Jump to content

Σταθερή και ADSL από την Vodafone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που μια συχρονίζω στα 13 και μια στα 2? ΤΙ μπορεί να φταεί; Ήρθε τεχνικός για την μεικτονόμηση (την είχα κάνει είδη) και δεν βρήκε πρόβλημα σε εμένα.

Attainable data rate Kbit/s 13556 1024

ATM data rate Kbit/s 13183 858

User data rate Kbit/s 11940 778

Latency path interleaved interleaved

Latency ms 5 7

Frame Coding Rate Kbit/s 53 33

FEC Coding Rate Kbit/s 320 133

Trellis Coding Rate Kbit/s 916 68

Negotiation

 

Signal/Noise ratio dB 11 13

Line attenuation dB 27 14

Status 0 0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου έστειλε μήνυμα σήμερα η voda: η αίτηση της adsl συνδρομής σας βρίσκεται σε φάση υλοποίησης. ευχαριστούμε.

 

σε πόσες περίπου μέρες θα έχει μπει η σύνδεση? (μεταφορά γραμμής adsl -όχι τηλέφωνο- από δίκτυο οτέ σε ιδιόκτητο voda)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μου έστειλε μήνυμα σήμερα η voda: η αίτηση της adsl συνδρομής σας βρίσκεται σε φάση υλοποίησης. ευχαριστούμε.

 

σε πόσες περίπου μέρες θα έχει μπει η σύνδεση? (μεταφορά γραμμής adsl -όχι τηλέφωνο- από δίκτυο οτέ σε ιδιόκτητο voda)

 

Μεταφορά shared llu απο ΟΤΕ με προηγούμενο πάροχο σε Vodafone........εφόσον τα στοιχεία της αίτησης είναι σωστά το πότε θα γίνει εξαρτάται ΜΟΝΟ απο τον ΟΤΕ στον οποιο και ανήκει το καλώδιο.......μην δοκιμάσεις τον ΟΤΕ να τον καλέσεις μιλάμε για τον ΟΤΕ ως Διαχειριστή Δημοσίου Δικτύου...........υπομονή και μόνο........χρειάζεται....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά shared llu απο ΟΤΕ με προηγούμενο πάροχο σε Vodafone........εφόσον τα στοιχεία της αίτησης είναι σωστά το πότε θα γίνει εξαρτάται ΜΟΝΟ απο τον ΟΤΕ στον οποιο και ανήκει το καλώδιο.......μην δοκιμάσεις τον ΟΤΕ να τον καλέσεις μιλάμε για τον ΟΤΕ ως Διαχειριστή Δημοσίου Δικτύου...........υπομονή και μόνο........χρειάζεται....

ευχαριστώ. κατά μέσο όρο περίπου από την αποστολή αυτού του sms πόσες μέρες κάμει? ήδη έκαμαν 3 μήνες να βρουν την αίτηση (την είχαν χάσει ενώ μου είχαν στείλει εξοπλισμό :p)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου αλλά δεν νομίζω οτι έχει νόημα να σου πει ο καθένας πόσο χρόνο πήρε η φαση υλοποίησης, γιατί αυτή σίγουρα θα είναι διαφορετική σε κάθε περίπτωση.... αν δεν κάνω λάθος αυτό απαιτεί εμπλοκή τεχνικού ΟΤΕ, οπότε απλά να εύχεσαι να γίνει σύντομα (και μην εκπλαγείς αν γίνει σαββατοκύριακο, τα "παιδιά" τα ψάχνουν αυτά τα έκτακτα με 2πλο μεροκάμματο!!)
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου αλλά δεν νομίζω οτι έχει νόημα να σου πει ο καθένας πόσο χρόνο πήρε η φαση υλοποίησης, γιατί αυτή σίγουρα θα είναι διαφορετική σε κάθε περίπτωση.... αν δεν κάνω λάθος αυτό απαιτεί εμπλοκή τεχνικού ΟΤΕ, οπότε απλά να εύχεσαι να γίνει σύντομα (και μην εκπλαγείς αν γίνει σαββατοκύριακο, τα "παιδιά" τα ψάχνουν αυτά τα έκτακτα με 2πλο μεροκάμματο!!)

δε νομίζω να υπάρχει θέμα τεχνικού οτέ μιας και στο σπίτι μου έχω κανονική κάλυψη από το ιδιόκτητο hol/voda.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλευει τελικα αυτη η vodafone.Ενω συνδεομαι στα 14-15 mbs δεν μπορω να κατεβασω με ταχυτητα μεγαλυτερη απο 200 kb..Ε χω μιλησει 3 φορες με το τεχνικο τμημα και μου λενε οτι εχουν στειλει αιτημα για χαμηλες ταχυτητες αλλα δεν εχω δει καμια απολυτως διαφορα:nagger: Εχει κανεις αναλογο προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου έχω ακριβώς την ίδια κατάσταση, συγχρονίζει στα 14+ αλλά από το ftp.gentoo (απ'ότι κατάλαβα είναι ενα ftp site της HOL για να δοκιμάζουν ταχύτητα) κατεβάζω με 300-400 kb/sec. Βέβαια πρέπει να παραδεχτώ οτι τις τελευταίες 2 εβδομάδες με παίρνουν κάθε 2-3 μέρες για να με ρωτήσουν αν διορθώθηκε, δεν έχω παράπονο, δεν με ξεχνάνε... αλλά δεν λύνεται και το θέμα (το οποίο καταλαβαίνω οτι αφορά κυρίως τη HOL).

 

Έν τω μεταξύ από το rapidshare (με premium account) κατεβάζω με 1,2 και 1,5 MB/sec, το οποίο όπως καταλαβαίνεις τους μπερδεύει τελείως!!! Ίσως το γεγονός οτι το αστικό κέντρο μου είναι μακριά να σημαίνει οτι δεν μπορώ να έχω κάτι καλύτερο.....

 

Εσύ τώρα κάνε υπομονή και "ανανέωνε" κάθε λίγο και λιγάκι το θεμα σου με την Voda μήπως και διορθωθεί σιγά σιγά....

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι καλυτερα ειναι να συνεχισω την συνδεση ως εχει σπιτι μου ωστε να τα φτιαξουν αυτα τα προβληματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ......

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ adsl ΣΤΗΝ Vodafone ΑΠΟ ΤΗΣ 13 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ …ΣΤΗΣ 26,11,07 ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΣΤΗ 16,12,07

ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 20,12,07 ΘΑ ΕΙΧΑ adsl .. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΠΑΛΕΙ

ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΛΕΕΙ 25 ΜΕΡΕΣ

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 26-12-07 ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ

:lol: :lol: :lol: :lol:

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που επεσαν οι τιμες στα κυκλωματα ΑΡΥΣ χονδρικης, η Vodafone θα ανεβασει καθολου εμας που περιμενουμε το ιδιοκτητο HOL?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να βάλω hol double play με δωρεάν εξοπλισμό wi fi router και 25 ευρώ / μήνα με ταχύτητα εώς 24 kbps

 

http://www.hol.gr/default.asp?pid=13&la=1

 

Tι λέτε; Όσοι έχετε hol είστε ευχαριστημένοι ή να βάλω vodafone 3 σε 1 με 32,5 ευρώ / μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να βάλω hol double play με δωρεάν εξοπλισμό wi fi router και 25 ευρώ / μήνα με ταχύτητα εώς 24 kbps

 

http://www.hol.gr/default.asp?pid=13&la=1

 

Tι λέτε; Όσοι έχετε hol είστε ευχαριστημένοι ή να βάλω vodafone 3 σε 1 με 32,5 ευρώ / μήνα;

 

Noμίζω ότι το Vodafone 3 σε 1 είναι στα 30 ευρώ. Εκτός αν δεν έχεις σύνδεση συμβολαίου Vodafone και είσαι νέος πελάτης. Το double play σου δίνει απεριόριστες κλήσεις σε ελληνικά σταθερά και σε κάποιες χώρες του εξωτερικού. Επίσης έχεις κανονικό σταθερό. Άρα αν δεν σου φτάνουν τα 500' της Vodafone τότε εννοείται HOL.

 

Αντίθετα στη Vodafone η τηλεφωνία περνάει μέσω δικτύου κινητής (GSM) άρα αν δεν έχεις καλό σήμα σπίτι δεν θα έχεις και καλή ποιότητα συνομιλίας. Επίσης δεν μπορείς να στείλεις fax. Και βέβαια έχει 500' χρόνο προς σταθερά. Ενεργοποιήται όμως αμέσως σαν σύνδεση κινητής, και έτσι τουλάχιστον περιμένεις μόνο για το internet και έχεις τηλέφωνο από τη πρώτη στιγμή. Ακόμα ξέρεις ότι το τηλέφωνο ότι και να γίνει θα λειτουργεί και αν γίνει κάτι στη σταθερή γραμμή και χρειάζεται τεχνικό, επηρεάζεται μόνο το ADSL. Tέλος έχεις να κάνεις με τη Vodafone και όχι με τη HOL (πολύ σημαντικό).

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι το Vodafone 3 σε 1 είναι στα 30 ευρώ.

+ 2,5 ευρώ τα τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας, σύνολο € 32,5

 

 

Εκτός αν δεν έχεις σύνδεση συμβολαίου Vodafone και είσαι νέος πελάτης.
Έχω

 

 

Το double play σου δίνει απεριόριστες κλήσεις σε ελληνικά σταθερά και σε κάποιες χώρες του εξωτερικού.

Απεριόριστη τηλεφωνία προσφέρει από €34 ενώ

- Τηλεφωνία για σταθερά εντός Ελλάδας και σε 38 χώρες με τιμή χαμηλότερη της αστικής ΟΤΕ με

1 ώρα Δωρεάν κάθε μήνα αστικές και υπεραστικές κλήσεις για 6 μήνες με €24,90

 

Tέλος έχεις να κάνεις με τη Vodafone και όχι με τη HOL (πολύ σημαντικό).

 

Εδώ είναι το σημαντικότερο:!: Θα μπορούσες να δώσεις τα φώτα σου;;;:cry::worry:

Link to comment
Share on other sites

 

Εδώ είναι το σημαντικότερο:!: Θα μπορούσες να δώσεις τα φώτα σου;;;:cry::worry:

 

Όταν μια εταιρεία είναι η κορυφαία στον κόσμο στο είδος της, έχει 5,5 εκ. πελάτες στην Ελλάδα, 400 καταστήματα και εκατοντάδες άτομα να δουλέυουν στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της το οποίο φημίζεται σε σχέση με τις άλλες ελληνικές εταιρείες, έχεις μια μεγαλύτερη σιγουριά. Παλαιότερα για παράδειγμα σε όσους είχαν πρόβλημα με καθυστερημένη ενεργοποίηση ADSL έδιναν τζάμπα μια Vodafone Mobile Connect Card 3G (εκεί φαίνεται η διαφορά της πολυεθνικής). Ως προς τη τεχνική υποστήριξη του ADSL δεν θα δεις κάποια διαφορά, αφού το ADSL κομμάτι της Vodafone το έχει αναλάβει η HOL, συνεπώς έχεις να κάνεις με το δίκτυο της και τα όποια προβλήματα αυτό μπορεί να παρουσιάσει, γενικότερα όμως η εξυπηρέτηση αδιαμφησβίτητα είναι κάπως καλύτερη. Επίσης για μένα πολύ σημαντικό είναι το ότι ακόμα και αν έχω πρόβλημα με το ADSL και τη σταθερή γραμμή η οποία ουσιαστικά παρέχεται από τη HOL) το τηλέφωνό μου δεν θα επηρεαστεί. Όσο καιρό και αν κάνω να ενεργοποιηθώ στο ιδιόκτητο Vodafone/HOL θα έχω τηλέφωνο από τη πρώτη μέρα.

 

Αρκεί βέβαια να έχει καλό σήμα η Vodafone σπίτι σου και να μην χρειάζεσαι fax.

Link to comment
Share on other sites

... Αρκεί βέβαια να έχει καλό σήμα η Vodafone σπίτι σου και να μην χρειάζεσαι fax.

 

Έχω καλό σήμα σπίτι και ΔΕΝ χρειάζομαι fax. Παρ'όλα αυτά η διαφορά τους είναι γύρω στα 100 ευρώ το χρόνο + τα χρήματα που θα δώσω στη vodafone για αγορά ασύρματου router. Πιστεύεις ότι αξίζει αφού παρέχουν τις ίδιες υπηρεσίες; Το μόνο που μ'ενδιαφέρει ίσως εκτός της τιμής είναι η εξυπηρέτηση, που μη νομίζεις ότι η vodafone έχει εξυπηρέτηση. Για κάλεσε 13830 να δεις πόση ώρα κάνουν ν'απαντήσουν... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω καλό σήμα σπίτι και ΔΕΝ χρειάζομαι fax. Παρ'όλα αυτά η διαφορά τους είναι γύρω στα 100 ευρώ το χρόνο + τα χρήματα που θα δώσω στη vodafone για αγορά ασύρματου router. Πιστεύεις ότι αξίζει αφού παρέχουν τις ίδιες υπηρεσίες; Το μόνο που μ'ενδιαφέρει ίσως εκτός της τιμής είναι η εξυπηρέτηση, που μη νομίζεις ότι η vodafone έχει εξυπηρέτηση. Για κάλεσε 13830 να δεις πόση ώρα κάνουν ν'απαντήσουν... :mad:

 

Nαι, το τελευταίο μήνα έχω επικοινωνήσει 4 φορές εκ των οποίων οι δύο ήταν σε ώρες αιχμής και μου απάντησαν αμέσως.:O Και γενικότερα ούτε έχω ακούσει ποτέ παράπονα για αναμονές στη Vodafone ούτε θυμάμαι ποτέ να περιμένω στην αναμονή από το 1998 που είμαι συνδρομητής. Αντίθετα για κάνε ένα τηλέφωνο στη Cosmote να δεις τι γίνεται...

 

Από εκεί και πέρα εγώ δεν σου λέω να μην επιλέξεις HOL, ίσα ίσα συμφέρει πιο πολύ και έχεις κανονικό σταθερό. Απλώς το σταθερό της Vodafone ενεργοποιήται άμεσα και έχει πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση (τουλάχιστον για την τηλεφωνία γιατι για το ADSL δεν θα δεις διαφορά) από HOL.

 

Kαι πίστεψέ με, δεν θέλεις να μπλέξεις με το customer care της HOL (που μερικές φορές είναι χειρότερη και από Forthnet ή Vivodi...). Aν όμως σε συμφέρει βάλε HOL.

Link to comment
Share on other sites

Kαι πίστεψέ με, δεν θέλεις να μπλέξεις με το customer care της HOL (που μερικές φορές είναι χειρότερη και από Forthnet ή Vivodi...). Aν όμως σε συμφέρει βάλε HOL.

 

Άμα μου λες χειρότερη από Forthnet αρχίζω να το σκέφτομαι... :worry: αλλά θα μου βγει περίπου € 150 φθηνότερα...

Link to comment
Share on other sites

με τετοιες πτωσεις τιμων που βλεπω απο αλλες εταιριες παροχης adsl,ας ελπιζουμε να προχωρησει σε κατι αναλογο και η vodafone!

ειτε πτωση τιμων ειτε αναβαθμιση τις ταχυτητας!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άμα μου λες χειρότερη από Forthnet αρχίζω να το σκέφτομαι... :worry: αλλά θα μου βγει περίπου € 150 φθηνότερα...

 

Tότε βάλε HOL. :O Και βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με τα προηγούμενα μυνήματα, αλλά θα ήθελα να αναφέρω την περίπτωση μου σχετικά με το "vodafone για το σπίτι". Στις 30/11 ενεργοποιήθηκε η σύνδεση (όχι και η φορητότητα). Το σημείο ενεργοποίησης δεν έχει και πολύ καλό σήμα, αλλά τα πρώτα αποτελέσματα ήταν ενθαρυντικά. Κλήσεις γινόταν προς όλους και χωρίς πολλά προβλήματα, με την ποιότητα πάντα του voip. Όταν η φορητότητα ολοκληρώθηκε, οι εισερχόμενες κλήσεις ήταν (και είναι) μαρτύριο. Πολλές διακοπές, χαμηλή ένταση και γενικώς χάλια ποιότητα. Το πρόβλημα δεν λύθηκε όυτε με μετακίνηση του voicebox (sagem). Μια δοκιμή επιβεβαιώνει την ρίζα του προβλήματος: Κάνω κλήση απο το κινητό μου προς το σταθερό νούμερο και μου λέει "η κλήση σας προωθείται". Αυτό γίνεται για 4-5 προσπάθειες. Γίνεται αμέσως κλήση προς το νούμερο κινητής στο οποίο συνυπάρχει και ως δια μαγείας το τηλέφωνο χτυπά και η ποιότητα είναι ποιότητα κινητού (και όχι voip)!

Με λίγα λόγια το συμπερασμα είναι ότι η hol στον τομέα της τηέφωνίας (δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για το Internet, αλλά για την τηλεφωνία έχω και άλλο παράδειγμα...) είναι χρόνια πίσω (και παρασέρνει και την vodafone). Το πακέτο "vodafone για το σπιτι" αύριο επιστρέφεται στο κατάστημα και η γραμμή επιστρέφει στον ΟΤΕ.....

ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με τα προηγούμενα μυνήματα, αλλά θα ήθελα να αναφέρω την περίπτωση μου σχετικά με το "vodafone για το σπίτι". Στις 30/11 ενεργοποιήθηκε η σύνδεση (όχι και η φορητότητα). Το σημείο ενεργοποίησης δεν έχει και πολύ καλό σήμα, αλλά τα πρώτα αποτελέσματα ήταν ενθαρυντικά. Κλήσεις γινόταν προς όλους και χωρίς πολλά προβλήματα, με την ποιότητα πάντα του voip. Όταν η φορητότητα ολοκληρώθηκε, οι εισερχόμενες κλήσεις ήταν (και είναι) μαρτύριο. Πολλές διακοπές, χαμηλή ένταση και γενικώς χάλια ποιότητα. Το πρόβλημα δεν λύθηκε όυτε με μετακίνηση του voicebox (sagem). Μια δοκιμή επιβεβαιώνει την ρίζα του προβλήματος: Κάνω κλήση απο το κινητό μου προς το σταθερό νούμερο και μου λέει "η κλήση σας προωθείται". Αυτό γίνεται για 4-5 προσπάθειες. Γίνεται αμέσως κλήση προς το νούμερο κινητής στο οποίο συνυπάρχει και ως δια μαγείας το τηλέφωνο χτυπά και η ποιότητα είναι ποιότητα κινητού (και όχι voip)!

Με λίγα λόγια το συμπερασμα είναι ότι η hol στον τομέα της τηέφωνίας (δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για το Internet, αλλά για την τηλεφωνία έχω και άλλο παράδειγμα...) είναι χρόνια πίσω (και παρασέρνει και την vodafone). Το πακέτο "vodafone για το σπιτι" αύριο επιστρέφεται στο κατάστημα και η γραμμή επιστρέφει στον ΟΤΕ.....

 

 

Το σταθερό της Vodafone ΔΕΝ είναι μέσω Voip αλλά μέσω κάρτας SIM γι'αυτό και υπάρχει και το voicebox οπου βάζεις στην υποδοχή την κάρτα SIM......όσο για την φορητότητα μάλλον η φορητότητά σου δεν ολοκληρώθηκε ομαλά κάλεσε 13830 να το δουν.......η Vodafone συνεργάζεται με την HOL μόνο για το Adsl και την φορητότητα ή αριθμοδότηση των σταθερών...........Επίσης εαν έχει ολοκληρωθεί η φορητότητά σου δεν μπορείς έτσι απλά να ξαναγυρίσεις στον ΟΤΕ θα πρέπει να κάνεις αίτηση επανασύνδεσης η οποία έχει κόστος 35 ευρώ περίπου.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Το σταθερό της Vodafone ΔΕΝ είναι μέσω Voip αλλά μέσω κάρτας SIM γι'αυτό και υπάρχει και το voicebox οπου βάζεις στην υποδοχή την κάρτα SIM......όσο για την φορητότητα μάλλον η φορητότητά σου δεν ολοκληρώθηκε ομαλά κάλεσε 13830 να το δουν.......η Vodafone συνεργάζεται με την HOL μόνο για το Adsl και την φορητότητα ή αριθμοδότηση των σταθερών...........Επίσης εαν έχει ολοκληρωθεί η φορητότητά σου δεν μπορείς έτσι απλά να ξαναγυρίσεις στον ΟΤΕ θα πρέπει να κάνεις αίτηση επανασύνδεσης η οποία έχει κόστος 35 ευρώ περίπου.......

Το σταθερό της Vodafone ΕΙΝΑΙ 100% Voip φίλε μου και μην πιστεύεις αυτά που λένε στην Vodafone. Είναι εμφανές απο την διαφορά στην ποιότητα όταν καλείς το νούμερο του σταθερού από αυτό του κινητού. (Άλλωστε το συμβόλαιο είναι και με την hol) Επίσης αυτό που συμβαίνει πολλές φορές όταν καλώ το σταθερό και λέει "η κλήση σας προωθείται" ενώ όταν καλώ το κινητό χτυπάει, προφανώς οφείλεται στο χαμηλό σήμα του σημείου, στο οποίο καμιά φορά έχει πρόβλημα και το κινητό. Ήδη το έκοψα και δευτέρα πάω να κάνω αίτηση στον ΟΤΕ. Μπορεί να μου στοιχίσει 35 ευρώ (και πολλά περισσότερα κάθε μήνα...) αλλά τουλάχιστον θα έχω τηλέφωνο...Επίσης σε συζήτηση με τον υπάλληλο του καταστήματος όπου έκανα την σύνδεση και την αποσύνδεση μου εκμυστηρεύτηκε ότι η πλειοψηφία των συνδέσεων "vodafone για το σπίτι" φεύγουν απο την υπηρεσία πρίν κλέισουν τον μήνα. Νομίζω ότι αυτό κάτι λέει...

Καλή χρονιά!

ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Το σταθερό της Vodafone ΕΙΝΑΙ 100% Voip φίλε μου και μην πιστεύεις αυτά που λένε στην Vodafone. Είναι εμφανές απο την διαφορά στην ποιότητα όταν καλείς το νούμερο του σταθερού από αυτό του κινητού. (Άλλωστε το συμβόλαιο είναι και με την hol) Επίσης αυτό που συμβαίνει πολλές φορές όταν καλώ το σταθερό και λέει "η κλήση σας προωθείται" ενώ όταν καλώ το κινητό χτυπάει, προφανώς οφείλεται στο χαμηλό σήμα του σημείου, στο οποίο καμιά φορά έχει πρόβλημα και το κινητό. Ήδη το έκοψα και δευτέρα πάω να κάνω αίτηση στον ΟΤΕ. Μπορεί να μου στοιχίσει 35 ευρώ (και πολλά περισσότερα κάθε μήνα...) αλλά τουλάχιστον θα έχω τηλέφωνο...Επίσης σε συζήτηση με τον υπάλληλο του καταστήματος όπου έκανα την σύνδεση και την αποσύνδεση μου εκμυστηρεύτηκε ότι η πλειοψηφία των συνδέσεων "vodafone για το σπίτι" φεύγουν απο την υπηρεσία πρίν κλέισουν τον μήνα. Νομίζω ότι αυτό κάτι λέει...

Καλή χρονιά!

 

Αφου το λες και μονος σου. Ειναι κινητο. Το voip που κολλα?

Οσο για το οτι φευγουν πριν μηνα, απλως ασχολιαστο. Ειχε το Νοεμβρη 70000 και φευγουν πριν το μηνα? Δηλαδη 200000 αιτησεις?

Link to comment
Share on other sites

Το σταθερό της Vodafone ΕΙΝΑΙ 100% Voip φίλε μου και μην πιστεύεις αυτά που λένε στην Vodafone. Είναι εμφανές απο την διαφορά στην ποιότητα όταν καλείς το νούμερο του σταθερού από αυτό του κινητού.

ΔΕΝ ειναι Voip , απο τη στιγμη που χρησιμοποιεί καρτα sim

ΔΕΝ συνδέετε με καλώδιο , ΔΕΝ συνδέετε με ιντερνετ αρα δεν μπορεί να είναι Voip!

Δοκιμασε πως δουλευει σε κινητο τηλεφωνο (αντι του voicebox ) απο σταθερο στο σταθερο-vodafone

Η HOL στο ''κομμάτι'' σταθερής ''μπλέκεται'' μονο στην παράδοση γεωγραφικού νούμερου 21300χχχχ η231300χχχχ ! (επειδη εχει πληρη αριθμοδοτηση)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...