Jump to content

Σταθερή και ADSL από την Vodafone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να βάλει dsl χωρις ΟΤΕ αν υποθέσουμε οτι υπάρχει το ιδιοκτητο στην περιοχή? Αναφέρεται 32,5€ τα 24mbps, πρέπει να έχει τις καλωδιώσεις το σπίτι σωστα?

 

Κάθε καινουργιο σπίτι ή πολυκατοικία πρέπει να έχει τις καλωδιώσεις του ΟΤΕ ως υποστήριξη.........ασχέτως το τί θα κάνει......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω μια βασική ερώτηση:

 

εδώ και μια βδομάδα μου έχουν φέρει τον εξοπλισμό για adsl.

 

έκανα ενεργοποίηση της συνδρομής Vodafone adsl από το site της εταιρίας.

 

όμως ακόμα δε δουλεύει το internet (το φωτάκι είναι κόκκινο), επίσης ακόμα δεν έχει διακοπεί η ondsl που υπάρχει στη γραμμή αυτή. από την voda μου λένε ότι θα λάβω ένα μήνυμα στο κινητό που θα λέει ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή.

 

μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει...

 

ευχαριστώ

 

δλδ? εδώ κοντέβουν 2 μήνες. πρέπει να προβώ σε κάποια κίνηση? :worry:

 

Πότε έκανες την αίτηση?

Η ενεργοποίηση που έκανες είναι απλά η επιλογή username και password δικού σου .....

Για να μην έχει κοπεί η άλλη σύνδεσή σου σημαίνει ότι η αίτηση δεν έχει φτάσει σε τελικό στάδιο........

Όντως θα λάβεις και sms και κλήση όταν ενεργοποιηθεί η adsl σου

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Πότε έκανες την αίτηση?

Η ενεργοποίηση που έκανες είναι απλά η επιλογή username και password δικού σου .....

Για να μην έχει κοπεί η άλλη σύνδεσή σου σημαίνει ότι η αίτηση δεν έχει φτάσει σε τελικό στάδιο........

Όντως θα λάβεις και sms και κλήση όταν ενεργοποιηθεί η adsl σου

ευχαριστώ πολύ :)

 

την έκαμα τηλεφωνικώς πριν αρχές Σεπτέμβρη.

 

απλά διάλεξα username και password. οπότε θα περιμένω το sms :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα τον εξοπλιμο μου (fritz 7140 wifi) απο τη Vodafone αλλα το δεμα δεν ηταν αντικαταβολη και δεν πληρωσα στον courier τα 57€. Θα μου τα χρεωσουν στον πρωτο λογαριασμο ή την εκανα λαχείο?
Link to comment
Share on other sites

Ekana aitisi gia energopoiisi adsl x24 panw se uparxousa grammi Ote (shared llu). Afou energopoi8ei to adsl, xreiazetai episkepsi ilektrologou? Etsi mou eipe o upallilos tou katastimatos Vodafone, to opoio amfisvitw. Afou einai shared llu, panw sti grammi tou Ote. Etsi den einai?

Perimenw energopoisi -> Energopoiw Vodafone adsl account (apoktisi username/password) -> koumpwma modem sth grammi -> setarisma modem. Exw kapou la8os?

Exei kaneis adsl mesw idioktitou Hol (voda/hol) sto A/K Dagklis? Pws paei?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Ekana aitisi gia energopoiisi adsl x24 panw se uparxousa grammi Ote (shared llu). Afou energopoi8ei to adsl, xreiazetai episkepsi ilektrologou? Etsi mou eipe o upallilos tou katastimatos Vodafone, to opoio amfisvitw. Afou einai shared llu, panw sti grammi tou Ote. Etsi den einai?

Perimenw energopoisi -> Energopoiw Vodafone adsl account (apoktisi username/password) -> koumpwma modem sth grammi -> setarisma modem. Exw kapou la8os?

Exei kaneis adsl mesw idioktitou Hol (voda/hol) sto A/K Dagklis? Pws paei?

 

Εχεις διαθεσιμοτητα ιδιοκτητου για 24mbps ή θα παιξει ΑΡΥΣ μεσω ΟΤΕ 1mbit? Οπως και να 'χει δε χρειαζεται να ερθει κανεις ηλεκτρολογος σε καθε περιπτωση, ακομα και στο full LLU αν προυπαρχει γραμμη ΟΤΕ στο συγκεκριμενο σπιτι(σημειο). Αλλος ενας ασχετος υπαλληλος καταστηματος voda. Η διαδικασια ειναι γνωστη και οπως την περιεγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Exo VODAFONE stathero (me kouti ERICSSON) ke den mu kani anagnorisi kliseon.Anixa erotima sto CC ala kamia apadisi edo ke mia vdomada.

Kamia voithia??

Iparxi pithanotita gia reset me sindiasmo plictron??

 

είναι γνωστό πρόβλημα του Ericsson G30e. να το επιστρέψεις στο κατάστημα που έκανες την ενεργοποίηση, αλλά να ζητήσεις να σου το αντικαταστήσουν με συσκευή που έχει την R2F έκδοση λογισμικού. για περισσότερα δες κι εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=137697&page=2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ :)

 

την έκαμα τηλεφωνικώς πριν αρχές Σεπτέμβρη.

 

απλά διάλεξα username και password. οπότε θα περιμένω το sms :(

ακόμα...

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υπέγραψα την αίτηση πριν από 3 εβδομάδες. Μετά από 2 μέρες (!) μου έστειλαν το sms ότι όλα καλά, να ενεργοποιήσω το λογαριασμό μου κτλ. Βέβαια, εγώ είχα ακόμα κανονικά ίντερνετ από τον προηγούμενο πάροχό μου...

 

Τους παίρνω τηλέφωνο, τους το εξηγώ και μου λένε ότι κάνανε λάθος (!) και τελικά δεν είναι έτοιμο ακόμα...

 

Τώρα, 3 εβδομάδες μετά, περιμένω ακόμα (έχοντας ιντερνετ από τον παλιό πάροχο βέβαια). Στον παλιό πάροχο είχα προπληρωμένο πακέτο (δλδ δεν πλήρωνα λογαριασμό), το οποίο θα αντικαθιστούσε η Vodafone. Σχεδόν ένα μήνα όμως τώρα εγώ μπαίνω κανονικά ιντερνετ και προφανώς η Vodafone δεν έχει διεκδικήσει τη γραμμή από τον προηγούμενο. Όπου να ναι, θα σκάσει μύτη ο λογαρισμός του παλιού παρόχου. Ναι μεν είχα ιντερνετ, αλλά δεν το ήθελα, ούτε υπήρχε τρόπος να το διακόψω (σημειωτέον ότι έχω και επιστολή με το αποδεικτικό του φαξ που είχα στειλει στον παλιό πάροχο ΠΡΙΝ τη λήξη της συνδεσης προκειμένου να διακόψει).

 

Λέτε να πάω το λογαριασμό του άλλου παρόχου στη Vodafone να τον εξοφλήσει; :P

 

Επίσης, προσπαθώ να μιλήσω μαζί τους στο τηλέφωνο αλλά είναι πρακτικά ΑΔΥΝΑΤΟ... (15+ λεπτά αναμονής κ η γραμμή κόβεται). Μήπως πρέπει να πάρω και κινητό Vodafone για να μιλάω από αυτό με το τμήμα τεχνικής υποστήριξης;

 

Αν δε συνδεθεί μέχρι το τέλος της εβδομάδας, θα πάω σε ένα κατάστημα, θα πληρώσω τα 45 ευρώ "τέλους πρόωρης αποσύνδεσης" και θα τους στείλω στο δ****ο.

 

Έχει να προτείνει κανείς κάτι καλύτερο;

 

ΥΓ: Α, και κάτι ακόμα σημαντικό. Επέλεξα εξαρχής Vodafone γιατί έλεγε (στο site και στο τηλέφωνο) ότι στις 29/11 θα είχε δικό της δίκτυο στην περιοχή μου, οπότε θα μου έδιναν τα πέριφημα 24mbit (ονομαστικά έστω). Την επόμενη μέρα από την υπογραφή μου (πιθανόν είμαι ο μοναδικός που πήρα vodafone στην περιοχή μου, καθότι μένω εκτός αστικού κέντρου και σε περιοχή με όχι πολλά σπίτια) το site λέει ότι δεν ξέρουν πότε θα γίνει 24mbit. Το ίδιο είπαν και στο τηλέφωνο που τους ρώτησα. Με αυτό το δεδομένο (ότι δεν ξέρουν πότε θα έχουν δίκτυο) ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΧΟ.

Link to comment
Share on other sites

Τα 45 ευρώ γιατί θα τα πληρώσεις; Αφού δεν έχει γίνει σύνδεση οπότε μπορείς να ακυρώσεις χωρίς πρόστιμο.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τα 45 ευρώ γιατί θα τα πληρώσεις; Αφού δεν έχει γίνει σύνδεση οπότε μπορείς να ακυρώσεις χωρίς πρόστιμο.

 

Γιατί έχω ήδη υπογράψει το συμβόλαιο. Το οποίο συμβόλαιο βέβαια περιγράφει τους όρους ποσοτικά και όχι ποιοτικά, δλδ αν δεν έχω σωστή παροχή υπηρεσιών ούτε αποδεικνύεται ούτε μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω ήδη υπογράψει το συμβόλαιο. Το οποίο συμβόλαιο βέβαια περιγράφει τους όρους ποσοτικά και όχι ποιοτικά, δλδ αν δεν έχω σωστή παροχή υπηρεσιών ούτε αποδεικνύεται ούτε μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτό...

 

Εαν δεν είσαι ενεργοποιημένος.........δηλαδή να κάνεις χρήση της adsl σύνδεσης της vodafone.........για να διακόψεις ....απλά επιστρέφεις τον εξοπλισμό σε κατάστημα VF και ακυρώνεται η αίτηση........το λεγόμενο "καταγγελία σύμβασης".............μόνο όταν έχεις ενεργοποιηθεί πληρώνεις τα 45 ευρώ συν την επιδότηση του εξοπλισμού.........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν είσαι ενεργοποιημένος.........δηλαδή να κάνεις χρήση της adsl σύνδεσης της vodafone.........για να διακόψεις ....απλά επιστρέφεις τον εξοπλισμό σε κατάστημα VF και ακυρώνεται η αίτηση........το λεγόμενο "καταγγελία σύμβασης".............μόνο όταν έχεις ενεργοποιηθεί πληρώνεις τα 45 ευρώ συν την επιδότηση του εξοπλισμού.........

Ακριβώς αθτό προσπαθώ να πω και εγώ. Εάν δεν είσαι ενεργοποιημένος έχεις το δικαίωμα να ακυρώσεις χωρίς πρόστιμο. Με λίγα λόγια εάν δεν ενεργοποιηθείς το συμβόλαιο που υπόγραψες δεν ισχύει.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

OK, έχετε δίκιο, μπορώ να διακόψω χωρίς να πληρώσω.

 

Πήρα λοιπόν τηλέφωνο για να το κάνω. Τελικά έπιασα γραμμή και όταν τους είπα γιατί θέλω να το ακυρώσω, με βάζει για λίγο στην αναμονή και τι μου λέει; Ότι είναι ενεργοποιημένο εδώ και 10 μέρες...

 

Εύλογα, τους ρωτάω γιατί δε με ειδοποίησαν ότι το έχουν ενεργοποιήσει. Και η απάντηση ήταν ότι με ειδοποίησαν με εκείνο το πρώτο sms που μου έστειλαν. Τους είπα ότι τότε ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να έχει σταλεί το sms και ότι παραδέχτηκαν ότι ήταν λάθος, άρα περιμένω νέα ειδοποίηση, αλλά μου είπε -με αφοπλιστική ειλικρίνεια- ότι "το σύστημα εδώ μου δείχνει ότι το ειδοποιητικό sms έχει αποσταλεί και παραδοθεί στο κινητό σας (σ.σ.: μπράβο gsm feedback, άριστα άριστα :p), άρα θεωρείται ότι έχετε ειδοποιηθεί από εμάς". Άντε να βγάλεις άκρη. Γ******α CRM λέω εγώ...

 

Προφανώς θα έπρεπε να το έχω αντιληφθεί δια της παραδοσιακής μεθόδου "όσφρησης ονύχων".

 

Από εκεί και πέρα, το άλλο ερώτημα που προκύπτει είναι γιατί η γραμμή μου συγχρονίζει στα 768Κ ενώ η Vodafone μου παρέχει -θεωρητικά πάντα- 1024Κ. Και βέβαια, αν είχε αλλάξει αυτό, δλδ πλέον είχα 1024Κ, τότε ασφαλώς θα καταλάβαινα ότι ενεργοποιήθηκε. Η απάντηση σε αυτό ήταν ότι θα πρέπει να περιμένω μερικές μέρες (στις οποίες αυτός ισχυρίστηκε ότι μπορεί οι δύο πάροχοι να συνυπάρχουν - απίθανο μου φαίνεται), οπότε θα πρέπει να φύγει εντελώς ο παλιός πάροχος ώστε "να καθαρίσει η γραμμή".

 

Εσάς πως σας ακούγονται αυτά;

Link to comment
Share on other sites

OK, έχετε δίκιο, μπορώ να διακόψω χωρίς να πληρώσω.

 

Πήρα λοιπόν τηλέφωνο για να το κάνω. Τελικά έπιασα γραμμή και όταν τους είπα γιατί θέλω να το ακυρώσω, με βάζει για λίγο στην αναμονή και τι μου λέει; Ότι είναι ενεργοποιημένο εδώ και 10 μέρες...

 

Εύλογα, τους ρωτάω γιατί δε με ειδοποίησαν ότι το έχουν ενεργοποιήσει. Και η απάντηση ήταν ότι με ειδοποίησαν με εκείνο το πρώτο sms που μου έστειλαν. Τους είπα ότι τότε ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να έχει σταλεί το sms και ότι παραδέχτηκαν ότι ήταν λάθος, άρα περιμένω νέα ειδοποίηση, αλλά μου είπε -με αφοπλιστική ειλικρίνεια- ότι "το σύστημα εδώ μου δείχνει ότι το ειδοποιητικό sms έχει αποσταλεί και παραδοθεί στο κινητό σας (σ.σ.: μπράβο gsm feedback, άριστα άριστα :p), άρα θεωρείται ότι έχετε ειδοποιηθεί από εμάς". Άντε να βγάλεις άκρη. Γ******α CRM λέω εγώ...

 

Προφανώς θα έπρεπε να το έχω αντιληφθεί δια της παραδοσιακής μεθόδου "όσφρησης ονύχων".

 

Από εκεί και πέρα, το άλλο ερώτημα που προκύπτει είναι γιατί η γραμμή μου συγχρονίζει στα 768Κ ενώ η Vodafone μου παρέχει -θεωρητικά πάντα- 1024Κ. Και βέβαια, αν είχε αλλάξει αυτό, δλδ πλέον είχα 1024Κ, τότε ασφαλώς θα καταλάβαινα ότι ενεργοποιήθηκε. Η απάντηση σε αυτό ήταν ότι θα πρέπει να περιμένω μερικές μέρες (στις οποίες αυτός ισχυρίστηκε ότι μπορεί οι δύο πάροχοι να συνυπάρχουν - απίθανο μου φαίνεται), οπότε θα πρέπει να φύγει εντελώς ο παλιός πάροχος ώστε "να καθαρίσει η γραμμή".

 

Εσάς πως σας ακούγονται αυτά;

 

Άρα είσαι μέσω ΑΡΥΣ ........... πάροχος Vodafone και τεχνικά ΟΤΕ.........ναι γίνεται να έχεις δύο πάροχους........διότι κανένας μέσω ΑΡΥΣ δεν κόβει αμέσως εφόσον η βάση είναι ΟΤΕ...........απλά ο ΟΤΕ αποφασίζει κατόπιν αίτησης ποιον πάροχο απενεργοποιεί κάποια στιγμή και ποιον θα ενεργοποίησει...........ο συγχρονισμός........μπορεί να ελεγχθεί αλλά μόνο ως αίτηση της Vodafone προς ΟΤΕ για επίλυση.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Η μεταβαση απο τον εναν παροχο στον αλλο πλεον ρυθμιζεται απο νεο κανονισμο που λεει οτι αυτη η μεταβαση γινεται αμεσα;)
Link to comment
Share on other sites

Update: Η γραμμή εξακολουθεί να συγχρονίζει στα 768. Ο ΟΤΕ (πήρα στο 134) μου λέει ότι η πόρτα μου έχει δωθεί στη HOL και ότι δε βλέπουν άλλο πάροχο.

 

Η ουσία είναι ότι εγώ εξακολουθώ να μην έχω Internet...

 

Σημειωτέον, ότι μου ήρθε ο πρώτος λογαριαμός της Vodafone, μηδενικής αξίας βέβαια, καθότι τα τρια πρώτα πάγια είναι κερασμένα. Πλην όμως, αυτό σηματοδοτεί την ημερομηνία έναρξης της "παροχής" υπηρεσιών...

Link to comment
Share on other sites

σε κανά μήνα το ΛΙΓΟΤΕΡΟ θα σου ενεργοποιηθεί.

 

εγώ περιμένω σχεδόν 3 μήνες ;) πήρα εξοπλισμό, έφτιαξα και user name αλλά ακόμα δεν έχει έρθει sms και η otenet δουλεύει μια χαρά.

 

δεν φταίει η voda, αλλά η Otenet που κάνει χίλια χρόνια να διακόψει την σύνδεση.

 

φαντάζομαι ότι αν είχα διακόψει τη σύνδεση μόνος μου και μετά έκαμα αίτηση στη voda θα είχα τώρα νετ.

 

Υ.Γ. άκυρο! τώρα δίαβασα ότι είσαι μέσω ΑΡΥΣ. πραγματικά έφαγες τόσο χρόνο και κούραση για να πάρεις 1Mbit? το θεωρώ λάθος κίνηση. ας έμενες στον οτέ και θα είχες ξεμπερθέξει. αν ήθελες να πας σε άλλον πάροχο ας έπαιρνες 8+Mbit. αφού έτσι και αλλιώς θα κουραστείς :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι αν είχα διακόψει τη σύνδεση μόνος μου και μετά έκαμα αίτηση στη voda θα είχα τώρα νετ.

 

Μα έχω στείλει mail, fax και έχω πάρει τηλ τους προηγούμενους πάνω από ένα μήνα πριν λήξει (ήταν προπληρωμένο πακέτο) για να το διακόψουν! Τι άλλο να κάνω;;;

 

Υ.Γ. άκυρο! τώρα δίαβασα ότι είσαι μέσω ΑΡΥΣ. πραγματικά έφαγες τόσο χρόνο και κούραση για να πάρεις 1Mbit? το θεωρώ λάθος κίνηση. ας έμενες στον οτέ και θα είχες ξεμπερθέξει. αν ήθελες να πας σε άλλον πάροχο ας έπαιρνες 8+Mbit. αφού έτσι και αλλιώς θα κουραστείς :)

 

Όπως γράφω και πιο πάνω σε άλλο post μου, πήρα αυτή τη σύνδεση γιατί μου είχαν πει (και το έγραφε και το site τους) ότι στις 29/11/07 θα είχαν δικό τους δίκτυο, με ονομαστική ταχύτητα 24mbit, με δεδομένο πάντα το πάγιο των 21,30 το μήνα. Όλοι οι άλλοι δήλωναν κατά πολύ μεγαλύτερα διαστήματα (ακόμα και +1 χρόνο μου είχαν πει), πράγμα ίσως λογικό γιατί δεν μένω σε αστικό κέντρο αλλά σε προάστιο της Πάτρας (ανάμεσα σε Ρίο και Πάτρα). Το όνομα της Vodafone με παρέσυρε, σκεπτόμενος ότι δεν μπορεί να είναι τόσο αναξιόπιστη σαν εταιρεία. Η ΑΠΑΤΗ είναι ότι τρεις μέρες αφού υπέγραψα αυτό αποσύρθηκε από το site και στο τηλέφωνο λένε ότι "δεν ξέρουν πότε, αλλά σύντομα". Υποψιάζομαι ότι ΕΓΩ ήμουν η αφορμή για να γίνει update το site, δεν πρέπει να έκανε άλλος αίτηση στην περιοχή μου... Όπως ξαναέγραψα πιο πάνω λοιπόν, ME AYTO TO ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΛΕΓΑ VODAFONE.

Link to comment
Share on other sites

όπως τα διαβάζω έχεις απόλυτο δίκαιο. τώρα το ζήτημα είναι τι κάνεις από εδώ και πέρα?

 

αφού δεν υπάρχει κανένα ιδιόκτητο στην περιοχή σου δεν έκαμες άσχημη επιλογή (αν εξαιρέσεις τη μανούρα). με το που σταματήσει η otenet τη σύνδεση θα σου έρθει το 1Mbit λογικά :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΠΑΤΗ είναι ότι τρεις μέρες αφού υπέγραψα αυτό αποσύρθηκε από το site και στο τηλέφωνο λένε ότι "δεν ξέρουν πότε, αλλά σύντομα". Υποψιάζομαι ότι ΕΓΩ ήμουν η αφορμή για να γίνει update το site, δεν πρέπει να έκανε άλλος αίτηση στην περιοχή μου... Όπως ξαναέγραψα πιο πάνω λοιπόν, ME AYTO TO ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΛΕΓΑ VODAFONE.

 

Καμια απατη δεν υφισταται αγαπητε. Οι πιθανες ημερομηνιες στο site της Vodafone αλλα και ολων των εταιριων αλλαζουν γιατι καθυστερουν τα εργα αναπτυξης δικτυου οπτικης ινας αλλα και λογω "εξωτερικων παραγοντων"(ΟΤΕ, γραφειοκρατεια) και αλλα εμποδια αναπτυξης υποδομων. Ας προσγειωθουμε λιγο στην πραγματικοτητα.

 

Οι ημερομηνιες ειναι παντα πιθανες και οχι δεσμευτικες.

Link to comment
Share on other sites

Καμια απατη δεν υφισταται αγαπητε. Οι πιθανες ημερομηνιες στο site της Vodafone αλλα και ολων των εταιριων αλλαζουν γιατι καθυστερουν τα εργα αναπτυξης δικτυου οπτικης ινας αλλα και λογω "εξωτερικων παραγοντων"(ΟΤΕ, γραφειοκρατεια) και αλλα εμποδια αναπτυξης υποδομων. Ας προσγειωθουμε λιγο στην πραγματικοτητα.

 

Οι ημερομηνιες ειναι παντα πιθανες και οχι δεσμευτικες.

 

Δεν αντιλέγω αγαπητέ, πλην όμως η πιθανή ημερομηνία άλλαξε μόλις τρεις μέρες μετά την υπογραφή της σύμβασης (κάτι το οποίο είναι αν μη τι άλλο προκλητικό) και επιπλέον δεν υπάρχει ΚΑΝ ενημέρωση. Δηλαδή, όχι απλά μετατέθηκε για αργότερα, αλλά είναι άγνωστο το αν και πότε θα φτιαχτεί δίκτυο. Αυτό θεωρείται υπεύθυνη αντιμετώπιση του πελάτη; Εγώ θεωρώ ότι εξαπατήθηκα, υπό την έννοια ότι προμηθεύτηκα μια υπηρεσία διαφορετική από αυτή που μου υποσχέθηκαν.

 

Ας είμαστε λογικοί. Αν η Vodafone μου έλεγε ότι λόγω προβλημάτων μπλα μπλα μπλα το δίκτυο της θα έρθει 1-2-3 μήνες μετά δε θα έκανα λόγο. Τώρα όμως φοβάμαι ότι δεν θα έρθει καν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω αγαπητέ, πλην όμως η πιθανή ημερομηνία άλλαξε μόλις τρεις μέρες μετά την υπογραφή της σύμβασης (κάτι το οποίο είναι αν μη τι άλλο προκλητικό) και επιπλέον δεν υπάρχει ΚΑΝ ενημέρωση. Δηλαδή, όχι απλά μετατέθηκε για αργότερα, αλλά είναι άγνωστο το αν και πότε θα φτιαχτεί δίκτυο. Αυτό θεωρείται υπεύθυνη αντιμετώπιση του πελάτη; Εγώ θεωρώ ότι εξαπατήθηκα, υπό την έννοια ότι προμηθεύτηκα μια υπηρεσία διαφορετική από αυτή που μου υποσχέθηκαν.

 

Ας είμαστε λογικοί. Αν η Vodafone μου έλεγε ότι λόγω προβλημάτων μπλα μπλα μπλα το δίκτυο της θα έρθει 1-2-3 μήνες μετά δε θα έκανα λόγο. Τώρα όμως φοβάμαι ότι δεν θα έρθει καν...

 

Δε σου υποσχεθηκε κανεις τιποτα. Αγορασες αυτο που υπεγραψες και οι ημερομηνιες ειναι πιθανες, το ειπα και παραπανω. Οι 3 μερες ειναι φυσικα τυχαιο γεγονος γιατι δεν εισαι ο μοναδικος πελατης Vodafone.

 

Να σε ρωτησω, Ο αριθμος τηλεφωνου του σταθερου σου λειτουργουσε παλια μεσα στην πατρα και τον μετεφερες στο προαστιο εσυ η ενεργοποιηθηκε εκει? Εχει δηλαδη το αναλογο προθεμα (Κοινα 2 πρωτα ψηφια)?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως εγώ έχω λόγους να πιστεύω ότι είμαι ο μόνος που έκανα αίτηση στην περιοχή μου. Εδώ μένουν οικογένειες με πιτσιρίκια και ηλικιωμένοι, λίγο δύσκολο να έκανε άλλος. Αλλά φυσικά αυτό δεν μπορώ να το ξέρω.

 

Όχι ο αριθμός μου δε μεταφέρθηκε, έχει κανονικά το πρόθεμα που έχουν όλοι οι αριθμοί της περιοχής. Αλλά τι σχέση μπορεί να έχει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...