Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχισμένο το 2008 με περισσότερες αναβαθμίσεις για το κινητό σας LG...;)
http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.

χρονια πολλα και καλα σε ολουs,υγεια και καθε επιθυμια να πραγματοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους με χαρα, ευτυχια και υγεια πανω απ'ολα!

 

Ενας χρηστης πιο πανω ειπε οτι σε μεγαλα αρχεια μεσω Bluetooth ενω τα στελνει δεν τα λαμβανει αν καταλαβα σωστα.. Εγω το μονο που παρατηρησα ειναι, οταν παω να στειλω μαζικα 30 τραγουδια απο αλλο κινητο λαμβανω μονο τα 10 περιπου..μηπως ξερουμε τιποτα γιαυτο το προβλημα? Παντως το ξαναλεω i Love viewty!! :P

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδεs ευρηκα!

εαν θελετε τελειο ηχο να παραγει το ηχειο στα τραγουδια που εχετε περασει μεσα,μετατρεψτε τα απο mp3 σε wav.

μιλαμε για τεραστια διαφορα ποιοτηταs ηχου και εντασηs.

προγραμμα για μετατροπη προτεινω το xilisoft video converter το οποιο κανει τελεια και γρηγορα αυτη την μετατροπη.

το μονο μειον ειναι οτι ενα mp3 5MB οταν μετατραπει σε wav ,γινεται 15-20ΜΒ.

δοκιμαστε και θα με θυμηθειτε.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους!!μια ερωτηση πριν την αγορα του!!στην οθονη αναμονης μπορω να βαλω μια υπενθυμιση η μια εργασια που πρεπει να γινει να φαινεται??ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους!!μια ερωτηση πριν την αγορα του!!στην οθονη αναμονης μπορω να βαλω μια υπενθυμιση η μια εργασια που πρεπει να γινει να φαινεται??ευχαριστω..

 

Καλη Χρονια και απο μενα παιδες.! Και σαν απαντηση στον φιλο μας, εχω να πω πως: μην το σκεφτεσαι και πολυ.....αν δεν το πηρες ακομη, παρτο και αν εχεις την ικανοτητα να αναγνωριζεις τις καλες συσκευες, απο τις καλυτερες και τις χειροτερες, δεν υπαρχει περιπτωση να το μετανιωσεις.! Προκειται για εξαιρετικη συσκευη, μαλλον η καλυτερη στην κατηγορια της, με λογικοτατη τιμη.!

 

Αν σου αρεσει να δοκιμασεις και κατι διαφορετικο αυτη τη χρονια, οπως το να τα κανεις ολα πανω στην οθονη του ας πουμε, με τα δακτυλα, (πολυ sexy μου βγηκε αυτο ε;) τοτε εισαι στον σωστο δρομο.!

Και σιγουρα δεν θα σε χαλασει το οτι δεν εχει δυνατοτητα να βλεπεις υπενθυμιση οπως εχεις δει σε sonyericsson η αλλα.!

 

Κατα τη γνωμη μου, ειναι το κινητο του 2007.!

 

Οσο για την νεα χρονια και τις νεες συσκευες, θα τα επισκιασει ολα η ελευση του iPhone (για λιγο καιρο) αλλα απ οτι ειδαμε ολοι, θα γινει η αιτια να εμφανιστουν πολλες και καλυτερες συσκευες με παρομοιο User Interface. Οπως το Viewty ας πουμε.....

 

Πολυ καλη χρονια σε ολους λοιπον ;)

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους!!!!ερώτημα : μπορούμε να βάλουμε στις επαφές ημερομηνία γενεθλίων και να μας τα περάσει αυτόματα στο ημερολόγιο και να μας τα υπενθυμίζει κάθε χρόνο?????
Link to comment
Share on other sites

Kalh Xronia se olous!! Eidika gia tous katoxous tou Viewty h xronia mas exei ksekinhsei entypwsiaka... Mia erwthsh poy exw kanei kai se prohgoumenes selides alla den elava apanthsh... Me ta emoticons sta minimata exei katalavei kaneis ti ginetai?

Emena den mou emfanizei ta diafora proswpa para mono symvola... : - ) klp... Kserei kaneis kamia lysh? To kanei kai se sas ayto?

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Kalh Xronia se olous!! Eidika gia tous katoxous tou Viewty h xronia mas exei ksekinhsei entypwsiaka... Mia erwthsh poy exw kanei kai se prohgoumenes selides alla den elava apanthsh... Me ta emoticons sta minimata exei katalavei kaneis ti ginetai?

Emena den mou emfanizei ta diafora proswpa para mono symvola... : - ) klp... Kserei kaneis kamia lysh? To kanei kai se sas ayto?

 

Σε ολους μας δυστυχως μονο συμβολα εμφανιζει :(

Link to comment
Share on other sites

Emena eixe eksarxhs ena protector kollhmeno (alla strava kai etsi mazepse skones kai to evgala) kai meta kollhsa to kainourio pou edinan extra (me 2-3 poly mikres fouskalitses omws) kai elpizw na krathsei gia kairo gt mono se antiproswpeia fantazomai oti tha vroume to original protector...

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σ' ολους μας..

Επειδη μ' ενδιαφερει η συσκευη μηπως εχει κανεις μια μικρη ερευνα αγορας να μου πει καταστημα με καλυτερη τιμη? Ειναι καινουριο βεβαια ακομη και μαλλον οι διαφορες ειναι μικρες. Mια γρηγορη ματια που εριξα σε γερμανο-πλαισιο ειναι 495-479 αντιστοιχα.

 

Δυο ερωτησεις παιδια..

1. Τα χρωματα της οθονης πως ειναι? Γενικα η οθονη ειναι "ζωηρη" ή γενικα "σκοτεινη"?

2. Οταν κανεις αναζητηση καποιας επαφης απο καταλογο, βαζοντας το πρωτο ή τα δυο πρωτα ελληνικα γραμματα του ονοματος, γινεται αναζητηση ή πρεπει να "κατεβεις" χειροκινητα ολο τον καταλογο απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος για να το αγοράσεις κατα τη γνώμη μου είναι απο το πλαισιο (αξιοπιστια σε σχέση με αγορά μέσω ιντερνετ) είτε ως συσκευή είτε με το πρόγραμμα χωρίς πάγιο πληρώνοντας μέσω πιστωτικής (θα σου κοστίσει 370 ευρω). Ετσι το πηρα εγω βασικά. Για λεπτομέρειες ρώτησε τα παιδιά στο πλαισιο (Στουρνάρη πήγα εγώ, πολύ εξυπηρετικά).

1. Τα χρώματα και η φωτεινότητα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ και βλέποντας ταινία θα πάθεις πλάκα και από εικόνα και από ήχο (μέσω των ακουστικών που δίνει το πακέτο.)

2. Στο τηλεφωνικό κατάλογο κάνει άριστα αναζήτηση και σου εμφανίζει τα 2 πρώτα ονόματα που ξεκινούν με τα γράμματα που του έδωσες. Επειτα αν θες κινείσαι προς τα κάτω για να δεις και αλλα ονόματα με τα γράμματα που έδωσες για αναζήτηση.

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλη χρονιά!

 

δυστυχώς για το δικό μου viewty η χρονιά ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο!

Με το που άλλαξε η χρονιά και χωρίς να του κάνω τίποτα [για την ακρίβεια ούτε μηνύματα ούτε τηλέφωνα είχα προλάβει να στείλω-λάβω] ...άρχισε να μην υπακούει το κουμπί του ξεκλειδώματος που έχει στο πλάι..έπρεπε να πατάω 4-5 φορές το κουμπί για να ανοίξει η οθόνη!!!

Την επομένη το απόγευμα [1/1] παράλλαληλα με το παραπάνω πρόβλημα και ενώ είχα καταφέρει να ξεκλειδώσω την οθόνη όταν έσβηνε ο φωτισμός αυτόματα η οθόνη γέμιζε χιόνια σαν τηλεόραση πριν σβήσει τελείως ο φωτισμός!!!

Αυτό συνεχίστηκε και χθες χωρίς να μπορώ να του κάνω τίποτα!

Ε, σήμερα με το που ξύπνησα δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη!!! Έβγαλα τη μπαταρία μπας και...αλλά τίποτα ...φαίνεται να ενεργοποιούνται τα κουμπάκια στο κάτω μερος [κόκκινο,πράσινο,c] αλλά η οθόνη παραμένει καταάμαυρη με αποτέλεσμα ούτε το πιν να μπορώ να περάσω!

 

Το κινητό το είχα πάρει από wind store περίπου 20-25 μέρες και ήμουν κατενθουσιασμένος μέχρι ...την αλλαγή του χρόνου!

Τι να κάνω; Θα μου το αντικαταστήσουν ή όχι; Τι προτείνεται να τους ζητήσω;

ευχαριστω προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

και φυσικα θα στο αντικαταστησουν.

πιθανον να προκειται για ελατωματικη συσκευη γιατι απο οτι εχω δει ,τετοια προβληματα δεν εχει κανεναs αλλοs.

πηγαινε το αμεσωs.

Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσαι αμεση αντικατασταση για τα πρώτα 2 χρόνια της συσκευής.

Θα τους δώσεις και μια φωτο της αποδειξης αγοράς και θα είσαι αυστηρός και ανενδοτος. Να απαιτήσεις ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...

Αυτοί βέβαια μάλλον θα σε στείλουν στο σερβις της LG.

Απο το οποίο εγω προσωπικά είμαι κατευχαριστημένος. Κάνουν πολύ καλή δουλειά και χωρίς χρεωση...

Καλή τυχη....

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται αγορα 25 ημερων να επιδιορθωνεται.

πρεπει να αλλαζεται,αλλωστε απο οτι εχω ρωτησει αυτο γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσαι αμεση αντικατασταση για τα πρώτα 2 χρόνια της συσκευής.

Θα τους δώσεις και μια φωτο της αποδειξης αγοράς και θα είσαι αυστηρός και ανενδοτος. Να απαιτήσεις ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...

Αυτοί βέβαια μάλλον θα σε στείλουν στο σερβις της LG.

Απο το οποίο εγω προσωπικά είμαι κατευχαριστημένος. Κάνουν πολύ καλή δουλειά και χωρίς χρεωση...

Καλή τυχη....

 

 

 

Σε καμια περιπτωση και για καμια συσκευη οποιουδηποτε κατασκευαστη δεν δικαιουται ο χρηστης αντικατασταση ολοκληρης της συσκευης για ολοκληρα τα 2 χρονια που εχει εγγυηση . :confused:

 

Καθε κατασκευαστης εχει ενα οριο ημερολογιακο και χρησης συνηθως περιπου στις 7 εργασιμες ημερες απο την ημερομηνια αγορας της συσκευης , μεσα στο οποιο δικαιολογει αντικατασταση της με αλλη σε περιπτωση που παρουσιασει καποιο προβλημα .

Σε κανεναν ομως αυτο το διαστημα δεν υπερβαινει τις 15 μερες , απο το οποιο διαστημα και μετα ειναι υποχρεωμενοι φυσικα να επισκευασουν την συσκευη εντος εγγυησης αν δεν οφειλεται στον χρηστη η ζημια/προβλημα .

 

Φυσικα μπορει καποιος κατασκευαστης να επιλεξει για λογους "καλης πολιτικης" και εικονας του να αντικαθιστα την συσκευη με αλλη για ολη την διαρκεια της εγγυησης .

Σε καμια ομως περιπτωση δεν ειναι υποχρεωμενος να το κανει :confused:

Link to comment
Share on other sites

θα πάω το απόγευμα στο κατάστημα wind που το αγόρασα και θα προσπαθήσω για αντικατάσταση...πολύ φοβάμαι ότι θα με παιδέψουν όμως με αποστολή στην αντιπροσωπεία και ο θεός βοηθός πότε θα το πάρω πίσω και σε τι κατάσταση...μακάρι να μου το αντικαταστήσουν!

 

μόνο με την απόδειξη να πάω ή πάρω όλο το κουτί;

κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να τους πω ή να ζητήσω; [δε μου έχει ξανατύχει]

Link to comment
Share on other sites

θα πάω το απόγευμα στο κατάστημα wind που το αγόρασα και θα προσπαθήσω για αντικατάσταση...πολύ φοβάμαι ότι θα με παιδέψουν όμως με αποστολή στην αντιπροσωπεία και ο θεός βοηθός πότε θα το πάρω πίσω και σε τι κατάσταση...μακάρι να μου το αντικαταστήσουν!

 

μόνο με την απόδειξη να πάω ή πάρω όλο το κουτί;

κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να τους πω ή να ζητήσω; [δε μου έχει ξανατύχει]

pare kai to kouti kai oti eixe mesa alla na xereis oti mallon tha to steiloun sto service ths lg (omitech) kai apo kei logika se 5-8 meres tha to pareis piso..o monos tropos na sou to allaxoun einai na epimeineis poli kai na petixeis se kali mera tron ipeythino katasthmatos alla opos eipe kai o R.I.P den exoun ipoxreosi na to kanoun...sou katse strabi file mou protoxroniatika...kali dinami!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η vodafone το δινει με σημα της πανω (branded) η κανονικα? Ακουστε τι επαθα!! Πηγα στο πλαισιο και οι &*%$#@ μου ειπαν οτι δεν μπορω να παρω δυο επιδοτησεις του ιδιου αφμ για μια συσκευη. Πηρα τηλ απο καρτοτηλεφωνο, και μου λενε οτι γινεται. Μετα ξαναπηγαινω και μου ειπαν τις ιδιες ^%$#. Μεχρι εκεινη τη στιγμη η vodafone ειχε κλεισει και παλι χωρις viewty εμεινα. !@#$%^&*!
Link to comment
Share on other sites

Ayto pantws me ta xionakia to exw parathrhsei kai gw.. Otan patw to koumpi ksekleidwmatos prin mou emfanisei thn wra h o8onh gemizei me xionakia gia ena klasma tou deyteroleptou.. Sinithws ayto symvainei otan to kinhto einai wres anoixto (to brady eimai apo aytous pou kleinoun ta kinhta tous.) Me ena restart strwnei kai den to ksanakanei, oxi oti einai kati tragiko apla epeidh egw to prosexw me enoxlei kapws...

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος για να το αγοράσεις κατα τη γνώμη μου είναι απο το πλαισιο (αξιοπιστια σε σχέση με αγορά μέσω ιντερνετ) είτε ως συσκευή είτε με το πρόγραμμα χωρίς πάγιο πληρώνοντας μέσω πιστωτικής (θα σου κοστίσει 370 ευρω). Ετσι το πηρα εγω βασικά. Για λεπτομέρειες ρώτησε τα παιδιά στο πλαισιο (Στουρνάρη πήγα εγώ, πολύ εξυπηρετικά).

1. Τα χρώματα και η φωτεινότητα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ και βλέποντας ταινία θα πάθεις πλάκα και από εικόνα και από ήχο (μέσω των ακουστικών που δίνει το πακέτο.)

2. Στο τηλεφωνικό κατάλογο κάνει άριστα αναζήτηση και σου εμφανίζει τα 2 πρώτα ονόματα που ξεκινούν με τα γράμματα που του έδωσες. Επειτα αν θες κινείσαι προς τα κάτω για να δεις και αλλα ονόματα με τα γράμματα που έδωσες για αναζήτηση.

 

 

Eυχαριστω για τις συμβουλες. Με μια ερευνα αγορας που εκανα νομιζω οντως πως ειναι ο οικονομικοτερος τροπος αγορας. Συνδεση cosmote χωρις παγιο με καρτα 370 ευρω. Αυτο θα κανω. Δεν προκειτα να χρησιμοποιησω βεβαια ποτε το νουμερο της cosmote γιατι εχω συνδεση tim αλλα αφου γλυτωνεις 100 ευρω και δεν υπαρχει καμια χρεωση στη cosmote , τοτε συμφερει..

Link to comment
Share on other sites

H monh leptomereia gia thn opoia ofeilw na se enhmerwsw einai oti "ypoxreousai" na xrhsimopoihseis to noumero pou 8a agoraseis gia toulaxiston 6 mhnes kai sygkekrimena gia th cosmote 9eyrw/mhna enw gia th vodafone 45 eyrw (an thymamai kala) to 6mhno aneksarthta me th katanalwsh ka8e mhna.. Opote h epidothsh einai kana 50eyro... Gia leptomereies rwta ekei pou sou eipa... (Se periptwsh pou den xrhsimopoihseis to noumero meta to peras 6 mhnwn tha sou erthei logariasmos 50 eyrw peripou ton opoio tha ypoxrewousai na plhrwseis ws prostimo..). Psaxto ligo kalytera an kai pali tha deis oti se symferei. Etsi pistevw egw toulaxiston.. Ayta..

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση

 

....

....

 

δεν ειναι υποχρεωμενος να το κανει :confused:

 

[off topic]

 

Greetings my old friend και καλη χρονια:)

 

[/off topic]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...