Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ενα bluetooth iqua το οποίο προσπαθώ να το συνδέσω αλλά αποσυνδέεται αμέσως. Γνωρίζει κανείς τι παίζει ? Μήπως κάνω τίποτα λάθος?
Link to comment
Share on other sites

παιδες,μπορω να μεταφερω αρχεια απο το pc κατευθειαν στη καρτα μνημης?

 

απο το pc studio της samsung βλεπει μονο την ενσωματωμενη μνημη και μετα πρεπει να τα μεταφερω μεσω κινητου στην επεκτασιμη μνημη...

επισης το pc δεν βλεπει το κινητο σαν αφαιρουμενο δισκο..

εβαλα drivers και software απο το cd που ειχε μεσα η συσκευασια..

 

any tips?

Link to comment
Share on other sites

εγω μόλις το πήρα. Τι να κάνω να το φορτίσω αμέσως, ή να αφήσω να ξεφορτίσει μόνη της η μπαταρία και μετά?? δείχνει τρεις γραμμούλες
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο φίλε.....αστο να τελειώσει η μπαταρία μόνη της κ μετά φόρτισέ το μέχρι να γεμίσει.κάνε 3-4 τέτοιες αποφορτήσεις...αντε κ περιμένουμε κ από σενα reviews!!!!!;)
Link to comment
Share on other sites

εγω μόλις το πήρα. Τι να κάνω να το φορτίσω αμέσως, ή να αφήσω να ξεφορτίσει μόνη της η μπαταρία και μετά?? δείχνει τρεις γραμμούλες

 

Άφησε το να ξεφορτίσει και μετά το βάζεις για φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ρε παιδιά. Ψιλοξενέρωσα βέβαια λίγο γιατί το ανοίξαμε στην WIND που το πήρα να δω το slide και στο κάτω μέρος, κλείστό, κουνάει λίγο. Επειδή είμαι λίγο σκύλος, τον έβαλα να ανοίξει και άλλο και ήταν το ίδιο (και χειρότερο)....Πάντως σαν ποιότητα γα..ει.....Το λυπάμαι δηλαδή. Θέλει θήκη αυτό..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ρε παιδιά. Ψιλοξενέρωσα βέβαια λίγο γιατί το ανοίξαμε στην WIND που το πήρα να δω το slide και στο κάτω μέρος, κλείστό, κουνάει λίγο. Επειδή είμαι λίγο σκύλος, τον έβαλα να ανοίξει και άλλο και ήταν το ίδιο (και χειρότερο)....Πάντως σαν ποιότητα γα..ει.....Το λυπάμαι δηλαδή. Θέλει θήκη αυτό..

 

Αυτο ακριβως.Κλειστο,το κινητο εχει προβλημα.Φαντασου και μετα απο λιγο καιρο χρησης δηλαδη!Επισης, προβλημα ειχε και το κουμπι C.Σε δυο δειγματα που ειδα ειχε αρχισει να μην πατιεται.

Δεν ξερω ρε παιδια αλλα αν και σχεδον ψημενος,με προβληματιζει αυτη η περιβοητη "ποιοτητα" της Samsung.Ειδικα αφου εγω δεν κανω και την πιο...ανωδυνη χρηση στις συσκευες.Παντως άλλα νεα κινητα που εχω δει μου φαινονται γενικα πιο ποιοτικα(σαν κατασκευες παντα).

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσω τη μλκια με το slide, μέχρι στιγμής πολύ καλές εντυπώσεις. Η κάμερα πολύ καλή. Και στο σκοτάδι με μόνο το φλας και την οθόνη από το pc πολύ καλές φώτο. Τα υπόλοιπα ψιλοκλασικά. Εύκολος ο συγχρονισμός με το pc για τις επαφές. Απλά μανούρα γιατί είχα χρησιμοποιήσει αγγλικούς χαρακτήρες στο παλιό και μπέρδευε τον κατάλογο, αλλά όλα διορθώθηκαν με το pc. Θέλω να δω και την μπαταρία, αν και δεν περιμένω και πάρα πολλά καθώς εκεί που μένω δεν έχει και καλό σήμα. Αυτά for now
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα αν σου εχει τυχει:

Σου εχει πεσει ποτε κατω?Αντεχει?Ρωταω γιατι το κντ μου εχει μια ταση να...μου πεφτει συχνα!!:wacko::)

 

Καμια φωτο απο καφετερια,μπαρ κλπ(χαμηλο φωτισμο δλδ) εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα αν σου εχει τυχει:

Σου εχει πεσει ποτε κατω?Αντεχει?Ρωταω γιατι το κντ μου εχει μια ταση να...μου πεφτει συχνα!!:wacko::)

 

Κακή συνήθεια γενικώς αλλά κάκιστη για κινητό με slide μηχανισμό.....:rolleyes::lol:

 

Από τη στιγμή που το κινητό αποτελείται από 2 μέρη όσο καλός και να είναι ο μηχανισμός του αν αρχίσει να σόυ πέφτει θα αρχίσουν και τα όλα τα κακά που συνεπάγονται με πρώτο την αστάθεια!

 

Όσα slide της Samsung είχα μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα αντοχής (το D500 που έδωσα στη μητέρα μου, το έκανε προσφάτως... μπάνιο και επέζησε!!) αλλά μην περιμένεις να το ρίχνεις και το slide να μένει ανέπαφο!!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

 

E900 : Το έχει η γυναίκα μου η οποία είναι ο εφιάλτης στον δρόμο των κινητών! Πολύ κακή και αρκετά βίαιη χρήση.

- Πραγματικό πέταγμα μέσα σε τσάντες

- Crash test σε πλακάκι, τσιμέντο, ξύλινο πάτωμα και άλλα οικοδομικά υλικά.

- Ντουζάκι με μισό ποτήρι νερό.

- θέλετε και άλλα;

 

Σας πληροφορώ ότι το κινητό ΔΕΝ έχει πάθει τίποτα απολύτως. Το slide είναι όπως την πρώτη μέρα. Δεν κουνιέται χιλιοστό. Και όταν λέω χιλιοστό το εννοώ. Λες και δεν έχει κινούμενο μέρος είτε είναι κλειστό είτε ανοιχτό (καμία σχέση με U600, G600). Γενικά πιστεύω ότι το Ε900 είναι το Καλύτερο κινητό σε ποιότητα κατασκευής που έχει φτιαχτεί ποτέ !

 

U600 : Το έχει η αδερφή μου… Ώχ αμάν… τα ίδια και χειρότερα από άποψη χρήσης. Αυτό κι αν έχει φάει σούτια. Το συγκεκριμένο έχει τον αρχικό τζόγο από την μάνα του. Μετά από 6 μήνες περίπου το κενό στο slide είναι το ίδιο.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα Samsung είναι γενικώς ΣΚΥΛΙΑ. ΣΚΥΛΙΑ ΜΑΥΡΑ. Το G600 έχει έναν μικρό τζόγο όταν είναι κλειστό αλλα… αυτός θα είναι και μετά από 6 μήνες και μετά από 2 χρόνια…! Απλά ο τζόγος είναι λίγο εκνευριστικός γιατί δεν ταιριάζει με την κατά τα άλλα ΑΡΙΣΤΗ ποιότητα του G600.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλά μην τρελαθούμε κιόλας....όλα τα slide έχουν και καποιο μικρό τζόγο,έστω κ λίγο...(όλα τα slide εξάλλου (πρέπει)να έχουν κ ένα σχετικό τζόγο,είναι απαραίτητος φυσικά για να ανοιγει και να κλεινει...);)κατά τ'άλλα το κινητό ειναι σταθερό ,μήπως κάνει restart?η μπαταρία του ειναι καλή?κρατάει 4-5μέρες?από foto k video πως πάει?αυτά έχουν για μένα πιο μεγάλη σημασία!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλά μην τρελαθούμε κιόλας....όλα τα slide έχουν και καποιο μικρό τζόγο,έστω κ λίγο...(όλα τα slide εξάλλου (πρέπει)να έχουν κ ένα σχετικό τζόγο,είναι απαραίτητος φυσικά για να ανοιγει και να κλεινει...);)κατά τ'άλλα το κινητό ειναι σταθερό ,μήπως κάνει restart?η μπαταρία του ειναι καλή?κρατάει 4-5μέρες?από foto k video πως πάει?αυτά έχουν για μένα πιο μεγάλη σημασία!!!!!

 

Για εμένα, έναν κοινό καταναλωτή, που έχω βιντεοκάμερα για να καταγράφω τις αγαπημένες μου στιγμές :!: και ψηφιακή φωτογραφική μηχανή όταν πάω διακοπές :!: , το κινητό είναι ΑΡΙΣΤΟ.

Έχει φοβερή φωτογραφική μηχανή (στις σκοτεινές λήψεις τα πάει πολύ καλά λόγω δυνατού φλάς) και άριστο videorecording στα 640x480 (ούτε σπασίματα ούτε τίποτα).

 

Restart από Samsung;;; ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ!!! :X

Κολλήματα από Samsung;;; ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ!!! :X

 

Η μπαταρία με 10 λεπτά ομιλία την ημέρα και όχι πολύ σκάλισμα θα σου κρατάει 4 ημέρες ΣΙΓΟΥΡΑ (το βράδυ κλειστό).

 

Υ.Γ και όμως φίλε μου το Ε900 δεν έχει τζόγο ούτε ένα εκατομμυριοστό του χιλιοστού και ας έχει τραβήξει τα πάντα…! :shifty:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

k όμως έχει λιγο-πολύ λίγο βεβαια,έχει ο αδερφός μου!!!φοβερο κινητό!!!!!αλλά κ το g600 που σκεφτομαι να πάρω ελπίζω να ειναι το ίδιο φοβερο....τι λες?;)
Link to comment
Share on other sites

k όμως έχει λιγο-πολύ λίγο βεβαια,έχει ο αδερφός μου!!!φοβερο κινητό!!!!!αλλά κ το g600 που σκεφτομαι να πάρω ελπίζω να ειναι το ίδιο φοβερο....τι λες?;)

 

Τι να σου πω φίλε μου. Δεν θέλω να είμαι εγώ αυτός που θα σε κάνει να αποφασίσεις. Υπάρχουν στο Forum άτομα πολύ πιο έμπειρα από εμένα. Εγώ απλώς καταθέτω την άποψή μου.

 

Σίγουρα λοιπόν δεν θα απογοητευτείς (εκτός από τον τζόγο όταν είναι κλειστό). Σίγουρα επίσης υπάρχουν κινητά με καλύτερη κάμερα αλλά ούτε το μέγεθος του G600 έχουν, ούτε το βάρος του, ούτε την ποιότητά του είτε την τιμή του.

 

Αυτό που αναγνωρίζω στην Samsung είναι οι πρωτοτυπίες της (π.χ εγγραφή από ράδιο, themes creator και πολλά άλλα) και το ότι δεν κολλάει ποτέ, δεν ξέρει τι θα πει restart, δεν θέλει σχεδόν ποτέ αναβάθμιση, δεν, δεν …

 

Γενικά είναι απροβλημάτιστα τηλέφωνα (χωρίς να θέλω να κατηγορήσω τίποτα, κάνε μία βόλτα στο forum του Κ850i που κάνει 500 Ε και δες πόσα προβλήματα έχει!)

 

Από εκεί και πέρα είναι όλα θέμα προτεραιοτήτων. Για μένα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το μέγεθος και το βάρος. Δεν θα αγόραζα ποτέ κουμπούρα για κινητό (Ν95, HTC3600, P1 κτλ). Θέλω το καλύτερο, με τις μικρότερες διαστάσεις. Και πιστεύω ότι το G600 είναι αυτό. Αλλά και πάλι λέω ότι εξαρτάται απο το τι θέλει ο καθένας... :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

2 samsung exoun perasi apo ta xeria m to slide eijai apisteyto sto u 600 poy eixa meta apo ena domino se ena trapazi epesan pano 10 mpires to ligitero kai to kinito to eixa 3 meres allla imoun sigouros oti den tha patheii tipota giati apla einai samsung kai ontos mexro tora einai mia kala alla to slide kamia sxesi me nokia kai se anigei toso apala kai glika poy to anigoklino kathe mera

 

tora anti na psaxnete an bgazei tin nyxta foto den kitate to sar??

poy einai poli simantiko???

 

mpravo samsung

Link to comment
Share on other sites

xristos270 πιστευω οτι ηρθε η ωρα να το παρεις το G600..ΤΕΛΟΣ!Γιατι κοβω να ερθει κανα G800 και να περιμενεις εντυπωσεις απο κεινο κλπ..κ στο τελος δεν θα παρεις κινητο!

 

ΥΓ:Φιλικα τα λεω μιν παρεξηγηθεις!

Link to comment
Share on other sites

zachar_ias,έχω ευχάριστα νέα:θα το πάρω αυτη την εβδομάδα!!!!!!το αποφάσισα....ημουν αναμεσα στο 6500 κ σ΄αυτό κ επιλέγω το g600!!!!εσύ ποσο καιρό το έχεις το g600???ελπιζω να το ευχαριστηθώ κ προπαντός να μην το μετανιώσω...(τώρα μένει να αποφασίσω με ποια εταιρεία(καρτα ή συνδεση) θα το πάρω!!!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, το κινητό όπως είπα είναι πολύ καλό. Σαν λειτουργίες πολύ καλό. Η κατασκευή του άψογη (ξεχνάμε τα του τζόγου τώρα). Εμένα η κάμερα με καλύπτει. Σε σκοτάδι στο δωμάτιο με το φλάς του βγάζει πολύ καλές (τουλάχιστον εμένα με ικανοποιεί). όσον αφορά μπαταρία, χθές στι 6+ το άνοιξα και σήμερα μόλις τελείωσε. Το βράδυ κλειστό. Βέβαια δεν το φόρτισα καθόλου μόλις το πήρα. Έδειχνε γεμάτη αλλά δεν ξέρω πόσο καλά ήταν. Τώρα θα το βάλω για πρώτη φόρτιση. Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πολυ ευχαριστα ολα οσα ειπατε!!Αντε και πλησιαζω στην αγορα του τα χριστουγεννα!

Οσο για τις σουπες, το g600 ειναι πιο βαρυ και πιο χοντροκομμενο απο τα της σειρας υ που λετε οποτε και πιο ευπαθες και θελει πιο προσοχη.Το υ600 οντως ειναι απιστευτα compact κ δεμενο.Ο παραδεισος του "το πεταω στον τοιχο και κανει γκελ μεχρι το πατωμα!":lol::lol: Αχ ρε Κ750,θα μου λειψεις!

Παντως για ενα φιλο που λεει, το sar ηταν ο κυριος λογος που με τραβηξε στο g600 και με απομακρυνε αντιστοιχα απο το να σκεφτομαι τα καινουργια Νοκια.

Αυτο που δοκιμασα παντως απο τους ανταγωνιστες και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση ειναι το lg viewty.Aυτο που θεωρουσα το μεγαλο του μειον, δηλαδη την οθονη αφης, ειναι τελικα το ακριβως αντιθετο.Ειδικα οταν γραφεις μνμτα!!Για φωτο κ βιντεο δεν το συζηταω.Γενικα μου φανηκε σκετος πειρασμος.Αμαν πια! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

O DIKTIS SAR EINAI GIA MENA TO PIO SIMANTIKO

 

den exei apodixthei akoma poso blapoun ta kinita kai an blaptoun ton athropino organismo opos kserete einai polla ta sinferonta

den paei na exei ena kinito 50 mp cam ti na leei otan exei poli ipsilo dikti pare paradigma se kai nokia,,

 

tora gia to an bgazei tin nixta foto kales mipos eisai t fbi ??ayto me tin nyxta to den mporo na to katalavo

 

oso gia tin lg se 4 xronia noymero ena tha einai kai min ksexnate pos poulaei oses siskeves kai i se ..

Link to comment
Share on other sites

Aυτο με την νυχτα που δεν καταλαβαινεις ειναι οτι το κινητο τις μισες φορες που το χρειαζεσαι ειναι οταν βγαινεις εξω οποτε και σπανιως κουβαλας κανονικη ψηφιακη.Δηλαδη κυριως το βραδυ.Και εννοω βολτα,οχι να κυνηγησεις εξωγηινους σαν τον Μολντερ.Οπως επισης και σε σπιτια,δικο σου ή αλλου.Ξερεις ποσες φορες μου ελειψε ενα καλο φωτοκινητο?Βασικα οχι και πααρα πολλες.Αλλα πολυ σημαντικες.

Τωρα αν πας εκδρομη,ε ολοι σχεδον παντα εχουμε κ την ψηφιακη ή την καμερα.Εκτος κι αν την ξεχασεις οποτε κ εδω το καλο κινητο σε ξαλασπωνει.(ειδικα με το mode panoramic το οποιο καραχρησιμοποιω).

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΤΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΤΟ # ΚΑΙ ΠΑΤΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ.

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕΣ, ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΣΗΣ, ΞΕΡΕΤΕ; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΟΜΜΑ Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΤΟ 1;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...