικές μεταλλικές φθορές).

2) Δεν λέω καλές όλες οι νέες τεχνολογίες (βλέπε smartphones, touchscreens,etc),αλλά να μην ξεχνάμε τα ποιο σημαντικά.¨Εχει παρουσιάσει προβλήματα απώλειας σήματος, προβλήματα επικοινωνίας (πχ. να μην σε ακούει ή ακούς καθαρά τον συνομιλητή σου), προβλήματα αποστολής μηνυμάτων.

και

3) Στην αγορά κυκλοφορεί πλέον και σε λευκό χρώμα και απ'ότι μου φάνηκε η οθόνη της κάμερας έχει κάλυμμα για τον φακό....Ισχύει ή όχι...Υπάρχουν διαφορές?

Αλλάζω πάρα πολύ σπάνια κινητά, οπότε η βοήθεια σας θα μου ήταν πολύτιμη.

Συγνώμη εάν σας κούρασα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Link to comment
Share on other sites

1) Σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα έχει παρουσιάσει προβλήματα στην οθόνη αφής , στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας (είναι λογικό), στο software (όπως συχά κολλήματα, restart,etc), στην εξωτερική της κατασκευή (υπερβολικές μεταλλικές φθορές).

Η οθόνη του δεν μπορώ να πω μια χαρά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα, ποτέ δεν μου έβγαλε πρόβλημα. Θέλει λίγη συνήθεια βέβαια αλλά οκ. Αν είχε και λίγο καλύτερη ευαισθησία τότε θα ήταν μια χαρά αλλά και με λίγο hacking όλα γίνονται!!!

Η μπαταρία εμένα μου κρατούσε περίπου 2 μέρες και ίσως και 3η μερικές φορές. Αυτό εξαρτάτε από την χρήση. Πάντως ποτέ δεν μου έλειψε από την μια μέρα εκτός αν παίζεις το παιχνιδάκι που έχει μέσα που εμένα μου έτρωγε πολύ μπαταρία...

Κολλήματα δεν μπορώ να πω ότι υπήρχαν. Δηλαδή να κολλάει κάπου να μην κάνει τίποτα και να πρέπει να βγάλω την μπαταρία. Άντε μια το πολύ δυο φορές να έτυχε. Τώρα όσο αφορά τα restart ναι αυτό είναι ένα ελάττωμα. Εντάξει δεν το κάνει συνέχεια αλλά όταν το κάνει είναι σπαστικό. Εκεί που παίζεις ένα παιχνίδι ή πας να βάλεις να παίξει ένα τραγούδι μπορεί να κάνει restart από μόνο του. Εγώ είχα το πρώτο firmware που βγήκε. Έχουν βγει και άλλα και μπορείς να τα βρεις στο Internet. Δεν ξέρω αν διορθώνουν τα προβλήματα όπως restart αλλά αξίζει μια δοκίμη. Εγώ ακόμα δεν δοκίμασα , μιας και δεν έχω πια συσκευή την έχει ο αδερφός μου έτσι δεν με νοιάζει!

Τώρα όσο αφορά την κατασκευή επειδή εγώ το είχα χωρίς θήκη και χωρίς Screen protector (και τώρα έτσι το έχω), το γ@**** με όλη την σημασία της λέξεως. Εντάξει βασικά μόνο τα πλαϊνά του έφυγαν , εκείνα τα μεταλλικά δεν ξέρω τι είναι που δίνουν στην συσκευή εμφάνιση. Δεν έφυγε όλο όλο αλλά φαίνεται. Αν το προσέχεις ίσως να μην πάθει τίποτα. Αν όχι.........

 

χει παρουσιάσει προβλήματα απώλειας σήματος, προβλήματα επικοινωνίας (πχ. να μην σε ακούει ή ακούς καθαρά τον συνομιλητή σου), προβλήματα αποστολής μηνυμάτων.

Εμένα δεν μου παρουσίασε τέτοιο πρόβλημα σε όσο χρονικό διάστημα το είχα αλλά ούτε και του αδερφού μου τώρα. Δεν είναι και τέλειο το σήμα σαν του Ν82 π.χ. αλλά είναι σε πολύ καλά επίπεδα.

 

3) Στην αγορά κυκλοφορεί πλέον και σε λευκό χρώμα και απ'ότι μου φάνηκε η οθόνη της κάμερας έχει κάλυμμα για τον φακό....Ισχύει ή όχι...Υπάρχουν διαφορές?

Όντως κυκλοφορεί σε άσπρο χρώμα και σε άλλα που δεν υπάρχουν εδώ αλλά νομίζω (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) δεν έχει προστατευτικό για τον φακό. Το μόνο που έχει είναι το άλλο viewty το KE990 viewty το οποίο όμως δεν είναι 3G.. Δεν θυμάμαι αν έχουν άλλες διαφορές. Γνώμη μου είναι πάρε το Ku990 και μην σε πειράζει αυτό. Το Ke990 δεν το είδα πουθενά εγώ.

 

Συγνώμη εάν σας κούρασα.

Όχι οκ δεν μας κούρασες. Εξάλλου τα φόρουμ τα έχουμε για να βοηθάει ο ένας τον άλλο!! Άρα μην ζητάς συγγνώμη.

Παρεπιπτώντως (αυτή την λέξη ποτέ δεν θα μάθω να την γράφω σωστά! :p :lol:) καλοσήρθες στο φόρουμ!!

 

Υ.Γ. Θα απαντούσα μια ώρα πιο γρήγορα αλλά όταν πήγα να ποστάρω από το άλλο το Pc κάτι έγινε και δεν πόσταρε, έτσι αναγκάστηκα να κάτσω στο δικό μου και να το ξαναγράψω...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Θα απαντούσα μια ώρα πιο γρήγορα αλλά όταν πήγα να ποστάρω από το άλλο το Pc κάτι έγινε και δεν πόσταρε, έτσι αναγκάστηκα να κάτσω στο δικό μου και να το ξαναγράψω...

 

Δεν πειράζει σε συγχωρούμε χαχαχαχα :D Εμεις δεν μπορουμε να εκφερουμε αποψη γιατι δεν εχουμε κλεισει 1 χρονο οποτε πες τα εσυ για εμας :p

Link to comment
Share on other sites

Γνώρίζει κάποιος αν μπορούμε να ρυθμίσουμε την ένταση του ξυπνητηριού?

Η ρυθμίζει μαζί με την ένταση κάποιου άλλου κουδουνισμού όπως μυνήματα εισερχόμενες κ.λ.π.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...