Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Έχω εγκαταστήσει το activesync στο pc μου. Θέλω να υπάρχει επικοινωνία μεταξύ pda και pc (για την ακρίβεια με το Micr. Office Outlook). Ενώ συνδέεται κανονικά το pda Με το pc δεν μεταφέρονται επαφές, σημειώσεις κτλ από το Micr. Office Outlook στο pda. Καμιά βοήθεια?

 

Δεύτερον, γιατί όταν στέλνω σημειώσεις από το pda μέσω bluetooth στο κινητό μου αυτές οι σημειώσεις εμφανίζονται στα κινέζικα? Το έχω δοκιμάσει με δύο κινητά και υπάρχει το ίδιο πρόβλημα. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλημέρα.

Έχω εγκαταστήσει το activesync στο pc μου. Θέλω να υπάρχει επικοινωνία μεταξύ pda και pc (για την ακρίβεια με το Micr. Office Outlook). Ενώ συνδέεται κανονικά το pda Με το pc δεν μεταφέρονται επαφές, σημειώσεις κτλ από το Micr. Office Outlook στο pda. Καμιά βοήθεια?

 

Sygxronismo kanei? Exeis epileksei epafes kai ta sxetika?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Sygxronismo kanei? Exeis epileksei epafes kai ta sxetika?

 

ναι έχω επιλέξει επαφές κτλ,κάνει συνχρονισμό αλλα τελικά δεν μεταφερεται τιποτα. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

καπου έχει επιλογές για το ποια συσκευή θα συγχρονίζει, αν θα κρατάει δλδ τις επαφές του pc ή του pda, μπορεί να παίζει αυτό :)
Link to comment
Share on other sites

Μου αναφέρει ότι το Activesync αντιμετώπισε πρόβλημα με τον υπολογιστή και από κάτω γράφει: Κωδικός Υποστήριξης "85010014".

 

Καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου αναφέρει ότι το Activesync αντιμετώπισε πρόβλημα με τον υπολογιστή και από κάτω γράφει: Κωδικός Υποστήριξης "85010014".

 

Να υποθέσω ότι έχεις το ActiveSync 4.5 σωστά;

 

Απεγκατέστησε το και ξαναβάλτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις το ActiveSync 4.5 σωστά;

 

Απεγκατέστησε το και ξαναβάλτο.

 

Ναι, αυτό έχω. Το απεγκατέστησα και το έκανα πάλι εγκατάσταση αλλά...το ίδιο :(

Link to comment
Share on other sites

α. σταματάς το activesync από το να ξεκινάει μόνο του

β. sktools και κλείνεις όλα τα repllog (disable)

γ. στις επαφές έχουν περάσει μόνο όσες είναι από το msn, απο το κινητό δεν έχω περάσει καμία

 

αποτέλεσμα : δεν ανοίγει αν δεν πατήσω το power

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς πως κάνεις το α. ??

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει σε pm το sktools???:O

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα του συγχρονισμού αντιμετώπισα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες κ εγώ. Δε συγχρόνιζε με τίποτα...χρησιμοποιούσα ένα καλώδιο από ψηφιακή φωτογραφική, και μόλις άλλαξα καλώδιο φτιάξαν όλα....περίεργο και κουλό, αλλά έγινε κ αυτό...
Link to comment
Share on other sites

α. σταματάς το activesync από το να ξεκινάει μόνο του

β. sktools και κλείνεις όλα τα repllog (disable)

γ. στις επαφές έχουν περάσει μόνο όσες είναι από το msn, απο το κινητό δεν έχω περάσει καμία

 

αποτέλεσμα : δεν ανοίγει αν δεν πατήσω το power

 

Ρε παιδιά, έβαλα το sktools αλλά πως κάνω τα υπόλοιπα???

Για το α) Βάζω No στην επιλογή AS auto connect??

Για το β) Πώς στο καλό το κάνω???

 

Έχω βάλει το sktools 3.066 ...

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μπορώ να το δώ φίλε μου.

Μου γράφει : Error:Your web template session has expired. Please login again.

 

...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά, έβαλα το sktools αλλά πως κάνω τα υπόλοιπα???

Για το α) Βάζω No στην επιλογή AS auto connect??

Για το β) Πώς στο καλό το κάνω???

 

Έχω βάλει το sktools 3.066 ...

 

Καταρχήν βάλε την έκδοση v4.3.2.2

 

Δεύτερον... όταν ανοίξεις το SKTools πας στα Notifications (θα το βρεις εύκολα, είναι μια από τις πολλές επιλογές που έχει). Από αυτά που θα σου βγάλει, θα ψάξεις στη λίστα και θα βρεις μερικά repllog.exe. Δεις ποιο έχει περιγραφή "start if time changes" και κάνε το disable. Βγες, κάνε ένα soft reset και είσαι έτοιμος.

 

Για ακόμη μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα... εγκατέστησε και το ASyncKiller.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν βάλε την έκδοση v4.3.2.2

 

Δεύτερον... όταν ανοίξεις το SKTools πας στα Notifications (θα το βρεις εύκολα, είναι μια από τις πολλές επιλογές που έχει). Από αυτά που θα σου βγάλει, θα ψάξεις στη λίστα και θα βρεις μερικά repllog.exe. Δεις ποιο έχει περιγραφή "start if time changes" και κάνε το disable. Βγες, κάνε ένα soft reset και είσαι έτοιμος.

 

Για ακόμη μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα... εγκατέστησε και το ASyncKiller.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Έκανα disable το replog που έλεγε start if time changes! Επίσης δεν έχω καμμία επαφή, εκτός απο αυτές που περάστηκαν απο το msn.

Θα πρέπει να σταματήσω και το activesync από το να ξεκινάει μόνο του, ή αυτή τη δουλειά έκανα μόλις τώρα με το disable???

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!

Ελπίζω να μην Ξαναζωντανέψει!!!

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω τον τελευταιο καιρο να εκλειπει το P360 οπως και το 560 απο διαφορα μαγαζια. Επικοινωνησα μαλιστα με ενα χθες, το οποιο ειχε διαθεσημοτητα μεχρι προχθες, και μου ανεφεραν οτι τους τελειωσε το 360 και δεν ξερουν ποτε και εαν ξαναφερουν. Μηπως εχει σταματησει να φερνει η εισαγωγικη εν αναμονη αντικαταστατη και απλα ολα τα μαγαζια ξεστοκαρουν πλεον?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.ειμαι κατοχος του π650 εδω και 2 μερες.γενικα φαινεται ευχρηστο αλλα αντιμετοπιζω καποια προβληματα :

1)οταν παω να συνδεθω μεσω wifi μου βγαζει ενα μηνυμα "δεν ειναι δυνατη η ευρεση της σελιδας που αναζητατε λογω σφαλματος 0χ80072f78".ξερει κανενας τι παιζει???

2) εχω το ελληνικο μενου και οταν σε το αλλαζω να γραψω αγγλικα μετα γυρναει απο μονο του σε ελληνικα και πρεπει μετα απο καθε γραμμα να παταω το κουμπι που εχει για αλλαγη γλωσσας.καθε βοηθεια ευσπροδεκτη

 

υγ:το πηρα 250 ευρω μεσω pda4u και εμεινα πολυ ευχαρστημενος με την συνδιαλλαγη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)οταν παω να συνδεθω μεσω wifi μου βγαζει ενα μηνυμα "δεν ειναι δυνατη η ευρεση της σελιδας που αναζητατε λογω σφαλματος 0χ80072f78".ξερει κανενας τι παιζει???

 

Ποια σελίδα; Είσαι σίγουρος ότι είσαι συνδεδεμένος;

 

2) εχω το ελληνικο μενου και οταν σε το αλλαζω να γραψω αγγλικα μετα γυρναει απο μονο του σε ελληνικα και πρεπει μετα απο καθε γραμμα να παταω το κουμπι που εχει για αλλαγη γλωσσας.καθε βοηθεια ευσπροδεκτη

 

Δοκίμασε με διπλό κλικ στο πλήκτρο που κάνεις την αλλαγή. Μήπως παραμείνει στη γλώσσα που θες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω την βοήθεία σας. Έχω ένα mio P560 εδώ και αρκετό καιρό αλλά δεν είχα μπει στο internet. Τώρα λοιπόν που πήρα ασύρματο router και το εγκατέστησα δεν μπορώ να δω σελίδες. Γίνεται η σύνδεση με το δίκτυό μου αλλά όταν βάζω μια σελίδα μου λέει ότι δεν βρέθηκε η σελίδα. Εννοείται ότι οι σελίδες που βάζω υπάρχουν και δεν έχω κάνει λάθος στην πληκτρολόγηση. Τι κάνω λάθος ή τι έπρεπε να έχω κάνει που δεν το έχω κάνει. Δοκίμασα και το IE και τον Opera.

Βοηθήστε με σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια σελίδα; Είσαι σίγουρος ότι είσαι συνδεδεμένος;

 

το ρυθμισα,επαιζε βλακεια με το ρουτερ,δεν ηταν προβλημα της συσκευης τελικα

 

Δοκίμασε με διπλό κλικ στο πλήκτρο που κάνεις την αλλαγή. Μήπως παραμείνει στη γλώσσα που θες;

 

τελικα ειχες δικιο!!!με διπλο κλικ εισαι οκ!και αν φανταστεις οτι τα ειχα δοκιμασει ολα (ετσι νομιζα γιατι μαλλον απο τα νευρα μου θα το πατουσα 4-5 φορες :D)

 

υγ:εχω προβλημα και δεν μπορω να μπω στο μαιλ μου αφου δεν υπαρχει η κατω παυλα!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, αν δε μπορείτε να δείτε σελίδες στο internet τότε δεν έχετε συνδεθεί σωστά,

 

η κάτω παύλα βγαίνει με το shift στη θέση της μεσαίας παύλας :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...