Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nai kai ego thn eida aythn.. a kai yparxei kapoios apo edo pou na foraei yoshimura???

 

 

 

παρων :D

 

ρε παιδια παντε λιγες σελιδες πισω εχω γραψει καποια πραγματα εχω ανεβασει και βιντεο ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Epeidi to epsaksa to thema tou strosimatos katalava oti pleon den xreiazetai na kaneis oli autin tin diadikasia ton 1000 xiliometron kathos apo to ergostasio oi mixanes einai ftiagmenes apo mixanimata kai den iparxei anagki gia dimiourgia diakenou sto pistoni me ton kilindro kai sklirinsi metallon kathos ola einai teleia apo to ergostasio...Apla auto pou skotonei tis mixanes einai to na min zestaineis to moter.Akoma kai stis megales mixanes.

Το στρώσιμο αφορά όχι μόνο το μοτέρ αλλά και τα υπόλοιπα μέρη της μοτό που έρχονται σε επαφή και έχουν τριβές ή κάποια λειτουργία και σε συνεργασία όλα μαζί σου προσφέρουν την απόλαυση της οδήγησης π.χ.(φρένα,αναρτήσεις).

Το μοτέρ όμως θέλει την μεγαλύτερη προσοχή.

 

Και είναι απλά τα πράγματα και αναφέρονται στην φυσική.Τριβή+θερμότητα πάνε μαζί άρα και διαστολή μετάλων που εάν δεν έχουν αναπτύξει μεταξύ τους σωστές "σχέσεις" πολύ απλά η ζημιά είναι πολύ κοντά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το στρώσιμο αφορά όχι μόνο το μοτέρ αλλά και τα υπόλοιπα μέρη της μοτό που έρχονται σε επαφή και έχουν τριβές ή κάποια λειτουργία και σε συνεργασία όλα μαζί σου προσφέρουν την απόλαυση της οδήγησης π.χ.(φρένα,αναρτήσεις).

Το μοτέρ όμως θέλει την μεγαλύτερη προσοχή.

 

Και είναι απλά τα πράγματα και αναφέρονται στην φυσική.Τριβή+θερμότητα πάνε μαζί άρα και διαστολή μετάλων που εάν δεν έχουν αναπτύξει μεταξύ τους σωστές "σχέσεις" πολύ απλά η ζημιά είναι πολύ κοντά!

 

Eδω μιλαει η φυσικη..

Απλα τα πραγματα, οποιος ΑινΣταιν διαφωνει, εδω ειμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Το στρώσιμο αφορά όχι μόνο το μοτέρ αλλά και τα υπόλοιπα μέρη της μοτό που έρχονται σε επαφή και έχουν τριβές ή κάποια λειτουργία και σε συνεργασία όλα μαζί σου προσφέρουν την απόλαυση της οδήγησης π.χ.(φρένα,αναρτήσεις).

Το μοτέρ όμως θέλει την μεγαλύτερη προσοχή.

 

Και είναι απλά τα πράγματα και αναφέρονται στην φυσική.Τριβή+θερμότητα πάνε μαζί άρα και διαστολή μετάλων που εάν δεν έχουν αναπτύξει μεταξύ τους σωστές "σχέσεις" πολύ απλά η ζημιά είναι πολύ κοντά!

Gi auto eipa na ginetai kalo zestama tis mixanis prin ksekiniseis esto kai gia na pas sto periptero gia tsigara.Apla me tin texnologia pou diathetoun sta ergostasia ola auta ginontai automata.Kati pou den tonisa den ennoo molis to pareis to mixanaki apo ton politi stin parakato euthia to xeis termatisei etsi?Pros theou.Ennoo meta apo kapoia xiliometra arxizeis na to anoigeis.

Link to comment
Share on other sites

File xampo i yoshimura exei tapa????(sigasthra)?
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

File xampo i yoshimura exei tapa????(sigasthra)?

 

απ οτι ειδα πιο πισω αναφερεται οτι εχει ταπα και μπαινει πολυ ευκολα με ενα κατσαβιδι. Ο ηχος με την ταπα ειναι λεει σαν sebring:!:

 

Με το πρωτο service θα βαλω την yoshi. Το αποφασισα:cool:

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

Kai ego yoshi tha valo to apofasisa!!! (gia to sigastira)
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

kai ekeino to solinaki pou ksekinaei apo thn eksatmhsh kai paei kapoy mesa sta ilektrika ti einai re megale???????????????????????????????????????????

 

deite kai ayto:http://w3.bikepics.com/pics/2008/04/20/bikepics-1259733-full.jpg

 

dn einai aisthitiras λ autos.dn xerw ti einai alla sigoura dn einai aisthitiras λ

 

mpike k i motosport!!!:D

 

kai aurio mpainei kwlofanaro!!:happy:

File athina meneis?an nai apo p phres to kolofanaro gt dn briskw pouthena...

 

 

πλεον παει μεχρι 120 και αυτα με πολυ ανεβασμενες στροφες αλλα τα πιανει πολυ γρηγορα και δεν κρεμαει πουθενα σε ανηφορες κτλ ;)

το κρεμασμα της 4 ης που για να ξεκολυσει κατεβαζα 3 η ειναι πλεον παρελθον !!!

 

 

*ΣΗΜΕΙΩΣΗ με το μηχανακι εχω κανει 15 000 χλμ (και συνεχιζω ) και νομιζω πως εχω μαθει αρκετα πραγματα για το μηχανακι μου

 

ο καθενας πιστευει οτι θελει

 

 

αλλα ρε παιδια μην γραφεται οτι να ναι εδω μεσα (εχω διαβασει απειρες μλκιες :wacko: ) γιατι παρασερνεται παλικαρια που δεν τα ξερουνε και τοσο καλα και πανε και αγοραζουν με κριτηριο τις αρλουμπες του καθενος και ειναι κριμα

 

αυτα απο μενα :up:

file xamposs phga sth yamaha k lene oti dn exoun eksatmisi yoshimura g crypton x.basika dn exoun kamia g crypton x.xereis sthn Athina kana magazi pou na exei th yoshimura?????

Link to comment
Share on other sites

file xamposs phga sth yamaha k lene oti dn exoun eksatmisi yoshimura g crypton x.basika dn exoun kamia g crypton x.xereis sthn Athina kana magazi pou na exei th yoshimura?????

 

απο θεσσαλονικη ειμαι φιλε μου ;)

Link to comment
Share on other sites

απο θεσσαλονικη ειμαι φιλε μου ;)

 

Φιλε ποσο σου στοιχησε συνολο για να την βαλεις ? Το κακο ειναι με αυτη την εξατμιση τοσα λευτα και απο επιδοσεις τιποτα....

 

Η GPR ποσο στιχιζει ? Ποιο φθηνα η ποιο ακριβα ? Αυτη αν δεν κανω λαθος κατι δινει πανω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ποσο σου στοιχησε συνολο για να την βαλεις ? Το κακο ειναι με αυτη την εξατμιση τοσα λευτα και απο επιδοσεις τιποτα....

 

Η GPR ποσο στιχιζει ? Ποιο φθηνα η ποιο ακριβα ? Αυτη αν δεν κανω λαθος κατι δινει πανω...

 

170 eyro me stoixise ;)

 

i gpr 230 kanei

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ποσο σου στοιχησε συνολο για να την βαλεις ? Το κακο ειναι με αυτη την εξατμιση τοσα λευτα και απο επιδοσεις τιποτα....

 

Η GPR ποσο στιχιζει ? Ποιο φθηνα η ποιο ακριβα ? Αυτη αν δεν κανω λαθος κατι δινει πανω...

 

h gpr kanei 220 kai se emena exei dosei arketa pantws me ena granazi 41 pisw

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε αυτες τις 2 εσεις πια θα βαζατε ? Μιας και δεν υπαρχει αλλη και γενικα καποια που να κανει μπαμ σε διαφορα ειμαι αναμεσα σε μια απο της 2. το καλο στην yoshimura ειναι οτι εχει σιγαστηρα.. αλλα απο επιδοσεις τιποτα μα τιποτα και ειναι αρκετα τα λευτα, τωρα δεν μπορουμε να ειμαστε και σιγουροι οτι η GPR δινει κιολας κατι.

 

Αμα τις εβλεπα απο κοντα και τις 2 πανω στο παπι και ακουγα τον θορυβο που κανουν θα ηταν ευκολο να να αποφασισω ...

 

Αληθεια επιτρεπεται καμια απο αυτες τις 2 απο τα ορια της Ευρωπαικης Ενωσης ωστε να μην μπορουν να σε γραψουν για θεμα θορυβου ?

Link to comment
Share on other sites

Proswpika tha ebaza th yoshi kai g thn emfanisi alla k gia to sigasthra.Gt me th GPR tha mazeveis klhseis apo xiliometra makria....

 

Paides sto site ths yoshimura dn yparxei kamia exatmisi gia crypton x....

Pws th brhkame edw sthn Ellada????????

Telwspantwn opoios xerei pou mporoume na th broume sthn Athina as to pei gt psaxnw pantou k dn yparxei.H Yanaha leei oti dn exei kamia exatmisi g crypon x...

 

Kai epishs pou mporoume na broume kolofanaro me enswmatwmena ta flas???

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ειδα πιο πισω αναφερεται οτι εχει ταπα και μπαινει πολυ ευκολα με ενα κατσαβιδι. Ο ηχος με την ταπα ειναι λεει σαν sebring:!:

 

Με το πρωτο service θα βαλω την yoshi. Το αποφασισα:cool:

 

 

Σαν ποια serbing ? Σαν τις γνωστες που βαζουν στα Supra η σαν της αλλες τοις μεγαλες ?

Παντως και η dragon βγαζει γερο θορυβο με γερο μπασο απο οτι μπορω να καταλαβω απο το βιντεο.

 

Τωρα ειμαι στο διλημα ποια να παρω αναμεσα σε GPR και Yoshi, με μπερδεψε και η dragon τωρα γιατι κανει ωραιο θορυβο. Ποιο πολυ κλεινω σε Yoshi λογο σιγαστιρα. Χωρις σιγαστιρα βγαζει γερο θορυβο? γιατι λιγο ψιλοανχονομαι μηπως δεν αξιζει. Και κατι ακομα αμα εχεις σιγαστιρα δεν σε γραφουν η και παλι κυνδινευεις γιατι κανει παλι θορυβο?

Link to comment
Share on other sites

Σαν ποια serbing ? Σαν τις γνωστες που βαζουν στα Supra η σαν της αλλες τοις μεγαλες ?

Παντως και η dragon βγαζει γερο θορυβο με γερο μπασο απο οτι μπορω να καταλαβω απο το βιντεο.

 

Τωρα ειμαι στο διλημα ποια να παρω αναμεσα σε GPR και Yoshi, με μπερδεψε και η dragon τωρα γιατι κανει ωραιο θορυβο. Ποιο πολυ κλεινω σε Yoshi λογο σιγαστιρα. Χωρις σιγαστιρα βγαζει γερο θορυβο? γιατι λιγο ψιλοανχονομαι μηπως δεν αξιζει. Και κατι ακομα αμα εχεις σιγαστιρα δεν σε γραφουν η και παλι κυνδινευεις γιατι κανει παλι θορυβο?

 

 

 

Yoshi.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Proswpika tha ebaza th yoshi kai g thn emfanisi alla k gia to sigasthra.Gt me th GPR tha mazeveis klhseis apo xiliometra makria....

 

siga to thoribo pou kanei i gpr , tin exo akousei apo konta , δεν κανει και ΤΟΝ θορυβο ενταξει !!

 

η γιοσιμουρα εχει σιγαστηρα ναι , και με το σιγαστηρα ειναι σχετικα ηρεμη

 

εγω δεν θυμαμαι που τον εχω πεταξει τον σιγαστηρα :lol::lol:

 

μονο σε κανενα μακρινο ταξιδακι τον βαζω για να μην με πιασει πονοκεφαλος

Link to comment
Share on other sites

siga to thoribo pou kanei i gpr , tin exo akousei apo konta , δεν κανει και ΤΟΝ θορυβο ενταξει !!

 

η γιοσιμουρα εχει σιγαστηρα ναι , και με το σιγαστηρα ειναι σχετικα ηρεμη

 

εγω δεν θυμαμαι που τον εχω πεταξει τον σιγαστηρα :lol::lol:

 

μονο σε κανενα μακρινο ταξιδακι τον βαζω για να μην με πιασει πονοκεφαλος

 

 

Σοβαρα ? Τα ακουσες και τα 2 και αναμεσα σε αυτες τις 2 η Yoshi εχει καλυτερο θορυβο ? Και ναι οντως εμφανισιακα η yoshi ειναι πολυ ομορφη και ταιριαζει με το μηχανακι. Δεν κανει οπως λες η GPR και ΤΟΝ Θορυβο αλλα αναμεσα σε αυτες τις 2 ποιο ωραιο (καταλαβαινεις τι εννοω ωραιο εντονο με μπασο κτλ που να σε γκ*βλονει οταν τον ακους) ποια απο τις 2 θα διαλεγες? Απλα Θελω οποια απο τις 2 και να βαλω να μεινω ικανοποιημενος και να μην μετανιωσω τα λευτα που εδωσα.

 

Γενικα αφου τις εχεις ακουσει και τις 2 κανε ενα μινι review αναμεσα στοις 2 και ποια κερδιζει σε θεμα θορυβου.

 

Κατι ακομα Ειναι καμια απο της 2 εγκεκριμενη απο ΕΕ ενωση ωστε να σε δινουν χαρτι οτι παιρναει τα ορια και να μην μπορουν να σε γραψουν η δεν παιζει ? Εσεις που τις βαλατε σας ειπαν κατι τετοιο ?

Link to comment
Share on other sites

eimai katoxos crypton-x apo ton xeimwna, eimai poly euxaristhmenos alla eimai se dilhma.foraw tin motosport alla mallon tha allaxsw.poia mou proteinete?

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

paidia gia kolofanaro opoios thelei mporei na kaneiauto pou ekana egw. dhl phra 2 flasakia mikra anoixsa to fanari ekana 2 trypes sundesa ta kalodia kai meta kolhsa ta flasakia mesa. kai to apotelesma einai fantastiko (epeidh exw vgalei to ftero kai exw mono tin pinakida)

 

h motosport prepei na exei dwsei giati to mixanaki petaei xwris na exw kanei kapoia metatropi. h yoshi kai h GPR den exwoun dwsei tpt??

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

paidia gia kolofanaro opoios thelei mporei na kaneiauto pou ekana egw. dhl phra 2 flasakia mikra anoixsa to fanari ekana 2 trypes sundesa ta kalodia kai meta kolhsa ta flasakia mesa. kai to apotelesma einai fantastiko (epeidh exw vgalei to ftero kai exw mono tin pinakida)

 

h motosport prepei na exei dwsei giati to mixanaki petaei xwris na exw kanei kapoia metatropi. h yoshi kai h GPR den exwoun dwsei tpt??

 

Οταν λες εχεις βγαλει το φτερο ? Δηλαδη ολο και εκεινο το πλαστικο που ειναι πανω απο την ροδα και κατω απο το τεποζιτο ? Η εκοψες το πλαστικο το πισω το φτερο μονο ? Αν το εβγαλες ολο απο κατω τι εχει ? Δεν εχει καλοδια και τετοια ? Θελω να πψ δεν πιραζει σε τιποτα εκτως απο το να φενετε η αναρτιση και το τεποζιτο ?

 

Και την πινακιδα που την στερεωσες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...