Jump to content

Σταθερή και ADSL από την Vodafone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια,η αναβαθμιση των adsl απο 768kbps σε 1mbit,γινονται αυτοματα,η,πρεπει να παρω κανα τηλεφωνο στην vodafone?

αναφερομαι στην καταργηση των ταχυτητων 768kbps που ειχε ανακοινωσει ο οτε πριν αρκετο καιρο!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σαν καλώ παιδί και εγώ σκέφτηκα να πω στους γονείς μου να αλλάξω εταιρεία σταθερής απο (Π)ΟΤΕ σε vodafone.Περιοχή Κυπαρισσία(ΜΕΣΣ) η hol δεν έχει κάλυψει άρα πάμε σε ΑΡΥΣ.Ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει περίπου το μήνα το dsl+τηλέφωνο.
VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σαν καλώ παιδί και εγώ σκέφτηκα να πω στους γονείς μου να αλλάξω εταιρεία σταθερής απο (Π)ΟΤΕ σε vodafone.Περιοχή Κυπαρισσία(ΜΕΣΣ) η hol δεν έχει κάλυψει άρα πάμε σε ΑΡΥΣ.Ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει περίπου το μήνα το dsl+τηλέφωνο.

 

Στην περιπτωση σου δε μπορεις να συνδυασεις τηλεφωνο και ADSL. Εφοσον θα εχεις ΑΡΥΣ τοτε αναγκαστικα παραμενεις στον ΟΤΕ.

 

21,30€ Θα σου κοστιζει τον μηνα το 1Mbps/256Kbps

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί η vodafone να πάρει γραμμή απο (Π)ΟΤΕ και να μου δώσει internet μέσω hol

 

Μπορει μονο με ΑΡΥΣ. Οχι με full LLU γιατι στην περιοχη σου δεν καλυπτεσαι απο δικτυο οπως ειπες.

Link to comment
Share on other sites

θα παω να μεινω σε μια περιοχη που δεν εχει γραμμη οτε θα μπορω να βαλω βονταφον σωστα? δεν παιζει ρολο ετσι?

και νουμερο δινουν αυτοι με 2310 ή με αλλο κωδικο?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

θα παω να μεινω σε μια περιοχη που δεν εχει γραμμη οτε θα μπορω να βαλω βονταφον σωστα? δεν παιζει ρολο ετσι?

και νουμερο δινουν αυτοι με 2310 ή με αλλο κωδικο?

 

Ναι μπορεις να βαλεις κανονικα. Αν βαλεις μονο τηλεφωνο θα δουλεψει αμεσα και θα παρεις αριθμο με προθεμα 2313χχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να κάνει φορητότηα των παλιό αριθμο(για φορητότητα των πάο)

 

Αν προυπαρχει αριθμος τοτε γινεται φορητοτητα και ο αριθμος μενει ως εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα ηθελα να ρωτησω ενα πραγμα. Γιατι δεν μου ανεβαζει η vodafone την ταχυτητα adsl μου στα 6mpbs απο τα 1024 εφοσον υπαρχει στην περιοχη μου ιδιοκτητο δικτυο της hol?
Link to comment
Share on other sites

1/4 κάνω αίτηση για μεταφορά από τη NetOne στο Vodafone ADSL Plus, το πακέτο με τα 35 δλδ. Χθες το βράδυ έχει μεταφερθεί το τηλέφωνο αλλά internet δεν έχω. Πέρνω τηλ στη Vodafone και μου λένε ότι εντός διμήνου θα έχει ενεργοποιηθεί και το ADSL. Τους ενημερώνω κι εγώ από πλευράς μου, ότι σε καμμία εταιρεία δεν είχε συμβεί αυτό το πράγμα, ότι δηλαδή θα είχα τηλέφωνο αλλά δεν θα είχα internet, ότι είναι εργαλείο της δουλειάς μου και ότι τους δίνω προθεσμία μέχρι τις 12 του Σαββάτου, μέχρι πριν 4.30 ώρες δλδ αν δεν έχει λυθεί το θέμα να πάω σε ένα κατάστημα και να μου δώσουν μία Mobile Card να μπορώ να δουλεύω μέχρι να ενεργοποιηθεί και το ADSL. Αγρόνι γορασαν τάλαντα πέντε....

Τους ξαναπήρα το πρωί και τους ξαναείπα τα ίδια πράγματα, ότι θα γίνει καταγγελία της σύμβασης, ότι θα μετφέρω με φορητότητα όλες τις συνδέσεις που υπάρχουν στο δικό μου όνομα, καθώς και σε συγγενικά μου πρόσωπα κλπ κλπ.

 

Μέχρι τώρα με έχουν πάρει ήδη 2 φορές τηλέφωνο. Για να δούμε μέχρι τη Δευτέρα... Ελπίζω να μη χρειαστεί να πάω από το Χαλάνδρι...

 

 

Αν μέχρι τη Δευτέρα δεν έχει λυθεί το πρόβλημα τους απείλησα ότι κάνω φορητότητα όλες τις συνδέσεις, δικές μου και συγγενών, και ότι θα καταγγείλω τη σύμβαση. Αναμένουμε. Βλέπω να κάνω φορητότητα πάλι...

 

 

Πήραν χθες βράδυ τη μητέρα μου και θέλουν λέει να συζητήσουμε. Δεν έχω να συζητήσω τίποτα. Πάω για φορητότητα σε Tellas μάλλον, με 23 και τηλεφωνία VoIP με VoIP discount.

Εφόσον δενμου παρείχαν ολόκληρη την υπηρεσία, δεν νομίζω να πάρουν και τα "μαρούλια"....

Link to comment
Share on other sites

οντως αλλου γινετε οπως σχεδον λες,

ΑΛΛΑ η vodafone ειναι ενταξη , γιατι η τηλεωνια ειναι απο το δικο της δικτυο και περιμενε ΜΟΝΟ της 10-15 μερες, την εγκριση για την φορητοτητα αριθμου απο netone ,

και το ΙΝΤΕΡΝΕΤ οπως ΣΕ ΟΛΕΣ της εταιριες καθυστερη με νορμαλ ως συνηθως 1 με 1,5 μηνες

 

γιαυτο καλη αναμονη ! αμα πας να αλλαξεις εταιρια θα χασεις αυτες της μερες,

γιατι ΔΕΝ εξαρτατε μονο απο vodafone-hol αλλα και απο την netone (αν σε ''αφησει'' γρηγορα)

 

και αυτο ειναι (για μενα) το υπερ της vodafone

-οτι τι σταθερο δουλευει απο το gsm δυκτιο της , και λειτουργει αμεσα χωρις φορητοτητα (και σε 10-15 μερες με φορητοτητα)

-οτι το ιντερνετ δουλευει με ''καλωδιο'' του οτε και λειτουργει μετα απο 30 μερες στην καλυτερη περιπτωση (γιατι μεσοβαβουν κ αλλες εταιριες)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα ηθελα να ρωτησω ενα πραγμα. Γιατι δεν μου ανεβαζει η vodafone την ταχυτητα adsl μου στα 6mpbs απο τα 1024 εφοσον υπαρχει στην περιοχη μου ιδιοκτητο δικτυο της hol?

 

Γιατι δεν μπορει να το κανει αυτοβουλως. Παρε 1399 και ενημερωσε τους οτι θέλεις αλλαγη.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Υπέρ δεν είναι, διότι με άφησαν χωρίς Internet.

 

το προβλημα ποιο ειναι? απο τη στιγμη που σου δινουν vmc δωρεαν τελειως μεχρι να ενεργοποιηθεις γιατι κανεις ετσι?

το νετ θελει διμηνο οπως θελει σε ολες οπως σου ειπαν

αν πας σε αλλη και σε καθυστερησει και αυτη και δε σου δωσει εναλλακτικη λυση θα ειναι καλυτερη?

 

ενταξει μη τα βλεπουμε ολα μαυρα, ειδικα σε τετοιες περιπτωσεις

:X
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΠΑΓΙΑ ΣΤΟ ADSL

 

 

Από την Παρασκευή 25/04 οι χρεώσεις στα προγράμματα ADSL γίνονται ακόμη πιο

χαμηλές. Συγκεκριμένα:

 

Η μείωση των παγίων θα πραγματοποιηθεί στα παρακάτω προγράμματα:

ADSL x 6 από 18,00€ στα 16,50€

ADSL x 24 από 21,30€ στα 19,90€

Το πρόγραμμα ΑDSL x 24 παραμένει στα 32,50€

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλα!

το θεμα βεβαια ειναι,εμεις που καναμε συνδεσει adsl vodafone μεσω δικτηου οτε στα 768 kbps πως θα αναβαθμιστουμε στο 1Mbit που προσφερει πλεον η vodafone στο adsl x6?

χρειαζεται να κανουμε τιποτε ρυθμισεις στο mdem?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως η vodafone αναπτύσσει δικό της ιδιόκτητο δίκτυο dsl.

Έχω 2 απορίες:

 

1. Υπάρχει κάποιος adsl wizard στο site της που μπορείς να δείς την διαθεσιμότητα του -ιδιόκτητου- δικτύου της στη περιοχή σου?

 

2. Με το ιδιόκτητο δίκτυό της θα παρέχεται και πραγματική σταθερή τηλεφωνία? (Λέω πραγματική γιατί απ' όσο ξέρω η τηλεφωνία που έχει τώρα είναι μέσω του gsm δικτύου της)

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως η vodafone αναπτύσσει δικό της ιδιόκτητο δίκτυο dsl.

Έχω 2 απορίες:

 

1. Υπάρχει κάποιος adsl wizard στο site της που μπορείς να δείς την διαθεσιμότητα του -ιδιόκτητου- δικτύου της στη περιοχή σου?

 

2. Με το ιδιόκτητο δίκτυό της θα παρέχεται και πραγματική σταθερή τηλεφωνία? (Λέω πραγματική γιατί απ' όσο ξέρω η τηλεφωνία που έχει τώρα είναι μέσω του gsm δικτύου της)

 

Εκεί που το άκουσες δεν σου έδωσαν και τις απαντήσεις στα δύο αυτά ερωτήματα; :whistle:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...