Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...delete me

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά παιδιά.

Το πήρα πρίν λίγες μέρες.Συμπαθητικότατο, αλλά δεν συγκρίνεται με το Κ800 που έχω, ειδικά στις φωτογραφίες.

Να ρωτήσω κάτι?

Παίρνει άραγε ώρα και ημερομηνία στις φώτο το κινητό?

Μάλλον όχι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ενδιαφέρομε για το συγκεκριμένο κινητό.. από όσο διαβάζω φενετε κάλο άλλα θα η8ελα την γνώμη σας. δεν με ενδιαφέρει και τόσο για την ποιότητα τησ κάμερας άλλα κύριος η καλή ποιότητα της συσκευής γενικά. το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δεν μπορείς να τρέξει εφαρμογές οπός πχ java και αυτό είναι ένας σημαντικός λόγος που το σκευτομε ακόμα. αυτό πως διορθώνετε και αν πχ θέλω να περάσω ένα παιχνίδι στο τηλ τι κάνουμε και πως γίνετε αυτό??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ενδιαφέρομε για το συγκεκριμένο κινητό.. από όσο διαβάζω φενετε κάλο άλλα θα η8ελα την γνώμη σας. δεν με ενδιαφέρει και τόσο για την ποιότητα τησ κάμερας άλλα κύριος η καλή ποιότητα της συσκευής γενικά. το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δεν μπορείς να τρέξει εφαρμογές οπός πχ java και αυτό είναι ένας σημαντικός λόγος που το σκευτομε ακόμα. αυτό πως διορθώνετε και αν πχ θέλω να περάσω ένα παιχνίδι στο τηλ τι κάνουμε και πως γίνετε αυτό??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

Το ειχαα ρκετο καιρο.μια χαρα ειναι απο ποιοτητα κατασκευης, πανεμορφο και πολυ γερό.εμενα ομως δεν με ικανοποιουσε η καμερα του, για αυτο και το εδωσα.Όσο για εφαρμογες και παιχνιδια, εγω του ειχα περασει πολυ ευκολα.(πχ εορτολογιο,tetris κτλ.)

 

Απλα περνας (ειτε με bluetooth ειτε με καλωδιο)τα αρχεια .jar kai .jad στο κινητό (συνηθως μπαινουν αυτοματα στον φακελο "other files" και μετα, απο το μενου του κινητου πας, βρισκεις τα 2 αυτα αρχεια, και αν θυμαμαι καλα στο αρχειο .jad επιλεγοντας το, σου βγαζει ερωτηση "install"?Πατας ναι, και ετοιμος.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

η ποιότητα της κάμερας δεν είναι αιτώ που με ενδιαφέρει και πολύ.. μέσα στο φόρουμ διάβασα ότι δεν είναι εύκολο να παρέσεις εφαρμογές κλπ

με λίγα λογία αν συνδέσω το κινείτο με τον η/υ και το βλέπω σαν εξωτερική μόνιμη του υπολογιστή ότι εφαρμογή περάσω με άπλα copy paste στο κιν θα δουλεύει??

σε προηγούμενες απαντήσεις διάβασα ότι για να πάρει μια εφαρμογή θα πρέπει αυτό να γίνει μόνο από wap.

Link to comment
Share on other sites

η ποιότητα της κάμερας δεν είναι αιτώ που με ενδιαφέρει και πολύ.. μέσα στο φόρουμ διάβασα ότι δεν είναι εύκολο να παρέσεις εφαρμογές κλπ

με λίγα λογία αν συνδέσω το κινείτο με τον η/υ και το βλέπω σαν εξωτερική μόνιμη του υπολογιστή ότι εφαρμογή περάσω με άπλα copy paste στο κιν θα δουλεύει??

σε προηγούμενες απαντήσεις διάβασα ότι για να πάρει μια εφαρμογή θα πρέπει αυτό να γίνει μόνο από wap.

 

Εγω με τον τροπο που σου ειπα παραπανω ειχα δουλεψει το εορτολογιο.jar και το tetrismania.jar.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά sumsung θέλουν κόλπα για να παρουν τα java

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?p=613235

 

εδώ βλέπω ότι υπάρχει μια σελίδα με ένα πρόγραμμά jadmaker αυτό πρέπει να το έχω??

 

θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα μπορώ να περάσω ένα παιχνίδι πχ. στο κινητό μου χωρίς προβλήματα.

αν αυτό δεν γίνετε πολύ πιθανό να μην το πάρω.

 

ο αδερφός μου έχει ένα ericson (δεν θυμάμαι άλλα παλιό μοντέλο) και έχει περάσει μέσα πολλά παιχνίδια και άλλα χωρίς διαδικασία κλπ.

Link to comment
Share on other sites

to jad maker einai ena programma pou to trofodoteis me .jar arxeia kai sou dinei ta antistoixa .jad. Pername sto kinito kai to .jar kai to .jad, ta metaferoume kai ta 2 stin eswteriki mnimi tou tilefwnou, trexoume to .jad kai eimaste kirile. Arketa paixnidia, den trexoun pantos. to theme maker epireazei to fonto tou menu kai ta xromata twn diaforwn grammatoseirwn.

 

 

καλησπέρα ενδιαφέρομε για το κινίτο άλλα ακόμα δεν το πήρα για τον λόγο ότι δεν ξερό τι γίνετε με τα games.. οπός διάβασα πιο πανό υπάρχει το πρόγραμμα jad maker. αυτό το πρόγραμμα που το βρίσκουμε???

και αν κάνουμε την διαδικασία που λέει ο φίλος SIRHC πιο πανό τα games δουλεύουν κανονικά??

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα. Θα πάρω το G600 σήμερα ή τουλάχιστο θα το παραγγείλω σήμερα και θα το έχω αύριο-μεθαύριο. Έφαγα το ίντερνετ και μετά πέρασα μία στα πολύ πεταχτά ολόκληρο το παρόν νήμα άλλα δε μπόρεσα να βρω μια λίστα με τις κάρτες μνήμης που υποστηρίζει. Βρήκα μια σκόρπια λέξη στη μέση του πουθενά ότι μ' ένα firmware update υποστηρίζει miscroscd 4 gb απ' τα δύο που ήταν πριν, και στο ebay μερικές συμβατές (όπως υποστηρίζουν οι πωλητές) κάρτες των 4 gb και δύο συμβατές (σύμφωνα πάντα με τους πωλητές) των 8 giga! Με αυτά τα πενιχρά στοιχεία δε μπορώ να επιλέξω, γι' αυτό θα εκτιμούσα πολύ αυτήν ή αυτόν που μπορεί να δώσει κάποια παραπάνω στοιχεία.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα. Θα πάρω το G600 σήμερα ή τουλάχιστο θα το παραγγείλω σήμερα και θα το έχω αύριο-μεθαύριο. Έφαγα το ίντερνετ και μετά πέρασα μία στα πολύ πεταχτά ολόκληρο το παρόν νήμα άλλα δε μπόρεσα να βρω μια λίστα με τις κάρτες μνήμης που υποστηρίζει. Βρήκα μια σκόρπια λέξη στη μέση του πουθενά ότι μ' ένα firmware update υποστηρίζει miscroscd 4 gb απ' τα δύο που ήταν πριν, και στο ebay μερικές συμβατές (όπως υποστηρίζουν οι πωλητές) κάρτες των 4 gb και δύο συμβατές (σύμφωνα πάντα με τους πωλητές) των 8 giga! Με αυτά τα πενιχρά στοιχεία δε μπορώ να επιλέξω, γι' αυτό θα εκτιμούσα πολύ αυτήν ή αυτόν που μπορεί να δώσει κάποια παραπάνω στοιχεία.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Οταν το ειχα του ειχα μεσα καρτα 1giga και πιστεψε με και πολυ του παιφτει μιας και απο μ@μ@κια της Samsumg το τηλεφωνο δε μπορει να δειξει full screen φωτος οταν της εχεις στη καρτα οποτε αν θες να εχεις φωτος εκει θα τις εχεις resize που δε πιανουν και μεγεθος πολυ.

Επισεις τα ΜΡ3 οταν θες να τα ορισεις σαν ηχο κλησεις τοτε τα αντιγραφει στη βασικη μνημη και τι να χωρεσει αυτη αν αντιγραψεις π.χ. 3-4 ΜΡ3 αμεσως θα σου πιασει καμια 20αρια ΜΒ,οποτε καταλαβαινεις,αν δεν εχεις απαιτησεις σου φτανει και 1 καρτα εως 2 giga που παιρνει το κινητο!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Μάνο για τη βοήθεια. Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι και τρομερά απαιτητικός. Αν σκεφτείς πως τώρα έχω ένα w200 τότε το Samsung θα είναι τρομερή βελτίωση για μένα. Λοιπόν μόλις βρήκα εδώ κάτι που φαίνεται ενδιαφέρον. Θα το ψάξω παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι ακόμα μα ένα sharpgx25 άρα όταν το πάρω θα είμαι 10000 καλύτερο

στο μόνο που ακομα δεν πήρα απαντήσει είναι για τησ εφαρμογές κλπ τι γίνετε και για αυτό ακόμα δεν το πήρα..

 

ας βοηθήσει οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι..tnx

Link to comment
Share on other sites

johntlf είχα το gx25 4 πριν χρόνια. :) Τώρα, αρκετές σελίδες πίσω, δε θυμάμαι που ακριβώς, αναφέρθηκε πως κατεβάζεις τα jar και jad του αρχείου ή αν δεν υπάρχουν και τα δύο χρησιμοποιείς ένα converter από jar σε jad, κάνεις εκκίνηση απ' το jad (ή απ' το jar είπαν τα παιδιά; ένα απ' τα δύο τέλος πάντων) και τρέχει κανονικά. Για μεγαλύτερη σιγουριά πρέπει να ανατρέξεις στις προηγούμενες σελίδες και φυσικά πάντα υπάρχει το google. Δε νομίζω να χρειαστεί πολύ ψάξιμο για το συγκεκριμένο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΉΜΕΡΑ σήμερα 8α έκανα παραγγελιά το κινείτο άλλα δεν το έχουν και θα το φέρουν δεύτερα άρα θα το παραγγελιά την άλλη έβδομα.

με το sharp μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με μόνο άσχημο ότι χαλάει συνεχώς η επαφή της φόρτισης και έτσι ήρθε καιρός για αλλαγή.

όσο γα το samsung και τα games έχω διαβάσει όλο το θέμα από την αρχή και βρήκα την διαδικασία πως περνάμε εφαρμογές. κατέβασα και ένα πρόγραμμα jadmaker αλλα λεει οτι ειναι για nokia.. τορα δεν ξερο σιγουρα αν τα ερχεια jad που θα δινει αυτο το προγραμμα ειναι συμβατα με το g600. αν τα δεχετε τοτε ειναι ολα καλα..

 

ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα μα της πολλές ερωτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλήμερα.. παρέλαβα το κινητό όλα καλά άλλα το μόνο που δεν βρήκα είναι.. πως μπορώ να ορίσω από που να διαβάζει της επαφές?? δηλαδή να ορίσω αν θα διαβάζει από την sim η την συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα.. παρέλαβα το κινητό όλα καλά άλλα το μόνο που δεν βρήκα είναι.. πως μπορώ να ορίσω από που να διαβάζει της επαφές?? δηλαδή να ορίσω αν θα διαβάζει από την sim η την συσκευή..

 

ΜΕΝΟΥ - ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ - ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ - ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΝΕΩΝ ΕΠΑΦΩΝ

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να ορίσω που θα αποθηκεύει της επαφές άλλα από που θα της διαβάζει???

πχ σε όσα κινητά έχω αλλάξει πάντα αποθήκευα στη συσκευή αριθμούς που χρειαζόμουν άμεσα και στην sim ολλεσ τησ επαφεσ + αυτές που ίσως να χρησιμοποιώ πιο σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που σας κουράζω

φίλε kles το κιν το έχω σε αυτί την ρύθμιση. (να γίνετε πάντα ερώτηση).

όταν πήρα το κιν έβαλα την sim στην οποία έχω αποθηκευμένες επαφεσ. αντέγραψα κάποιες από αυτές στην συσκευή κει έτσι στο ευρετήριο μου εμφανίζει και της επαφεσ-αριθμούς της sim και αυτές που αντέγραψα στη συσκευή.. δηλαδή το ίδιο όνομα-αριθμό μου το δείχνει 2 φορές.

 

εγώ θέλω να ορίσω να από που να διαβάζει αυτές της επαφεσ και όχι που να της αποθηκεύει.

συγκεκριμένα θέλω να μου εμφανίζει στο ευρετήριο ΜΟΝΟ τούς αριθμούς που έχω αποθηκεύσει στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.

Δυσυχώς δεν το ξέρω φίλε johntlf.

Ας σε βοηθήσει κανένας πιό έμπειρος εδω.

Αν και απ'όσο το έχω ψάξει, δεν βρήκα τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς???? Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα? Πρέπει κάθε φορά που το ανοίγω να πηγαίνω στις ρυθμίσεις και να πατάω αποθήκευση για τη μη δημιουργία αντιγράφου! Δε γίνεται αυτή η δουλειά κάθε φορά. Έλεος!!!

Κανείς??????????

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ταξινομημένα τα mp3 στη κάρτα μνήμης σε playlists, και βγάζεις τη κάρτα μνήμης... έχασες. Οταν τη ξαναβάλεις, το κινητό έχει χασει τις playlists. Αλλο ένα απο τα σπαστικά προβλήματα αυτού του τηλεφώνου. Ποίο στόκος-κινητό δεν είχα ποτέ. Καλή κάμερα, καλή οθόνη, καλή ποιότητα κατασκευής έχει. Μενού, ταχύτητα, java εφαρμογές, πονάνε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Κανείς??????????

γιατί ενω ειναι αποθηκευμενο να μην διατηρει αντιγραφο του μηνυματος...οταν το κλεινω και το ξανανοιγω και στελνω μηνυμα...το αποθηκευει? πρεπει καθε φορα που το κλεινω και το ανοιγω να ξανακανω αποθηκευση?

σημερα πηγα και το ειδα σε ενα καταστημα με καινουργιο firmware και made by samsung! το δικο μου ειναι made in korea by samsung. κι ενα αλλο g600 που ειδα ηταν μεν με νεο firmware αλλα πολυ χειροτερη οθονη σε ποιοτητα και φωτεινοτητα παρολο που ηταν ιδιες οι ρυθμισεις με το δικο μου! α...επισης made by samsung ενω το δικο μου korea! παιδες...κατι γινεται εδω! κατι μαγειρευει η αντιπροσωπια της samsung εν ελλάδι!!!! κατι βρωμαει! αυριο λεω να παω στο service samsung θεσσαλονικη να δω τί γινεται! εχει κανεις παρομοια εμπειρια ή μονον εγω ειμαι τοσο ψειρας και τα ψαχνω ολα αναλυτικα?!! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αν θές τη γνώμη μου, ψάξτο και μην αισθάνεσαι ψείρας.

Απο κάτι τέτοιους ψείρες ψάχνουν οι εταιρίες και φροντίζουν να είναι ειλικρινείς απέναντι στον αγοραστή.

Και κάνε και καμμία αναφορά εδώ για τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...