Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εντελως κατα τυχη ανακαλυψα με τη βοηθεια του gianisma το τροπο να μπορουμε να κανουμε προσθηκη αλλα και αποθηκευση νεων λεξεων στο Ελληνικο λεξικο του Τ9.Ηθελα να αλλαξω το G600 για αυτο το λογο,και ηθελα να μαθω το ι560 λογο Συμπιαν λειτουργικου αν μπορει να το κανει.Λοιπον..

 

Μπορεις κανονικα να προσθεσεις και να αποθηκευθουν καινουργιες λεξεις στο Τ9. απλα υπαρχει αλλη διαταξη των γραμματων οταν γυρνας στο Τ9 , το Μ για παραδειγμα ειναι στο πληκτρο 6 , το ξ στο 9 κτλ ακολουθουν δηλαδη το λατινικο αλφαβητο

Σε ξενιζει λιγο στην αρχη αλλα μετα απο δυο τρια μηνυματα το εχεις συνηθισει.

 

Ηταν η απαντηση του σε ερωτηση μου αν το νεο ι560 του μπορουσε να κανει αποθηκευση νεων λεξεων στο Ελληνικο λεξικο Τ9. αλλα για πλακα και απο περιεργια πιο πολυ το δοκιμασα και στο δικο μου τηλ. και..ω του θαυματος..επιασε!!Ελπιζω να φανει χρησιμο σε αρκετους που εχουν το ιδιο προβλημα,γιατι οσες φορες και αν ειχα ρωτηση τα κεντρικα της Samsung αν γινοταν αυτο μου ελεγαν 1 ξερω οχι και κοιμοντουσαν τον υπνο του δικαιου!Ξανα ευχαριστω το φιλο gianisma γιατι σε μια απαντηση του βρηκα αυτο που εψαχνα και θα αναγκαζομουν να δωσω το κατα τα αλλα συμπαθεστατο κινητακι μου!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα

Γνωρίζει κάποιος να μου πει από που μεγαλώνει η γραμματοσειρά και αν το πληκτρολόγιο μπορεί να μην κλειδώνει κάθε φορά που κλείνει το κιν?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτσι αλλάζει μόνο η γραμματοσειρά όταν πέρνεις τηλ.

Θέλω να αλλάξω την γραμματοσειρά σε όλο το μενού. Ξέρεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σασ τι γινεται παιδια πηρα και γω το g600 αν χερεται πιεσ ειναι ι καταληλεσ ρυθμισεισ για την καμερα και το βιντεο και δευτερο οταν στελνω διαφορα πραγματα απο το pc στο κινιτο μου τα αποθηκευη στην μνημη του τηλ και οχι στην καρτα μνημησ μπορει να αλλαξει αυτο και να πιγενουν στην καρτα μνημησ ? σασ ευχαρηστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα: όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή δε μπορώ να διαβάσω τα αρχεία της κάρτας μνήμης ούτε απευθείας από το "Ο υπολογιστής μου" ούτε από το Samsung PC Studio.Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ πολύ και καλές απόκριες:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα: όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή δε μπορώ να διαβάσω τα αρχεία της κάρτας μνήμης ούτε απευθείας από το "Ο υπολογιστής μου" ούτε από το Samsung PC Studio.Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ πολύ και καλές απόκριες:)

 

Μηπως δεν το εχεις βαλει να εμφανιζει την ερωτηση για το πως να λειτουργησει το τηλεφωνο κατα τη συνδεση με τον υπολογιστη (Ρυθμισεις -> Ρυθμισεις τηλεφωνου -> Ρυθμισεις USB -> Να γινεται ερωτηση κατα τη συνδεση) ;

 

Αν δεν το εχεις κανει αυτη, δοκιμασε να το ενεργοποιησεις και να διαλεξεις, οταν σου γινει ερωτηση - "Συσκευη αποθηκευσης".

 

Αλλιως, δοκιμασε να κατεβασεις το Samsung PC Studio, αλλα την εκδοση για τα Vista (ακομα και αν εχεις XP, αυτην χρησιμοποιησε)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε σκέψη να αγοράσω το G600. Αξίζει; Ή να πάρω το U600; Πείτε μου τη γνώμη σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αγορασα και εγω αυτο το πολυ ομορφο κινητουλη.

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτησουλα ...χμ...λιγακι περιεργη...

Στο κινητο αυτο δεν μπαινουν κοσμηματακια....και αν οχι γιατι...ή αν γινετε να βρεθει κανενας τροπος ωστε να μπορουμε να βαλουμε.

Και οταν λεω κοσμηματακια εννοο σαν αυτα στην φοτο....

 

http://rapidshare.com/files/98805299/880485.jpg.html

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν το εχεις βαλει να εμφανιζει την ερωτηση για το πως να λειτουργησει το τηλεφωνο κατα τη συνδεση με τον υπολογιστη (Ρυθμισεις -> Ρυθμισεις τηλεφωνου -> Ρυθμισεις USB -> Να γινεται ερωτηση κατα τη συνδεση) ;

 

Αν δεν το εχεις κανει αυτη, δοκιμασε να το ενεργοποιησεις και να διαλεξεις, οταν σου γινει ερωτηση - "Συσκευη αποθηκευσης".

 

Αλλιως, δοκιμασε να κατεβασεις το Samsung PC Studio, αλλα την εκδοση για τα Vista (ακομα και αν εχεις XP, αυτην χρησιμοποιησε)

 

Φίλε PMNEDM σε ευχαριστώ πολύ.

Όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα με bluetooth ορισμενα mp3 από το παλιο κινητο μου στο καινουριο μου G600 και όλα ηταν μια χαρά. Τα χρησιμοποιώ για ήχο κλήσεις κτλ. Όταν ομως του έστειλα mp3 από το pc τα αναγνωρίζει μόνο μέσω mp3 player και δεν μ' αφήνει να τα χρησιμοποιήσω σαν ήχο κλήσης (βγάζει μήνυμα "μη υποστηριζόμενο"). Ξέρει κανείς τι ακριβώς συμβαίνει;:cry:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά θα έχει αγγλικό μενού. Θα μπορέσω να του κάνω κάποια αναβάθμιση μόνος μου να περάσω τα ελληνικά? Χρειάζεται να πάει σε επίσημο service?
Link to comment
Share on other sites

Για τα Mp3 παιδια κοιτάξτε λίγο το bit rate στο οποίο κωδικοποιήθηκαν μήπως κάτι παίζει με αυτό.

Για το πρόβλημα με τα bluetooth handsfree τώρα. Κοιτάξτε λίγο όσοι έχετε πρόβλημα αν συνεχίζει να συνδέεται και να αποσυνδέεται το ακουστικό αν μετά το pairing δεν το μετατρέψετε σε εγκεκρυμένη συσκευή και το αφήσετε ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Για τα Mp3 παιδια κοιτάξτε λίγο το bit rate στο οποίο κωδικοποιήθηκαν μήπως κάτι παίζει με αυτό.

Για το πρόβλημα με τα bluetooth handsfree τώρα. Κοιτάξτε λίγο όσοι έχετε πρόβλημα αν συνεχίζει να συνδέεται και να αποσυνδέεται το ακουστικό αν μετά το pairing δεν το μετατρέψετε σε εγκεκρυμένη συσκευή και το αφήσετε ως έχει.

 

Πως κοιτάμε το bit rate και ποιο είναι το σωστό bit rate στο οποίο πρέπει να κωδικοποιηθούν;;; :O

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

na einai toso aplo gia games nilane energipieis to java ne ayto ton kodiko *#9998*4678255#. . kai telos ta pernas sto kinito . kai kaneis egkatastasi mia fora kai telos..

 

 

Φίλε μου μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;

Εκανα τα jar αρχεία jad και τα έβαλα με bluetooth αλλά μου λέει μη υποστηριζόμενη μορφή αρχείου

 

Ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία;;;;; :O

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΤΟ SE W710i ...ΤΕΣΠΑ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΤΟ SONY ERICSSON

ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ

ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΚΗ (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΡΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΦΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ

 

1)ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ Κ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΜΑΖΙ?

 

2)ΤΟ ΜΕΣΑΙΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΗ

 

3)ΤΗΝ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΣ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΖΟΥΜ

Η ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ?

 

4)ΦΩΤΟ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ

 

5)ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΕ MP3 ΠΑΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ

 

6)ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΠΑΡΑ 3 ΚΟΥΤΑΚΙΑ

 

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ

 

ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ

 

ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΙΝΙΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙ ΥΠΑΡΧΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

 

ΤΗΑΝΚS ΠΑΝΤΩΣ.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αλλαγή από Κ810i έκανα ;) Ούτε κρύο ούτε ζέστη ακόμα. Γίνονται κάποιες αλλαγές στο μενού αλλά με άλλο firmware :happy: αν διαβάσεις το post με τα hacks.

Έχω ένα πρόβλημα με το G600 όταν δέχομαι κάτι με bluetooth σβήνει και ξανανάβει. Τι μπορεί να φταίει? Συμβαίνει σε άλλους? Το κάνει ακόμα και όταν προσθέσω το άλλο κινητό στις συσκευές μου :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΤΟ SE W710i ...ΤΕΣΠΑ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΤΟ SONY ERICSSON

ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ

ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΚΗ (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΡΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΦΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ

 

1)ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ Κ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΜΑΖΙ?

 

2)ΤΟ ΜΕΣΑΙΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΗ

 

3)ΤΗΝ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΣ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΖΟΥΜ

Η ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ?

 

4)ΦΩΤΟ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ

 

5)ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΕ MP3 ΠΑΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ

 

6)ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΠΑΡΑ 3 ΚΟΥΤΑΚΙΑ

 

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ

 

ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ

 

ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΙΝΙΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙ ΥΠΑΡΧΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

 

ΤΗΑΝΚS ΠΑΝΤΩΣ.

 

Λοιπόν:

1)Από όσο ξέρω όχι

2)Όχι (τώρα αν βάλεις μή εγκεκριμένο firmware δεν ξέρω)

3)Δυστυχώς όχι (και νομίζω από τις λίγα βασικά προβλήματα το οποίο

θα λυνόταν εύκολα αν η Samsung έβγαζε firmware updates)

4)Επίσης όχι (πρόβλμα το οποίο υπάρχει και σε πολλά κινητά πολλών

κατασκευαστών)

5)Όχι (ίδιο με 4)

6)Μόνο μέσω PC

 

Δεν νομίζω πάντως ότι πολλά από τα παραπάνω είναι βασικές ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;

Εκανα τα jar αρχεία jad και τα έβαλα με bluetooth αλλά μου λέει μη υποστηριζόμενη μορφή αρχείου

 

Ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία;;;;; :O

 

Πρέπει η διαδικασία να γίνει μέσω του καλωδίου, αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει ένας φίλος το κινητό και θέλω να μου πείτε αν υπάρχει δυνατότητα να περάσουμε κανά παιχνίδι ή θέμα; Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...