Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικες ερωτησεις για το κινητο, επειδη μολις ηρθα στο πατρικο μου και ο πατερας μου αγορασε το κινητο, και δεν εχω ιδεα απο lg.

 

Μπορω να κανω firmware update απο το σπιτι; Εχει την εκδοση V10a.

 

Μπορω να περασω θεματα χωρις να εχω το καλωδιο;

 

Τι καλωδιο θελει και ποσο κανει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μερικες ερωτησεις για το κινητο, επειδη μολις ηρθα στο πατρικο μου και ο πατερας μου αγορασε το κινητο, και δεν εχω ιδεα απο lg.

 

Μπορω να κανω firmware update απο το σπιτι; Εχει την εκδοση V10a.

 

Μπορω να περασω θεματα χωρις να εχω το καλωδιο;

 

Τι καλωδιο θελει και ποσο κανει;

 

αστο φιλε αυτο ρωταω και εγω εδω και 15μερες και δεν εχει μπει κανενας στον κοπο να δωσει οδηγιες.....

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις για το κινητο, επειδη μολις ηρθα στο πατρικο μου και ο πατερας μου αγορασε το κινητο, και δεν εχω ιδεα απο lg.

 

Μπορω να κανω firmware update απο το σπιτι; Εχει την εκδοση V10a.

 

Μπορω να περασω θεματα χωρις να εχω το καλωδιο;

 

Τι καλωδιο θελει και ποσο κανει;

 

αστο φιλε αυτο ρωταω και εγω εδω και 15μερες και δεν εχει μπει κανενας στον κοπο να δωσει οδηγιες.....

To κινητό και με την έκδοση 10a δεν εμφανίζει προβλήματα, αν θυμάμαι καλά και άλλες 2 εκδόσεις που βγήκαν, δεν είχαν κάτι το αξιοσημείωτο.Για αναβάθμιση από το σπίτι, πάλι αν θυμάμαι καλά, δεν υποστηρίζεται, γιατί μετά από αυτό το μοντέλο η LG έδωσε live update για τα κινητά της.

Για το καλώδιο http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006380&ref=bestprice

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

αστο φιλε αυτο ρωταω και εγω εδω και 15μερες και δεν εχει μπει κανενας στον κοπο να δωσει οδηγιες.....

 

sorry παιδιά αλλά δεν κάνετε και ένα τυπικό search πριν ρωτήσετε.....:rolleyes:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

15 ευρω; Ελεος δλδ. Δε μπορουσαν να το εχουν στο κουτι; Ειναι απαραιτητο για τα θεματα; Δε γινεται μεσω της καρτας και card reader;
Link to comment
Share on other sites

15 ευρω; Ελεος δλδ. Δε μπορουσαν να το εχουν στο κουτι;

 

Δε νομίζεις ότι ζητάς πολλά γι' αυτά που πλήρωσες;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δε το αγορασα εγω, αλλα ο πατερας μου. Το να θελει ολοκληρη διαδικασια για να βαλεις ενα θεμα, ειναι απαραδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα...

εχω ενα προβλημα με το viewty μου.

πηγα να βαλω το theme manager και κατα λαθος κατεβασα λαθος οδηγιες και αντικατεστησα με λαθος(ειχε μια διαφορα στο μεγεθος και δεν λειτουργουσε) αρχειο αυτο (theme_bg2.swf).

τωρα παω να το αντικατεστησω με το σωστο και περνω αυτο το μηνυμα:

http://i48.tinypic.com/24q8hmr.jpg

παταω οκ και μετα:

http://i45.tinypic.com/2rhlmz5.jpg

και δεν το αντικαταστη.

μπορω εγω να το κανω delete και μετα να κανω write το σωστο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

?

 

-Τα ακουστικα του μονο που δεν ειχε! κανουν καμια 30ρια€!

 

το handsfree κοστίζει 15 ευρώ από ``ΓΕΡΜΑΝΟΣ``

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά σκέφτομαι να πάρο το ku990i στην "vodafone" φαίνεται ωραίο κινητό αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι για την διάρκεια της μπαταρίας . ποσο κρατάει με κανονική χρήση για σε διαφορα site (gsmarena) γραφουν ότι έχει stand-by 430 ώρες δηλαδή 17 μέρες φαίνεται πολύ .....γενικά κρατάει κάνα 5 ήμερο και άμα κρατάει λίγο υπάρχει άλλη μπαταρία που να μεγαλώνει την διάρκεια λειτορυγίας του

ευχάριστο.....

Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

εγώ μάλλον την ``πάτησα``

το πήρα με την επιδότηση (cosmote)σε λευκό και είχε μέσα μόνο τον φορτιστή,ενώ ο φίλος μου το πήρε (vodafone) σε λευκό με επιδότηση και αυτός,είχε μέσα φορτιστή-καλώδιο σύνδεσης με pc-handsfree στο χρώμα του τηλεφώνου και μάλλον πιό αναβαθμισμένο,γιατί ενώ εμένα στα μηνύματα βγαίνει στα αγγλικά και γράφει την επιλογή μου δηλ. ελληνικά , σε αυτόν ότι γλώσσα επιλέξη την βγάζει και στο πληκτρολόγιο του.

Α!!! δεν έχει και καθόλου παιχνίδια :((

Βλέπω να το πηγαίνω πίσω... :mad::angry::kill::rocket:

Edited by lambros_rous
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά σκέφτομαι να πάρο το ku990i στην "vodafone" φαίνεται ωραίο κινητό αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι για την διάρκεια της μπαταρίας . ποσο κρατάει με κανονική χρήση για σε διαφορα site (gsmarena) γραφουν ότι έχει stand-by 430 ώρες δηλαδή 17 μέρες φαίνεται πολύ .....γενικά κρατάει κάνα 5 ήμερο και άμα κρατάει λίγο υπάρχει άλλη μπαταρία που να μεγαλώνει την διάρκεια λειτορυγίας του

ευχάριστο.....

 

εμενα μου κραταει 2 μερες παντως. Εκτος αν δεν το εχω σε 3g δικτυο οποτε κραταει 3.

για τα χρηματα του ειναι αξιοπρεπες παντως.

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω να περάσω αυτό το f/w αλλά δεν ξέρω πως.

 

Διάβασα κάπου πως το LGMDP είναι το κατάλληλο πρόγραμμα, αλλά δεν δουλεύει. Κάνω connect δηλαδή, αλλά μετά δεν υπάρχει κάποιο function, κι αν πατήσω download, βγάζει can't open and connect to serial port. Τι να κάνω;

Έχω κι εγώ blog!

http://archlinux.me/gtklocker/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η αδερφή μου έχει ένα LG 990i και όταν το πήρε είχε βάλει κωδικό ασφαλειας από τότε όμως τον έχει ξεχάσει...

τώρα πάει να βάλει μια καινούρια κάρτα sim που έχει πάρει και ζητάει κωδικό ασφαλειας δεν τον θυμάται όμως!

Υπάρχει κάποιος τρόπος ανακτασεις του???

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω να περάσω αυτό το f/w αλλά δεν ξέρω πως.

 

Διάβασα κάπου πως το LGMDP είναι το κατάλληλο πρόγραμμα, αλλά δεν δουλεύει. Κάνω connect δηλαδή, αλλά μετά δεν υπάρχει κάποιο function, κι αν πατήσω download, βγάζει can't open and connect to serial port. Τι να κάνω;

 

 

Κάποιος ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Έχω κι εγώ blog!

http://archlinux.me/gtklocker/

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω απο το παλιο μου lg viewty στο καινουργιο μου omnia 2 τις επαφες μου.υπαρχει καποιος τροπος?Κατι που ειπανε για το outlook express αλλα δεν ξερω πως να το κανω.Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω
ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά HELP

 

θέλω εδώ και καιρό να βάλω μια SD κάρτα μνήμης 4GB ή 8GB για το κινητό...μήπως ξέρει κανένα εαν η KINGSTON 4GB/8GB MICRO SDHC είναι OK??

 

 

http://images.e-shop.gr/images/PER/BIG/PER.553991.jpg

 

έχω μια 2GB Kingston SD και δουλέυει μια χάρα...pls όποιος ξέρει ας μου πει διότι η SanDisk είναι κατά πολύ ακριβότερη και λέω να πάρω την Kingston...

την έχει δοκιμάσει κανένας?

 

 

:worry::worry::worry::worry:

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

παιδιά HELP

 

θέλω εδώ και καιρό να βάλω μια SD κάρτα μνήμης 4GB ή 8GB για το κινητό...μήπως ξέρει κανένα εαν η KINGSTON 4GB/8GB MICRO SDHC είναι OK??

 

 

http://images.e-shop.gr/images/PER/BIG/PER.553991.jpg

 

έχω μια 2GB Kingston SD και δουλέυει μια χάρα...pls όποιος ξέρει ας μου πει διότι η SanDisk είναι κατά πολύ ακριβότερη και λέω να πάρω την Kingston...

 

 

:worry::worry::worry::worry:

Αν πάρεις κάρτα μνήμης 4άρα ή 8άρα και την γεμίσεις πάνω από 2 GB κατά 90 % να κολλάει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει όπως είπε ο Ισίδωρος πρώτα να γεμίσεις την κάρτα πάνω από 2GB και μετά να την βάλεις στο κινητό αλλιώς θα την αναγνωρίζει ως 2GB. Αν το κάνεις αυτό θα κολλάει. Ψάξε καλύτερα για κάρτες Micro SD 4GB που να μην είναι HC (High Capacity) που δουλεύουν χωρίς το παραπάνω "Hack" ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ku990 και wind f2g και θελω να βαλω ρυθμησεις για ιντερνετ ....που μπορω να τις βρω????

τι ρυθμησεις πρεπει να περασω στο κινητο ???

ευχαρηστω!

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με youtube ....

εχει καταφερει κανενας να κανει να παιζει ????:wacko:

εχω wind και εχω λιωσει, αλλα δεν βρηκα ακκρη...πηρα κ στο κεντρο εξυπηρετησης,που ειναι ειδικο για το ιντερνετ της wind αλλα δεν με βοηθησε...:(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω και εγω προβλημα με internet στο ku990i μου.Εχω κανει της καταληλες ρυθμισεις για το internet αλλα οταν "τρεχω" την οπερα μου λεει <μη εγκυρη περιγραφη>

 

Ας μου εξηγησει καποιος τι πρεπει να κανω για να μπω και εγω στο internet.(εχω ακουσει οτι στο συγκεκριμενο κινητο το θεμα internet ειναι τελειο)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας!!! μπορεί να μου πει καποιος που μπορώ να βρω το παλιο το LG KU990?? Αυριο θα παω Αθήνα και βασικα το θέλω απεγνωσμένα. Ξέρω οτι ο Γερμανος δινει το KU990i σκετο, χωρίς ακουστικα και τιποτα , (το παρήγγειλα αλλα δε το πηρα, σκετη απογοήτευση) όπως και η Wind (δεν ειμαι σιγουρη για WIND όμως). Τελοσπαντων δε θελω να πληρώσω πολλα και θέλω να αγοράσω το παλιο αν γινεται, το KU990 (!) λογω αυτων που διαβασα οτι εχει την καλη καμερα κλπ κλπ.

 

Λογικα αφου είναι πιο παλιο θα ειναι πιο φτηνό, σωστα? αλλα δε βρηκα κανενα site/e-shop που να το έχει, κοιταξα στο e-click.gr και εχουνε το KU990i νομιζω (ενα σκετο μπερδεμα ειναι η σελιδα τους) και στο e-mobile.gr ρώτησα αν εχουνε το παλιο αλλα τελικα έχουν το πιο πρόσφατο (ενω χθες έγραφαν οτι έχουν το KU990, σήμερα ειδα οτι το αλλάξανε σε KU990i, μετα απο ερώτηση που τους έκανα που μου διευκρίνησαν οτι εχουν το "i"). χμμ τι να κανω, υπαρχει πουθενα stock? εψαξα στον skroutz αλλα τίποτα..! Ολοι εχουν το καινουργιο. το i..

 

ευχαριστω για όποια βοηθεια..! (χρειάζομαι άμεση απάντηση!!!!! )

Edited by denise_
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! μπορεί να μου πει καποιος που μπορώ να βρω το παλιο το LG KU990?? Αυριο θα παω Αθήνα και βασικα το θέλω απεγνωσμένα. Ξέρω οτι ο Γερμανος δινει το KU990i σκετο, χωρίς ακουστικα και τιποτα , (το παρήγγειλα αλλα δε το πηρα, σκετη απογοήτευση) όπως και η Wind (δεν ειμαι σιγουρη για WIND όμως). Τελοσπαντων δε θελω να πληρώσω πολλα και θέλω να αγοράσω το παλιο αν γινεται, το KU990 (!) λογω αυτων που διαβασα οτι εχει την καλη καμερα κλπ κλπ.

 

Λογικα αφου είναι πιο παλιο θα ειναι πιο φτηνό, σωστα? αλλα δε βρηκα κανενα site/e-shop που να το έχει, κοιταξα στο e-click.gr και εχουνε το KU990i νομιζω (ενα σκετο μπερδεμα ειναι η σελιδα τους) και στο e-mobile.gr ρώτησα αν εχουνε το παλιο αλλα τελικα έχουν το πιο πρόσφατο (ενω χθες έγραφαν οτι έχουν το KU990, σήμερα ειδα οτι το αλλάξανε σε KU990i, μετα απο ερώτηση που τους έκανα που μου διευκρίνησαν οτι εχουν το "i"). χμμ τι να κανω, υπαρχει πουθενα stock? εψαξα στον skroutz αλλα τίποτα..! Ολοι εχουν το καινουργιο. το i..

 

ευχαριστω για όποια βοηθεια..! (χρειάζομαι άμεση απάντηση!!!!! )

 

Δε θα το βρείς πουθενά. Όσο για το ότι "Λογικα αφου είναι πιο παλιο θα ειναι πιο φτηνό, σωστα?", καμία σχέση! Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει κάτι τέτοιο κι ούτε ίσχυσε ποτέ σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Η διαφορά τιμής ΔΕΝ οφείλεται μόνο στην αντικατάσταση του Schneider Kreuznach με απλό φακό της LG (όπου αν δεις φωτογραφίες του παλιού και του καινούριου, δεν έχουν καμία διαφορά). Οφείλεται κυρίως στην αφαίρεση των συνοδευτικών αξεσουάρ τα οποία μπορείς να τα βρεις μεμονωμένα και μάλιστα σε πολύ καλύτερη τιμή σε σχέση με το παλιό Viewty.

 

Για να μη μακρηγορήσω άλλο, η πρότασή μου είναι ακριβώς αυτό που έκανα κι εγώ:

 

1. Αγοράζεις το KU990i από όπου θέλεις/όπου το βρεις φθηνότερα (εγώ το πήρα τζάμπα με επιδότηση από Cosmote).

2. http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006121&u=LG-STEREO-%C7ANDSFREE-KG800-/-KE970-/-KU990---BLACK

3. http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006382&u=LG-CCL-240-CASE-BLACK

4. http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006343&u=LG-UTC-100-TV-OUT-CABLE

5. http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003811&u=SCREEN-PROTECTOR-%C3%C9%C1-LG-KU990-VIEWTY

 

Έτσι με συνολικά λιγότερα από 200 €, έχεις το πιο ολοκληρωμένο Viewty που υπήρξε ποτέ! :D

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

 

Πήρα και εγώ το εν λόγω τηλέφωνο με επιδότηση από την cosmote (επιδότηση του πατέρα βασικά :p ). Το πρόβλημα είναι ότι χρησιμοποιώ wind και το κινητό είχε μέσα προφανώς ρυθμίσεις wap για cosmote. Έτσι, με ένα σύντομο googlάρισμα βρήκα τις εξής ρυθμίσεις:

 

Όνομα Υπηρεσίας: Wind plus (αν και δε νομίζω να αλλάζει κάτι)

Αρχική σελίδα: http://portal.wind.gr

Τρόπος Σύνδεσης: TCP με proxy

Διεύθυνση IP: 192.168.200.010

Θύρα proxy server:9401

Ασφάλεια: Μη ασφαλής (είναι γκρίζο και δε μπορώ να το μεταβάλλω)

Σημείο πρόσβασης: Εδώ έχουμε το FAIL. Μου αφήνει μόνο τις επιλογές Cosmote wap/internet/mms/e-mail. Ενώ κανονικά έπρεπε να ήταν Wind plus.

 

Κάποιος να βοηθήσει γιατί είναι κρίμα να πετάξω 3gb net μέχρι τις 30/04 και 1,5gb κάθε μήνα και έπειτα.

 

Και ένα τελευταίο, έχει καταφέρει κανείς να φτιάξει divx αρχείο με ενσωματωμένους υπότιτλους που να παίζει στο viewty;; Αν ναι θα με ενδιέφερε να μάθω πως :D

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...