Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω κάνει 1000 hard reset. το uninstall δεν δουλευε και το σβησα αυτό , έχω εξαφανίσει κάθε ίχνος και ακόμα μου λέει οτι ειναι εγκατεστημενο. τι να κανω?

 

Βάλε την SD σε κανένα card reader και κάνε της ένα format ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έφτασε και το δικό μου Ρ560 από pdaplaza, σε 1 μόλις μέρα!

Να ρωτήσω, ενώ το σύνολο μαζί με τα μεταφορικά ήταν 352.69€, μου έχουν χρεώσει 360,90€. Έχει τύχει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα!:yahoo:Ενταξει...τι να πω;Φοβερο design,κλειδωνει πολυ γρηγορα δορυφορους,wi-fi connection αμεσως και μου φανηκε πολυ γρηγορο.

 

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια must have προγραμματακια,(μαλλον) ξερω απο που θα τα βρω αλλα δεν ξερω ποια ειναι τα καλυτερα.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Resco keyboard, resco explorer Core Media player στα σίγουρα...ειδικά ο explorer θα σου λύσει τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Resco keyboard, resco explorer Core Media player στα σίγουρα...ειδικά ο explorer θα σου λύσει τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις.

 

Μηπως ξερεις που μπορω να βρω το resco exlorer 2008 και το Magicbutton που ακουσα οτι ειναι καλο;

Τα αλλα τα βρηκα.

 

Ευχαριστω.

 

Ακυρο...το βρηκα.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα

 

Να ρωτήσω κάτι έχει βγει τοP560 με English ROM στα 512

 

το παρακάτω λινκ τι να είναι άραγε

 

http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=MIOP560ENG

Link to comment
Share on other sites

Epikoinwnise mazi tous na sou poun. An kai gia mena i timi einai poly kali... tha to epairna. :rolleyes:

 

Απάντησαν στο e-mail που έστειλα και μου είπαν 512 MB ROM αλλά με English WM :wacko:

 

Πως το ακούς το σενάριο παίζει αυτό που λένε μιας και είχα στο μυαλό μου binary πράγμα

 

English ROM => 2GB => English o.s

Greek ROM => 512 MB => Greek o.s

 

Μάλλον για κει τίνω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξενερωσα..... =/

 

Το αγόρασα πριν από κανα μήνα περίπου από pda4u 350ευρώ (310 το μηχανακι + θήκη + καρτα μνημης 4 γιγα)

 

ΔΕΝ ειχα κοιτάξει το myphone ο μ....ας.

Σήμερα μπαίνω για να δώ ενα κινήτο και λέω δε κοιτάω και για το Pda τι παίζει.

 

Ξενερα πρώτη 1 μήνα μετά 100 ευρώ κατώ.

 

Ξενέρα δευτερη τα λαμόγια οι Ελληνες το πουλάνε με 512mb rom (και παρήγγειλα την αγγλική έκδοση, από Ελλάδα όμως)

 

Σκατα......

 

 

 

.... Ξενερωσα

Link to comment
Share on other sites

To Πλαίσιο το έχει στα 270 για αγορές μέσω ιντερνετ ( κατόπιν παραγγελιάς ). Τελικά και η αγγλικη έκδοση είναι με 512 rom?

 

https://www.pdaplaza.com/shop.php?subcatid=59&id=737 εδώ λέει 2gb

 

http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=MIOP560ENG εδώ 512 mb

 

Μετά την αγορά της συσκευής , πόσα λεφτά πρέπει να ρίξει κανείς για ελληνικά , χάρτες κτλ κτλ? Ή όλα μπορουν να βρεθούν σπασμένα?

 

Θα είναι το πρώτο μου pda και ακόμα ψάχνομαι οπότε κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά την αγορά της συσκευής , πόσα λεφτά πρέπει να ρίξει κανείς για ελληνικά , χάρτες κτλ κτλ?

 

Τα ελληνικά τι να τα κάνεις; Ούτως ή άλλως η συσκευή διαβάζει κανονικά ελληνικά και για να γράφεις υπάρχουν άψογες free λύσεις: Pocket CM Keyboard.

 

Προγράμματα πλοήγησης (καθώς και ότι άλλο χρειαστείς για τη συσκευή) μπορείς να βρεις στο ipmart-forum.com. Εάν πάντως κάποιο από αυτά σου αρέσει... αξίζει να το αγοράσεις. Πρότασή μου... Destinator 7.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως το ακούς το σενάριο παίζει αυτό που λένε μιας και είχα στο μυαλό μου binary πράγμα

 

Όλα παίζουν! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα την ελληνική έκδοση με 512Mb μνήμη και για να πω την αλήθεια την χρησιμοποιώ μόνο για προγράμματα, αλλά ΜΟΝΟ για προγράμματα... Για τα άλλα έχω τις καρτούλες που τις χρησιμοποιό σαν δισκάκια του υπολογιστή!:p Έτσι κι αλλιώς η 1Gb κάνει 3,50 ευρώ, όσο έκαναν όταν πρωτοβγήκαν τα DVD. Επίσης με την ελληνική ROM, όταν γράφω στο Office μου δίνει σύντομες ολοκληρωμένες λύσεις για τις λέξεις!:D
Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

καλά..το να ανοίξεις ένα doc να ρίξεις μια ματιά ή να κάνεις μια διόρθωση εντάξει, αλλά να γράψεις κείμενο στο pda είναι λίγο τραγικό, εκτός αν έχεις mini keyboard να κουμπώσεις από κάτω... (ωραίο gadget αν βγει πείτε μου)
Link to comment
Share on other sites

καλά..το να ανοίξεις ένα doc να ρίξεις μια ματιά ή να κάνεις μια διόρθωση εντάξει, αλλά να γράψεις κείμενο στο pda είναι λίγο τραγικό, εκτός αν έχεις mini keyboard να κουμπώσεις από κάτω... (ωραίο gadget αν βγει πείτε μου)

 

Κάτι τέτοιο θέλεις, ε; http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=43C2F48A03DF9D4FBD10A3DAE7FE09C1&pa=5F43828BE7CD5A428A540E9DB3C1B740

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

 

 

χαχαχααχα....καλό ...αλλά το 560 δεν έχει υπερυθρες....:p:p:p:p

 

 

αυτό που θέλω να πω είναι ότι το να γράψεις κείμενο στο pda πρέπει να είναι θέμα ζωής και θανάτου, τη στιγμή που έχεις ένα pc ή ένα laptop.

Εγώ έφτιαξα ένα exelόφυλο που ήθελα στο pc, το πήρα στο pda και το ενημερώνω από εκεί. Δε λέω, γίνεται

 

Προγραμματάκια μπορείς να βάλεις μέσα και να τρέξεις ότι θες, αλλά το τελευταίο κριτίριο αγοράς για μένα στο pda είναι το αν έχει ελληνικό λεξικό στο mobile word :):)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχααχα....καλό ...αλλά το 560 δεν έχει υπερυθρες....:p:p:p:p

 

 

αυτό που θέλω να πω είναι ότι το να γράψεις κείμενο στο pda πρέπει να είναι θέμα ζωής και θανάτου, τη στιγμή που έχεις ένα pc ή ένα laptop.

Εγώ έφτιαξα ένα exelόφυλο που ήθελα στο pc, το πήρα στο pda και το ενημερώνω από εκεί. Δε λέω, γίνεται

 

Προγραμματάκια μπορείς να βάλεις μέσα και να τρέξεις ότι θες, αλλά το τελευταίο κριτίριο αγοράς για μένα στο pda είναι το αν έχει ελληνικό λεξικό στο mobile word :):)

 

Η ελληνική έκδοση έχει λεξικό αλλά όχι ακριβώς όπως τα επιτραπέζια Office. Δεν σου βγάζει μια κόκκινη γραμμούλα, αλλά πριν την γράψεις την λέξη σου την βγάζει σε λίστα έτοιμη από πάνω. Το ξέρω ότι το P560 δεν έχει υπέρυθρες, αλλά ένα παράδειγμα έκανα...

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με το Mio P560 μου! Η μνήμη που μπορείς να αποθηκέυεις προγράμματα, μου τελειώσε χωρίς να έχω εγκαταστήση τπτ σε αυτή, αλλά στην Flash Disk. Μπορώ με κάποιο πρόγραμμα να πάρω από την Flash Disk και να την βάλω στην Strorage Program;
Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η μνήμη που μπορείς να αποθηκέυεις προγράμματα, μου τελειώσε χωρίς να έχω εγκαταστήση τπτ σε αυτή, αλλά στην Flash Disk.

 

Εννοείς ότι η ROM της συσκευής σου είναι γεμάτη; Παράξενο μου φαίνεται! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι η ROM της συσκευής σου είναι γεμάτη; Παράξενο μου φαίνεται! :confused:

 

Ναι, αυτό ακριβώς εννοώ. Η μ@μ@κ!@ με το μοντέλο είναι ότι δεν έχει όλοι την μνήμη (512Mb) σαν Rom, αλλά έχει μόνο 30Mb ελεύθερα μετά από Hard Reset και το άλλο μέρος το δείχνει σας Flash Disk στον File Explorer.

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Mono 30MB elefthera? Ma ti exei mesa? :wacko:

(Eisai sigouros oti kaneis hard reset?)

 

To idio isxyei kai gia tous allous katoxous tis syskevis?

 

100% Σίγουρος! Αλλά δεν κατάλαβες... 30Mb έχει σαν Strorage για τα προγράμματα, την υπόλοιπη την δείχνει σαν Flash Disk.

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...