Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΓΩ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ, ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΕΣΒΗΣΕ ΜΕ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΕΧΗ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΣΤΙΣ 2 ΣΤΑΘΜΕΣ. ΕΙΝΑΙ 800 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ. ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ. ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ, ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΕΣΒΗΣΕ ΜΕ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΕΧΗ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΣΤΙΣ 2 ΣΤΑΘΜΕΣ. ΕΙΝΑΙ 800 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ. ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ.

 

 

800αρα τελικα ε?!!

Μα τι πραγμα ειναι αυτο πια?Διαφορετικες μπαταριες βαζουν?Δεν μπορω να καταλαβω.

Αληθεια,απο ποιο καταστημα το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να επαναφέρω το ΙΜΕΙ του G600?Πληκτρολόγησα έναν κωδικό ο οποίος κάνει unlock το κινητό αλλά μηδενίστηκε το IMEI του.Καμιά βοήθεια?:cry:
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ειδα και σημερα παλι το κινητο.

-Κλειστό το κινητο εχει υπερβολικο τζογο σε σημειο ενοχλητικο.Πιο πολυ πατιεται το κινητο δηλαδη παρα τα ιδια τα κουμπια!!Ειναι κατι που με εχει χαλασει πολυ.Ας μας πουν κι αλλοι που το αγορασαν.

-Για μπαταρια δεν βρηκα ακρη.

 

Τωρα γι'αυτους που ενδιαφερονται για τις φωτο-ικανοτητες του:

-Το βιντεακι χωρις να ειναι επιπεδου Nokia ή Lg ειναι ειναι αρκετα καλο τελικα (στον χωρο που ημουνα δλδ media markt-καλος φωτισμος).Αρκετα καλυτερο απο αυτο που ειχε βαλει ενα παιδι στο media.Χωρις πολλα σπασιματα,απλα λιγο θολουρα.Και αυτο γιατι εχει μια επιλογη ποιοτητας βιντεο και φωτο που δεν φαινεται ευκολα και ειναι ασχετη με το "αυτοματο".Το fps ειναι στα 15.

Σε πιο δυσκολες συνθηκες δεν τραβηξα.Παντως απο τα αλλα δειγματα που εχω δει το fps πεφτει 7 και γενικα πεφτει πολυ η ποιοτητα.

-Τραβηξα σε ολες τις αναλυσεις.Σε καμια δεν τραβαει στα 30fps.Δυστυχως παντα στα 15.Εκτος κι αν ειναι στην 176*144 οποτε και ειναι αχρηστο.

 

Οριστε δυο δειγματα.

http://rapidshare.com/files/72650654/Video-0002.mp4 vga

http://rapidshare.com/files/72650882/Video-0001.mp4 cif

 

-Τελος κατι που βρηκα πολυ αρνητικο.Ενω εχει κορυφαιες φωτογραφικες επιλογες,ακομα και iso, δεν εχει νυχτερινη ληψη που το θεωρω βασικοτατο,κυριως για εσωτερικους χωρους.Δεν ξερω αν το υψηλο iso σωζει την κατασταση καπως...

Οποιος μπορει ας βαλει καποια δειγματα.

 

Κατω εχω βαλει καποιες φωτο απο το K750 απλα και μονο για να δειτε την χρησιμοτητα του night mode.

Απολυτο σκοταδι με φλας και με φλας+night mode

http://rapidshare.com/files/72643695/DSC01271.JPG

http://rapidshare.com/files/72646873/DSC01273.JPG

Φως δωματιου χωρις φλας και χωρις φλας+night mode

http://rapidshare.com/files/72648333/DSC01275.JPG

http://rapidshare.com/files/72648385/DSC01277.JPG

 

Αυτα για οσους την ψαχνουν...κινητοφωτογραφικα!:rolleyes:

Για τους υπολοιπους μην αρχισουμε παλι τα ιδια περι ψηφιακων..

Link to comment
Share on other sites

Zaxaria αν και δεν μου τις εμφανιζει αυτες που εβαλες, πως γινεται να βαλω φωτο κατευθειαν στο site και οχι λινκ?

 

Οσο για τις φωτο εννοειται οτι γενικα ειναι μετριες,δεν τις εβαλα για υποδειγμα δλδ, απλα για να τονισω την χρησιμοτητα του night mode, ασχετως κινητου.H μερα με την νυχτα με κ χωρις την χρηση του.

 

Ναι οντως εχει μεγαλη διαφορα με night mode..το εψαξες και οντως δεν εχει?Θυμαμαι μονο στα μικρα μοντελα δεν εβαζε..:blink:

 

οσο για την εικονα θα πας στο imageshack.us και θα κανεις upload εικονα σου μετα θα σου δωσει κατι λινκ για καθε χρησιμοτητα μετα θα κανεις copy/paste η θα βαζεις το λινκ της εικονας απως το εκανες με το rapidshare σε αυτο το εικονακη http://img406.imageshack.us/img406/2037/insertimagewc5.gif

και θα εισαγεις το λινκ..

Εμενα τις εμφανιζει κανονικα τι Internet explorer χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

A ok.Θα το ψαξω για την επομενη φορα.Internet explorer εχω παντως.Δεν ξερω αν παιζει ρολο.

 

Οσο για το night mode το ψαξα πολυ καλα.Μεχρι και αυτο για την ποιοτητα που εγραψα πανω βρηκα το οποιο δεν φαινεται και ευκολα.Αλλα night mode δεν βρηκα τιποτα.Κατα 99% δηλαδη δεν εχει.Τωρα αμα το εχουν βαλει καπου αλλου ή κατι παρομοιο, δεν ξερω.Αλλα δεν το νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει εγγραφη βίντεο (και για τις φωτογραφίες) απευθείας στην κάρτα μνήμης?

Στο D900 δε γίνεται πάντως... :( :mad:

Πρέπει να τα μεταφέρεις αφού τα τραβήξεις αλλιώς πήζει η μνημη του τηλεφώνου.....

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠ' ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ.

ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ.

ΑΠΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΝΥΧΤΩΣ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΣΕ ΣΚΟΤΑΔΙ ΜΕ ΦΛΑΣ:

Link to comment
Share on other sites

κανει και εγγραφη απευθειας στην καρτα αλλα για φωτο καλυτερα ειναι στο τηλεφωνο να αποθηκευονται και αν θες να κανεις αντιγραφο στη μνημη και να τις περνας στον υπολογιστη γιατι μονο στο φακελο το συγκεκριμενο που αποθηκευει στο τηλεφωνο μπορεις να κανεις ζουμ
Link to comment
Share on other sites

acuna_matata ωραια η φωτο!Αν μπορεις βαλε και καμια φωτο και βιντεακι σε ημιφως(οπως πχ εξω σε μαγαζια κλπ).

Και κατι αλλο μιας και το πηρες απο Γερμανο.Χρωμα ειναι αυτο το μαυρο-ασημι που εχει στη φωτο στο site ή το γνωστο γκριζοκαφετι που εχουν ολοι?

Και οταν ειναι κλειστο, εσενα "παιζει" καθολου ή ειναι μια χαρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγω το πηρα σημερα στα χερια μου,ειναι απλα φανταστικο.οταν ειναι κλειστο,ουτε λογοσ για τζογο,το ιδιο και οταν ειναι ανοιχτο.

Μηπως ξερει κανεις,αν υπαρχει πιθανοτητα να δω και καμια ταινια,ισως σε μορφη mp4,για παραδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ το συγκεκριμένο μοντέλο και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου. Το μόνο που με ενοχλεί κάπως προς το παρόν και δεν έχω βρει λύση είναι ο ήχος των πλήκτρων όταν μετακινούμαι στα μενού. Μήπως μπορεί να πει κανείς πως να τον σταματήσω ?
Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ το συγκεκριμένο μοντέλο και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου. Το μόνο που με ενοχλεί κάπως προς το παρόν και δεν έχω βρει λύση είναι ο ήχος των πλήκτρων όταν μετακινούμαι στα μενού. Μήπως μπορεί να πει κανείς πως να τον σταματήσω ?

 

Αν με ανοιχτό το slide όταν είσαι σε οθόνη αναμονής πατήσεις το πλαϊνό πλήκτρο μείωσης της έντασης δεν απενεργοποιούνται??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει οπως προανεφερα λιγο τζογο κλειστο, αλλα συνηθως ανοιχτο το εχω και δε με ενοχλει, αρκει να μη χαλασει. Τα πληκτρα κανουν θορυβο στο κανονικο προφιλ και ακουγονται ηχοι στις ενεργειες του μενου. Απο τη διαμορφωση του προφιλ απενεργοποιεις τους ηχους τηλεφωνου για να μην ακουγονται τα πληκτρα και των εφαρμογων αν και δεν απενεργοποιουνται ολοι,μονο αν χαμηλωσεις απ' τα πλαϊνα πληκτρα και το βαλεις στο 0. Στο αθορυβο παντως δεν ακουγεται τπτ.

 

Το φλας ειναι led αλλα ειναι φοβερα αποδοτικο και φωτεινο.

 

Θελω να βαλω βιντεακι και αλλες 2 εικονες και δεν μπορω... Πως να τα ανεβασω;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω βιντεακι και αλλες 2 εικονες και δεν μπορω... Πως να τα ανεβασω;

 

acuna ανεβασε τα με το rapidshare.Πρωτη φορα το εκανα κι εγω και ειναι παρα πολυ απλο.Απο το rapid tools,κατεβαζεις τον rapid uploader,"φορτωνεις" οτι αρχειο θελεις και μετα σου βγαζει το ανιτστοιχο λινκ.:)

Link to comment
Share on other sites

όσοι το έχετε βάλτε μια καρτα 2giga γεμάτη mp3 να μας πείτε αν αργεί να την ανοίξει πρώτον, δεύτερον η έξοδος για τ'ακουστικά είναι δυνατή; έχει καλή ποιότητα;:cry:(θέλω να το συνδέω με τη line in του radiocd στο αυτοκίνητο):rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Στα mp3 δεν αργει,αλλα του ειχα βαλει πανω 1gb γεματη..τωρα στα 2gb δεν ξερω..αλλα δεν νομιζω..το προβλημα το εχει στις εικονες οπως ολα τα samsung τωρα για την εξοδο μην περιμενεις..θα εχεις πιστευω αισθητη διαφορα στην ενταση.
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ για την απάντηση zachar_ias. Η ένταση όντως θα είναι χαμηλή από ποιότητα τι λέει όμως... :confused: μια δοκιμή θα μου λύσει την απορία:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...