Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι στην τελικη ευθεια για να παραγγειλω το 560 απο pdaplaza. Θελω να κανω μια τελευταια ερωτηση σε οσους το παρειγγειλαν με εταιρικο αφμ. Στην σελιδα πριν δωσεις τα στοιχεια της καρτας για την πληρωμη εχει ενα κουτακι που λεει If you need an invoice please check this bar. Απο οτι καταλαβα αν το τσεκαρεις σου στελνει και τιμολογιο ενω αν δεν το τσεκαρεις στελνει σκετη αποδειξη. Και ρωταω οσους πηραν γιατι φαινετε λιγο παραλογο να μην χρεωνει φπα αφου δεν σου στελνει τιμολογιο. Μηπως δηλαδη αν δεν τσεκαρω το κουτακι μου χρεωσει φπα?

 

Καποιος που το πηρε με εταιρικο αφμ μπορει να πει αν τσεκαρε το κουτακι που λεω παραπανω και τι του στειλανε τελικα αποδειξη η τιμολογιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποιος που το πηρε με εταιρικο αφμ μπορει να πει αν τσεκαρε το κουτακι που λεω παραπανω και τι του στειλανε τελικα αποδειξη η τιμολογιο?

 

Τιμολογιο

Link to comment
Share on other sites

Τιμολογιο

 

Δηλαδη ειχες εταιρικο αφμ και τσεκαρισες το κουτι μου ανεφερε ο φιλος παραπανω, σωστα;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι τελευταιο αυτο το μπονους 5,8 ευρω που λεει κατω απο την τιμη ξερει κανεις τι ειναι?

 

Mολις παρηγγειλα το560 απο pdaplaza το μπονους τελικα ειναι ενα ποσο που μπορεις να χρησιμοποιησεις σε επομενη αγορα. Οταν το εχω στα χερια μου θα γραψω εντυπωσεις καθως και τα περι της διαδικασιας για να το παρει καποιος χωρις φπα.

Link to comment
Share on other sites

καθως και τα περι της διαδικασιας για να το παρει καποιος χωρις φπα.

 

...όταν έχεις νεώτερα....ενημέρωσε...!!!

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Mολις παρηγγειλα το560 απο pdaplaza το μπονους τελικα ειναι ενα ποσο που μπορεις να χρησιμοποιησεις σε επομενη αγορα. Οταν το εχω στα χερια μου θα γραψω εντυπωσεις καθως και τα περι της διαδικασιας για να το παρει καποιος χωρις φπα.

Περιμενουμε . . . . . .

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι εψαξα στην ΜΙΟ

 

http://www.mio-tech.be/en/gps-navigation-device.htm

 

αλλα το p560 ή p360 δεν υπαρχει γιατί ξερει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι εψαξα στην ΜΙΟ

 

http://www.mio-tech.be/en/gps-navigation-device.htm

 

αλλα το p560 ή p360 δεν υπαρχει γιατί ξερει κανεις.

Κοιτα εδω : http://www.mio-tech.com/index.htm

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του 560 και σας ευχαριστώ όλους σας για τη συμμετοχή σας στο παρών τόπικ, μιας και ήταν πολύ χρήσιμο.

Αφού εξοικειώθηκα με την συσκευή πλέον, το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι οτι ανοίγει η συσκευή μόνη της!

Γνωστό το πρόβλημα, υπήρχε και στα 350/550 και λογικά φταίει το activesync το ρημάδι με τα 800 bugs του!

Τα κόλπα όμως που διορθώνουν το πρόβλημα στα 350/550 δεν πιάνουν στο 560 :cry:

Και προς το παρών η mio στο site δεν προσφέρει κανένα μα κανένα support ακόμα.

Τι κάνουμε?? Απλά περιμένουμε?

 

Ευχαριστώ

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του 560 και σας ευχαριστώ όλους σας για τη συμμετοχή σας στο παρών τόπικ, μιας και ήταν πολύ χρήσιμο.

Αφού εξοικειώθηκα με την συσκευή πλέον, το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι οτι ανοίγει η συσκευή μόνη της!

Γνωστό το πρόβλημα, υπήρχε και στα 350/550 και λογικά φταίει το activesync το ρημάδι με τα 800 bugs του!

Τα κόλπα όμως που διορθώνουν το πρόβλημα στα 350/550 δεν πιάνουν στο 560 :cry:

Και προς το παρών η mio στο site δεν προσφέρει κανένα μα κανένα support ακόμα.

Τι κάνουμε?? Απλά περιμένουμε?

 

Ευχαριστώ

Το πηρες απο ελλαδα (απο που) ή απο pdaplaza;

Ποσα euro;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το μηνυμα επιβεβαιωσης απο pdaplaza και καταλαβα οτι εχω κανει πατατα και εχω επιλεξει αποστολη οχι με ups αλλα με freemail που απο οτι ειπε καποιος φιλος πριν ειναι απλο ταχυδρομειο. Υπαρχει καποιος αλλος που το εχει παρει με freemail και αν ναι πως του ηρθε κατευθειαν το δεμα ή με συστημενο και το παρελαβε απο ταχυδρομειο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως μπορώ να δώ ταινίες που κατεβάζω ή επεισόδια απο σειρές στο mio? Το media player δεν τα παίζει...! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει και τους υποτίτλους (.srt) ? Αν κάποιος έχει κανένα προγραμματάκι αν μπορεί, ας μου το στείλει με pm...!

 

Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα το μέσο όρο. εκεί κόλλησες τώρα εσύ?

έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα στο μηχανάκι του?

εχεις απενεργοποιησει το WiFi;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξέρει κανείς πως μπορω να βλέπω τις επεκτάσεις αρχείων στο pocket pc μου (mio p560). όχι μέσα από τον υπολογιστή βέβαια. Θέλω να μετονομάζω τα αρχεία βάζοντας άλλες καταλήξεις και δεν μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του 560 και σας ευχαριστώ όλους σας για τη συμμετοχή σας στο παρών τόπικ, μιας και ήταν πολύ χρήσιμο.

Αφού εξοικειώθηκα με την συσκευή πλέον, το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι οτι ανοίγει η συσκευή μόνη της!

Γνωστό το πρόβλημα, υπήρχε και στα 350/550 και λογικά φταίει το activesync το ρημάδι με τα 800 bugs του!

Τα κόλπα όμως που διορθώνουν το πρόβλημα στα 350/550 δεν πιάνουν στο 560 :cry:

Και προς το παρών η mio στο site δεν προσφέρει κανένα μα κανένα support ακόμα.

Τι κάνουμε?? Απλά περιμένουμε?

 

Ευχαριστώ

 

τα κόλπα από τα 350/550 πιάνουν και σε αυτό...και αυτό activesync έχει. Δοκίμασέ τα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως μπορώ να δώ ταινίες που κατεβάζω ή επεισόδια απο σειρές στο mio? Το media player δεν τα παίζει...! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει και τους υποτίτλους (.srt) ? Αν κάποιος έχει κανένα προγραμματάκι αν μπορεί, ας μου το στείλει με pm...!

 

Σας ευχαριστώ!!!

για να παίζει και srt αρχεία δεν υπάρχει ακόμα player......δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις reencode την ταινία, να της αλλάξεις και διάσταση για καλύτερα αποτελέσματα, και να περάσεις και τους υπότιτλους από πάνω....:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξέρει κανείς πως μπορω να βλέπω τις επεκτάσεις αρχείων στο pocket pc μου (mio p560). όχι μέσα από τον υπολογιστή βέβαια. Θέλω να μετονομάζω τα αρχεία βάζοντας άλλες καταλήξεις και δεν μπορώ.

δοκίμασε με κανα "σοβαρό" explorer (Resco Explorer) και όχι με αυτόν που έχουν τα windows...;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους σας και σε αυτό το ωραίο forum.

Ηθελα να ξεκαθαρισω κατι γιατι δεν εχω καταλαβει καλα, και μην κάνω καμμια βλακεία.

Εχω διαβασει ολα τα θεματα του topic αλλα θέλω μια διευκρίνιση.

Θελω να παραγγείλω το 560 απο το pdaplaza

 

Κάνω εγγραφή κανονικά στο shipping details επιλεγω την διευθυνση μου, στο Invoice details ( σκοπος μου ειναι μην και γλυτωσω το φπα ), μπορω να βάλω διαφορετικό ατομο που θα κοπεί το τιμολόγιο?

Κοιτάξτε εχω τον αδελφό μου ο οποιος ειναι ψαρας και εχει ενα σκάφος συμπλοιοκτισία με εναν αλλο, σαν εταιρεία.

Αν βάλω τα στοιχεία του και το ΑΦΜ δεν μου βάζει φπα.

Πως εδω θα γίνει με το ΦΠΑ? ( Πληρωμή του )

Εγώ εδώ εχω μαγαζί τεχνικος ειμαι και εχω TEBE.

Μπορω να δώσω το δικό μου το ΑΦΜ? δεν εχω ομως εταιρεία, και πως εδω η εφορία θα τσεκαρει και θα μου χρεωσει το φπα?

Γιατι στο site οτι ΑΦΜ και να βαλεις το δεχετε, δεν ξερω αν καταλαβατε τι εννοώ.

Δηλαδη αν μπορω με το δικο μου ΑΦΜ η με του αδελφού μου να το παρω χωρίς ΦΠΑ , και στην περιπτωση αυτή στο shipping και το invoice details δεν πειραζει να μην ειναι ιδια?

Ας μου εξηγησει κανεις που το εχει παρει ( χωρίς ΦΠΑ ) τι εγινε μετα με το ΦΠΑ

 

Σας ευχαριστώ ολους εκ των προτέρων

 

Γεια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Παρελαβα το 360 απο το pdaplaza σε 36 ωρες!! Θα ηθελα λιγη βοηθεια. Θελω να συνδεσω την συσκευη στο internet. Πηγαινω programs->internet sharing και η επιλογη connect ειναι απενεργοποιημενη. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

εχεις απενεργοποιησει το WiFi;

Είτε είναι ανοιχτο είτε κλειστό, το ίδιο συμβαίνει.

Εξάλλου και ανοιχτό να είναι, όταν βγαίνω σε standby, το wifi κλείνει

 

τα κόλπα από τα 350/550 πιάνουν και σε αυτό...και αυτό activesync έχει. Δοκίμασέ τα..

Έχεις το mio 360/560 και σου "έπιασε"?

Τα έχω δοκιμάσει αλλα επιμένει να ανοίγει :mad:

 

Θελω να συνδεσω την συσκευη στο internet.
Εφόσον δεν έχεις wi-fi, μπορείς απλά συνδέοντας την συσκευή με το pc σου με usb μέσω του activesync, να δώσεις internet στο mio, εφόσον βέβαια έχεις internet και στο pc σου.

Το internet sharing και τα υπόλοιπα connections είναι για άλλες λειτουργίες.

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

....το 560 έχω....το active sync το έχω απενεργοποιήσει σχεδόν από παντού....κάνει που και που κάτι ανοίγματα μόνο του, αλλά όχι σε στάνταρ στιγμές για να μπορέσω να εντοπίσω το λόγο....πάντως και πάλι το active sync υποψιάζομαι...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...