Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκει στα μικρα νησακια σας κατακλεβουνε κανονικα:shock::shock::shock:

 

Ισως φταινει και τα μεταφορικα να ερθει απο Αθηνα.................

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το Special edition μιλας ή για το απλο?????????? Αν για το απλο τοτε σε κλεβει..για το Special edition παλι.τι να σου πω...ενας φιλος μου το πηρε με 2300-2350ευρω..ρωτα και αλλου για να εισαι σιγουρος!

Μιλαω για το special. Δεν νομιζω να με κλεβει γιατι αν ψαξεις στους καταλογους σε περιοδικά τόσο το δίνει. Ο φιλος σου ποτε το πηρε γιατι αυτες που λες ειναι οι παλιες τιμες, τωρα τις ανεβασανε.

Εκει στα μικρα νησακια σας κατακλεβουνε κανονικα:shock::shock::shock:

 

Ισως φταινει και τα μεταφορικα να ερθει απο Αθηνα.................

Τα μεταφορικα μου ειπε ειναι 47 ευρω και το φερνουν απο Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το special. Δεν νομιζω να με κλεβει γιατι αν ψαξεις στους καταλογους σε περιοδικά τόσο το δίνει. Ο φιλος σου ποτε το πηρε γιατι αυτες που λες ειναι οι παλιες τιμες, τωρα τις ανεβασανε.

 

Τα μεταφορικα μου ειπε ειναι 47 ευρω και το φερνουν απο Θεσσαλονικη.

 

Καλα,μεσα σε αυτην την κριση που επικρατει αντι να κατεβαζουνε τιμες,ανεβαζουνε?????:what:

 

Και μετα απορουν γιατι τους κλεβουν πελατεια τα κινεζικα μηχανακια:alien:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχουν custom καθρεπτες και κατι αλλο εχει περασει κανεις σωληνακια υψηλης να μας πει εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

σωληνακι υψηλης εχω εγω,εχει αρκετα καλυτερη αισθηση κ κανει το φρενο (μπροστινο) πιο αποτομο αλλα κ ποιο αποτελεσματικο.. σ δινει την αισθηση,οτι ειναι φρενο μεγαλυτερης μηχανης:)
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EVALA RAPID BIKE, EKENTROFORO, GRANAZI PISW 40, MIA E3ATMISEI GPR KAI EXW MEINEI ME AYTA POU KANEI TO PAPI M!!!!! KURIOLEKTIKA METRIMENA 250 METRA 130 KHM KOFTES... OLOI H FILOI MOU LENE NA VALW KAI HLEKTRONIKH GT TO PAPI MOU TO KOVEI PARA POLU PLEON O KOFTHS... EIMAI POLU XAROUMENOS ESEIS TI LETE GIA OLA AVTA??? :D :D :D :D :D :D :D !!!!!!!!

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EVALA RAPID BIKE, EKENTROFORO, GRANAZI PISW 40, MIA E3ATMISEI GPR KAI EXW MEINEI ME AYTA POU KANEI TO PAPI M!!!!! KURIOLEKTIKA METRIMENA 250 METRA 130 KHM KOFTES... OLOI H FILOI MOU LENE NA VALW KAI HLEKTRONIKH GT TO PAPI MOU TO KOVEI PARA POLU PLEON O KOFTHS... EIMAI POLU XAROUMENOS ESEIS TI LETE GIA OLA AVTA??? :D :D :D :D :D :D :D !!!!!!!!

Αμα βαλεις ηλεκτρονικη που λες θα "συνεργαστει" μαζι με το rapid; Γιατι το rapid ειναι προγραμματισμενο να δουλευει παραλληλα με τον εργοστασιακο εγκεφαλο. Και να βαλεις ενα πιο ελευθερο φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EVALA RAPID BIKE, EKENTROFORO, GRANAZI PISW 40, MIA E3ATMISEI GPR KAI EXW MEINEI ME AYTA POU KANEI TO PAPI M!!!!! KURIOLEKTIKA METRIMENA 250 METRA 130 KHM KOFTES... OLOI H FILOI MOU LENE NA VALW KAI HLEKTRONIKH GT TO PAPI MOU TO KOVEI PARA POLU PLEON O KOFTHS... EIMAI POLU XAROUMENOS ESEIS TI LETE GIA OLA AVTA??? :D :D :D :D :D :D :D !!!!!!!!

 

Απλα το μηχανακι θα σκωτονει,αν και δεν ξερω αμα αξιζει τα λεφτα του:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EVALA RAPID BIKE, EKENTROFORO, GRANAZI PISW 40, MIA E3ATMISEI GPR KAI EXW MEINEI ME AYTA POU KANEI TO PAPI M!!!!! KURIOLEKTIKA METRIMENA 250 METRA 130 KHM KOFTES... OLOI H FILOI MOU LENE NA VALW KAI HLEKTRONIKH GT TO PAPI MOU TO KOVEI PARA POLU PLEON O KOFTHS... EIMAI POLU XAROUMENOS ESEIS TI LETE GIA OLA AVTA??? :D :D :D :D :D :D :D !!!!!!!!

 

Καλα χιλιομετρα φιλε με το παπι.Βαλε καλυτερα κυλινδρο.Και κατι αλλο.Το γνησιο το γραναζι ποσα δοντια εχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλα χιλιομετρα φιλε με το παπι.Βαλε καλυτερα κυλινδρο.Και κατι αλλο.Το γνησιο το γραναζι ποσα δοντια εχει?

 

to granazi to mama einai 39 kai egw to ekana 40 ena granazi gia ekkinish... ti lete na valw hlektronikh alla polla ta lefta re... exw dwsei 120+300+215+5= 740 kai an valw hlektronikh +160 evrw diladi 900.... polla lefta re

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα ειναι να τ αφησεις,μην μπλεκεις παραπανω με τα ηλεκτρικα,ξερεις τι μαρκα ειναι η ηλεκτρονικη? μην ειναι καμια μουφα το λεω..παντως αν δουλευει σωστα τωρα μην το πας παραπανω:) ηδη απεχεις πολυ απ τα μανισια οποτε μην αγχωνεσαι,απολαυσε το!:)
Link to comment
Share on other sites

to granazi to mama einai 39 kai egw to ekana 40 ena granazi gia ekkinish... ti lete na valw hlektronikh alla polla ta lefta re... exw dwsei 120+300+215+5= 740 kai an valw hlektronikh +160 evrw diladi 900.... polla lefta re

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

Γι αυτο τερματιζει τοσο γρηγορα το μηχανακι.Εγω παντως θα ανεβαζα κυβικα και θα το μακρυνα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο τερματιζει τοσο γρηγορα το μηχανακι.Εγω παντως θα ανεβαζα κυβικα και θα το μακρυνα.

 

δικιο εχει ο φιλος τοσα πραματα εβαλες ρε φιλε κυλινδροπιστονο δεν εβαλες??ο αδερφος μ το εχει γυρο στα 59 χιλ. και εγω εχω cbr125 malossi στα 67 και με εχει 1 μηχανακι στα 300μ που κοφτιαζει...αμα βαλεις και ενα κυλινδροπισοτονο το μηχανακι δεν θα ξεκιναει...

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..! μπορει να μου πει καποιος με μαμα μηχανακι ...τι καταναλωση εχει...?εχω ακουσει απο καποιους οτι με 1 ντεποζιτο βγαζει 150 χιλιομετρα ......το δικο μ ..ακομα και πριν το φιλτρο και την εξατμιση εβγαζε μονο 100 χιλ. μεσα στν πολη......
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..! μπορει να μου πει καποιος με μαμα μηχανακι ...τι καταναλωση εχει...?εχω ακουσει απο καποιους οτι με 1 ντεποζιτο βγαζει 150 χιλιομετρα ......το δικο μ ..ακομα και πριν το φιλτρο και την εξατμιση εβγαζε μονο 100 χιλ. μεσα στν πολη......

 

3 λιτρα- 130-135 χιλιομετρα υπο νορμαλ οδηγηση οχι συνεχεια τερμα γκαζια

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EVALA RAPID BIKE, EKENTROFORO, GRANAZI PISW 40, MIA E3ATMISEI GPR KAI EXW MEINEI ME AYTA POU KANEI TO PAPI M!!!!! KURIOLEKTIKA METRIMENA 250 METRA 130 KHM KOFTES... OLOI H FILOI MOU LENE NA VALW KAI HLEKTRONIKH GT TO PAPI MOU TO KOVEI PARA POLU PLEON O KOFTHS... EIMAI POLU XAROUMENOS ESEIS TI LETE GIA OLA AVTA??? :D :D :D :D :D :D :D !!!!!!!!

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

ΣΙΓΑ ΜΗ ΒΑΡΑΕΙ 130 ΚΑΙ ΣΤΑ 150 ΜΕΤΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ , ΤΙ ΕΙΝΑΙ ?!?!?!?!?

ΕΒΑΛΕΣ Φ.Π.Ε Κ ΕΚΚΕΝΤ, ΚΑΙ ΒΑΡΑΕΙ 130 ΣΤΑ 250 ΜΕΤΡΑ !!!!! ΛΟΛ

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ , ΣΤΑ 402,36ΜΕΤΡΑ ΠΟΣΑ ΘΑ ΒΑΡΟΥΣΕ 200 ΧΛΜΤΡΑ!!!!

ΚΡΥΠΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΟ ΕΝΑ !!! ΧΑΛΑΡΩΣΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

axilleas_thess καλώς ήλθες...σε παρακαλώ πολύ μη γράφεις με καεφαλαίους χαρακτήρες , γιατί είναι κουραστικοί στην ανάγνωση και ''δηλώνουν'' ότι φωνάζεις..

σε ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

axilleas_thess καλώς ήλθες...σε παρακαλώ πολύ μη γράφεις με καεφαλαίους χαρακτήρες , γιατί είναι κουραστικοί στην ανάγνωση και ''δηλώνουν'' ότι φωνάζεις..

σε ευχαριστώ..

Καλως φιλε . οκ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παραγγηλα την εξατμιση για το crypton X την SP μολις τιν παρω θα σας πω και εντιποσεις....
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους! Μετα απο μιαμιση βδομαδα πηρα το Χ χθες! Τωρα προτεραιοτητα εχει το στροσιμο και στα χιλια αλαγη λαδιων. Διαβασα στο εγχειριδιο για τα σερβις και ελεγε για την αλλαγη λαδιων στα 1000 αλλαγη κ φιλτρου λαδιων. Ξερει κανεις που θα το βρω και σε τι τιμη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παραγγηλα την εξατμιση για το crypton X την SP μολις τιν παρω θα σας πω και εντιποσεις....

 

 

Ποια εξατμιση????:confused::confused:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποια εξατμιση????:confused::confused:

 

την SP,ειναι η απολυτη χοντρομπουρα εχει μια τεραστια μπουκα λεμε..κανει καλο ηχο πολυ μπασο...και εναν λαιμο τερας...

εγω ομως θα ελεγα σε αυτους που ψαχνονται να βαλουν εξατμιση στο Χ την leovince που ειναι και καινουρια κ εχει και σιγαστιρα

Link to comment
Share on other sites

την SP,ειναι η απολυτη χοντρομπουρα εχει μια τεραστια μπουκα λεμε..κανει καλο ηχο πολυ μπασο...και εναν λαιμο τερας...

εγω ομως θα ελεγα σε αυτους που ψαχνονται να βαλουν εξατμιση στο Χ την leovince που ειναι και καινουρια κ εχει και σιγαστιρα

 

κανενα λινκ να δουμε και τις 2 υπαρχει?? ή βιντεο??

Link to comment
Share on other sites

κανενα λινκ να δουμε και τις 2 υπαρχει?? ή βιντεο??

 

αν γυρισεισ στην προηγουμενες σελιδες υπαρχει η foto τησ SP

κοιτα στην σελ 335

 

αυτη μ φαινετε ειναι η leοvince για το χ και αν δν ειναι ειναι παρομοια

http://www.sitogroup.com/htmlleo/htmlscoot/popup/linea_4ROAD.html

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παίδες, ειμαι καινούριος στο Forum!

 

Πήρα το Crypton-X σε μαύρο πριν 2 βδομάδες και το χρησιμοποιώ να πηγαίνω πέρα δώθε στη δουλειά από τα Κ.Πατήσια στον Αγ.Στέφανο (Γύρω στα 40-45χλμ διαδρομή τη μέρα δηλαδη).

 

Αναγκαστικά λόγω της μεγάλης απόστασης, το στρώνω με σταθερή 4η ταχύτητα στην εθνική και με μέχρι 1/3 του γκαζιού (ως τα 150) και 1/2 (μεχρι τα 500) και που κ που το ρίχνω ή το ανοίγω λίγο περισσότερο για να αλλάζει στροφές όπως λέει και το manual. Αυτό είναι καλό τελικά;

 

Μέχρι τώρα έχω κάνει γύρω στα 480χλμ και έχω χάσει τη μπάλα μ'αυτά που ακούω περι στρωσίματος και επιδόσεων. Άλλοι λένε αλλαγή λαδιών στα 500, άλλοι στα 1000... Τελικά πότε το κάνουμε αυτό και πότε το πρώτο service;; Ξέρει κανείς να πει ακριβώς;;

 

Το μηχανάκι δεν τρίζει από πουθενά, τα φρένα του είναι μια χαρά (για τις ταχύτητες που πιάνω τουλάχιστον) και το μόνο ελάττωμα που βλέπω ως τώρα είναι όντως τα μαμήσια λάστιχα που είναι λες και οδηγάς πάνω σε σαπουνάδα.

 

Όντως αισθάνομαι πως δεν έχει αρκετό μπαμ στην εκκίνηση με 1η αλλά αυτό μάλλον οφείλεται στο ότι δεν έχει στρωθεί ακόμα.;

 

Έχει κανείς καμιά συμβουλή γενικότερα σ'όλο αυτό;

Can't rain all the time...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...