Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον συγουρα μια εξατμηση θα σου δωσει απελευθερωση στο μηχανακι εγω εχω την grp αλλα

πρεπει να του βαλεις ενα ελευθερο φιλτρο Κ&Ν απο BMW ταιριαζει καλα

με μικρες αλλαγες και ενα παραλληλο της rabit bike αξια 300 ευρω και αυτο γιατι

με προγραμμα μπορεις εσυ να δωσεις αυτο που θελεις ενα μπουζι ιριδιου και μπουζοπιπα απλη χωρις αντισταση.το αποτελεσμα ειναι τελειο.

 

 

κοιτα εγω εχω την grp και την διαλεξα για τον λογο οτι εχει μακρυα μπουκα

και συντονιζει απο την μεση και μετα του γκαζιου αυτο σημαινει αρμονια με τον κινητηρα μια και απο μονος του εχει την ταση να δουλευει απο την μεση και μετα

των τελικων στροφων μια που ειναι και τετραβαλβιδος ο κινητηρας.μην διαλεξεις εξατμηση με κοντη μπουκα πχ.protect θα κρεμαει ο κινητηρας περισσοτερο στις

υψηλες στροφες.αυτη εχει αρπες.δωσε λεφτα για να μην τα πεταξεις;)

 

 

δεν ξερω ποσα λεφτα εδωσες για την αλλαγη αλλα μαλλον απο οτι φαινεται

τα πεταξες.για να πετυχει η ρυθμισει του εγκεφαλου θα πρεπει να του πεις

τι εχεις κανει στο μηχανακι πχ εξατμηση φιλτρο...γιαυτο και παλι σου λεω

rabit bike kai 300 ευρω με χαρτι αλλαγεις απο προγραμμα injection, avance .

str limits.τωρα εαν νομιζεις οτι ολα ειναι ο.κ και πιανει κοφτες στα λιγοτερα απο 400 μετρα βαλε ενα γραναζι μπροστα μεγαλυτερο απο 15 ισως παρεις και αλλες

τελικες

 

 

μηπως εχεις πεσει σε καμια λακουβα και ελαφρως εχει παρει η ζαντα η η βιβα που περναει διαμπερες και δενει το μπροστινο τροχο το ιδιο συμβαινει και για το πισω

δουλεψε και τους δυο τροχους απανω στο μηχανακι να δεις εαν παιζουν και μπροστα και πισω και τραβατους μπρος πισω για μποσικα.ισως εντοπισεις το προβλημα

 

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ,ΤΟ POWER COMMANDER Κ ΤΟ RAPID BIKE ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΛΙΣ 1,3-1,5 ΑΛΟΓΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΔΙΝΕΙ 2,5-3 ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ GPR ΚΤΛ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΨΑΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥΣ..... ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ REMUS ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΙ ΜΑΣ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικα λες στο supra που εχει τρεις βιδες και εχει τρεια μαυρα απο καουτσουκ αθτα λες σινεμπλοκ?

 

ναι αυτα λεω

 

φορας καλα λαστιχα???

 

τωρα φοραω metzeler m22 αλλα δεν εχω ανοιξει μ`αυτα ακομα γιατι τα εβαλα πριν καμμια εβδομαδα.εχω ανοιξει μονο με του εργοστασιου.

 

ρε παιδια γιατι δεν καταλαβαινετε τι λεω,το μηχανακι ουτε εχει πεσει σε λακουβα ουτε τριζει ουτε εχει ξεβιδωθει τιποτα.προκαλει απο μονο του μια συμπεριφορα ασταθειας μετα τα 100 χλμ,και δεν ειμαι ο μονος που το λεω αυτο εξαλλου αυτο το ηξερα ειχα ενημερωθει προτου κανω την αγορα και απο αλλους ιδιοκτητες απλα προσπαθω να καταλαβω την αιτια αν ξερει κανει να μου απαντησει καλως

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν καταλαβαινετε τι λεω,το μηχανακι ουτε εχει πεσει σε λακουβα ουτε τριζει ουτε εχει ξεβιδωθει τιποτα.προκαλει απο μονο του μια συμπεριφορα ασταθειας μετα τα 100 χλμ,και δεν ειμαι ο μονος που το λεω αυτο εξαλλου αυτο το ηξερα ειχα ενημερωθει προτου κανω την αγορα και απο αλλους ιδιοκτητες απλα προσπαθω να καταλαβω την αιτια αν ξερει κανει να μου απαντησει καλως

 

ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΓΩ ME MICHELLIN M62 ΕΧΩ ΠΑΕΙ Κ 120 ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΑ Κ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ (ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ) Κ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΑΕΙ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ . ΑΛΛΑ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτα λεω

 

Στο supra εσενα κουναγε μετα απο τα 100χιλιομετρα?Παντως απο σο ξερω στο Χ εχει κι αυτο αλλα δεν ξερω ποσα εχει...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

μιας & μιλαμε για λαστιχα,να πω οτι σημερα που οδηγησα σε βρεγμενο δρομο ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΞΑ!!!

τα μαμισια λαστιχα ειναι επικινδυνα σε βρεγμενο(το στεγνο ηταν μια χαρα).

νομιζεις οτι το παπι εχει αποκτησει αλλα 30 αλογα,σπινιαρει παντου&πλαναρει στα φρενα...

ΑΛΛΑΓΗ ΑΜΕΣΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

για λαστιχα εκτος απο τα με22 που τα εχω δοκιμασει & ηταν πολυ καλα,εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο?

δεν με νοιαζει να ειναι μαλακα & να αλλαζω λαστιχα καθε 5000,αρκει να κρατανε

Link to comment
Share on other sites

για λαστιχα εκτος απο τα με22 που τα εχω δοκιμασει & ηταν πολυ καλα,εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο?

δεν με νοιαζει να ειναι μαλακα & να αλλαζω λαστιχα καθε 5000,αρκει να κρατανε

 

Dokimase ta Michelin Pilot Sporty.Sklira lastixa kai kollane kato kai stin vroxi poli kala ef oson den vreis xoma ston dromo sou.

Link to comment
Share on other sites

auta exeis, poso pane?

 

Vasika auta eixa.35 euro to ena exoun. 2.25 mprosta kai 2.50 piso forousa.Kala lastixa.Tora allaksa evala malaki eos poli malaki goma.Ta Dunlop TT900 exo.Idia timi exoun.Ta pilot ta xo dokimasei se oti edafos thes kai se oti epifaneia fantasteis.Emeina apolita ikanopoiimenos stin asfalto kai se vregmeno oso mporeis na meineis euxaristimenos apo ta kratimata enos papiou.Ta Dunlop ta xo dokimasei mono se asfalto gia kontres kai patane kala.Alla panta se stegno.Forao mprosta 2.15 i to pio mikro kai piso 2.75.

Link to comment
Share on other sites

Vasika auta eixa.35 euro to ena exoun. 2.25 mprosta kai 2.50 piso forousa.Kala lastixa.Tora allaksa evala malaki eos poli malaki goma.Ta Dunlop TT900 exo.Idia timi exoun.Ta pilot ta xo dokimasei se oti edafos thes kai se oti epifaneia fantasteis.Emeina apolita ikanopoiimenos stin asfalto kai se vregmeno oso mporeis na meineis euxaristimenos apo ta kratimata enos papiou.Ta Dunlop ta xo dokimasei mono se asfalto gia kontres kai patane kala.Alla panta se stegno.Forao mprosta 2.15 i to pio mikro kai piso 2.75.

 

Εχεις καμια φοτο απο τα λαστιχα που λες?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ta dunlop ta forao pano sto mixanaki mou tora.Oriste ena link me foto http://bikepics.com/pictures/1455784/ .Den fainontai toso kala.Alla vlepeis tin marka kai ti modelo einai.
Link to comment
Share on other sites

Στο supra εσενα κουναγε μετα απο τα 100χιλιομετρα?Παντως απο σο ξερω στο Χ εχει κι αυτο αλλα δεν ξερω ποσα εχει...

 

ναι κουναγε ολα κουνανε και το dream που ειχα πριν το supra κουναγε αλλα καμμια σχεση με το χ.εχει νομιζω 3 οπως εχει και το supra αλλα ειναι τελειως διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Ta dunlop ta forao pano sto mixanaki mou tora.Oriste ena link me foto http://bikepics.com/pictures/1455784/ .Den fainontai toso kala.Alla vlepeis tin marka kai ti modelo einai.

 

Για παντες κανουν η μπα?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Vasika auta eixa.35 euro to ena exoun. 2.25 mprosta kai 2.50 piso forousa.Kala lastixa.Tora allaksa evala malaki eos poli malaki goma.Ta Dunlop TT900 exo.Idia timi exoun.Ta pilot ta xo dokimasei se oti edafos thes kai se oti epifaneia fantasteis.Emeina apolita ikanopoiimenos stin asfalto kai se vregmeno oso mporeis na meineis euxaristimenos apo ta kratimata enos papiou.Ta Dunlop ta xo dokimasei mono se asfalto gia kontres kai patane kala.Alla panta se stegno.Forao mprosta 2.15 i to pio mikro kai piso 2.75.

 

afou emeines ikanopoiimenos, giati ta allakses?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,ενας μεγαλος με παπι αν το ανοιξει 110 ας πουμε μπορει να φοβηθει κ να κοψει,ενω ενας που το παταει μπορει να παει κ παραπανω απο 110 κ να ναι πιο ανετος.:shifty:Οσο για το τριξιμο μαλλον ειναι απο τις πολλες στροφες(& ακομα περισσοτερο αυτοι που φορανε μικροτερο γραναζι μπροστα)
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,ενας μεγαλος με παπι αν το ανοιξει 110 ας πουμε μπορει να φοβηθει κ να κοψει,ενω ενας που το παταει μπορει να παει κ παραπανω απο 110 κ να ναι πιο ανετος.:shifty:Οσο για το τριξιμο μαλλον ειναι απο τις πολλες στροφες(& ακομα περισσοτερο αυτοι που φορανε μικροτερο γραναζι μπροστα)

 

για εμενα πηγαινε το μεγαλος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για παντες κανουν η μπα?

 

Kanoun.Eidika an to mixanaki exei neuro tote pane kommatia.

 

afou emeines ikanopoiimenos, giati ta allakses?

 

Giati ithela na valo malaki goma.Kai ithela mprosta na xo poli lepto lastixo kai ta pilot pane mexri 2.25 mprosta.

Link to comment
Share on other sites

Για παντες κανουν η μπα?

Mπαντες κανουν ολα τα λαστιχα..αρκει το μηχανακι να εχει δυναμη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mπαντες κανουν ολα τα λαστιχα..αρκει το μηχανακι να εχει δυναμη!

 

σωστος αλλα οσο πιο μαλακη γομα τοσο το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

σωστος αλλα οσο πιο μαλακη γομα τοσο το καλυτερο

 

Analogos.An to lastixo einai krio tote paei san trelo.I malaki goma omos zestainetai pio grigora ara exei kai kalitero kratima pio grigora apo tin skliri pou thelei pio polli ora gia na zestathei.

Link to comment
Share on other sites

Analogos.An to lastixo einai krio tote paei san trelo.I malaki goma omos zestainetai pio grigora ara exei kai kalitero kratima pio grigora apo tin skliri pou thelei pio polli ora gia na zestathei.

 

ειναι τι θελει και ο καθενας,εγω ας πουμε δεν θελω μαλακη γομα και ειδικα δεν θελω με τιποτα τα michelin τα θεωρω πολυ μαπα λαστιχα;)

Link to comment
Share on other sites

Ta michelin ta sigekrimena einai pantos poli kala lastixa gia papakia.Gia autokinita kai scooterakia mixanes den exo psakasei pantos kai den mporo na po.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...