Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ερωτησούλες...:O

Μέχρι πόσα GB υποστηρίζει στις κάρτες μνήμης (SD στη προκειμένη περίπτωση)?

Στο 560 που έχει bluetooth ο ήχος μπορεί να μεταφερθεί σε bluetooth ακουστικά ειδικά αυτά που υποστηρίζουν A2DP?

Μιλάω για περιπτώσεις πλοήγησης ή mp3 από τον Windows Media Player.

μέχρι 4GB SDHC που έβαλα δουλεύει :)

 

από τις λειτουργίες του ΒΤ που έχουν τα wm6 οι έξτρα δυνατότητες σύνδεσης που έχει είναι για serial port, για μεταφορά ήχου δεν έχω βρει κάτι αλλά ούτε έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε ολους και πάλι ηθελα να σας ρωτήσω κάτι, διότι κατοχος του 560 λίγων ημερών

 

1 ) Οταν το συνδέω με το PC το Active Sync ξεκινάει και συνχρονίζει μια χαρά . Μεχρι εδώ καλα.

 

Γιατι ομως καθε λιγο και λιγακι ξεκινάει και ξανασυχρονίζει χωρίς λογο?

 

2) Τόχω κλεισει από πάνω και το εχω χωρίς τίποτε ( φορτωτή ) . ανοίγει οποτε θέλει μόνο του.

Του εχω βάλει εγω επιλογή αν δεν χρισιμοποιηθεί και ειναι στην μπαταριλα να σβησει σε ενα λεπτο, αλλα δεν ειναι λύση

Διάβασα ολο το thread τελικά βρέθηκε λύση γι αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω καποιες ερωτησεις. απο pdaplaza λεον η τελικη τιμη ειναι 347? στην αγγλικη rom μπορουμε να γραψουμε στο word ελληνικα? να κρατησουμε επαφες στα ελληνικα? να χρησιμοποιησουμε recognizer που να μετατρεπει στα ελληνικα τουσ χαρακτηρες που γραφουμε πανω στην οθονη?γενικα να γραφουμε στα ελληνικα και απλα τα windows να ειναι στα αγλικα? και αν ναι με ποια προγραμματα ? σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ολο το thread τελικά βρέθηκε λύση γι αυτό?
Μόνο εγώ το έχω το πρόβλημα, και δεν έχω βρει λύση, άρα μην το παλεύεις. join the club. Έστειλα χτες email στην mio και περιμένω απάντηση. Απο περιέργεια όμως. άλλο ένα λαθάκι που έχει το δικό μου. το έχει και σένα? πήγαινε start-settings-connections-beams.

η επιλογή "receive all incoming beams" δεν απενεργοποιείτε..

 

Το κάνω untick, πατάω οκ, ξαναμπαίνω, και είναι πάλι τικαρισμένο..

 

 

 

και ακομη μια ερωτηση τα προγραμματα για windows 5 ειναι συμβατα και για windows 6?
Ναι

 

Με ένα ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να κάνεις όσα είπες. εκτός απο το recogniser. σίγουρα κάποιο θα υπάρχει όμως. απο τη στιγμή που θα μπορέσεις να εισάγεις ελληνικά, τα αγγλικά windows τα διαβάζουν μια χαρά. κανένα πρόβλημα

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω καποιες ερωτησεις. απο pdaplaza λεον η τελικη τιμη ειναι 347? στην αγγλικη rom μπορουμε να γραψουμε στο word ελληνικα? να κρατησουμε επαφες στα ελληνικα? να χρησιμοποιησουμε recognizer που να μετατρεπει στα ελληνικα τουσ χαρακτηρες που γραφουμε πανω στην οθονη?γενικα να γραφουμε στα ελληνικα και απλα τα windows να ειναι στα αγλικα? και αν ναι με ποια προγραμματα ? σας ευχαριστω

Mio P560 αγορα απο pdaplaza, τελικη τιμη (με μεταφορικα) 377,89 ευρω.Το μονο που χρειαζεται ειναι ενα πληκτρολογιο με ελληνικους χαρακτηρες π.χ. resco keyboard.

Με αυτο μπορεις να γραφεις ελληνικα, ασχετα πως η συσκευη εχει αγγλικα Windows.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια όμως. άλλο ένα λαθάκι που έχει το δικό μου. το έχει και σένα? πήγαινε start-settings-connections-beams.

η επιλογή "receive all incoming beams" δεν απενεργοποιείτε..

 

Το κάνω untick, πατάω οκ, ξαναμπαίνω, και είναι πάλι τικαρισμένο..

 

και εμένα το κάνει αυτό, αλλά δεν είναι πρόβλημα, έτσι κ αλλιώς, δεν έχει υπέρυθρες.

Link to comment
Share on other sites

2) Τόχω κλεισει από πάνω και το εχω χωρίς τίποτε ( φορτωτή ) . ανοίγει οποτε θέλει μόνο του.

Του εχω βάλει εγω επιλογή αν δεν χρισιμοποιηθεί και ειναι στην μπαταριλα να σβησει σε ενα λεπτο, αλλα δεν ειναι λύση

 

Εχει ελληνική ROM ή αγγλική ? Δοκίμασε hard reset και μην φορτώσεις τίποτα επάνω. Μετά κοίτα τι γίνεται και άρχισε να φορτώνεις ένα-ένα πρόγραμμα και κοίτα πως πάει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια...πηρα το P 560 και ενω εχω φορτησει κανονικα την μπαταρια και ειναι κλειστο την αλλη μερα που τα ανοιγω η μπαταρια εχει αδειασει....!!!!

Πιστευω να κανω εγω κατι λαθος...

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το μιο 560 και το Σ/Κ παρατηρησα οτι το μηχανημα ανοιγει μονο του και χωρις λογο καθε μερα στις 12 00 το βραδυ. Ειχε το προβλημα απο την πρωτη στιγμη που το πηρα καθως τις δυο πρωτες μερες το πρωι που το ανοιγα ηταν αδειο απο μπαταρια .Ελυσα προσωρινα το προβλημα καθως το εβαλα μετα απο 2 λεπτα να κλεινει ωσπου παρατηρησα οτι καθε μερα ανοιγει μονο του ακριβως την ιδια ωρα στις 12 00 το βραδυ. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος το ιδιο φαινομενο? Υπαρχει κατι που μπορουμε να δοκιμασουμε για να βρουμε τι φταιει? Παντως τα προγραμματα που εχω βαλει δεν νομιζω να φταινε γιατι επαναλαμβανω οτι το κανει απο την πρωτη στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το μιο 560 και το Σ/Κ παρατηρησα οτι το μηχανημα ανοιγει μονο του και χωρις λογο καθε μερα στις 12 00 το βραδυ. Ειχε το προβλημα απο την πρωτη στιγμη που το πηρα καθως τις δυο πρωτες μερες το πρωι που το ανοιγα ηταν αδειο απο μπαταρια .Ελυσα προσωρινα το προβλημα καθως το εβαλα μετα απο 2 λεπτα να κλεινει ωσπου παρατηρησα οτι καθε μερα ανοιγει μονο του ακριβως την ιδια ωρα στις 12 00 το βραδυ. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος το ιδιο φαινομενο? Υπαρχει κατι που μπορουμε να δοκιμασουμε για να βρουμε τι φταιει? Παντως τα προγραμματα που εχω βαλει δεν νομιζω να φταινε γιατι επαναλαμβανω οτι το κανει απο την πρωτη στιγμη.

 

Σε πολλούς το κάνει αυτό εμένα ανοίγει οποτε θελει, και εχω κάνει οτι και εσύ για να κλείνει.

Ελπίζω το support της mio θα μας σώσει λύση

Link to comment
Share on other sites

Απλά αφού κλείσετε όλα τα ανοιχτά το προγράμματα, να το κλέινετε απο το κάτω κουμπάκι. απο το διακόπτη. αν το βάλετε να κλείνει κλάθε 2 λεπτά, πάλι θα σας φάει τη μπαταρία.

 

Και υπομονή... ελπίζω η mio να ξυπνήσει.. Χτες δε μου απάντησε στο email. Λόγω Κυριακής. Πίστευα οτι Δευτέρα απόγευμα θα έχει απαντήσει.. Τέλος πάντων. Υπομονή, δεν είναι κάποιο τραγικό πρόβλημα

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Απλά αφού κλείσετε όλα τα ανοιχτά το προγράμματα, να το κλέινετε απο το κάτω κουμπάκι. απο το διακόπτη. αν το βάλετε να κλείνει κλάθε 2 λεπτά, πάλι θα σας φάει τη μπαταρία.

 

Και υπομονή... ελπίζω η mio να ξυπνήσει.. Χτες δε μου απάντησε στο email. Λόγω Κυριακής. Πίστευα οτι Δευτέρα απόγευμα θα έχει απαντήσει.. Τέλος πάντων. Υπομονή, δεν είναι κάποιο τραγικό πρόβλημα

 

Κανονικά πρέπει η MIO να δώσει καποια λύση, λογικά λιγο πολυ, ολοι εχουν αυτό το προβλημα.

 

Το κουμπί απο κάτω ανοιξε κλεισε καθε λιγο και λιγάκι δεν θα εχει προβλημα να χαλάσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια...πηρα το P 560 και ενω εχω φορτησει κανονικα την μπαταρια και ειναι κλειστο την αλλη μερα που τα ανοιγω η μπαταρια εχει αδειασει....!!!!

Πιστευω να κανω εγω κατι λαθος...

 

thanks

 

Eπαναλαμβάνω εσείς που έχετε το πρόβλημα είναι σε μηχάνημα με αγγλική ROM ή το εμφανίζει και στην ελληνική?? Γιατί αν είναι μόνο στην αγγλική και με τις απαντήσεις της ΜΙΟ ευρώπης θα δούμε τι θα γίνει στο τέλος....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια...πηρα το P 560 και ενω εχω φορτησει κανονικα την μπαταρια και ειναι κλειστο την αλλη μερα που τα ανοιγω η μπαταρια εχει αδειασει....!!!!

Πιστευω να κανω εγω κατι λαθος...

 

thanks

 

kai ego eixa to idio provlima (mio p560 aggliki rom) alla me merik;es plireis fortiseis estrose. Tora krata 5-6 meres xoris fortisi oute apo usb.

Link to comment
Share on other sites

...εμένα τώρα ανοίγει μόνο όταν το έχω συνδέσει στο pc.......εκτός αν κλείσω το activesync από τον task manager...μετά δεν ανοίγει καθόλου

 

αγγλική ρομ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε τι ανάλυση πρέπει να μετατρέψω μια ταινία ή ενα επεισόδιο σειράς για να καταλαμβάνει ακριβώς όλη την οθόνη του mio?? To δοκίμασα με 320x240 που είναι η ανάλυση της οθόνης, αλλά ενω στο μήκος είναι οκ, στο ύψος είναι μικρό.

 

Αν μπορεί κανείς πιο έμπειρος να βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε τι ανάλυση πρέπει να μετατρέψω μια ταινία ή ενα επεισόδιο σειράς για να καταλαμβάνει ακριβώς όλη την οθόνη του mio?? To δοκίμασα με 320x240 που είναι η ανάλυση της οθόνης, αλλά ενω στο μήκος είναι οκ, στο ύψος είναι μικρό.

 

Αν μπορεί κανείς πιο έμπειρος να βοηθήσει...

 

Αυτή είναι η ανάλυση που πρέπει. Λογικά η ταινία που έκανες θα ήταν ήδη κομμενη. 16:9

Άρα η την κάνεις stretch ή κόβεις τα αριστερά δεξιάή το προτεινόμενο, την αφήνεις όπως είναι

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

paidia ki egw exw to P360 elliniki rom kai xwris na nai sindedemeno sto pc kai to xw kleisei apo to koumpaki panw, anoigei mono tou!! sta ksekarfwta

 

Το γνωστό πρόβλημα, το οποιο δεν εχει να κάνει με Ελληνική η Αγγλικη Rom , ελπίζουμε οτι η MIO θα δώσει καποια λύση γι αυτό το bug

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο σφραγισμένο κουτί μου υπήρχαν Ελληνικά φυλλάδια της zegetron (Η επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία), χαρτί διετούς εγγύησης από τη zegetron και η γνωστή προσφορά οδικής βοήθειας της ΕΛΠΑ που έχει συνάψει συνεργασία με την εδώ ελληνική αντιπροσωπεία της zegetron.

 

Πήρα και εγώ το 360 με τα 512 και την ελληνική rom. Αυτό που θέλω να μου πει κάποιος που έχει συσκευή με ελληνικά είναι αν υπάρχουν οδηγίες μέσα στη συσκευασία ελληνικές. :happy: Λίγο χαζό αλλά μου ήρθε η απορία στιγμιαία.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ στα χέρια μου!

Δουλεύει αρκετά καλά. Είμαι ευχαριστημένος από τις δυνατότητες του μέχρι τώρα.

Το γνωστό πρόβλημα με το άνοιγμα - κλείσιμο το έχω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...