Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάποια ερωτήματα για τους γνωρίζοντες

1)ξέρει κάποιος αν το έχει φέρει η wind?

2)επίσης ξέρουμε αν δουλεύει με wind plus non stop για internet μέσω τηλεφώνου και laptop;

3)επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν κινητό με touch screen..μπορεί να μου πει κάποιος πλεονεκτήματα και μειονεκτήμα; πχ μπορώ άντε να γράψω ένα μήνυμα ή να μια υπενθύμιση με το χέρι ή θέλει όπωςδήποτε γραφίδα;

4)Από μέγεθος τι αίσθηση αφήνει;είναι για τσέπη ή όχι;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κάποια ερωτήματα για τους γνωρίζοντες

1)ξέρει κάποιος αν το έχει φέρει η wind?

2)επίσης ξέρουμε αν δουλεύει με wind plus non stop για internet μέσω τηλεφώνου και laptop;

3)επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν κινητό με touch screen..μπορεί να μου πει κάποιος πλεονεκτήματα και μειονεκτήμα; πχ μπορώ άντε να γράψω ένα μήνυμα ή να μια υπενθύμιση με το χέρι ή θέλει όπωςδήποτε γραφίδα;

4)Από μέγεθος τι αίσθηση αφήνει;είναι για τσέπη ή όχι;

ευχαριστώ

 

i wind to exei alla nomizo stis apothikes giati sto fylladio lei anamenetai syntoma. apo othoni afis min exeis kamia amfivolia, eixa to p900 kai den xriazotan oute grafida oute tipota, malista mporis na zografiseis ta grammata kai afta vgenoun kanonika:lol: poli voliki kai orea. to megethos tou den einai etsi opos fenete stis foto;) einai mia xara kai poly boliko gia kinito ''tsepis''

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ tom12. ευχάριστα νέα έδωσες.

το μόνο που απομένει είναι να μάθω αν δουλεύει το "κόλπο" με τo wind plus non stop. όποιος ξέρει ας απαντήσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια θελω κι εγω να το αγορασω γιατι μου αρεσει πολυ αλλα με χαλαει αυτο με τον τηλεφωνικο καταλογο που δεν εχει ανα γραμμα τις ελληνικες καταχωρησεις! δεν εχουμε βρει τιποτα για να λυθει αυτο το προβλημα? πιστευω οτι ειναι δυσκολο αν εχεις 100-200 καταχωρησεις με ελληνικα ονοματα και προσπαθεις να κανεις scroll με το χερι στην οθονη για να καλεσεις αυτον που θελεις. λογικα θα πρεπει να χρησιμοποιεις και τα 2 χερια γιατι δεν υπαρχει πληκτρο που να το κανει ευκολα ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

:!: Δύο θεματάκια που αποσχολούν πολύ κόσμο:

1. Ο ήχος της κάμερας

2. Παιχνίδια

 

Μόλις τελείωσα τις 200+ σελίδες του forum του WhatMobile :wacko:

 

1. Όπως αναφέρει ο capusr5 παραπάνω, η μοναδική λύση είναι η μετονομασία των ήχων του κλείστρου. Απλά το έγραψε πολύ χαλαρά, λες και είναι απλό να το κάνεις, ενώ από το παρακάτω thread φαίνεται οτι θέλει δουλειά, mobyexplorer και τα ρέστα και από τις απαντήσεις στο forum φαίνεται ότι δε δουλεύει σε όλους. Αν capusr5 έχεις βρεί πιο απλή μέθοδο παρακαλώ ενημέρωσέ μας.

(στη μεση περίπου το σχόλιο του bono9999 - δίνει και άλλο thread)

http://www.whatmobile.net/forumvb/showthread.php?t=23166&page=162

 

2. Μια καλή λύση είναι το βιντεάκι στο παρακάτω thread, χρειάζεται μια απλή εγγραφή στο facebook.com και να πάτε στη σελίδα του "Lg Viewty Fan", τα πάντα κατεβαίνουν αμέσως και φαίνεται να τα έχει τεστάρει.

http://www.whatmobile.net/forumvb/showthread.php?t=23166&page=195

 

p.s. capusr5 παρακάλω απάντησε... (η κάποιος άλλος που έχει δοκιμάσει το renaming).

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια θελω κι εγω να το αγορασω γιατι μου αρεσει πολυ αλλα με χαλαει αυτο με τον τηλεφωνικο καταλογο που δεν εχει ανα γραμμα τις ελληνικες καταχωρησεις! δεν εχουμε βρει τιποτα για να λυθει αυτο το προβλημα? πιστευω οτι ειναι δυσκολο αν εχεις 100-200 καταχωρησεις με ελληνικα ονοματα και προσπαθεις να κανεις scroll με το χερι στην οθονη για να καλεσεις αυτον που θελεις. λογικα θα πρεπει να χρησιμοποιεις και τα 2 χερια γιατι δεν υπαρχει πληκτρο που να το κανει ευκολα ετσι δεν ειναι?

 

εχει 2 τροπους ευρεσης μια με καρτελες οπου ειναι μονο στα αγγλικα και καποια γραμματα οπως θψφ κλπ βρισκονται στο 1. Και ο 2ος τροποσ ειναι ο κλασικος που εχουν ολα τα τηλεφωνα πληκτολογεις τον χαρακτηρα η μερος του ονοματος και σου εμφανιζει την λιστα.

kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...

Οπως εχετε παρατηρησει εαν πας στο μενου και μετά στα αρχεία σου βγαζει κατάλογο.Αν πας στην συνέχεια στις εικόνες μου σου εμφανίζει ΟΛΕΣ τις εικόνες που υπάρχουν στο κινητό την μία κατω απο την αλλη.Ωραία μεχρι εδω...

Τις περισσοτερες φωτο λοιπόν τις έχω στην εξωτερική μνήμη (οπως ολοι φαντάζομαι) για να μην πιάνουν χωρο.Επίσησ μεσω του lg suite εφτιαξα διαφορα folders με θέματα για να αποθηκεύω μέσα τις φωτο (πχ αστειες,κτλ) πάντα μέσα στην εξωτερική μνήμη μιλάμε.

Το θέμα ειναι πως οταν πας στο μενού που σας είπα στην αρχή για να δείς τις φωτο σου ΔΕΝ σου εμφανίζει τα folders που εχεις φτιάξει στην εξωτερική μνημη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ παρα σου πετάει ΟΛΕΣ τις φωτό χύμα την μία κάτω απο την άλλη.Τα μόνα folder που σου εμφανίζει πάνω πάνω είναι αυτα που βρίσκονται στην ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ μνήμη.:mad:

Οπως καταλαβαίνετε χάνεται το ΜΠΑΛΙΔΙ γιατι όσο νοικοκυρης και να είσαι και να έχεις φτιαξει folderakia με τις φωτο σου το μενου ΔΕΝ στα εμφανίζει στις εικονες μου

Το εχει δει αλλος αυτο το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

Κανενα help απο καποιον?

Link to comment
Share on other sites

εχει 2 τροπους ευρεσης μια με καρτελες οπου ειναι μονο στα αγγλικα και καποια γραμματα οπως θψφ κλπ βρισκονται στο 1. Και ο 2ος τροποσ ειναι ο κλασικος που εχουν ολα τα τηλεφωνα πληκτολογεις τον χαρακτηρα η μερος του ονοματος και σου εμφανιζει την λιστα.

 

με τον δευτερο τροπο αν πληκτρολογησεις π.χ. το γραμμα Ψ σου βγαζει τις καταχωρησεις απο Ψ?

Link to comment
Share on other sites

piga simera na to dokimaso se wind voda alla kai cosmo alla oute mia to eixe... ade na doume... thelo na sximatiso mia proti gnomi apo koda giati me endiaferei kai akomi na to valoun se vitrines. stis serres toulaxiston alou den ksero ti ginete..
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε χρειαστηκε να το δοκιμασω,ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα απο τα LG και σκεφτομαι να αποκτησω και το pocket pc που θα κυκλοφορησουν σε λιγες μερες:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Όσοι έχετε LG μπορείτε να μας πείτε τι παίζεται με την υποστήριξη της εταιρείας, με τα updates και τα σχετικά;

Η επικοινωνία με PC πως γίνεται;

Υπάρχουν συμβατές εφαρμογές στο internet;

Firmware update από internet δεν παίζει, σωστά;

 

Η συσκευή, απ' όσα έχω διαβάσει, φαίνεται να είναι πάρα πολύ καλή απλώς, ως χρήστης SE εδώ και χρόνια, αισθάνομαι κάπως άβολα να πάρω ένα LG.

 

Ευχαριστώ.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε χρειαστηκε να το δοκιμασω,ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα απο τα LG και σκεφτομαι να αποκτησω και το pocket pc που θα κυκλοφορησουν σε λιγες μερες:D

 

Το οποίο είναι?:confused:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ειδα στα Mediamarkt απο κοντα και ηταν πολυ καλο..

Το μεγεθος του ειναι κολο..καμια σχεση οπως φαινεται στα φυλλαδια το δειχνουν κακασχημο..Το βιντεο φανηκε πολυ καλο νομιζω τραβαει σε avi μορφη αν δεν κανω λαθος.Η photo καλη φανηκε.Ο τροπος που ζουμαρεις ειναι πολυ κουτος..

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν περνει mp3 στα sms.

Link to comment
Share on other sites

Κανα e-shop που να το δινει φθηνα, υπαρχει; Εστω απο εξωτερικο αλλα με ευρωπαικη εγγυηση. Δεν θελω να το αγορασω απο ebay που ερχονται απο...Hong Kong!

Στα 485 το eshop.gr , στα 489 το plaisio και στα 460 το pixmania αλλα με 1 χρονο εγγυηση απο την αντιπροσωπεια και τον δευτερο απο αυτους...Τρεχα γυρευε δηλαδη αν χρειαστει service στον δευτερο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίζουν οι 4Gb Micro SD? Γιατί επίσημα λένε μόνο για 2Gb.

Υπάρχει πουθενά TV out cable? Στο site της LG το έχουν στα extras.

 

http://uk.lge.com/products/model/detail/mobilephones_ku990.jhtml

 

Βασικά δεν βρίσκω για κανένα LG. Λέτε να μην υπάρχει ή να μην βγάλουν καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...

Οπως εχετε παρατηρησει εαν πας στο μενου και μετά στα αρχεία σου βγαζει κατάλογο.Αν πας στην συνέχεια στις εικόνες μου σου εμφανίζει ΟΛΕΣ τις εικόνες που υπάρχουν στο κινητό την μία κατω απο την αλλη.Ωραία μεχρι εδω...

Τις περισσοτερες φωτο λοιπόν τις έχω στην εξωτερική μνήμη (οπως ολοι φαντάζομαι) για να μην πιάνουν χωρο.Επίσησ μεσω του lg suite εφτιαξα διαφορα folders με θέματα για να αποθηκεύω μέσα τις φωτο (πχ αστειες,κτλ) πάντα μέσα στην εξωτερική μνήμη μιλάμε.

Το θέμα ειναι πως οταν πας στο μενού που σας είπα στην αρχή για να δείς τις φωτο σου ΔΕΝ σου εμφανίζει τα folders που εχεις φτιάξει στην εξωτερική μνημη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ παρα σου πετάει ΟΛΕΣ τις φωτό χύμα την μία κάτω απο την άλλη.Τα μόνα folder που σου εμφανίζει πάνω πάνω είναι αυτα που βρίσκονται στην ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ μνήμη.:mad:

Οπως καταλαβαίνετε χάνεται το ΜΠΑΛΙΔΙ γιατι όσο νοικοκυρης και να είσαι και να έχεις φτιαξει folderakia με τις φωτο σου το μενου ΔΕΝ στα εμφανίζει στις εικονες μου

Το εχει δει αλλος αυτο το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

Κανενα help απο καποιον?

 

Το αντιμετωπισε κανεις τελικα αυτο το θέμα?Καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλωδια και γενικα γνησια parts μαλλον σε καταστημα τηwς LG.Εγω θελω την θηκουλα την δερματινη:lol:Παντως Θεσσαλονικη υπαρχει αντιπροσωπεια θα παω να ρωτησω για ολα αυτα;)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό.

Πρώτες εντυπώσεις: (σε σύγκριση με το Κ800 που είχα)

Μικρό και ελαφρύ. Μόνο σε πλάτος είναι μεγαλύτερο από το Κ800ι.

 

Αρκετά όμορφη και στιβαρή κατασκευή.

Πραγματικά πολύ καλή οθόνη.

 

Πολύ καλό ηχείο. Πολύ δυνατότερο από του Κ800 τουλάχιστον.

 

Πραγματικά καλό μενού, εύχρηστο και πάνω από όλα γρήγορο και ΣΤΑΘΕΡΟ! Πουθενά δεν παρατήρησα κόλλημα.

 

Άριστο VIDEO Recording και φωτογραφική μηχανή σε λίγο καλύτερα επίπεδα από του Κ800.

 

Του λείπει ένα σωστό SCROLL. Αυτό πίσω δεν είναι και τέρας ευχρηστίας αλλά συνηθίζεται.

 

Του λείπει θέση για την γραφίδα. Χοντρή βλακεία. Αν και δεν είναι απαραίτητη. Εγώ που έχω και χοντρά δάχτυλα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

 

Το καλώδιο τροφοδοσίας / δεδομένων θα μπορούσε να είναι κλασσικό universal microUSB. Μια απόφαση είναι. Πότε θα την πάρουν οι Εταιρείες?

 

Σε γενικές γραμμές για κάποιον που αλλάζει κινητό κάθε 12-18 μήνες το LG έχει πολλά να προσφέρει. Είναι HiTech – HiEnd – Διαφορετικό - Εντυπωσιακό και χωρίς ουσιαστικά προβλήματα. Μπράβο στην LG που δείχνει ότι ήρθε όχι μόνο για να μείνει αλλά για να πρωταγωνιστήσει στην αγορά των κινητών.

 

Τέλος να πω πως εγώ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στον τηλεφωνικό κατάλογο. Αρκεί να έχεις μια ιδέα σε πιο πλήκτρο βρίσκεται το αντίστοιχο ελληνικό γράμμα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό.

Πρώτες εντυπώσεις: (σε σύγκριση με το Κ800 που είχα)

Μικρό και ελαφρύ. Μόνο σε πλάτος είναι μεγαλύτερο από το Κ800ι.

 

Αρκετά όμορφη και στιβαρή κατασκευή.

Πραγματικά πολύ καλή οθόνη.

 

Πολύ καλό ηχείο. Πολύ δυνατότερο από του Κ800 τουλάχιστον.

 

Πραγματικά καλό μενού, εύχρηστο και πάνω από όλα γρήγορο και ΣΤΑΘΕΡΟ! Πουθενά δεν παρατήρησα κόλλημα.

 

Άριστο VIDEO Recording και φωτογραφική μηχανή σε λίγο καλύτερα επίπεδα από του Κ800.

 

Του λείπει ένα σωστό SCROLL. Αυτό πίσω δεν είναι και τέρας ευχρηστίας αλλά συνηθίζεται.

 

Του λείπει θέση για την γραφίδα. Χοντρή βλακεία. Αν και δεν είναι απαραίτητη. Εγώ που έχω και χοντρά δάχτυλα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

 

Το καλώδιο τροφοδοσίας / δεδομένων θα μπορούσε να είναι κλασσικό universal microUSB. Μια απόφαση είναι. Πότε θα την πάρουν οι Εταιρείες?

 

Σε γενικές γραμμές για κάποιον που αλλάζει κινητό κάθε 12-18 μήνες το LG έχει πολλά να προσφέρει. Είναι HiTech – HiEnd – Διαφορετικό - Εντυπωσιακό και χωρίς ουσιαστικά προβλήματα. Μπράβο στην LG που δείχνει ότι ήρθε όχι μόνο για να μείνει αλλά για να πρωταγωνιστήσει στην αγορά των κινητών.

 

Τέλος να πω πως εγώ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στον τηλεφωνικό κατάλογο. Αρκεί να έχεις μια ιδέα σε πιο πλήκτρο βρίσκεται το αντίστοιχο ελληνικό γράμμα.

 

orea:happy: euxaristoume poly leondim. oi nyxterines foto me to flash pos sou fanikan???:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...