Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

An kai DEN xairomai wstoso blepw oti exeoun arxisei na emfanizontai ta SOBARA problhmata pou exei to 990 kai pou mono kana 2 edw mesa ta anaferame toso kairo.Na dw pote tha to katalavoun kati typakia edw pou synexizoun na nomizoun oti agorasan to SUPER kinhto ths xronias:lol:.Parte to xampari.To kinhto exei SOVARA PROBLHMATA kai to blepei kaneis apo ton prwto ki olas mhna khkloforias.Fantastite thn synexeia...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι έλεγα κι εγώ... Είχα αρχίσει να ανησυχώ...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τα είπα και την άλλη φορά, θα τα ξαναπώ πιο απλά, πιο σύντομα μήπως και καταφέρουμε να συνεννοηθούμε (που δεν το βλέπω).

 

1ον Πρόσεχε τις εκφράσεις σου γιατί δεν γνωριζόμαστε κι από χθες. Προσπαθω να είμαι ευγενική μαζί σου αλλά δεν μου αφήνεις και πολλά περιθώρια.

 

2ον Το ότι αισθάνεσαι εσύ θύμα γιατί έκανες για τα δεδομένα σου λάθος επιλογή αυτό δεν καθιστά θύματα και τους υπόλοιπους αγοραστές μιας συσκευής οι οποίοι πιθανότατα να είναι κι ευχαριστημένοι.

 

3ον Εσύ διάλεξες το Viewty και περίμενες να σου φτιάχνει και καφέ και δεν σου το κάνει και απογοητεύτηκες. Καλώς. Εγώ πάλι έχω το Ρ3600 για φραπέ, το Viewty το πήρα για άλλους λόγους κι όχι για κινητό γραφείο. Πριν το πάρω διάβασα τι κάνει και τι δεν κάνεί, ήξερα τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα και το αγόρασα. Είμαι πολύ ευχαριτημένη από ΟΣΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ να κάνει η συσκευή. Είσαι σε θέση να καταλάβεις τη διαφορά??

Είναι λεπτή η γραμμή που χωρίζει αυτό που λέει ότι κάνει μια συσκευή με αυτό που ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ να κάνει.

 

4ον Αν προσπαθήσω να σου εξηγήσω τι σημαίνει σοβαρό πρόβλημα σε μια συσκευή έχω πιθανότητες να καταλάβεις?? ΣΟΒΑΡΟ )με κεφαλαία όπως το γράφεις) πρόβλημα σε μια συσκευή είναι να κολλάει, να κάνει restart, να έχει λειτουργικά προβλήματα (να μην ακούς, να έχει κακό σήμα, να μην μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου). Σοβαρό πρόβλημα είναι ότι το 3600 μου για ένα διάστημα έχανε την κάρτα μνήμης, δεν διάβαζε τα προγράμματα και δεν μπορύσα να κάνω τη δουλειά μου.

ΔΕΝ είναι ΣΟΒΑΡΟ το γεγονός ότι το Viewty παίρνει 5 σημειώσεις. Λύνεται. ΔΕΝ είανι ΣΟΒΑΡΟ ότι δεν μπορείς να δεις τους φακέλους από τη συσκευή. Είναι σπαστικό και εκνευριστικό για κάποιον με πολλά αρχεία αλλά δεν είναι σοβαρό.

 

Θύμα ήμουν πριν από 10 χρόνια που έβλεπα μια συσκευή στα χαρτιά και στη φωτό, τη χρυσοπλήρωνα και δεν είχα καμιά πληροφόρηση και έβλεπα τα στραβά της όταν την άνοιγα.

Αν εσύ εν έτη 2008 αισθάνεσαι θύμα, δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Εγώ ξέρω τι θέλω οπότε δεν έχω τέτοια θέματα...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και όποιος με βοηθήσει θα του είμαι ευγνόμων.Αφού έκανα εγκατάσταση τους driver από το cd που είχε μέσα στην συσκευασία όλα δούλεψαν μια χαρά.Μπορούσα να πάρω αρχεία από το κινητό και να στείλω.Μετά από 2 μέρες που για μια στιγμή έβγαλα το καλώδιο από την υποδοχή του USB και μετά το ξαναέβαλα πήγα να μπώ στο κινητό, μου εμφανίζει κανονικά τους φακέλους αλλά όταν πάω να μπω σε κάποιον φάκελο μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα των windows. Ξαναεγκατέστησα τους drivers αλλά και πάλι τίποτα.Στο κινητό δεν έκανα καμιά αλλαγή και ούτε στον υπολογιστή και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει.Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει:!::!::!: plz
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις drivers και πρόγραμμα, να κάνεις ένα restart στο pc, και να ξαναπεράσεις τους drivers βάζοντας σε μια άλλη θύρα το usb το καλώδιο.

 

Υ.Γ: Φαντάζομαι στις ρυθμίσεις της συσκευής , στο Ρυθμίσεις τηλεφώνου - Συνδεσιμότητα - Σύνδεση USB είναι επιλεγμένη η υπηρεσία δεδομένων, έτσι?

 

Δοκίμασέ το κι ελπίζω να πιάσει!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις drivers και πρόγραμμα, να κάνεις ένα restart στο pc, και να ξαναπεράσεις τους drivers βάζοντας σε μια άλλη θύρα το usb το καλώδιο.

 

Υ.Γ: Φαντάζομαι στις ρυθμίσεις της συσκευής , στο Ρυθμίσεις τηλεφώνου - Συνδεσιμότητα - Σύνδεση USB είναι επιλεγμένη η υπηρεσία δεδομένων, έτσι?

 

Δοκίμασέ το κι ελπίζω να πιάσει!

 

Το δοκίμασα δεν πάλι το ίδιο μήνυμα.Με το που το βγάζει το LG suite κλείνει ενώ το κινητό μου συνεχίζει να δείχνει στην οθόνη του ότι είναι ακόμη συνδεσμένο:(

Έχω απελπιστεί.Και το χειρότερο να είναι άμα κάνω κανα format(που δεν θέλω με τίποτα) να αντιμετοπίζει πάλι το ίδιο πρόβλημα.Και πάλι αν με βοηθήσει κάποιος τον ευχαριστώ.

 

 

Thanks eltsele for your answer :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις και κάτι άλλο??

 

Άλλαξε την επιλογή αυτή που σου είπα πριν σε Mass Storage βάλτο να συνδεθεί (λογικά θα το δει το Pc Suite), αφού το δεί ξαναγύρισέ το σε Υπηρεσία δεδομένων. Δεν εγγυώμαι ότι θα δουλέψει αλλά ψάχνοντας είδα ότι σε κάποιον λύθηκε με αυτόν τον τρόπο. Δοκιμασέ το και πες μου.

 

Παρεπιπτόντως τι Windows έχεις??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Windows Xp έχω και νομίζω το SP2 το έχω βάλει.

 

Δεν έχω πάρει ακόμα κάρτα παρεπιπτώντος.Κάνω αυτήν την αλλαγή που μου λές αλλά ο υπολογιστής δεν το ανιχνεύει το κινητό.Οπότε για να το ανιχνεύσει πρέπει να ξαναπάω στη προηγούμενη εντολή.

 

Μπορεί να έφταιξε που έβγαλα το usb καλώδιο και στην θέση του έβαλα ένα χειριστήριο usb? Μπορεί να άλλαξαν οι drivers? Δεν μπορώ να καταλάβω πως στα καλά καθούμενα δεν μπορώ να συνδεθώ.:confused::wacko:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς?? hubάκι έχεις??Τα usb hubs δημιουργούν προβλήματα αναγνώρισης, δεν ενδείκνυνται για συγχρονισμούς. Δοκίμασες χωρίς το hub?? Απευθείας σε θύρα στο pc?

 

Υ.Γ: Φαντάζομαι ότι επειδή δεν έχεις κάρτα δεν στο βλέπει ως mass storage...;)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και όποιος με βοηθήσει θα του είμαι ευγνόμων.Αφού έκανα εγκατάσταση τους driver από το cd που είχε μέσα στην συσκευασία όλα δούλεψαν μια χαρά.Μπορούσα να πάρω αρχεία από το κινητό και να στείλω.Μετά από 2 μέρες που για μια στιγμή έβγαλα το καλώδιο από την υποδοχή του USB και μετά το ξαναέβαλα πήγα να μπώ στο κινητό, μου εμφανίζει κανονικά τους φακέλους αλλά όταν πάω να μπω σε κάποιον φάκελο μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα των windows. Ξαναεγκατέστησα τους drivers αλλά και πάλι τίποτα.Στο κινητό δεν έκανα καμιά αλλαγή και ούτε στον υπολογιστή και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει.Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει:!::!::!: plz

 

File Brochet den mou les otan ebgales to usb tou kinitou apo tin 8ura usb tou pc ekanes asfali katargisi suskeyhs?

An oxi polu fobame mipos exei kaei kamia 8ura usb i apo to pc i apo to kinito,sxedon to idio eixa pa8ei kai ego alla me ena flashusb metaforas dedomenon to ebgala xoris na kano asfali katargisi suskeyis kai to pira sta xeria pouleme.Dokimase an mporeis na kanei egkatastasi tous drivers se ena all pc kai an kai ekei exeis to idio problima....

Link to comment
Share on other sites

..........δεν έκανα........:cry::cry::cry:

 

Σε δυο μέρες θα το δοκιμάσω να δουλέψει σε κάποιον άλλο υπολογιστή.Ο υπολογιστής έχει δυο θύρες usb οπότε άμα καιγόταν η μία δεν θα δούλευε στην άλλη?Και το κινητό μόλις του έβαζα το usb φόρτιζε κανονικά.

 

Πάντως προσπάθησα να κάνω επαναφορά συστήματος αρκετές φορές αλλά ήταν ανεπιτυχώς όσες φορές και αν το δοκίμασα.

 

 

Δηλαδή παιδιά σε εσάς άμα σε οποιοδήποτε πρόγραμμα τα windows σας βγάλουν αυτό το μήνυμα τι κάνετε?Καμιά αλλαγή στα windows ή τίποτα παραπλήσιο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

οποιοs θελει ολοκληρα καμματια υψηληs ευκρινειαs [.wav]εχω αρχισει και ανεβαζω στο link μου ,για το viewty ,μπορει να κατεβασει οτι θελει.

συνεχωs θα συμπληρωνω την συλλογη.

το link μου ειναιhttp://www.mediafire.com/?sharekey=424d5b2ab84c05e191b20cc0d07ba4d24f0653f5d4d7ce1d

Link to comment
Share on other sites

οποιοs θελει ολοκληρα καμματια υψηληs ευκρινειαs [.wav]εχω αρχισει και ανεβαζω στο link μου ,για το viewty ,μπορει να κατεβασει οτι θελει.

συνεχωs θα συμπληρωνω την συλλογη.

το link μου ειναιhttp://www.mediafire.com/?sharekey=424d5b2ab84c05e191b20cc0d07ba4d24f0653f5d4d7ce1d

 

Πολυ καλο,thank u xolloth!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα κι εγώ το viewty , πρέπει να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος…μένει μόνο να δω την διάρκεια της μπαταρίας μετά από 2-3 πλήρη γεμίσματα…

Έχω μια απορία , ενώ συνδέομαι κανονικά στο internet δεν μπορώ να δω streaming videos π.χ. από youtube , ας γράψει κάποιος τις ρυθμίσεις streaming για το δίκτυο της Cosmote.

Επίσης δεν μπόρεσα να καταλάβω τι παίζει σε σύνδεση με τον υπολογιστή…σε pc δεν το βλέπει (ίσως επειδή δεν έχω βάλει memory card) μέσα στο cd δεν έχει drivers για το usb καλώδιο ενώ για σύνδεση με Mac OS δεν βρήκα κάτι σχετικό….

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη…

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ βοηθείστε με.Πως μπορώ να βάλω παιχνίδια και προγράμματα από το pc στο viewtyΑπό το pc suite δεν μπορώ.Σας παρακαλώ βοηθείστε!!!!!:help:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ βοηθείστε με.Πως μπορώ να βάλω παιχνίδια και προγράμματα από το pc στο viewtyΑπό το pc suite δεν μπορώ.Σας παρακαλώ βοηθείστε!!!!!:help:

θα πας ρυθμίσεις τηλεφώνου - συνδεσιμότητα - σύνδεση usb - και θα το βάλεις μαζική αποθήκευση.Ετσι θα βλέπει το τηλ. σαν εξωτερικό δίσκο και θα βάλεις ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω εαν έχει το viewty office να αγοράσω έστω. Εχει το picsel viewer αλλα μόνο για να βλέπεις τα αρχεία σαν εικόνες. Βέβαια δεν με νοιάζει τόσο να τα επεξεργάζομαι όσο να μπορώ να κάνω search τα αρχεία όταν θέλω για να βρω καποιο συγκεκριμενο κελι ας πουμε ή κάτι μεσα σε ενα word μεγαλο.

 

 

Φυσικά δεν μιλαω μόνο για free version τετοιου προγραμματος. Αν ξέρετε πεστε μου παρακαλώ.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά τέτοιες δυνατότητες δεν υπάρχουν...:( Μόνο εφαρμογές java παίρνει, πως να βάλες office??:confused:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

θα πας ρυθμίσεις τηλεφώνου - συνδεσιμότητα - σύνδεση usb - και θα το βάλεις μαζική αποθήκευση.Ετσι θα βλέπει το τηλ. σαν εξωτερικό δίσκο και θα βάλεις ότι θέλεις.

 

Ευχαριστώ πολύ φιλε!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πωω, ξενερωσα απιστευτα. Σημερα το πηρα το κινητο....! Παει για πουλημα κ κραταω το N73 τελικα. Παιδια...ξενερωσα απιστευτα τωρα.Κ μ'αρεσε πολυ.

 

Ευχαριστω παντος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το πρόβλημα που είχα με τον υπολογιστή και το καλώδιο τελικά δούλεψε το καλώδιο σε άλλον υπολογιστή.Ξέρεται τι μπορεί να φταίει στον άλλο υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...