Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ πολυ ευχαριστα ολα οσα ειπατε!!Αντε και πλησιαζω στην αγορα του τα χριστουγεννα!

Οσο για τις σουπες, το g600 ειναι πιο βαρυ και πιο χοντροκομμενο απο τα της σειρας υ που λετε οποτε και πιο ευπαθες και θελει πιο προσοχη.Το υ600 οντως ειναι απιστευτα compact κ δεμενο.Ο παραδεισος του "το πεταω στον τοιχο και κανει γκελ μεχρι το πατωμα!":lol::lol: Αχ ρε Κ750,θα μου λειψεις!

Παντως για ενα φιλο που λεει, το sar ηταν ο κυριος λογος που με τραβηξε στο g600 και με απομακρυνε αντιστοιχα απο το να σκεφτομαι τα καινουργια Νοκια.

Αυτο που δοκιμασα παντως απο τους ανταγωνιστες και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση ειναι το lg viewty.Aυτο που θεωρουσα το μεγαλο του μειον, δηλαδη την οθονη αφης, ειναι τελικα το ακριβως αντιθετο.Ειδικα οταν γραφεις μνμτα!!Για φωτο κ βιντεο δεν το συζηταω.Γενικα μου φανηκε σκετος πειρασμος.Αμαν πια! :wacko:

 

Λοιπόν μιας και είχα και εγώ πριν το Κ750 θα σου πω σε γενικές γραμμές τις διαφορές τους για να ξέρεις τι σε περιμένει.Τα πιο βασικά του πλεονεκτήματα σε σχέση με το Κ750 θα τα ζεις κάθε στιγμή αλλά δεν θα τα δίνεις ιδιαίτερη σημασία και αυτά είναι το βάρος, το μέγεθος του και η οθόνη. Μπορεί να ακούγονται λεπτομέρειες αλλά αν κάποια στιγμή μετά απο 2-3 βδομάδες χρήσης του G600 ποιάσεις στα χέρια σου το Κ750 θα σου φαίνεται κουρσούμι και η οθόνη του θα σου φαίνεται τόσο μικρή λες και βλέπεις τηλεόραση σε 14 οθόνη. Άλλη μια λεπτομέρεια που κάνει διαφορά (αν και κανείς δεν το δίνει σημασία) είναι το κλείδωμα πληκτρολογίου που πλέον γλιτώνεις αφού το G600 ενεργοποιείται αμέσως ανοίγωντας το πληκτρολόγιο.

Πέρα από αυτά ο ήχος είναι πάρα πολύ καλύτερος ενώ και η κάμερα είναι καλύτερη αλλά όχι στον ίδιο μεγάλο βαθμό που είναι η διαφορά στον ήχο. Η μπαταρία είναι παρόμοια (λίγο παραπάνω μου κρατούσε στο Κ750) ΄

Σχετικά με αυτά που αναφέρεις για τις νυχτερινές φωτογραφίες έχεις απόλυτο δίκιο ότι πολλοί θα βγάλουν φωτογραφίες το βράδυ που δεν θα έχουν ψηφιακή μαζί του. Όμως μην περιμένεις τρομερή φωτογραφία όχι από το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά από όλα τα κινητά. Εδώ η πλειοψηφία των ψηφιακών δεν αποδίδουν καλά σε βραδινές λήψεις, μην περιμένεις κάτι τρομερό από κινητό. Γενικά το G600 το βράδυ βγάζει μέτριες φωτο αλλά σε ικανοποιητικό επίπεδο για κινητό. Εάν δε παίξεις και λίγο με τις ρυθμίσεις και δεν τραβάς σε αυτόματο θα πάρεις και λίγο εώς αρκετά καλύτερη ποιότητα. για τα χρήματα του πάντως είναι μια πολύ καλή επιλογή ανάλογα βέβαια και με τις απαιτήσεις του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε Ακη.Αφου το εγκρινει και ενας πρωην (ευχαριστημενος) χρηστης Κ750, οπως εγω, τοτε ολα καλα.Πολυ ευχαριστο και αυτο για την μπαταρια που ειπες.Θα προτιμουσα βεβαια το αντιστροφο που ειπες για ηχο vs φωτο μιας και δεν ακουω σχεδον ποτε μουσικη απο το κινητο αλλα τι να κανουμε?Δεν γινονται ολα.

Γενικως, λειτουργικα μου φαινεται σενιο το κντακι.Αισθητικα μονο με χαλαει λιγο το χρωμα και ο τζογος.

Κ μια-δυο ερωτησουλες χρηστικης φυσεως.Ραδιο μπορεις να ακουσεις απευθειας απο το ηχειο χωρις χαντσφρι αλα Κ750?

Και σε κατασταση αναμονης,οταν ειναι μαυρη η οθονη δλδ, υπαρχει τροπος να φαινεται η ωρα και καποιο σημα για μνμ ή αναπαντητη αλα ΣΕ κ Νοκια δλδ?

Link to comment
Share on other sites

kohiba sobara sto leo ginese baretos oxi esi alla goafontas ta idia kai ta idia den pernis kanena spiti kinito einai opou meta apo kairo tha pareis allo den einai kato monimo...

 

tora psaxneis apo edo genika xaraktiristika kati pou o kathenas exei tin gnomi tou kai alla akoys apo ton enan kai alla apo ton alon

vale ta plin kai ta sin kai aofasise ti tha kaneis kai min ginese kourastikos ...

 

px ego otan pira to u 600 kitaksa ayta pou me andiaferan.

 

kali cam

fm radio

lepto kai aneto

omorfo

kai oti einai samsung giati den perno allo kinito genika ektos samsung

Link to comment
Share on other sites

Kωσταντινε αν κουραζεσαι απο τα μνμτα μου μπορεις απλα να προσπερασεις.Νο προμπλεμ.

Τωρα εγω, ουτε κολλημενος μονο με Σαμσουνγκ ειμαι και το κινητο που θα παρω θα το κρατησω κανα τριχρονο.Ο νοων νοειτω...

Link to comment
Share on other sites

Κ μια-δυο ερωτησουλες χρηστικης φυσεως.Ραδιο μπορεις να ακουσεις απευθειας απο το ηχειο χωρις χαντσφρι αλα Κ750?

Και σε κατασταση αναμονης,οταν ειναι μαυρη η οθονη δλδ, υπαρχει τροπος να φαινεται η ωρα και καποιο σημα για μνμ ή αναπαντητη αλα ΣΕ κ Νοκια δλδ?

 

Ράδιο ακούς απο το εξωτερικό ηχείο αλλά το handfree πρέπει να είναι οπωσδήποτε συνδεμένο. Δέν νομίζω να υπάρχει κινητό που παίζει ράδιο χωρίς να είναι συνδεμένο το handsfree, καθώς χρησιμοποιείται σαν κεραία.

 

Σε κατάσταση αναμονής ... μαύρη μαυρίλα! Άν γίνει αναπάντητη και δεν της δείς ... πάει. Κρύβεται κάτω απο την μαυρίλα... (κακό αυτό). Πρέπει να πατήσεις κάποιο κουμπί, να φύγει η μαυρίλα, για να δείς την αναπάντητη. Στα μηνύματα δεν παίζει ρόλο η μαύρη αναμονή καθώς ειδοποιείσαι απο ηχητικό σήμα κάθε λεπτό ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε Ακη.Αφου το εγκρινει και ενας πρωην (ευχαριστημενος) χρηστης Κ750, οπως εγω, τοτε ολα καλα.Πολυ ευχαριστο και αυτο για την μπαταρια που ειπες.Θα προτιμουσα βεβαια το αντιστροφο που ειπες για ηχο vs φωτο μιας και δεν ακουω σχεδον ποτε μουσικη απο το κινητο αλλα τι να κανουμε?Δεν γινονται ολα.

Γενικως, λειτουργικα μου φαινεται σενιο το κντακι.Αισθητικα μονο με χαλαει λιγο το χρωμα και ο τζογος.

Κ μια-δυο ερωτησουλες χρηστικης φυσεως.Ραδιο μπορεις να ακουσεις απευθειας απο το ηχειο χωρις χαντσφρι αλα Κ750?

Και σε κατασταση αναμονης,οταν ειναι μαυρη η οθονη δλδ, υπαρχει τροπος να φαινεται η ωρα και καποιο σημα για μνμ ή αναπαντητη αλα ΣΕ κ Νοκια δλδ?

 

Στο δικό μου τηλέφωνο τζόγο δεν έχω δει. Ίσως ήμουν τυχερός και το πέτυχα. Για το χρώμα και εγώ τα ίδια έλεγα όταν το έβλεπα σε φώτο. Όταν το πήρα άλλαξα γνώμη. ΄Ισως ήταν καλύτερο αν ήταν όλο μαύρο αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από ότι φαίνεται σε φωτογραφίες.

Όπως είπε και πριν ο φίλος ραδιόφωνο παίζει μόνο με handsfree καθώς λειτουργεί ως κεραία. Μπορείς βέβαια να ακούσεις από το ηχείο του τηλεφώνου αν θέλεις. Για τις αναπάντητες ακριβώς όπως τα είπε ο φίλος πριν. Τα μόνα "προβλήματα" που έχω είναι λίγο με τα μυνήματα που δεν βρήκα πως να γράψω με ελληνικά όχι κεφαλαία και με ένα bluetooth handsfree iqua που ενώ συνδέεται μετά από λίγα δευτερόλεπτα αποσυνδέεται. Μήπως γνωρίζει κανείς λύσεις σε αυτά τα προβληματάκια?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όσοι το έχετε, πόσες ώρες το φορτίζετε? στο βιβλιαράκι δεν λέει τίποτα. Την πρώτη φορά το άφησα 8ώρες. Τώρα??και με τα jar αρχεία τί γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συναδελφοι!;)

Το τσιμπησα απο online μαγαζι 335Ε, αμεση παραλαβη.

Πολυ καλες εντυπωσεις απο οσο προλαβα να παιξω μεχρι να αδειασει η μπαταρια.Κ ευτυχως μου ετυχε συσκευη με ελαχιστο τζογο.

Απο σ/κ περισσοτερες εντυπωσεις κ πληροφοριες για οποιον θελει.

Κ οι προβλεπομενες ερωτησουλες βεβαια!:O

(ελειψει manual βλεπετε...)

Link to comment
Share on other sites

καλά η μπαταρία που έβαλες δεν έπρεπε να την βάλεις πρώτα να γεμισει?αμέσως εσύ άνοιξες το κινητο κ την έβαλες χωρίς να έχει φορτίσει?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι εχει αναφερθει και πιο πανω οτι ειναι καλυτερα.Δηλαδη αδειασμα οσο εχει και μετα να γινει η πρωτη φορτιση.Αλλωστε ειχε αρκετο μεσα.Βασικα γεματη μου την εδειχνε αλλα κρατησε λιγο.

Το φορτισα και 3 ωριτσες και ειναι κομπλε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως...

Μετά απο 10 G600 που είδα σε διάφορα μαγαζιά και είχαν όλα τζόγο (κλειστά) είδα και ΕΝΑ (στο Πλαίσιο του Mall) που δεν είχε καθόλου τζόγο. Και όταν λέω καθόλου ενωώ ΚΑΘΟΛΟΥ. Ούτε κλειστό ούτε ανοιχτό...

Λέτε να ήταν ελαττωματικό;;; :lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και όμως...

Μετά απο 10 G600 που είδα σε διάφορα μαγαζιά και είχαν όλα τζόγο (κλειστά) είδα και ΕΝΑ (στο Πλαίσιο του Mall) που δεν είχε καθόλου τζόγο. Και όταν λέω καθόλου ενωώ ΚΑΘΟΛΟΥ. Ούτε κλειστό ούτε ανοιχτό...

Λέτε να ήταν ελαττωματικό;;; :lol:

 

den koyrazese ??? kalo kai ayto .

kai an exei tzogo kai ti egine?? den mporo na to katalabo

emena to u 600 exei alla kai ti??? kako einai? den mporo na to katalavo ayto

 

kohiba eides mia apofasi einai ,kaloriziko

Link to comment
Share on other sites

den koyrazese ??? kalo kai ayto .

kai an exei tzogo kai ti egine?? den mporo na to katalabo

emena to u 600 exei alla kai ti??? kako einai? den mporo na to katalavo ayto

 

Ναι, κακό είναι! Το ότι είσαι fan της Sammy δεν σημαίνει ότι θα τρελαθούμε κιόλας. Όπως είναι κακό σε οποιοδήποτε κινητό τηλέφωνο με το συγκεκριμένο μηχανισμό να έχει τζόγο έτσι είναι και στα κινητά της Samsung. Υπάρχουν κάποιοι που δεν τους ενοχλεί και κάποιοι άλλοι - όπως εγώ - που τους ενοχλεί! Ένας από τους λόγους που επιλέγω Samsung συχνά είναι η πολύ καλή ποιότητα κατασκευής τους. Δεν μπορεί να λέμε ότι δεν έχει σημασία να έχει τζόγο το τηλέφωνο.:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

paides to kinhtaki to phra xthes.kai epeidh perase to n95 ths nokia apo ta xeria moy sas lew oti den yparxei kammia ma kammia sxesh sxesh anamesa sta dyo kinhta.oi photo toy einai apisteytes eidika otan xrhsimopoieis to zoom.kai syn tis allois den exeis ta apaisia kollhmata poy exoyn ta nokia
Link to comment
Share on other sites

paides to kinhtaki to phra xthes.kai epeidh perase to n95 ths nokia apo ta xeria moy sas lew oti den yparxei kammia ma kammia sxesh sxesh anamesa sta dyo kinhta.oi photo toy einai apisteytes eidika otan xrhsimopoieis to zoom.kai syn tis allois den exeis ta apaisia kollhmata poy exoyn ta nokia

 

to ixeio pos sou fanike????:)

 

kaloriziko:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες ας πεί κάποιος, μπαταρία κανά 3ωρο θέλει για φόρτιση??Με τα αρχεία jar, ti γίνεται? λέει ότι δεν είναι συμβατά....ας πει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια κανα 2ωρο+ θελει για να φορτισει.

Με τα jar δεν ξερω, δεν το εχω ψαξει.Εχει αναφερθει οτι θελει κατι σαν μετατροπη ομως.Ψαξε λιγο στις τελευταιες σελιδες του u600.

Το ηχειο μια χαρα ειναι.Στα ιδια επιπεδα με το Κ750.Δηλαδη αρκετη ενταση και χωρις παραμορφωση στο τερμα.Δεν εχω αλλο συγκριτικο για να ξερω αν ειναι γενικα πολυ καλο ή μετριο.

Η φωτογραφικη οπως ειχε πει και ενα παιδι, με καταλληλες ρυθμισεις αποδιδει πολυ καλα.Στο αυτοματο πολλες φορες δεν βγαζει και οτι καλυτερο.

Κ καποια μικρα μειον:τα αριθμητικα κουμπια δεν εχουν και την καλυτερη αισθηση τοσο στο πατημα οσο και στην αφη(δλδ δεν βρισκεις κ πολυ ευκολα που ειναι το καθενα).Παρολα αυτα αποδιδουν σχεδον τελεια.

Full screen βλεπονται μονο οι φωτο που εχουν τραβηχτει απο την καμερα και μονο αν ειναι αποθηκευμενες στο τηλ.Οτιδηποτε αλλο,οχι.Ευτυχως στα βιντεακια δεν ισχυει κατι τετοιο.

Και ενα μεγαλο μειον:Η ενδειξη της μπαταριας δεν ειναι αληθης.Πεφτει ξαφνικα.

Αυτα μου ερχονται τωρα.

Θα γραψω κι αλλα,θετικα-αρνητικα σε αλλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Στο U600 αν στην οθόνη αναμονής πατήσεις *#0228# σε βγάζει σε κρυφό μενού με τις πληροφορίες μπαταρίας. Στην τρίτη οθόνη (πατώντας το κάτω βελάκι) σου δείχνει ακριβές ποσοστό %. Αν θες μποείς να τσεκάρεις αν δουλεύει και στο δικό σου ώστε να ελέγχεις σωστά τη μπαταρία. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Και ενα μεγαλο μειον:Η ενδειξη της μπαταριας δεν ειναι αληθης.Πεφτει ξαφνικα.

 

Σε μένα δεν ισχύει κάτι τέτοιο! Η ένδειξη είναι πραγματική και ΔΕΝ πέφτει ξαφνικά. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. Μήπως έχει πρόβλημα η μπαταρία σου;

 

Το *#0228# μάλλον δεν κάνει τίποτα στο G600...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

to hxeio toy me exei entypwsiasei poly opws kai h poiothta anaparagwghs ston mp3 player.epeishs h kamera toy einai para poly kalh.alla ayto poy moy exei kanei foberh entypwsh einai h mpataria toy.pragmatiko skyli milame.me synexh xrhsh ths kameras alla kai toy thlefwnoy xthes sto ghpedo epese mono mia grammh.sto n95 polles fores emena me thn idia xrhsh apo mpataria.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...