Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει κανενα προγραμμα για να βελπουμε χαρτες στο ku990 χωρις να δουλευει ως gps με εξωτερικη επιπλεον κεραια???

δηλαδη ρωταω εαν γινεται και πώς να περασω καποιους χαρτες στο κινητο και να μπορω να βλεπω τους δρομους και τα ονοματα αυτων(να προσανατολιζομαι ;)

THANX :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες το Google Maps;

 

αυτο που εχει μεσα ενσωματωμενο το κινητο????

βασικα θελω καποιο προγραμμα που να βαλω εγω καποιους χαρτες μεσα(SD_card) και να μπορωμετα να τους δω χωρις να χρειαζεται να συνδεθω στο δικτυο(3G) ή να χρησιμοποιήσω gps....

βασικα ειχα διαβασει καπου οτι γινοταν με καποιες εφαρμογες java.....αλλα δεν μπορω να βρω ποιες ειναι και τι πρεπει να κανω για να το κανω να δουλεψει.

εαν μπορει καποιος να βοηθησει....

thanx in advance guys!!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Ηρθε ενας ξαδερφος απο Γερμανια κ εχει τ i-phone τ καινουριο.Η αποκριση της οθονης δν παιζεται.Δυστυχως τ viewty ειναι κατα μακραν χειροτερο.Ειδικα τωρα π ειχα κ μια εμπειρια με ενα αλλο touch phone,μπορω να πω οτι το viewty ειναι επιεικως μετριο.Ουτε με τ arena δν συγκρινεται η οθονη t iphone.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Viewty είναι Resistive ενώ του iPhone και του Arena capacitive. Διαφορετική τεχνολογία βλέπεις. Του Arena είναι πολύ καλή δεν τι λες άσχημη αλλά του iPhone η καλύτερη (είναι και μεγάλη)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αλλα θελει ακομα δρομο για να φτασει στ i-phone.Δν πειραζει,προσωπικα μια χαρα ειναι για μενα τ viewty.
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω ενα bluetooth handsfree και δεν ξερω ποιο να παρω.

υπαρχουν απο πολλες εταιριες..ΝΟΚΙΑ MOTOROLA... παιζει ρολο ?

υπαρχει κανενα προβλημα συμβατοτητας ????

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω ενα bluetooth handsfree και δεν ξερω ποιο να παρω.

υπαρχουν απο πολλες εταιριες..ΝΟΚΙΑ MOTOROLA... παιζει ρολο ?

υπαρχει κανενα προβλημα συμβατοτητας ????

 

Λογικά όχι, σίγουρα με i-tech δεν θα έχεις πρόβλημα, γιατί χρησιμοποιώ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκεφτομαι να το παρω για 2ο κινητο μιας και ειναι ομορφο και εχει και καλη καμερα(εχει?) στο οποιο υστερει το 5800,ηθελα να ρωτησω, το KU990 k KU990i ειναι ιδια?αν οχι τι διαφορες εχουν?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα οι διαφορες ειναι λιγες..Η γνωμη μου ειναι να παρεις το KU990 επειδη πλεον με το KU990i σου δινουν εναν φορτιστη μονο..ουτε ακουστικα ουτε πενακι ουτε καλωδιο usb(εμενα παντως δεν τα ειχε..)

 

Που μπορω να βρω ακουστικα για το Βιούτι μου?

Link to comment
Share on other sites

Εγω για ακουστικα ειχα ρωτησει στ γερμανο και μ ειπαν 25 euro.Νομιζω και του arena τα ακουστικα κανουν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν τα ακουστικά του Arena, αυτό έχει άλλη υποδοχή που είναι διαφορετική από του viewty και δεν κάνουν. Μην τα πάρετε και πάνε τα λεφτά σας άδικα.

 

παιδια επειδη σκεφτομαι να το παρω για 2ο κινητο μιας και ειναι ομορφο και εχει και καλη καμερα(εχει?) στο οποιο υστερει το 5800,ηθελα να ρωτησω, το KU990 k KU990i ειναι ιδια?αν οχι τι διαφορες εχουν?

Ναι έχει καλή κάμερα, δεν είναι η καλύτερη αλλά είναι καλύτερη από του 5800 που έχεις. Το KU990i δεν έχει μέσα ακουστικά και USB ενώ το KU990 έχει! ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα στο κινητο μια φωτογραφια με τον χαρτη της Θεσσαλονικης καποθ στα 6 ΜΒ(4300Χ3200) και δεν μου το ανοιγε το κινητο...παιζει καποιο προβλημα με την αναλυση ή με το μεγεθος του αρχειου ????
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια!!!!! ειπα να βαλω στο ku990i μου θεματα και κατελιξα να μου βγαζει κιτρινι οθονη και να λεει επανω refresh!!!! μαλλον εσβησα αρχεια του τηλεφωνου. πως αυτο μπορει να φτιαξει? και αν φτιαχνει δηλαδη. βοηθεια οποιοσ ξερει. ειναι αμαρτια τωρα το πηρα το τηλεφωνο!!!!!!! οποιος ξερει ας με βοηθησει:X:X:X:X:X:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

μη πανικοβάλλεσαι. προφανώς ονόμασες το φάκελο LGAPP σε ΤΟΤΟ και δε το ξαναμετονόμασες πίσω. Η αν δεν είναι αυτό, ψάξε για ένα backup LGAPP στο 4shared (υπάρχει στάνταρ, το είχα βρει), ονόμασε το φάκελο του κινητού σου σε ΤΟΤΟ από lgapp, και αντίγραψε αυτό που θα κατεβάσεις.
Link to comment
Share on other sites

μη πανικοβάλλεσαι. προφανώς ονόμασες το φάκελο LGAPP σε ΤΟΤΟ και δε το ξαναμετονόμασες πίσω. Η αν δεν είναι αυτό, ψάξε για ένα backup LGAPP στο 4shared (υπάρχει στάνταρ, το είχα βρει), ονόμασε το φάκελο του κινητού σου σε ΤΟΤΟ από lgapp, και αντίγραψε αυτό που θα κατεβάσεις.[/quote/

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. ΟΚ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ. ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΤΥΧΕ

 

TO 4shared TI EINAI? ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ!!!! .ΝΕΤ? .COM? .GR? ΤΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ?

 

ΟΚ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! ΕΛΕΟΣ ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛ!!!!!! SORRY

 

ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ!!!!!!!! ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΗΛ? Η ΑΓΓΛΙΚΑ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ!!!!!!!! ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΗΛ? Η ΑΓΓΛΙΚΑ?

Μη γράφεις κεφαλαία σε παρακαλώ, είναι σαν να φωνάζεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΤΟ ΜΕΤΑ ΑΜΑ ΒΑΛΩ ΤΟΝ LGAPP ΤΙ ΤΟΝ ΚΑΝΩ? ΤΟΝ ΣΒΗΝΩ?

 

τον φακελο τοτο τι τον κανω αμα βαλω τον lgapp? τον σβυνω μηπως?

 

εβαλα το lgapp οπως μου ειπες φιλε αλλα παλι μολις εκανε επανεκιννησι το τηλ εβγαλε κιτρινι οθονη. τα επεξε μαλλον και ειναι για πεταμα. παει το καινουργιο τηλ μαλλον!!!!! κριμα. αν μπορει καποιος να με βοηθησει εχει καλος αλλιως το παω μαλλον για τα σκουπιδια. ισως βεβαια να θελει να αντιγραψω ολους τους φακελους του τηλεφωνου. μπορει να εχει σβυστει κατι αλλο εκτος του φακελου LGAPP. βοηθεια παιδια!!!!!!!!!!!!

 

παιδια ενω βαζω το lgapp στο τηλ μου πεταει καποια μηνυματα καποια στιγμι και σταματαει να το περναει.να σας πω τι λενε τα μυνηματα μηπως καποιος ξερει κατι να με βοηθησει? και αν το παω για αναβαθμισει θα το φτιαξουν αραγε?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΤΟ ΜΕΤΑ ΑΜΑ ΒΑΛΩ ΤΟΝ LGAPP ΤΙ ΤΟΝ ΚΑΝΩ? ΤΟΝ ΣΒΗΝΩ?

 

τον φακελο τοτο τι τον κανω αμα βαλω τον lgapp? τον σβυνω μηπως?

 

εβαλα το lgapp οπως μου ειπες φιλε αλλα παλι μολις εκανε επανεκιννησι το τηλ εβγαλε κιτρινι οθονη. τα επεξε μαλλον και ειναι για πεταμα. παει το καινουργιο τηλ μαλλον!!!!! κριμα. αν μπορει καποιος να με βοηθησει εχει καλος αλλιως το παω μαλλον για τα σκουπιδια. ισως βεβαια να θελει να αντιγραψω ολους τους φακελους του τηλεφωνου. μπορει να εχει σβυστει κατι αλλο εκτος του φακελου LGAPP. βοηθεια παιδια!!!!!!!!!!!!

 

παιδια ενω βαζω το lgapp στο τηλ μου πεταει καποια μηνυματα καποια στιγμι και σταματαει να το περναει.να σας πω τι λενε τα μυνηματα μηπως καποιος ξερει κατι να με βοηθησει? και αν το παω για αναβαθμισει θα το φτιαξουν αραγε?

 

Καταρχήν ηρέμησε λίγο και μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα.Κάνε τροποποίηση (το κουμπάκι στα δεξιά).Δε θέλω να με αναγκάσεις να σου σβήσω μηνύματα.

Κατά δεύτερον τώρα, κάνε λίγη υπομονή μέχρι να βρεθεί κάποιος να σου απαντήσει, θυμίσου ότι είμαστε forum και όχι chatroom.

Και για να ηρεμήσεις και λίγο ακόμη, θα το πας σέρβις και θα στο φτιάξουν, μην το πετάξεις στα σκουπίδια.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

μη πανικοβάλλεσαι. προφανώς ονόμασες το φάκελο LGAPP σε ΤΟΤΟ και δε το ξαναμετονόμασες πίσω. Η αν δεν είναι αυτό, ψάξε για ένα backup LGAPP στο 4shared (υπάρχει στάνταρ, το είχα βρει), ονόμασε το φάκελο του κινητού σου σε ΤΟΤΟ από lgapp, και αντίγραψε αυτό που θα κατεβάσεις.

 

φιλε μου one_tree_hill το εβαλα τελικα το lgapp σωστα. εκανε επανεκκινιση το τηλ και κολλησε στην αρχη που βγαζει το σημα LG. και απο κατω απ το σημα εγραφε create user db file please wait. αυτο το εγραφε καθε φορα που εκανε επανεκιννηση. δηλαδη συνεχεια και δεν ανοιγε μετα το τηλ. thanks!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ku990. Μπορείτε να μου πείτε τί διαφορά έχει απ το ku990i? Βλέπωντας το software updater lg βλέπω πως στα μοντέλα αναφέρει μόνο το ku990i. Λέτε να πάρω το ku990i? Είναι κι αυτό made in korea?
Link to comment
Share on other sites

Το i δεν έχει σχέση με την χώρα παραγωγής του τηλεφώνου. Το μοντέλο KU990i απλά δεν περιέχει στο κουτί USB, ακουστικά και νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ούτε γραφίδα. Αντίθετα το KU990 έχει
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα κατι firmware για το ku990i και εχουν ωσ καταληξη τα αρχεια .bin kai .dz αν ξερει κανεις πως τα περναω στο κινητο. με ποιο προγραμμα δηλαδη. αν γινεται να μου γραψει ολη την διαδικασια γιατι το τhλ μου τα εχει φτυσει. thanks
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατι οταν μιλάω με καποιον δεν ακούγεται καλα το ακουστικό?

Δηλαδη δεν ακούω καλά τον άλλον

Υπαρχει κάποια Ρύθμιση?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...