Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις email για hotmail?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδία άλλη μια απορία. Όταν τραβάω βίντεο στα 120fps το βίντεο είναι πολύ σκοτείνο και τα χρώματα είναι τελείως ξεθωριασμένα σαν να είναι ασπρόμαυρο. Φταίει η κάμερα ή έτσι είναι αυτή η επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδία άλλη μια απορία. Όταν τραβάω βίντεο στα 120fps το βίντεο είναι πολύ σκοτείνο και τα χρώματα είναι τελείως ξεθωριασμένα σαν να είναι ασπρόμαυρο. Φταίει η κάμερα ή έτσι είναι αυτή η επιλογή;

 

Έτσι είναι το κινητό, μην ανησυχείς.Γι αυτό να ανεβάζεις τη φωτεινότητα να μη βγαίνει πολύ σκοτεινό.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την ενταση υπαρχει καπου αλλου αλλη ρυθμηση για να ανεβει κιαλο η ενταση της μουσηκης .... καπιο equalizer δλδ ? για να περασουμε τα θεματα υπαρχει τροπος/μεθοδος χωρις καλοδιο usb γτ οπως ξερετε δεν ηταν μεσα ?? ? α και κατι αλλο σορρυ...εχω cu εχω περασει τις ρυθμησεις για το internet εχω τα 1000 λεπτα- sms - 30mb internet αλλα δεν συνδεεται για κανενα λογο ... τι να κανω ... καμια λυση ?
Link to comment
Share on other sites

psychoz125 παρε μια card reader για microSD και περνα τα παιχνιδια εκει..μετα πηγαινε στο μενυ και μετα στα "αλλα" θα το βρεις εκει,θα μπεις στο παιχνιδι...θα σε ρωτησει κατι,θα επιλεξεις το πρωτο και μετα θα παιξεις λιγο..μολις βγεις το παιχνιδι θα υπαρχει κανονικα στα παιχνιδια και εφαρμογες..αν δεν το εξηγω καλα δες στο youtube εχει βιντεο

Συγνωμη νομιζα οτι ειδα παιχνιδια και οχι θεματα που ζητησες

Link to comment
Share on other sites

καπιο καλο καταστημα και φτηνο να αγορασουμε ολα τα παρελκομενα που δεν εχει μεσα η συσκευασια ξερουμε ? χωρις να πληροσουμε +15 ευρο μεταφορικα που εχει ενα σιτε
Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα και γω δωρεαν λογο ανανέωσης συμβολαίου αυτό το κινητό και μεταπήδησα από ericsson σε Lg για πρωτη φορα ! Πρώτες εντυπώσεις αρκετα καλές ειμαι ικανοποιοημενος :D ! Αν και δεν ειχε εξτρα μνημη αγορασα μια στα 2 γιγα μαρκας flash Tomato(Data Transfer Rate: 12MB/sec) από eshop το εψαξα αρκετα διοτι άκουσα για προβλήματα Kingston η και για προβλήματα που παρουσιάζει σε μεγαλύτερη χωρητικότητα και σε καρτες με μικρή ταχύτητα Data Transfer! Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής , την δοκίμασα σε ταινίες mp3 photos , Video recording ,εκτος …το μονο πρόβλημα που έχει δήξει είναι ότι μερικά mp3 αν και τα αποθηκεύει δεν τα εμφανίζει στο τηλ για ν αναπαραγωγή (total files 18 / play files 13):mad: !Ο ηχος του οσο αναφορά το τηλ . και τα mp3 είναι πολύ κάλος υστερεί μονο στα Bass ενω στα ψηλα είναι άψογος και καλύτερος απτο w910i που έχω !Θα θελα να μου πειτε αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα στην κάρτα μνήμης με οποιαδήποτε μάρκα μνήμης δηλαδή να εμφανίζει συνολικά αρχεία και χωρητικότητα και να μην τα εμφανίζει όλα για play !!?και δευτερον για παιχνιδια αφης η για παιχνιδια ειδικα για lg ξερετε κατι διοτη εχω αρκετα παιχνιδια αλλα δεν είναι ολα ανάλυσης για το lg η αφης !
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κυ990 και θα ηθελα να ρωτησο αν γιναιται να βαλω internet να μπαινω msn facebook και τετια .εχει κανεις να μου πει εντυπωσεις και ποσο στοιχιζει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κυ990 και θα ηθελα να ρωτησο αν γιναιται να βαλω internet να μπαινω msn facebook και τετια .εχει κανεις να μου πει εντυπωσεις και ποσο στοιχιζει?

 

Σηγουρα θα μπαινεις και msn & facebook μεσς του browser που εχει το κινητο η απτο opera mini ! από whats up που εχω εγω είναι 0,40 λεπτα την μερα η 4 ευρω το μηνα , νομιζω τοσο περίπου εχει και στην wind free 2 go , υπάρχον και αντίστοιχα θεματα στο forum εάν ψάξεις , λιγο με τις ριθμισεις εχω ένα προβληματάκι εάν υπαρχει κανενας να μας διαφωτίσει σε αυτό το θεμα !?!(για whats up ρυθμίσεις wap):rolleyes:

 

Απεκτησα και γω δωρεαν λογο ανανέωσης συμβολαίου αυτό το κινητό και μεταπήδησα από ericsson σε Lg για πρωτη φορα ! Πρώτες εντυπώσεις αρκετα καλές ειμαι ικανοποιοημενος :D ! Αν και δεν ειχε εξτρα μνημη αγορασα μια στα 2 γιγα μαρκας flash Tomato(Data Transfer Rate: 12MB/sec) από eshop το εψαξα αρκετα διοτι άκουσα για προβλήματα Kingston η και για προβλήματα που παρουσιάζει σε μεγαλύτερη χωρητικότητα και σε καρτες με μικρή ταχύτητα Data Transfer! Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής , την δοκίμασα σε ταινίες mp3 photos , Video recording ,εκτος …το μονο πρόβλημα που έχει δήξει είναι ότι μερικά mp3 αν και τα αποθηκεύει δεν τα εμφανίζει στο τηλ για ν αναπαραγωγή (total files 18 / play files 13):mad: !Ο ηχος του οσο αναφορά το τηλ . και τα mp3 είναι πολύ κάλος υστερεί μονο στα Bass ενω στα ψηλα είναι άψογος και καλύτερος απτο w910i που έχω !Θα θελα να μου πειτε αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα στην κάρτα μνήμης με οποιαδήποτε μάρκα μνήμης δηλαδή να εμφανίζει συνολικά αρχεία και χωρητικότητα και να μην τα εμφανίζει όλα για play !!?και δευτερον για παιχνιδια αφης η για παιχνιδια ειδικα για lg ξερετε κατι διοτη εχω αρκετα παιχνιδια αλλα δεν είναι ολα ανάλυσης για το lg η αφης !

 

Τελικα λυθηκε το προβλημα των mp3 μετα απο σχετικο καψιμο και τεστ εφταιγε η ονομασια των mp3 αλλαξα ονομα και ολα super !:D

Η καρτα λειτουργει αψογα χωρις το παραμικρο προβλημα , μην το ματιασω:lol:

Επειδη εχω καει αρκετα στο θεμα video αναπαραγωγη ταινιων εχω το καταληλο προγραμμα για οποίων ενδιαφέρεται ;) (Total Video Converter 3.21 :D εχει και ενσωματωση υποτιτλων στις ταινιες !)

και αφης παιχνιδια βρέθηκαν ευτυχως !

Το μονο προβλημα ειναι πλεον η συνδεση στο internet μεσω wap και whats up καρτας , οποιος γνωριζει κατι ας με ενημερωσει !

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο κανει μια card reader?Λογικα κατω απο 10 ευρω ε?

 

2.5 ευρω κανει μια card reader alla mono gia microSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....έχω μία ερώτηση, πήγα στο site της LG για να κάνω αναβάθμιση, έκανα όλες τις προβλεπόμενες ενέργειες και κάποια στιγμή μου έβγαλε μήνυμα ότι το κινητό δεν υποστηρίζεται από την υπηρεσία, κατέβασα το λογισμικό για KU990i greece, είναι σωστό αυτό ή πρέπει να κατεβάσω κάποιο άλλο? Σημειώνω δε ότι το τηλ είναι αγορασμένο 1 χρόνο ακριβώς από την wind και έχω ίδια σύνδεση.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....έχω μία ερώτηση, πήγα στο site της LG για να κάνω αναβάθμιση, έκανα όλες τις προβλεπόμενες ενέργειες και κάποια στιγμή μου έβγαλε μήνυμα ότι το κινητό δεν υποστηρίζεται από την υπηρεσία, κατέβασα το λογισμικό για KU990i greece, είναι σωστό αυτό ή πρέπει να κατεβάσω κάποιο άλλο? Σημειώνω δε ότι το τηλ είναι αγορασμένο 1 χρόνο ακριβώς από την wind και έχω ίδια σύνδεση.

Πρέπει να κατεβάσεις αυτό που λέει KU990 OXI το KU990i

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις αυτό που λέει KU990 OXI το KU990i

 

μα δεν έχει τέτοιο μοντέλο:(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ακουστε κουλαμαρα!Εχεις περασμενο στο κινητο εναν αριθμο π.χ. 6951234567.Την επαφη αυτη τν εχεις ονομασει "πατερας" για παραδειγμα.Αν αλλαξεις το 3ο ψηφιο και το βαλεις για παραδειγμα 6941234567 τοτε ενω ειναι διαφορετικος ο αριθμος θα σου βγαλει παλι οτι παιρνεις την επαφη "πατερας".Αυτο γινεται να το ψαξει κανεις?Η μονο στο δικο μου το κανει?Ευχαριστω.

 

2.5 ευρω κανει μια card reader alla mono gia microSD

 

Ευχαριστω για τν απαντηση αλλα απο που κανει 2.5 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε GKATE μπορεις να δωσεις το link ωστε να το παρω και γω?Γιατι εψαξα αλλα δν βρηκα το συγκεκριμενο το δικο σου.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε GKATE μπορεις να δωσεις το link ωστε να το παρω και γω?Γιατι εψαξα αλλα δν βρηκα το συγκεκριμενο το δικο σου.

 

θα ψαξω να σου βρω ;) εαν ενδιαφερεσε παραγειλλα 2 το ενα το δινω στην τιμη αγορας , οταν ερθει παντα και αμα ερθει γιατι μπορει να χαθει στο δρομο λολ :D

 

Mini-USB-Micro-SD-T-Flash-TF-Memory-Card-Reader

Tiny-USB-2-0-TF-Micro-SD-Card-Reader-for-2GB-8GB-Memory

Tiny-USB-2-0-TF-Micro-SD-Card-Reader-for-2GB-8GB-Memory

http://stores.shop.ebay.com/Your-Electrons-Accessories-Store__W0QQ_armrsZ1

Για δες !

 

[τιπ--> Στην Αναζητηση βαλε USB TF Micro SD Memory Card Reader και μετα φιλτρο Αuctions Only]

 

Λοιπον μια ερωτηση -> εχω LG KU990I λογισμικο v10c vodafone , εχω whats up καρτα μεσα εστειλα wap (σε ericsson εχω internet) ομως τζιφος αποθηκευσα τις ρυθμισεις τιποτα ομως , μπορει καποιος να με help γιατι εχω καψει αρκετα και δεν βρισκω λυση !?!

 

2ο ερωτημα ,αν και εχω διαβασει πολλα για update ..... εχει καποιος κανει στο v10c vodafone δεν μιλαω για αφαιρεση βοδαφονε απλα εαν εχει κανει και εαν υπαρχει νεοτερη εκδοση !?!

αυτα τα ολιγα για σημερα

αυριο η συνεχεια

α ξεχασα Καλημερα σε ολους :D

Link to comment
Share on other sites

Lakis & Deadman για να μην ψαχνετε στα αχανη posts σας ενημερωνω εδω οτι οι καρτες micro sd 4gb ειναι συμβατες αρκει να εχετε παντα γεματα τα 2gb. Ειναι προτιμοτερο ομως να παρετε 2gb για να εχετε ικανοποιητικη ταχυτητα στο κινητο και να μην σερνεται. Εγω απο προσωπικη δοκιμη προτεινω την Sandisk Mobile Premier που υπαρχει στα mediamarkt η την Lexar που ειχα αγορασει απο γερμανο. Και οι δυο μου δουλεψαν αψογα. Για τις Kingston εχω ακουσει διαφορα προβληματακια με το Viewty κατα καιρους οποτε αποφυγετε τις καλυτερα.

 

Γεια σου φίλε Conception.

Σκευτόμουν να αγοράσω μία lexar 4gb high capacity αλλά μετά το post σου το ξανασκεύτομαι. Δηλαδή καθυστερεί να "ανοιξει" τις εφαρμογες του?

 

Γεια σου φίλε Conception.

Σκευτόμουν να αγοράσω μία lexar 4gb high capacity αλλά μετά το post σου το ξανασκεύτομαι. Δηλαδή καθυστερεί να "ανοιξει" τις εφαρμογες του?

 

Άλλη μία ερώτηση: αν αντικαταστήσω την απλή 2gb που έχω με μία 2gb high capacity, πιστεύεις ότι θα έχει διαφορά?? Εννοώ, θα το κάνει ποιο γρήγορο κατά την αποθήκευση foto & video στην εγγραφή?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω 2GB Sandisk Mobile Premier η Lexar. Οι high capacity μπορει να μην δουλευουν σωστα. Αυτες που σου ειπα τις εχω δοκιμασει και δεν ειχα κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδες που εχω βαλει μια 2αρα Sandisk μου βγαζει προβλημα.Πολλες φορες δν μου αναγνωριζει τν καρτα και αναγκαζομαι να βγαζω μπαταριες για να τν ξαναπιασει.!Πολυ ελεεινο.Ειναι αν εισαι και γκαντεμης.:p

 

Φιλε GKATE ευχαριστω για τν κοπο σου.Αλλα χρειαζεται να εχεις pay poll ε?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε GKATE ευχαριστω για τν κοπο σου.Αλλα χρειαζεται να εχεις pay poll ε?

 

 

στο e bay χρειαζεται ;)

 

Εγω παντως παιδες που εχω βαλει μια 2αρα Sandisk μου βγαζει προβλημα.Πολλες φορες δν μου αναγνωριζει τν καρτα και αναγκαζομαι να βγαζω μπαταριες για να τν ξαναπιασει.!Πολυ ελεεινο.Ειναι αν εισαι και γκαντεμης.:p

 

Την απλη εβαλες ? δεν λεει 2GB Sandisk Mobile Premier ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...