Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις αγαπημενες φωτο που ειχα βγάλει με το viewty και μου ειχε προκαλεσει εντυπωση το μεγεθος της φωτογραφιας, 2+ MB - ολα ηταν στο αυτοματο.

Αυτό δεν πέτυχα ούτε μια φορά. Ειλικρινά. Πάντα 1,5-! Πως τα κατάφερες ??? :p

η αναλυση της οθονης του ειναι καλη??

WQVGA (240*400 pixels). Εντάξει καλή είναι. Αν ήταν VGA ή WVGA σίγουρα θα ήταν καλύτερα.

τι αρχεια video υποστηριζει??avi ΄κ divx παιζει?

Avi όχι νομίζω , Divx ναι

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

WQVGA (240*400 pixels). Εντάξει καλή είναι. Αν ήταν VGA ή WVGA σίγουρα θα ήταν καλύτερα.

 

Avi όχι νομίζω , Divx ναι

 

ευχαριστω φιλε.:D

και κατι αλλο μεχρι ποσα gb υποστηριζει?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα τελευταία δεν ξέρω τι γίνεται. Άλλοι βάζουν 8αρες σχεδών γεμάτες τις κάνουν format στο κινητό και μένουν 8άρες. Βάζουν καινούργιες 8αρες και δουλεύουν. Θεωρητικά όμως μέχρι 4GB αλλά όχι Micro SD-HC... Micro SD 4GB (χωρίς το HC)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα τελευταία δεν ξέρω τι γίνεται. Άλλοι βάζουν 8αρες σχεδών γεμάτες τις κάνουν format στο κινητό και μένουν 8άρες. Βάζουν καινούργιες 8αρες και δουλεύουν. Θεωρητικά όμως μέχρι 4GB αλλά όχι Micro SD-HC... Micro SD 4GB (χωρίς το HC)

ok thanks.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 2 νομιζω δεχεται....

 

Δέχεται μέχρι και 8αρες μόνο που θα πρέπει να κάνεις μία πατέντα.Θα πρέπει να γεμίσεις τα 6 gb και να αφίσεις κενό μόνο 2gb γιατί έτσι το κινητό θεωρεί ότι η κάρτα μνήμης είναι 2αρα και την διαβάζει κανονικά.Βεβαια όπως κάθε πατέντα...έχει και το μειωνέκτημα του! Το κινητό γίνεται πιο αργό από το συνηθισμένο.Οπότε διαλέγεις....ταχύτητα ή ποσότητα :p

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λίγο στο internet για την πάρτη σου και βρήκα αυτές τις ρυθμίσεις (αν και δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύουν μιας και δεν έχω vodafone ούτε έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο θέμα)

 

:!: WAP settings:

 

Main Menu

· Click on the button with the four dots

· Settings (on right hand side)

· Phone Settings

· Connectivity

· Access points

· Options and create a new profile with the following details...

 

- Connection title: VF AU Live

- Bearer: GPRS

- Authentication: No Auth

- APN: live.vodafone.com

 

· Save the settings and return back to the Connectivity Menu

· Browser settings and go to Profiles (if not in Connectivity Menu, go into Web Browser and enter Settings that way)

· Options and select Add New

· Service name: Vodafone Live

 

- Service name: Vodafone Live

- Homepage: http://live.vodafone.com

- Connection Mode: TCP with proxy

- IP address: 010.202.002.060

- Proxy server port: 8080

- Security: not Secure

- Connection Mode: TCP with proxy

- Access point: VF AU Live

 

· Press Ok to save the settings and return to the main settings and select Activate for "Vodafone Live" profile

 

:!: MMS settings:

 

Main Menu

· Click on the button with the four dots

· Settings (on right hand side)

· Phone Settings

· Connectivity

· Access points

· Options and create a new profile

 

- Connection Title: VF AU PXT

- Bearer: GPRS

- Authentication: No Auth

- APN: live.vodafone.com

 

· Save the settings and return back to the main menu to select Messaging

· Messaging settings

· MMS

· Multimedia msg. center

· Options and select Add new

 

- Connection Title: Vodafone PXT

- MMSC URL: http://pxt.vodafone.net.au/pxtsend

- MMS Proxy: 010.202.002.060

- Connection

 

 

 

damgr ευχαριστω πολυ :). θα το δοκιμασω κ θα σου πω.

 

δεν ταιριαζουν τελικα οι ρυθμησεις damgr.

δυστυχως.

αν καποιος εχει vodafone κ θελει να βοηθησει....

Link to comment
Share on other sites

εχω σκασει, δεν μπορω να βρω πουθενα το ασπρο. στον γερμανο και στη wind δεν ηταν ακομα διαθεσιμο και μαλλον θα πρεπει να περιμενω καμμια εβδομαδα:mad:
Link to comment
Share on other sites

ναι απ'οτι βλεπω στη σελιδα το εχει αλλά προτιμω να το παρω απο μαγαζι εδω. ειναι πικρα να μενεις σε μικρη πολη τελικα :p
Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε και γω απο κατερινη ειμαι...ετοιμοπαραδοτο δυσκολα να το βρεις...εγω παντως το παρηγγειλα απο το e-shop της cosmote και σε 2 μερες το ειχα παρει.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η καρτα ειναι αυτη που λεει η lg οτι ειναι και καλα η καλυτερη για το viewty?

http://www.mdigitalphoto.gr/product_info.php?products_id=887

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η καρτα ειναι αυτη που λεει η lg οτι ειναι και καλα η καλυτερη για το viewty?

http://www.mdigitalphoto.gr/product_info.php?products_id=887

 

Απο όσο ξέρω ναι αυτές είναι.Αλλά για καλό και για κακό θα σου έλεγα να ρίξεις μία ματιά και στο e-shop.gr γιατί τώρα τελευταία έχει βγάλει κάτι προσφορές στις Sandisk με δώρο card reader.Ειτε premmier είτε κάτι άλλο από τη στιγμή που έχουν και οι 2 >>> Ταχύτητα εγγραφής/ανάγνωσης: 10MB/sec ανάγνωση, 3MB/sec εγγραφή >> εμένα το ίδιο μου κάνει!Μόνο που η μία είναι πιο φτηνή :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στο viewty 4gb κάρτα μνήμης?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

η γραφίδα περιέχεται στο κουτί?? κ έχει κ θηκη αποθηκευσης της μεσα στο κινητο???

 

κ προφίλ διαθέτει? δηλ τα κλασσικά, αθόρυβο, δυνατό κτλ?? εμένα κανονικο κ αθόρυβο δηλ με νοιάζει...

Link to comment
Share on other sites

η γραφίδα περιέχεται στο κουτί?? κ έχει κ θηκη αποθηκευσης της μεσα στο κινητο???

 

κ προφίλ διαθέτει? δηλ τα κλασσικά, αθόρυβο, δυνατό κτλ?? εμένα κανονικο κ αθόρυβο δηλ με νοιάζει...

ναι φίλε,μέσα έχει και τη γραφίδα,και τη θήκη και προφίλ έχει το κινητό...;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω ενα μεγαλο προβλημα με το lg viewty πηγα να περασω το themes manager κατι δεν πηγε καλα και μου εβγαζε λαθος εσβησα καποια αρχεια με αποτελεσμα το κινητο να κολλαει και να μην με αφηνει να κανω κληση η μυνημα η εμφανιση του μενου μαλλον θελει ξανα λογισμικο απο την αρχη ομωσ ο φιλοσ μου εχει και αυτοσ το lg viewty χωρισ προβληματα μπορω να αντιγραψω ολα τα αρχεια του και να τα περασω στο δικο μου υπαρχει αλλοσ τροποσ αν ναι σασ παρακαλω θα εκτιμουσα καθε βοηθεια ειλικρινα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε,μέσα έχει και τη γραφίδα,και τη θήκη και προφίλ έχει το κινητό...;)

 

η γραφίδα όμως απ ότι είδα σε unboxing στο youtube δεν έχει θηκη να μπαίνει μέσα στι κινητο (στη συσκευη μεσα), αλλά έχει ενα λουράκι κ κρέμεται σας "κραγιόν". Σωστα???

 

η wind έχει το λευκό?

 

για τη wind δε ξέρω, αλλά μέχρι χτες το πλαίσιο ειχε κ το άσπρο!

Link to comment
Share on other sites

η γραφίδα όμως απ ότι είδα σε unboxing στο youtube δεν έχει θηκη να μπαίνει μέσα στι κινητο (στη συσκευη μεσα), αλλά έχει ενα λουράκι κ κρέμεται σας "κραγιόν". Σωστα???

Ναι έτσι είναι και είναι μεγάλη μ@/\@***. Εντάξει δεν χρειάζεσαι γραφίδα για να το χειριστής αλλά μερικές χρείαζεσαι!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

thelo na paro kai ego afto to kinito.exo epidotisi apo tin vodafone alla piga se 2 magazia kai den to exoun.o enas politis malista mou eipe oti exei teleiosei i paragogi tou.isxyei?mipos kserei kaneis an kai pote tha to exei h vodafone?efxaristo poli.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι και είναι μεγάλη μ@/\@***. Εντάξει δεν χρειάζεσαι γραφίδα για να το χειριστής αλλά μερικές χρείαζεσαι!

 

και γω έτσι πιστεύω! τεσπα, σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...