Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έλα που δεν ξέρουν με σιγουριά να απαντήσουν που βρίσκεται..."μπορεί να είναι στο δικό μας service ή στο service της LG"..όπως λένε...

το ΙΜΕΙ της συσκευής το γράφει πάνω το κουτί , το βιβλιαράκι ή το κινητό;

Το κουτί

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

xωριs να θελω να κανω διαφημιση,εαν το ειχεs παρει απο γνωστη αλυσσιδα την μεγαλυτερη στην Ελλαδα,θα στο ειχανε απευθειαs αλλαξει.

εχει γινει στο παρελθον με μενα που οταν παρουσιασε μετα απο 1 μηνα βλαβη το κινητο,μου το αλλαξανε αμεσωs.

Link to comment
Share on other sites

poia i diafora metaxi {Bluetooth 1.2 (A2DP) tou kinitoumas kai Bluetooth 2.0 kapoiou allou til π.χ (N73)}

Euxaristo prokatabolika

 

koitaxte ena videaki apo to youtube ego prosopika sumfono me ton titlo tou alla aporo pos ginetai (i-viewty the best phone in the world. iPhone is dead !)

tora kata poso isxiei kati tetoio!

perimeno tis apantiseis sas

Kai pali euxaristo

filika panta ABRAGEO

Link to comment
Share on other sites

pigeneis ton kersora terma pano kai kaneis kinisi me to diktilo pros ta kato....:):)

 

Eνταξει κατι εκανα συμφωνα με τις οδηγιες σας αλλα δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενος... Αν εχεις γραψει 8 γραμμες ας πουμε και εισαι στην τελευταια μετα ο με το που συρω το δακτυλο πανω στην οθονη παει σφαιρα... στην πρωτη γραμμη και βλεπεις στην οθονη τις 3 πρωτες. Ομοιως αν το κανεις παλι αυτο παει σφαιρα.. στις 3 τελευταιες και βλεπω τις γραμμες 6-8.. Πρεπει σε πρωτο χρονο να συρω το δακτυλο στην οθονη και αμεσως να πατησω πανω στην οθονη αν θελω να σταματησω στη γραμμη 4 ή 5 ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει κατι εκανα συμφωνα με τις οδηγιες σας αλλα δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενος... Αν εχεις γραψει 8 γραμμες ας πουμε και εισαι στην τελευταια μετα ο με το που συρω το δακτυλο πανω στην οθονη παει σφαιρα... στην πρωτη γραμμη και βλεπεις στην οθονη τις 3 πρωτες. Ομοιως αν το κανεις παλι αυτο παει σφαιρα.. στις 3 τελευταιες και βλεπω τις γραμμες 6-8.. Πρεπει σε πρωτο χρονο να συρω το δακτυλο στην οθονη και αμεσως να πατησω πανω στην οθονη αν θελω να σταματησω στη γραμμη 4 ή 5 ας πουμε.

 

oxi apla pepei na to kaneis pio siga diladi i kinisi sou pros ta kato na einai pio mikri etsi ost na anebei ligoteres grammes.......:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πως το έκανες;

Ναι, αυτό θα ήθελα να μάθω κι εγώ. Επίσης, βάλε και κάνα screenshot... ;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

koitaxte ena videaki apo to youtube ego prosopika sumfono me ton titlo tou alla aporo pos ginetai (i-viewty the best phone in the world. iPhone is dead !)

http://www.youtube.com/watch?v=67Kov...eature=related

tora kata poso isxiei kati tetoio!

perimeno tis apantiseis sas

Kai pali euxaristo

filika panta ABRAGEO

Link to comment
Share on other sites

Wraio einai an kai den eimai poly yper tou na "antigrafoume" antagwnistiko phone mias kai to Viewty einai kalytero... Parola ayta epeidh to sygkekrimeno einai arketa endiaferon den mas les kai to site apo opou to katevases kai to tsekares oti doulevei to sygkekrimeno pou exeis valei esy? Thanx!

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε το link απο το οποίο κατέβασες το συγκεκριμένο θέμα ώστε να το δοκιμάσουμε κι εμείς, έτσι για να δούμε τι παίζει στις Low End κατηγορίες :p
Link to comment
Share on other sites

vrika 8ikes sto ebay sigekrimena 3 idiou tipou se diaforetika xromata me 29 dolaria poli kali se auti ti selida http://cgi.ebay.com/PDair-Crocodile-Leather-Case-for-LG-KU990-Viewty-Black_W0QQitemZ320208251784QQihZ011QQcategoryZ35194QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting basika grapste sto ebay LG ku990 Leather case pezei kalo kai ftino pragma

deite episis edw http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300190593376&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:middle:us desktop charger battery kai car charger se gamati timi.. Car charger me usb..

re mages vrika episis an grapseis lg viewty memory grafei kai kala 8GB memory for N98+LG viewty lete na ginete? Egw iksera oti perni mexri 2 GB

Link to comment
Share on other sites

Wraio einai an kai den eimai poly yper tou na "antigrafoume" antagwnistiko phone mias kai to Viewty einai kalytero... Parola ayta epeidh to sygkekrimeno einai arketa endiaferon den mas les kai to site apo opou to katevases kai to tsekares oti doulevei to sygkekrimeno pou exeis valei esy? Thanx!

 

to ekana download apo to ku990.co.uk sto section wallpapers/themes - completed theme releases

 

Kalitera prota diabaste ligo ti pezei prin epixirisete na to kanete giati exei mia psilo diadikasia... basika to diko mou theme einai "pantrema" 2diaforetikon theme pou ekana giati eixan kati mikroateleies.........<<good luck>>

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου μπας και καταλάβω τι παίζει:

 

Έχω πολλά mp3, μεμονομένα κομμάτια αλλά και ολοκληρωμένα album τα οποία έχουν γίνει Updated μέσω Internet ώστε κατά την αναπαραγωγή να φαίνεται και η εικόνα του album. Έπιασα λοιπόν κι έκανα sync μεταξύ του Media Player 11 και του Viewty ορισμένα κομμάτια, μόνο και μόνο ώστε κατά την αναπαραγωγή να φαίνονται οι εικόνες (προσωπικό κόλλημα). Χωρίς να μπορώ να καταλάβω, εικόνα φαίνεται μόνο σε ένα κομμάτι, απο του οποίου το album έχω βάλει ακόμα δύο. Σε κανένα άλλο δε φαίνεται η εικόνα. Περίεργα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Στην αναζητηση ονομάτων στον τηλεφωνικο καταλογο, μπορεις να γραψεις και ελληνικα, οποτε δεν εχει πρόβλημα να βρίσκει τις επαφες στα ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι να μεγαλωνει η παρεα:happy:

...κι άλλο! :p

 

Το πήρα κι εγώ και μου φαίνεται φοβερό. Προς το παρόν δεν έχω χρόνο να το ψάξω (ελπίζω το ΣΚ) αλλά, για τα βασικά, παρόλο που με ξενίζει το touch screen, είναι απλό και εύκολο.

 

Βέβαια, το πήρα πιο γρήγορα απ' ότι περίμενα και δεν έχω παραλάβει μνήμη και θήκες. Απαράδεκτο να μην έχουν θήκες οτεshop, Γερμανός και Voda! Ούτε καν κάποιες για κινητά σαν κι αυτό. Έχω δει στο Πλαίσιο κάτι Golla (ή κάπως έτσι, βαριέμαι να ψάξω τώρα) και μπορεί να πάρω μιας και το ψιλοφοβάμαι και μαζεύει τις δαχτυλιές όπως τις μύγες τα σκ... :lol:

 

Επίσης, με το BlueAnt τα πάει μια χαρά μέχρι τα 2 μέτρα περίπου. Δεν απομακρύνθηκα περισσότερο. Θα το τσεκάρω.

 

Btw, εσείς με τι καθαρίζετε την οθόνη και τον φακό;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

...κι άλλο! :p

 

Το πήρα κι εγώ και μου φαίνεται φοβερό. Προς το παρόν δεν έχω χρόνο να το ψάξω (ελπίζω το ΣΚ) αλλά, για τα βασικά, παρόλο που με ξενίζει το touch screen, είναι απλό και εύκολο.

 

Βέβαια, το πήρα πιο γρήγορα απ' ότι περίμενα και δεν έχω παραλάβει μνήμη και θήκες. Απαράδεκτο να μην έχουν θήκες οτεshop, Γερμανός και Voda! Ούτε καν κάποιες για κινητά σαν κι αυτό. Έχω δει στο Πλαίσιο κάτι Golla (ή κάπως έτσι, βαριέμαι να ψάξω τώρα) και μπορεί να πάρω μιας και το ψιλοφοβάμαι και μαζεύει τις δαχτυλιές όπως τις μύγες τα σκ... :lol:

 

Επίσης, με το BlueAnt τα πάει μια χαρά μέχρι τα 2 μέτρα περίπου. Δεν απομακρύνθηκα περισσότερο. Θα το τσεκάρω.

 

Btw, εσείς με τι καθαρίζετε την οθόνη και τον φακό;

 

Καλορίζικο!

 

Εγώ χρησιμοποιώ ένα πανάκι σαν και αυτό που χρησιμοποιούμε για τα γυαλιά (ηλίου ή μυωπίας), αφού του έχω ρίξει πολύ λίγο νεράκι.

 

Κι εγώ μια θήκη της Golla πήρα, μαύρη, από το Πλαίσο. Με έχει βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

Εγώ χρησιμοποιώ ένα πανάκι σαν και αυτό που χρησιμοποιούμε για τα γυαλιά (ηλίου ή μυωπίας), αφού του έχω ρίξει πολύ λίγο νεράκι.

 

Κι εγώ μια θήκη της Golla πήρα, μαύρη, από το Πλαίσο. Με έχει βολέψει.

Χμ, αυτό θα κάνω κι εγώ και στις δυο περιπτώσεις. ;)

 

Θα διαβάσω το manual και θα επανέλθω... :p

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να ανοιξω ενα αρχειο του excel και λιγο πριν ανοιξει μου εγραψε "ανεπαρκης μνημη" και εκλεισε..

Τι παιζεται ?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ πριν μερικές μέρες αλλά δεν είχα προλάβει να γράψω... Ας πω, λοιπόν, τις εντυπώσεις!!

 

Είχα έναν φόβο για την ποιότητα κατασκευής του (έχω ένα θέμα με αυτό) αλλά τελικά είναι καλύτερο από ότι περίμενα. Στιβαρή και όμορφη κατασκευή!...ελπίζω μόνο να μην ξεβάψει κανένα μεταλλικό μέρος στην πορεία!!!

 

Αν και σαν συσκευή έχει ένα α μέγεθος, δεν έχει σχέση με την αίσθηση που σου αφήνουν οι φωτογραφίες! Σε αυτές φαίνεται μεγαλύτερο και λιγότερο όμορφο!

 

Η γραφίδα (ασχολίαστο το ότι αν τη θέλεις θα πρέπει να την κρεμάσεις!) είναι μάλλον αχρείαστη! Εμένα τουλάχιστον δεν μου έχει χρειαστεί πουθενά μέχρι τώρα.

 

Στα θετικά:

 

+ Εμφάνιση... Μ'αρέσει πολύ!!

+ Περιβάλλον αφής. Όπως είπα, όλα εύκολα χωρίς γραφίδα.

+ Ξεκλειδωμένη java. (Για όσους είχαμε Samsung είναι πλεονέκτημα!!!!!!!)

+ Μπάταρία. Κρατάει 3 μέρες φουλ με όλες τις άλλες χρήσεις πλην των φωνητικών κλήσεων καθώς είναι 2η συσκευή και δεν κάνω συχνά τηλέφωνα από εκεί. Εννοείται ανοιχτό το βράδυ. Δεν κλείνω ποτέ τηλ.! Για τα δεδομένα μου είναι πολύ καλή η μπαταρία.

+ Εύκολος και γρήγορος συγχρονισμός με το Outlook. Μεγάλη απόλαυση να έχεις σε 2 λεπτά στημένο τον τηλεφωνικό σου κατάλογο και το ημερολόγιο!

+ Πολλές μικρές λεπτομέρεις που με εξέπληξαν ευχάριστα σε σχέση με αντίστοιχες δυστροπίες που επιμένουν να έχχουν τα κατα τα άλλα αγαπημένα μου Sammy! Όπως ότι μπορώ να ορίσω ήχο κλήσης από την κάρτα χωρίς να χρειαστεί να τα αντιγράψω στο τηλ.!!!

+ Στα θετικά (και θα το ξεχσνούσα) εννοείται η πάρα πολύ καλη φωτογραφική! Της οποίας ένα τεράστιο + είναι η ταχύτητά της. Και στη φόρτωση αλλά και στη λήψη.

+ Μπορείς να ορίσεις η αποθήκευση σε ότι εισέρχεται να γίνεται κατευθείαν στην storage. Σημαντικό.

 

Στα (λίγα) αρνητικά:

 

- Θα μπορούσε το μενού να είναι ένα κλικ πιο γρήγορο...

- Έχει κάνει ήδη τρία restart. Τη συγκεκριμένη λέξη με 6 Samsung κινητό την είχα βγάλει από το λεξιλόγιό μου!!! Το θετικό είναι πως τα έχει κάνει μόνο σε κάποιες java εφαρμογές που τις είχα στην κάρτα και ίσως κάτι να μην είχε κάτσει καλά ή να μην ήταν απόλυτα συμβατές γιατί ήταν δοκιμασμένες σε SE. Σε άλλο σημείο δεν έχει κολλήσει ποτέ.

 

Και 2-3 "παρατηρήσεις":

 

1) Από τη μέρα που το πήρα προστίθεμαι κι εγώ στους συμφορουμίτες που αναρωτιούνται πως κάποιοι έχουν πρόβλημα με την αναζήτηση στις επαφές!! Όλες τις ελληνικές τις έχει πάει στη (#) κι εκεί γινεται αναζήτηση κανονικότατα και μάλιστα έξυπνα καθώς τσεκάρει όνομα-επώνυμο με το συγκεκριμένο γράμμα (ελπίζω να το είπα κατανοητά, το έχει πει κι κάποιος άλλος αναλυτικ΄ποτερα σε προηγούμενο ποστ).

 

2) Για όσους έχουν πρόβλημα με τον αριθμό των σημειώσεων που αποθηκεύει μπορούν να βάλουν μια java εφαρμογή για NotePad και είναι ΟΚ. Αυτή που έβαλα στο συννημένο σε μένα δουλεύει ΟΚ. Δεν χρησιμοποιώ σημειώσεις αλλά έκανα ένα τεστ και παίρνει σίγουρα πάνω από 5!!!!!

 

3) Θήκες όντως δεν υπάρχουν! Κι εγώ με Golla από το Πλαίσιο!

 

4) Το screen protector βάλτε με το που θα αφαιρέσετε τη ζελατίνα προστασίας που έχει η συσκευή. Είναι ο μοναδικός τρόπος να αποφύγετε τα ιπτάμενα σωματίδια που καλοβλέπουν την οθόνη σας!!

Τι εννοώ?? Μην ξεκολλήσετε την ζελατίνα, τη δουλέψετε έτσι και μετά τη σκουπίασετε γιατί πάντα κάτι θα μένει. Κάντε πριν τη μελέτη για την τοποθέτηση του screen protector και τοποθετήστε το απευθείας:)

 

Ουφφφφ... τελειώσα!!!!:lol:

 

Υ.Γ: Το Viewty είναι μια εξαιρετική συσκευή για αυτό για το οποίο προορίζεται. Είναι ακατάλληλη για οργάνωση γραφείου αλλά αν κάποιος την πήρε για αυτό το λόγο έκανε λάθος επιλογή. Η συσκευή δεν παρουσιάστηκε ποτέ ως κάτι τέτοιο και αυτό το οποίο λανσάρει το κάνει παραπάνω από καλά και κατά την γνώμη μου αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά της!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...