Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι.

Μου τηλεφώνησαν από τη UPS για μια παράδοση δέματος από το εξωτερικό τις 10 το πρωί. Είχα παραγγείλει κάτι από Αγγλία εδώ και μια εβδομάδα και ήμουν σίγουρος ότι ήταν αυτό. Ξαφνιάστηκα ευχάριστα όταν ο μεταφορέας δίνοντας μου να υπογράψω το έντυπο παραλαβής διαπίστωσα ότι είχε έρθει το P560 που είχα παραγγείλει πριν από 24 ώρες :up: από το PDAPlaza της Ουγγαρίας.

New user (επί το ελληνικότερο "Νέοπας"), λοιπόν στην παρέα κι εγώ αρχίζω τα παρακάλια για να μπορέσω να το μάθω να γράφει ελληνικά... κλπ.

Αν κάποιος μπορεί και έχει όρεξη να βοηθήσει ας μου στείλει τα απαραίτητα καλούδια ή που να ψάξω να τα βρω με ένα PM για να μην ενοχλώ το forum.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

.

Chatos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και πάλι.

Μου τηλεφώνησαν από τη UPS για μια παράδοση δέματος από το εξωτερικό τις 10 το πρωί. Είχα παραγγείλει κάτι από Αγγλία εδώ και μια εβδομάδα και ήμουν σίγουρος ότι ήταν αυτό. Ξαφνιάστηκα ευχάριστα όταν ο μεταφορέας δίνοντας μου να υπογράψω το έντυπο παραλαβής διαπίστωσα ότι είχε έρθει το P560 που είχα παραγγείλει πριν από 24 ώρες :up: από το PDAPlaza της Ουγγαρίας.

New user (επί το ελληνικότερο "Νέοπας"), λοιπόν στην παρέα κι εγώ αρχίζω τα παρακάλια για να μπορέσω να το μάθω να γράφει ελληνικά... κλπ.

Αν κάποιος μπορεί και έχει όρεξη να βοηθήσει ας μου στείλει τα απαραίτητα καλούδια ή που να ψάξω να τα βρω με ένα PM για να μην ενοχλώ το forum.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

.

 

καλοριζικο

κοιτα το Pm σου

Link to comment
Share on other sites

Για το wi-fi πρέπει να κανς καποιεσ ρυθμίσεις; Γιατί χθες είχα συνδεθεί με ένα ασύρματο δίκτυο και μου με τον opera έμπαινα κανονικά ενώ με τον internet explorer όχι.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο skroutz.gr είδα ότι το "ελληνικό" Ρ560 το αναφέρουν μερικά καταστήματα ως "value edition". Υπάρχει περίπτωση να έρθει κάποια στιγμή στην Ελλάδα με ελληνικά windows και η κανονική του έκδοση, με 2GB μνήμη και φορτιστή;
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο τελικά , το αναμα συνεχίζεται. Επειδη το εχω να σβήνει οταν ειναι στήν μπαταρία μετα απο 2 λεπτα χωρίς χρήση εβρισκα την μπαταρία 100% το αλλο πρωί, αλλά τελικα αφου το παρατήρησα καλά, παλι ανάβει μόνο του

 

Μετά από πόση ώρα κλειστό ανοίγει μόνο του ? π.χ. το αφήνεις και μετά 15 λεπτά ανοίγει και μένει συνέχεια ανοικτό??

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόση ώρα κλειστό ανοίγει μόνο του ? π.χ. το αφήνεις και μετά 15 λεπτά ανοίγει και μένει συνέχεια ανοικτό??

 

Οποτε θέλει ανοίγει δεν εχει ωρες και κανονικά δεν σβήνει μενει αναμένο , αλλα εχει μια επιλογη αν δεν το χρησιμοποιησεις οταν ειναι στην μπαταρια να κλεισει μετα απο χ λεπτα. Εγω το εχω βάλει 2 λεπτά, οποτε αναβει αυτό αλλά σβήνει σε 2 λεπτά, αλλα δεν ειναι λύση

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θέλει ανοίγει δεν εχει ωρες και κανονικά δεν σβήνει μενει αναμένο , αλλα εχει μια επιλογη αν δεν το χρησιμοποιησεις οταν ειναι στην μπαταρια να κλεισει μετα απο χ λεπτα. Εγω το εχω βάλει 2 λεπτά, οποτε αναβει αυτό αλλά σβήνει σε 2 λεπτά, αλλα δεν ειναι λύση

 

Όποτε θέλει ανοίγει. μπορεί και σε 30 δευτερόλεπτα. Αλλα εγώ δεν έκανα ούτε καν αυτό. Εγώ απλά δεν κάνω ποτέ standby. κάνω πάντα shutdown. Όταν θέλω να το χρησιμοποιήσω, σε 10 δευτερόλεπτα ανοίγει με ολόφρεσκα και καθαρά windows και μνήμη.

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε βοηθήστε με σας παρακαλώ. Δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. Ξέρει κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεισ πρέπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε βοηθήστε με σας παρακαλώ. Δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. Ξέρει κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεισ πρέπει να κανω;

 

Βοήθησε μας να σε βοηθήσουμε...εννοείς wireless (μέσω wifi) ή με το USB καλώδιο μέσω PC?

 

Στην πρώτη περίπτωση πρέπει να συνδεθείς με κάποιο ξεκλείδωτο δίκτυο, στην δεύτερη να επιτρέπεις στη σύνδεση του Mio να περνάει από το firewall

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Βοήθησε μας να σε βοηθήσουμε...εννοείς wireless (μέσω wifi) ή με το USB καλώδιο μέσω PC?

 

Στην πρώτη περίπτωση πρέπει να συνδεθείς με κάποιο ξεκλείδωτο δίκτυο, στην δεύτερη να επιτρέπεις στη σύνδεση του Mio να περνάει από το firewall

 

Έχεις δίκιο. Ήμουν βιαστικός. Εννοώ μέσω wi-fi. Ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος με το ασύρματο δίκτυο σ' ένα hot spot όταν πάω να ανοίξω μια σελίδα π.χ. google μου λέει να ελεγξω τις ρυθμίσεις. Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Ήμουν βιαστικός. Εννοώ μέσω wi-fi. Ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος με το ασύρματο δίκτυο σ' ένα hot spot όταν πάω να ανοίξω μια σελίδα π.χ. google μου λέει να ελεγξω τις ρυθμίσεις. Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός

 

Από τη στιγμή που το Wifi σου λειτουργεί κανονικά στο Mio και το δίκτυο είναι ξεκλείδωτο ώστε να μπορείς να συνδεθείς, δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια άλλη ρύθμιση.

 

Αν πρόκειται για hotspot από κατάστημα (πχ Starbucks) θα πρέπει να έχεις το username και το password από το ταμείο. Αν είναι free hotspot (όπως αυτό στο Σύνταγμα και στο Θησείο) με την πρώτη φορά που ανοίγεις μια σελίδα σου έρχεται ένα μήνυμα στον browser με πληροφορίες και τα username και password.

 

Υπάρχουν και routers με τους οποίους συνδέεσαι μεν κανονικά αλλά δεν δίνουν internet ούτως ή άλλως αφού εξυπηρετούν άλλο σκοπό, όπως η ασύρματη δικτύωση συσκευών. Θα πρέπει να είσαι σίγουρος ότι συνδέεσαι κάπου που δίνει πρόσβαση στο internet.

 

Αυτά τα λίγα, όλο και κάτι θα έχω ξεχάσει...:wacko:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το αντίστροφο που θα το βρούμε; Γιατί τα κανει αυτά η ελληνική αντιπροσωποία; Δεν καταλαβαίνει ότι έτσι χάνει αντί να κερδίζει;
Link to comment
Share on other sites

Το αντίστροφο που θα το βρούμε; Γιατί τα κανει αυτά η ελληνική αντιπροσωποία; Δεν καταλαβαίνει ότι έτσι χάνει αντί να κερδίζει;

 

Υποθέτω ότι αυξάνει το κέρδος της πουλώντας τα φθηνότερα μοντέλα που έχουν μικρότερη μνήμη στην ίδια τιμή (να μην πω και ακριβότερα) με τα ακριβότερα μοντέλα με τα 2GB.

 

Δηλαδή παραγγέλνει τα φθηνά και τα πουλάει όσο και τα ακριβά! Αναρωτιέμαι σε ποιές άλλες τριτοκοσμικές χώρες πουλάνε τα νέα μοντέλα με τη μειωμένη μνήμη....

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...