Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελά τώρα δεν είναι δυνατόν να συγκρίνεις ενα παπί-μύθος όπως το fx με το σχετικά νεοφερμένο crypton!:lol:

Το μέλλον θα δείξει.

 

Kai egw re file sta prwta 21000 anevena kathe mera apo to Perivolaki stin Exohi (50km) dikavalo terma kai kati anifores gia gera pistonia pistepse me perimenw pws kai pws na varesh mpiela na trypisei pistoni gia na paw gia alla. alla....

kai twra exw amaxi apo ton septemvrio kai to papi to exei o aderfos mou 16 xr kai antexei akoma egw otan arxisa na prosexw ta km htan arga... eixa hdh polla kapou 17000 mono sta ladia na eisai entaksei kai na kaneis kalo strwsimo tpt allo

kai mhpws to x pou varese mpiela den strwthike kan???

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα πάς βρίσκεις τίποτα πιωμένα με τίποτα τόφαλους για οδηγούς που δέν ξέρουν να βάζουν κόντρα και τα περνάς τότε ΜΠΡΑΒΟ σου! Εγώ σε προκαλώ μπροστά σε όλους σε κόντρα με μαμά Dinamik και άμα φάς λιγότερο από κολόνα θα σου πώ μπράβο! Θα τραβίξουνε βίντεο όμως και θα το βάλουμε εδώ πέρα! Δέχεσαι?

 

OK mesa eimai kai eimai kai olomanisios!!!!!!!!!kai ela ston Marinopoulo mia volta tn allh evdomada tha sou pw pote tha trexsoume kai ela esy.

kai oso gia ts kontres mesa eimai psinomai gia xrhma alla kai ta 2 tha pane se mixaniko kai tha anoixtoun!!!!kai otan leme mama enoume to poly mia examish kai ena filtro ta ypoloipa ola den einai mama mesa??

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

Kai egw re file sta prwta 21000 anevena kathe mera apo to Perivolaki stin Exohi (50km) dikavalo terma kai kati anifores gia gera pistonia pistepse me perimenw pws kai pws na varesh mpiela na trypisei pistoni gia na paw gia alla. alla....

kai twra exw amaxi apo ton septemvrio kai to papi to exei o aderfos mou 16 xr kai antexei akoma egw otan arxisa na prosexw ta km htan arga... eixa hdh polla kapou 17000 mono sta ladia na eisai entaksei kai na kaneis kalo strwsimo tpt allo

kai mhpws to x pou varese mpiela den strwthike kan???

ρε παιδια ηρεμιστε με τις κοντρες,,
Link to comment
Share on other sites

OK mesa eimai kai eimai kai olomanisios!!!!!!!!!kai ela ston Marinopoulo mia volta tn allh evdomada tha sou pw pote tha trexsoume kai ela esy.

kai oso gia ts kontres mesa eimai psinomai gia xrhma alla kai ta 2 tha pane se mixaniko kai tha anoixtoun!!!!kai otan leme mama enoume to poly mia examish kai ena filtro ta ypoloipa ola den einai mama mesa??

 

Όταν λέμε ΜΑΜΑ δέν εννωούμε ούτε εξάτμιση ούτε φίλτρο! Όπως είναι από το εργοστάσιο!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

OK mesa eimai kai eimai kai olomanisios!!!!!!!!!kai ela ston Marinopoulo mia volta tn allh evdomada tha sou pw pote tha trexsoume kai ela esy.

kai oso gia ts kontres mesa eimai psinomai gia xrhma alla kai ta 2 tha pane se mixaniko kai tha anoixtoun!!!!kai otan leme mama enoume to poly mia examish kai ena filtro ta ypoloipa ola den einai mama mesa??

 

Στείλε μου ΠΜ που και πότε θα είμαι και εγώ εκεί.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε ΜΑΜΑ δέν εννωούμε ούτε εξάτμιση ούτε φίλτρο! Όπως είναι από το εργοστάσιο!

 

egw mia fora tn eksatmish den tn vgazw....apo ekei kai pera....

pou douleueis file?

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

egw mia fora tn eksatmish den tn vgazw....apo ekei kai pera....

pou douleueis file?

 

Δουλεύω πακέτο στα Sweburger. Ναυαρίνου κέντρο. Πέρνα μια βόλτα άμα θές να τα πούμε και από κοντά.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Κόφτη στις 7000 δεν έχει. Κοίτα και λίγο τεχνικά χαρακτηριστικά (Μέγιστη ισχύς: 9,3 kW (12,6 PS) @ 8.500 σ.α.λ.). Το ότι χτύπησε ένα μπιέλα δεν πάει να πει τπτ φυσικό είναι να έχει γίνει κάποιο λάθος στην κατασκευή ,τόσες χιλιάδες παράγονται.

Άμα ήτανε μάπα δεν θα σου έδινε καθόλου εγγύηση και όχι 2 χρονιά που δίνει. Φαντάσου να χαλάγανε όλα δεν θα την συνέφερε. Έμενα παντός ως τώρα τα ηλεκτρικά του μια χαρά πάντα παίρνει με την πρώτη μίζα και μια φορά ξεκίνησα από Πάτρα με ψιλοβρόχι και πήγα Αγρίνιο . Από το Μεσολόγγι και πέρα έριχνε καρέκλες και το παπί μια χαρά δούλευε. Το έχω αφήσει και 2 εβδομάδες ακίνητο και η μπαταρία του δεν ξεφορτίστηκε πάλι με την πρώτη πήρε.

Link to comment
Share on other sites

Κόφτη στις 7000 δεν έχει. Κοίτα και λίγο τεχνικά χαρακτηριστικά (Μέγιστη ισχύς: 9,3 kW (12,6 PS) @ 8.500 σ.α.λ.). Το ότι χτύπησε ένα μπιέλα δεν πάει να πει τπτ φυσικό είναι να έχει γίνει κάποιο λάθος στην κατασκευή ,τόσες χιλιάδες παράγονται.

Άμα ήτανε μάπα δεν θα σου έδινε καθόλου εγγύηση και όχι 2 χρονιά που δίνει. Φαντάσου να χαλάγανε όλα δεν θα την συνέφερε. Έμενα παντός ως τώρα τα ηλεκτρικά του μια χαρά πάντα παίρνει με την πρώτη μίζα και μια φορά ξεκίνησα από Πάτρα με ψιλοβρόχι και πήγα Αγρίνιο . Από το Μεσολόγγι και πέρα έριχνε καρέκλες και το παπί μια χαρά δούλευε. Το έχω αφήσει και 2 εβδομάδες ακίνητο και η μπαταρία του δεν ξεφορτίστηκε πάλι με την πρώτη πήρε.

ποσα χλμ εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Κόφτη στις 7000 δεν έχει. Κοίτα και λίγο τεχνικά χαρακτηριστικά (Μέγιστη ισχύς: 9,3 kW (12,6 PS) @ 8.500 σ.α.λ.). Το ότι χτύπησε ένα μπιέλα δεν πάει να πει τπτ φυσικό είναι να έχει γίνει κάποιο λάθος στην κατασκευή ,τόσες χιλιάδες παράγονται.

Άμα ήτανε μάπα δεν θα σου έδινε καθόλου εγγύηση και όχι 2 χρονιά που δίνει. Φαντάσου να χαλάγανε όλα δεν θα την συνέφερε. Έμενα παντός ως τώρα τα ηλεκτρικά του μια χαρά πάντα παίρνει με την πρώτη μίζα και μια φορά ξεκίνησα από Πάτρα με ψιλοβρόχι και πήγα Αγρίνιο . Από το Μεσολόγγι και πέρα έριχνε καρέκλες και το παπί μια χαρά δούλευε. Το έχω αφήσει και 2 εβδομάδες ακίνητο και η μπαταρία του δεν ξεφορτίστηκε πάλι με την πρώτη πήρε.

 

Φίλε μου δέν τα ξέρεις καλά! Το Χ έχει 1η 2α κόφτη στροφών. Άμα δέν κάνω λάθος είναι στις 7000rpm. 3η 4η ανοίγουν παραπάνω γιαυτό και βγάζει αυτά τα άλογα στις 8500. ;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δέν τα ξέρεις καλά! Το Χ έχει 1η 2α κόφτη στροφών. Άμα δέν κάνω λάθος είναι στις 7000rpm. 3η 4η ανοίγουν παραπάνω γιαυτό και βγάζει αυτά τα άλογα στις 8500. ;)[/QUOT```````````````````
Link to comment
Share on other sites

4500 έχω. Τώρα δεν έκατσα να το μετρήσω κιόλας. Το έχω τελείως μάμα και η πρώτη έχει κόφτη στα 40 + η 2 στα 80 κοντά η τρίτη στα 110 η Τετάρτη δεν ξέρω φαίνετε ατελείωτη με μισό γκάζι σε κατηφόρα είχα δει 120 αλλά έκοψα επειδή προσπερνάγανε από το αντίθετο ρεύμα .Το έχω πάει ως 130 σε κατηφόρα άλλη φορά και είχε ακόμα. Τα 110 τα πιάνω άνετα σε ευθεία τώρα έχω καιρό να το ανοίξω επειδή κινούμαι συνέχεια μέσα στην πόλη. Έπισης φίλος που έχει το ίδιο και έχει βάλει μονό εξάτμιση gpr έβλεπε 130 + σε ευθεία .Στην αρχή είχε βάλει μια εξάτμιση της level και δεν έδινε τόσο .Τώρα άμα δεν σου αρέσει σαν μηχανάκι δεν σε υποχρεώνει κανένας να το πάρεις . Εντάξει το dinamik είναι δίχρονο φυσικό είναι και να μας περνάς .Μην γελιώμαστε εγώ αν πέρναγα κάνα dinamik σίγουρα θα σκεφτόμουν πως έχει κάποιο πρόβλημα αλλιώς δεν θα εξηγούταν .
Link to comment
Share on other sites

του εχεις κακια του χ??δεν βλεπω να σου καθεται και πολυ,,μηπως σε εχει ξενερωσει αυτο που χτυπησε την μπιελα?

 

Καμία απολύτως! Απλά λέω πώς έχουν τα πράγματα!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

4500 έχω. Τώρα δεν έκατσα να το μετρήσω κιόλας. Το έχω τελείως μάμα και η πρώτη έχει κόφτη στα 40 + η 2 στα 80 κοντά η τρίτη στα 110 η Τετάρτη δεν ξέρω φαίνετε ατελείωτη με μισό γκάζι σε κατηφόρα είχα δει 120 αλλά έκοψα επειδή προσπερνάγανε από το αντίθετο ρεύμα .Το έχω πάει ως 130 σε κατηφόρα άλλη φορά και είχε ακόμα. Τα 110 τα πιάνω άνετα σε ευθεία τώρα έχω καιρό να το ανοίξω επειδή κινούμαι συνέχεια μέσα στην πόλη. Έπισης φίλος που έχει το ίδιο και έχει βάλει μονό εξάτμιση gpr έβλεπε 130 + σε ευθεία .Στην αρχή είχε βάλει μια εξάτμιση της level και δεν έδινε τόσο .Τώρα άμα δεν σου αρέσει σαν μηχανάκι δεν σε υποχρεώνει κανένας να το πάρεις . Εντάξει το dinamik είναι δίχρονο φυσικό είναι και να μας περνάς .Μην γελιώμαστε εγώ αν πέρναγα κάνα dinamik σίγουρα θα σκεφτόμουν πως έχει κάποιο πρόβλημα αλλιώς δεν θα εξηγούταν .
απλα επειδη ειναι φρεσκο μχν ακομα,,φοβαται ο καθενας να το παρει,,αν δεν αποδιχτει αξιοπιστο στην σηνεχεια
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουν! Να ένα...:):D

 

http://i108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/DSC00059.jpg

 

Ναι αλλα δεν ειναι μαμα το μηχανακι σου ουτε ηρθε ετσι απο το εργοστασιο...

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw kai enas filos mou vgazoume panw apo 140+ konterisia km opois thelei as erthei tou prosferw to mxnki mou na to kanei volta exw 26000 km kai oute kix den exei kanei to mxnki mou exw paei panw apo 10 fores to kalokairi 2kavalo mykoniatika - flogita ktl TERMA KOFTES 4h.... kai mhn xsexnate oti to mxnki kanei panw apo 150 km tn mera akoma kai me tetoio kairo kai gia to paidi pou eipe gia ta hlektronika einai logiko xeimonas einai ta ygra mporei na pagwsan...kai oso gia tn mpiela mhpws den strwthike to mxnki???

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw kai enas filos mou vgazoume panw apo 140+ konterisia km opois thelei as erthei tou prosferw to mxnki mou na to kanei volta exw 26000 km kai oute kix den exei kanei to mxnki mou exw paei panw apo 10 fores to kalokairi 2kavalo mykoniatika - flogita ktl TERMA KOFTES 4h.... kai mhn xsexnate oti to mxnki kanei panw apo 150 km tn mera akoma kai me tetoio kairo kai gia to paidi pou eipe gia ta hlektronika einai logiko xeimonas einai ta ygra mporei na pagwsan...kai oso gia tn mpiela mhpws den strwthike to mxnki???
μετα απο ποσα χλμ σου ανοιξε το μοτερ?στην αρχη θα ειταν πιο αργο ετσι?
Link to comment
Share on other sites

kai mia foto apo mprosta twra to exw me kaltson alla to to exw foto sto PC

http://www.imageshack.gr/files/s57guqodihbp5d7shshn.jpg

file mia erotisi auta lastixa poso ta pires kai einai arketa kala ?

Link to comment
Share on other sites

οκ,,,αλλα και μπιελα ειναι λιγο βαρυ
Ενός συνάδελφου στη δουλειά χτύπησε μπιέλα στα 15000 km και του άλλαξαν πιστόνι, μπιέλα και στρόφαλο σε εξουσιοδοτημένο της Yamaha. Δεν μπορούσαν να εξηγήσουν πως έγινε αφού δεν είχε μείνει ποτέ από λάδι και γενικά το πρόσεχε το μηχανάκι.
Link to comment
Share on other sites

file mia erotisi auta lastixa poso ta pires kai einai arketa kala ?

 

Τα συγκεκριμενα ειναι τα Michelin Pilot Sporty.Aν δεν ζητησεις τα Sporty σου βαζουν αλλα και οχι χαμηλοπροφιλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμενα ειναι τα Michelin Pilot Sporty.Aν δεν ζητησεις τα Sporty σου βαζουν αλλα και οχι χαμηλοπροφιλα.

 

nai paidia egw thelw lastixa pou na einai kala stis strofes kai na min skaei efkola i samprela opos sta mamisia lastixa einai kala?

Link to comment
Share on other sites

Τα pilot οταν τα ειχα παντως αν τρυπουσαν μια φορα μετα καθε 15 μερες ηθελα σαμπρελα καινουργια.
Link to comment
Share on other sites

Τα pilot οταν τα ειχα παντως αν τρυπουσαν μια φορα μετα καθε 15 μερες ηθελα σαμπρελα καινουργια.

pos apo lakouves kai apo dikavalo pio poli?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...