Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ώπα......το tmail το έσβησα και εγώ από το start up και δείχνει να πηγαίνει καλά.....

 

το poutlook πρέπει να είναι το πακέτο ημερολόγιο+tasks και τα λοιπά.....άμα έσβησες από το startup το tmail παρακολούθησέ το και βλέπουμε γιατί και εμένα δείχνει να πηγαίνει καλά...:):):):)

 

Το tmail δεν υπάρχει στο start μου.

το poutlook μόνο. αυτό απο οτι είδα είναι calendar και contacts.

Πράγματι όταν ανοίγω ένα απο αυτά, ανοιγει το poutlook και μετά μένει το process. όταν το κανω kill εγώ, το πρόβλημα λύνετε. για πρώτη φορά ever το mio μου είναι μόνιμα κλειστό :lol:

 

(**** τα windows.. :mad: )

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσεις που εχετε στα χερια σας το 560, κατα την πλοηγηση μπορουμε να κανουμε περιστροφη της οθονης, ωστε να κραταμε οριζοντια τη συσκευη;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φορτίζεις όποια συσκευή 5volt θέλεις στο usb του υπολογιστή, μόνο έχε υπόψη σου ότι το ρεύμα που παίρνεις από εκεί είναι 100 έως 500 mA(σε hub με εξωτερική τροφοδοσία), αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, απλά το μηχανάκι φορτίζεται αργά (θα θέλει περισσότερο χρόνο), ένας φορτιστής είτε σπιτιού είτε αυτοκινήτου που να βγάζει στην έξοδο 1000ma (1A) είναι καλύτερο από την άποψη χρόνου φόρτισης (αυτό δίνει νομίζω και η "μαμά" Mio).

_

Μπορείς να κάνεις “περιστροφή” της οθόνης και κατά τη διάρκεια της πλοήγησης..

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε στα χερια σας το 560, κατα την πλοηγηση μπορουμε να κανουμε περιστροφη της οθονης, ωστε να κραταμε οριζοντια τη συσκευη;

 

Βεβαίως. βάζεις σε ένα απο τα δύο κουμπιά, την συντόμευση rotate, και το πατάς ακόμα και στην πλοήγηση.

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως. βάζεις σε ένα απο τα δύο κουμπιά, την συντόμευση rotate, και το πατάς ακόμα και στην πλοήγηση.

Thanks

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι κατασκευαστές βγάζουν και γρήγορες. Προτίμησε κάποια με κάποια ιδιαίτερη ονομασία. Όπως για gaming, extreme, hi-speed, 80x κτλ

Παίζει τεράστιο ρόλο η ταχύτητα

Θα παρω την Sandisk Extreme III 2GB απο e-shop με 26 ευρω.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569378

Πιστευω να ειναι γρηγορη.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι όντως γρήγορη, αν θες κοίτα κ αυτή εδώ.. συνδυάζει αρκετές δυνατότητες.

Άλλη μια σημαντική λεπτομέρεια.. Το ότι μία κάρτα υποστηρίζει παράδειγμα “150x” δε σημαίνει απαραίτητα ότι αυτήν την ταχύτητα διαμεταγωγής την υποστηρίζει η συσκευή σου.. (ειδικά για το μηχανάκι που συζητάμε εδώ.. ξέχασέ το. Αν είχαμε να κάνουμε με κάποια πανάκριβη επαγγελματική φωτογραφική μηχανή ίσως.)

Link to comment
Share on other sites

Παντού υπάρχει. δεν είναι τίποτα αυτό.

αν και προτίνω να το φορτίζεις απο το usb

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977969&product=729124

 

Thanx φίλε

Link to comment
Share on other sites

Δύο εσωτερικές μνήμες έχει ρε φίλε.. και ταχύτατες. Στην εξωτερική βρήκες να κάνεις εγκατάσταση?

Πρώτη προτεραιότητα για εγκατάσταση η μικρή εσωτερική, και μετά (μόνο υπάρχει λόγος) η flashdisk.

 

flashdisk και SD κυρίως για δεδομένα. οχι προγράμματα.

 

 

Ναι, αλλά για παράδειγμα, εγκαθιστώ αναγκαστικά το Destinator 7 στη μικρή εσωτερική, με συνέπεια όλοι οι σχετικοί φάκελοι του προγράμματος βρίσκονται στη μικρή αυτή μνήμη. Τι σημαίνει αυτό; Όταν πάω να εγκαταστήσω χάρτες να μην υπάρχει αρκετός χώρος. Τί μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Thanx φίλε

 

Γιαννη (μιας κ επιασες πλ@ισιο..) δες κ αυτο εδω.. μονο 9 ευρω.). Οτι κ αν παρεις κοιτα να βγαζει στην εξοδο 1000mA.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά για παράδειγμα, εγκαθιστώ αναγκαστικά το Destinator 7 στη μικρή εσωτερική, με συνέπεια όλοι οι σχετικοί φάκελοι του προγράμματος βρίσκονται στη μικρή αυτή μνήμη. Τι σημαίνει αυτό; Όταν πάω να εγκαταστήσω χάρτες να μην υπάρχει αρκετός χώρος. Τί μπορώ να κάνω;

 

Απλά κάντο εγκατάσταση στην flashdisk!!

1800MB είναι. δε θα σου φτάσει? Στην μικρή μνήμη βάλε τα μικρά προγράμματα που θέλεις να τρέχουν άμεσα και έχουν σχέση με τα windows (πχ task managers, explorers photo managers), τα μεγαλύτερα προγράμματα στην flashdisk, και διάφορα αρχεία όπως φωτογραφίες, βίντεο, τραγούδια στην flashdisk. AAAAAN πάλι κρίνεις απαραίτητη τη χρήση SD τότε μη βάζεις προγράμματα, αλλα μόνο τα αρχεία σου. αποκλείετε να γεμίσεις 1800MB με προγράμματα!!

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Απλά κάντο εγκατάσταση στην flashdisk!!

1800MB είναι. δε θα σου φτάσει? Στην μικρή μνήμη βάλε τα μικρά προγράμματα που θέλεις να τρέχουν άμεσα και έχουν σχέση με τα windows (πχ task managers, explorers photo managers), τα μεγαλύτερα προγράμματα στην flashdisk, και διάφορα αρχεία όπως φωτογραφίες, βίντεο, τραγούδια στην flashdisk. AAAAAN πάλι κρίνεις απαραίτητη τη χρήση SD τότε μη βάζεις προγράμματα, αλλα μόνο τα αρχεία σου. αποκλείετε να γεμίσεις 1800MB με προγράμματα!!

 

Ωραία! Το θέμα είναι πώς κάνω εγκατάσταση στην flash. από την στιγμή που όταν ξεκινάει εγκατάσταση προγράμματος, γίνεται αυτόματα (χωρίς να με ρωτήσει πριν) στη μικρή μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους!

Πρίν λίγο παρήγγειλα κι εγώ το p560 και το περιμένω να έρθει.

Είναι το πρώτο μου pda, και πιστεύω πως έχω κάνει σωστή επιλογή. Σε αναμονή λοιπόν και για τις δικές μου εντυπώσεις.

Θα χρειαστώ σίγουρα τη βοήθεια σας ως νέος στο άθλημα :):):)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους!

Πρίν λίγο παρήγγειλα κι εγώ το p560 και το περιμένω να έρθει.

Είναι το πρώτο μου pda, και πιστεύω πως έχω κάνει σωστή επιλογή. Σε αναμονή λοιπόν και για τις δικές μου εντυπώσεις.

Θα χρειαστώ σίγουρα τη βοήθεια σας ως νέος στο άθλημα :):):)

Απο που το παρηγγειλες & ποσο;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Το θέμα είναι πώς κάνω εγκατάσταση στην flash. από την στιγμή που όταν ξεκινάει εγκατάσταση προγράμματος, γίνεται αυτόματα (χωρίς να με ρωτήσει πριν) στη μικρή μνήμη;

Βγάλε την SD σου, και θα σε ρωτήσει

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη (μιας κ επιασες πλ@ισιο..) δες κ αυτο εδω.. μονο 9 ευρω.). Οτι κ αν παρεις κοιτα να βγαζει στην εξοδο 1000mA.

 

Thanx angelosblue

Link to comment
Share on other sites

αν και προτίνω να το φορτίζεις απο το usb

 

Συμφωνω απολυτα, αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος και ποτε μην αφηνετε την μπαταρια να πεσει κατω απο το 40%

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...και ποτε μην αφηνετε την μπαταρια να πεσει κατω απο το 40%

 

Καλά όχι και τόσο πολύ... κάτω από 10% είναι καλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά όχι και τόσο πολύ... κάτω από 10% είναι καλά.
και λίγα λέει. πάνω απο 80% θα έλεγα.

 

Μπαταρία πάντα στο 100%!! Όσο είναι δυνατόν εννοείτε. Πάντα στο σπίτι κουμπώστε το στο ρεύμα.

Αυτό κάνω στο κινητό μου, και η μπαταρία είναι αθάνατη εδώ και.. (3-4 χρόνια? πότε βγήκε το Siemens S65?)

To ίδιο σκοπεύω να κάνω και στο mio.

 

Και στο 95% να είναι η μπαταρία, το κουμπώνω στο ρεύμα (το καλώδιο είναι μόνιμα στο pc, περασμένο απο τον τοίχο σταθερά, και πάντα απλωμένο στο γραφείο. Το ίδιο και στο αυτοκίνητο)

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

και λίγα λέει. πάνω απο 80% θα έλεγα.

 

Μπαταρία πάντα στο 100%!! Όσο είναι δυνατόν εννοείτε. Πάντα στο σπίτι κουμπώστε το στο ρεύμα.

Αυτό κάνω στο κινητό μου, και η μπαταρία είναι αθάνατη εδώ και.. (3-4 χρόνια? πότε βγήκε το Siemens S65?)

To ίδιο σκοπεύω να κάνω και στο mio.

 

Και στο 95% να είναι η μπαταρία, το κουμπώνω στο ρεύμα (το καλώδιο είναι μόνιμα στο pc, περασμένο απο τον τοίχο σταθερά, και πάντα απλωμένο στο γραφείο. Το ίδιο και στο αυτοκίνητο)

αυτά είναι λίγο υπερβολικά θα έλεγα...

αν ήταν έτσι θα το δίνανε με μακρύ καλώδιο και όχι με μπαταρία λιθίου

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγινα κι εγω ενας νεος κατοχος mio p 560...Το αγορασα απο pdaplaza.com και οφειλω να ομολογησω οτι ηταν συνεπεστατοι....375 ευρω..

Να αρχισω κι εγω τις ερωτησεις ....

Θηκη δεν περιλαμβανει ρε παιδια...και αν οχι απο που μπορω να προμηθευτω μια;

Η μπαταρια ποση ωρα θελει για να φορτιστει; Το φωτακι που ειναι πορτοκαλι στο on-off αλλαζει χρωμα μολις φορτιστει πληρως η μπαταρια;

Προς το παρον το επεξεργαζομε...το manual ειναι 75 σελιδες και θα το σκεφτω πολυ για το αν θα το εκτυπωσω...σιγουρα θα ακολουθησουν κι αλλες αποριες....:lol:

 

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θηκη δεν περιλαμβανει ρε παιδια...και αν οχι απο που μπορω να προμηθευτω μια;

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=161007

 

Η μπαταρια ποση ωρα θελει για να φορτιστει; Το φωτακι που ειναι πορτοκαλι στο on-off αλλαζει χρωμα μολις φορτιστει πληρως η μπαταρια;

 

Asto merikes wres twra pou einai i prwti fortisi. Otan fortisei plirws... ginetai prasino.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...