Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι ως νέος κάτοχος Viewty? Υπάρχει κανενας τρόπος να "φακελόσουμε" τα αρχεία που έχουμε αποθηκεύμενα μέσα στη κάρτα μνήμης? Εννοώ όταν πατάω "οι εικόνες μου" να μου δείχνει φακέλους που έχω δημιουργήσει εγώ(και τις photos φυσικά μέσα) :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για βγαλε μια φωτο την συσκευη να την δουμε....Σε ασημι την εχω δει απο κοντα,αλλα σε λευκο δεν ετυχε.

Συμφωνώ, για ανέβασε και καμιά φώτο να το δούμε...

 

 

Πάντως εγώ όταν το είχα πάρει, μόλις είχαν φέρει το ασημί και σε σύγκριση με το μαύρο δεν έλεγε.

Link to comment
Share on other sites

το έβγαλα μια και την ανέβασα :) http://img123.imageshack.us/img123/7018/pc030003mk2.th.jpg

 

αν θέλετε κι άλλες πείτε μου χεχε !! Νομίζω είναι πιο ωραίο από το ασημί.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα καλό παιχνιδάκι για το viewty μας; Η κάποιος μετατροπέςα γαι Divx;

Η αποψή μου για το Viwety : Πιστεύω πως για τα λεφτά που έχει αυτή την στιγμή 239 εύρώ είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις.

Η οθόνη του είναι φανταστική έχει πολύ καλή απόκριση, πολύ ανώτερη από πολλά HTC που έχω δουλέψει.

Η φωτογραφική του είναι αρκετά καλή, αλλά πιστεύω οτι το δυνατό του σημείο είναι το Video.

O Browser του λίγο που τον δοκίμασα δεν μου εμφάνιζε τα ελληνικά, ίσως θέλει κάποια ρύθμιση θα το ερευνήγσω. Του πέρασα και Opera Mini για καλό και γαι κακό.

Γενικότερα πιστεύω οτι είναι πολύ αξιόλογη συσκευή και ακόμα κια τώρα που έχει περάσει καιρός από την στιγμή που βγήκε αξίζει τα λεφτά του. Βεβαια αν θέλεις LG πλέον μπορείς να δεις και το KC910 .

Link to comment
Share on other sites

Τελικα του παει παρα πολυ και το λευκο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

WOW... Πολύ ωραίο. Δεν το περίμενα...

Η οθόνη του είναι φανταστική έχει πολύ καλή απόκριση, πολύ ανώτερη από πολλά HTC που έχω δουλέψει.

Δεν θα το έλεγα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

WOW... Πολύ ωραίο. Δεν το περίμενα...

 

Δεν θα το έλεγα

κι όμως η οθόνη είναι αρκετά καλή , απλά είναι αργό το μενού του.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα HTC όμως δεν είναι και τόσο κοντά τους. Π.χ. Του Diamond θέλει πολύ λιγότερη πίεση στην οθόνη από ότι στο Viewty για να κάνεις κάτι...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πώ εμένα μου φαίνεται καλύτερη, και το diamond είχα και το kaiser και το 9000 κτλ . χεχε !! Νομίζω οτι είναι λίγο υποκειμενικό, ότι βολεύει τον καθένα, πάντως ειδικά του diamond είναι αρκετά μικρή και δεν με βόλεψε.

@ andreas_ku990 εσύ δεν είσαι που μιλάμε και στο http://www.xblog.gr ? χεχε:)

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πώ εμένα μου φαίνεται καλύτερη, και το diamond είχα και το kaiser και το 9000 κτλ

Πολύ περίεργο πάντως. Ίσως να έκαναν καμια πατέντα στο άσπρο viewty :p:p

@ andreas_ku990 εσύ δεν είσαι που μιλάμε και στο http://www.xblog.gr ? χεχε

Ναι εγώ είμαι !:D

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει το μενού συντομέυσεων;

Υπάρχει ένα link http://www.mygreatphone.com/forum/lg-ku990/ που έχει δώσει κάποιος χρήστης του forum αλλα δεν μπόρεσα να βρώ κάτι.

Το έχει κάνει κανείς με επιτυχία;

Είναι επικίνδυνο;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το βλεπω το site.Καλυτερα ας εισαι επιφυλακτικος,γτ κανεις δεν εχει αναφερει κατι τετοιο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει το μενού συντομέυσεων;

Υπάρχει ένα link http://www.mygreatphone.com/forum/lg-ku990/ που έχει δώσει κάποιος χρήστης του forum αλλα δεν μπόρεσα να βρώ κάτι.

Το έχει κάνει κανείς με επιτυχία;

Είναι επικίνδυνο;

 

To site το έχω ξαναδεί και μάλιστα είναι πάρα πολύ καλό (με την έννοια οτί μπορείς να να βρείς πολλές μετατροπές για το κινητό μας) αλλά ότι μετατροπή κάνεις να ξέρεις είναι με δική σου ευθύνη και τερματίζει αυτόματα την εγγύηση :O Εγώ προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο forum αλλά όχι σε κάποια ακραία μετατροπή οπότε θα σου πρότινα άμα αποφασίσεις να πειράξεις τπτ...κοίτα πρώτα όλα τα reply να δεις αν αναφέρονται τυχόν προβλήματα και αν - πως αντιμετωπίζονται :)

P.s Δεν ξέρω αν επιτρέπεται αυτο που μόλις έκανα...αν όχι παρακαλώ διορθώστε με :happy:

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει το μενού συντομέυσεων;

Υπάρχει ένα link http://www.mygreatphone.com/forum/lg-ku990/ που έχει δώσει κάποιος χρήστης του forum αλλα δεν μπόρεσα να βρώ κάτι.

Το έχει κάνει κανείς με επιτυχία;

Είναι επικίνδυνο;

 

To site ειναι μια χαρα, ο,τι πιο πληρες υπάρχει για το viewty.Πάντα με δική σου ευθύνη (αν κ υπαρχουν οδηγιες αν κατι παει στραβα),είναι σχετικα απλή η διαδικασία, εχει πολλα themes, προσωπικα ειχα περασει ευκολα παρα πολλα κ χρησιμοποιούσα το Τοcco theme του Samsung F480.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

MP3/MPEG4/WMV/AAC/DivX player
Αυτά αναφέρει το GSMarena.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτά αναφέρει το GSMarena.

ναι αυτό ήξερα κι εγώ, αλλά ένα convert Που έκανα σε ένα βιντεάκι για να το κάνω divx ενώ το αναγνώριζε δεν μου το έτρεχε. Θα το παλέψω, θα τα κάνω mpeg4 !!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε... Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

έχω άλλη μια αποριούλα, πώς μπορεί ο browser του viewty να εμφανίσει τα ελληνικά , δεν μπορώ να μπώ σε site με ελληνικά γιατί εμφανίζει τα ελληνικά γράμαμτα, ότι είναι γραμμένο στα ελληνικά το βγάζει με άσχετους χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει το μενού συντομέυσεων;

Υπάρχει ένα link http://www.mygreatphone.com/forum/lg-ku990/ που έχει δώσει κάποιος χρήστης του forum αλλα δεν μπόρεσα να βρώ κάτι.

Το έχει κάνει κανείς με επιτυχία;

Είναι επικίνδυνο;

 

αυτο το site που λες ειναι παρα πολυ καλο. Μολις καταφερα με οδηγιεσ μεσα απο το forum να βαλω το μενου και τα widget του sgh-f480. Kαι να του βαλω θεματα πολυ καλυτερα και με animation!!!! Δοκιμασε το παντα με την προφυλαξη της απωλειας του firmware του τηλεφωνου. Αν ακολουθηθουν κατα γραμμα οι οδηγιες δεν υπαρχει κανενα problem. Οτι βοηθεια μπορει οποιος θελει να με ρωτησει. Χαλασα το viewty μου αλλα το επανεφερα στη ζωη αρα εχω περασει και απο τις δυσκολες φασεις του modding/hacking του viewty

 

προς ολους τουυς συναδελφους ιδιοκτητες ku990 μπορουν οποιοι εχουν περασμενες στο κινητο τους τις ρυθμισεις της cosmote να επικοινωνησουν μαζι μου ετσι ωστε να τους καθοδηγησω για να μου τις στειλουν!!! Ειναι επειγουσα αναγκη

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

αυτο το site που λες ειναι παρα πολυ καλο. Μολις καταφερα με οδηγιεσ μεσα απο το forum να βαλω το μενου και τα widget του sgh-f480. Kαι να του βαλω θεματα πολυ καλυτερα και με animation!!!! Δοκιμασε το παντα με την προφυλαξη της απωλειας του firmware του τηλεφωνου. Αν ακολουθηθουν κατα γραμμα οι οδηγιες δεν υπαρχει κανενα problem. Οτι βοηθεια μπορει οποιος θελει να με ρωτησει. Χαλασα το viewty μου αλλα το επανεφερα στη ζωη αρα εχω περασει και απο τις δυσκολες φασεις του modding/hacking του viewty

 

Προφανώς λοιπόν έχεις περάσει το vTocco 1.23 έτσι;

Αυτό εμφανίζεται στην επιλογή των themes του viewty; Το επιλέγεις δηλαδή και αν δεν σου αρέσει επιστρέφεις με ένα κλικ σε παλιό original theme; Μπορείς δηλαδή να το απεγκαταστήσεις όποτε θέλεις; Ή αν το βάλεις πρέπει μετά να είσαι συνέχεια με αυτό;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς λοιπόν έχεις περάσει το vTocco 1.23 έτσι;

Αυτό εμφανίζεται στην επιλογή των themes του viewty; Το επιλέγεις δηλαδή και αν δεν σου αρέσει επιστρέφεις με ένα κλικ σε παλιό original theme; Μπορείς δηλαδή να το απεγκαταστήσεις όποτε θέλεις; Ή αν το βάλεις πρέπει μετά να είσαι συνέχεια με αυτό;

Λογικά θα γίνεται οπως και τα υπόλοιπα θέματα,θα πρέπει να αντικαταστήσεις το

Nyx_menu.swf & Nyx_Open_menu.swf με αυτά που σου δίνει ο δημιουργός του νέου θέματος και άμα θες να επαναφέρεις στην αρχική του κατάσταση, μεταφέρεις στο κινητό ξανά τα παλιά αρχειάκια :) Δεν το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο θέμα οπότε ας απαντήσει με σιγουριά κάποιος που το έχει δοκιμάσει γτ ψήνομαι να το δοκιμάσω και εγώ :D

 

Για όποιον ενδιαφέρεται για την ταχύτητα του ΚU990 του μπορεί να διαβάσει αυτο : http://www.mygreatphone.com/forum/themes-wallpapers/11281-new-nyx-menu-clean-v1-4-a.html ! Το δοκίμασα και η ταχύτητα ανταπόκρισης της οθόνης έχει ανέβει δραματικά :D

 

P.s : Μου φαίνεται το συγκεκριμένο κινητό σηκώνει πολλές μετατροπές y00h00 xD

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα και δουλευει αψογα καμια σχεση με πριν πολυ πιο γρηγορο

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...