Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα μπράβο στον κ Μερεμετσάκη:lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν νομιζω σε καμια περιπτωση να ειναι το ιδιο, αν παλι ειναι, τι να πω αφου υπαρχουν μαγκες που μας τα παιρνουν χωρις να παιρνουμε πρεφα τπτ μπραβο τους.
Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη το εχει ο μερεμετσακης??;)

 

το κιτ συμπλεκτη εχει 450euro αγορα..Του ειχα στειλει e mail...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έβαλα την tsuoyosi (καπως ετσο) 230 στον μερεμετσακι...

παντως αυτα που λενε για διαφορά στην ταχυτητα σου (τελικη- εκινηση) ειναι μπουρδες!!

τουλαχιστον ετσι πιστεβω

στην αρχη ειχα βγαλει τον υσηχαστηρα αλλα μετα τον εβαλα γιατι με ζαληζε αυτος ο ηχος και με υσηχαστηρα κανει καλο ηχο και ακουγεσε οταν περνας αναμεσα στα αυτοκινητα και γενικα σε κανενα παιζοδρομια

με αυτην που ειχε πανω κανεις δεν με καταλαβενε...

το μονο που ειδα να πειραζει ειναι ο καταλητης που παει ολο μαζι με την προηγουμενη εξατμιση και το ρελαντι του γκαζιου το δοκιμαζει κιολας

τωρα να την περασει καποιος μονος του ειναι λιγο ******* πιστεβω γιατι ο μερεμετσακης το οδηγουσε και πειραζε το ρελαντι..

αυτα

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την tsuoyosi (καπως ετσο) 230 στον μερεμετσακι...

παντως αυτα που λενε για διαφορά στην ταχυτητα σου (τελικη- εκινηση) ειναι μπουρδες!!

τουλαχιστον ετσι πιστεβω

στην αρχη ειχα βγαλει τον υσηχαστηρα αλλα μετα τον εβαλα γιατι με ζαληζε αυτος ο ηχος και με υσηχαστηρα κανει καλο ηχο και ακουγεσε οταν περνας αναμεσα στα αυτοκινητα και γενικα σε κανενα παιζοδρομια

με αυτην που ειχε πανω κανεις δεν με καταλαβενε...

 

για να δεις διαφορα πρεπει να βαλεις και φιλτρο και προγραμμα;)

Link to comment
Share on other sites

για να δεις διαφορα πρεπει να βαλεις και φιλτρο και προγραμμα;)

 

εγω λεφτα σε παπι δεν δηνω .. εβαλα εξατμιση για να κανει λιγο θορυβο οταν περναω μεσα απο αυτοκινητα να με καταλαβενουν .. μην πατησω κανενα .. :D

Link to comment
Share on other sites

Το crypton x 135 για μένα δεν αξίζει το πείραγμα,είδα έχετε δώσει 2300 στο μηχανάκι σας για την αγορά μόνο.Εγώ έχω δώσει 700€ στο μηχανάκι μου και το έχω κάνει τούμπανο σε όλους τους τομείς,ενώ στο crypton 700 κάνει το κυλινδροπίστονο και το πρόγραμμα:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

To αν αξιζει να το πηραξουν η οχι το κρινουν αυτοι που το εχουν αγορασει.:X
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που μπορουμε να βρουμε την γνησια Yoshimura και σε καλη τιμη απο Ελλάδα; Παλια που ειχα ψαξει την ειχα βρει στον Αθανασακο με 380 ευρω αλλα τωρα δεν την βρισκω στο site του.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχει παει γύρω στα 260 και την έχουνε σε πολλά μαγαζιά

 

Ποιοι την πουλάνε μπορείς να μου πεις; 260 ευρά είναι πολύ καλή τιμή :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να το βρω και με συμπλέκτη και χωρίς...?? Ή μόνο με συμπλέκτη?

 

Εχει συμπλεκτη σαν aftermarket προιον.Οχι ετοιμο σεταρισμενο απο την εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω αυτο-> http://www.ehonda.gr/shop/popup_image.php?pID=225&invis=0 σε χρυσαφι(για να παει με τις ζαντες).Αθηνα μενω.Ο τσιτινης το ειχε παλια στα 16 ευρω?Καλα δεν ειναι??Και αν ξερεται καποιο μαγαζακι κοντα στην αθηνα με αξεσουαρ για το crypton X σε καλες τιμες..

JAWAKIAS-Λαοδικειας 51 Νικαια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το κοντερ απο το Crypton X ποσα χιλιομετρα κλεβει? Γιατι ενας φιλος μου μου λεει οτι δεν κλεβει καθολου και εγω αυτο δεν το πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

Το κοντερ απο το Crypton X ποσα χιλιομετρα κλεβει? Γιατι ενας φιλος μου μου λεει οτι δεν κλεβει καθολου και εγω αυτο δεν το πιστευω.

 

6-7 κλεβει..........:)

Link to comment
Share on other sites

το ποσο κλεβει εξαρταται απο την ταχυτητα(οπως σε ολα) ....6-7 πρεπει να κλεβει οταν ειναι κοντα στην τελικη του ταχυτητα (125χαω)...παντως σε σχεση με αλλα το κοντερ ειναι υποδειγματικο........πηγαινα σταθερα μαζι με ενα innova και ενα dinamik....εγω ειχα 105,το dinamik 115-120 και το innova 130+.......
Link to comment
Share on other sites

το ποσο κλεβει εξαρταται απο την ταχυτητα(οπως σε ολα) ....6-7 πρεπει να κλεβει οταν ειναι κοντα στην τελικη του ταχυτητα (125χαω)...παντως σε σχεση με αλλα το κοντερ ειναι υποδειγματικο........πηγαινα σταθερα μαζι με ενα innova και ενα dinamik....εγω ειχα 105,το dinamik 115-120 και το innova 130+.......

 

Το Daytona Sprinter που εχω παω εγω με το κοντερ μου 115 και το Crypton X παει 100

Link to comment
Share on other sites

μαγκες μιπως εχει κανεις ακουστα δυο πολοι καλες εξατμισεις την

yy pang

και την nob 1
μηπως της εχει δει κανενας εδω στην Ελλαδα ;

 

 

 

Ευχαριστω για τις απαντισεις..:)

Link to comment
Share on other sites

μαγκες μιπως εχει κανεις ακουστα δυο πολοι καλες εξατμισεις την

yy pang

και την nob 1
μηπως της εχει δει κανενας εδω στην Ελλαδα ;

 

 

 

 

ο μερεμετσακις εχει την nob1........http://www.meremetsakis.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

το ποσο κλεβει εξαρταται απο την ταχυτητα(οπως σε ολα) ....6-7 πρεπει να κλεβει οταν ειναι κοντα στην τελικη του ταχυτητα (125χαω)...παντως σε σχεση με αλλα το κοντερ ειναι υποδειγματικο........πηγαινα σταθερα μαζι με ενα innova και ενα dinamik....εγω ειχα 105,το dinamik 115-120 και το innova 130+.......

 

ακριβως.....στην τελικη κελβουν τοσα.και εγω με το address πηγαινα με 110κμ σε ψιλοκατηφορητσα,και σχεδον διπλα μου(μια ροδα πισω δηλαδη)το ιννοβα εγραφε 120,αλλα αυτο που με βαζει σε σκεψη,το Χ ενος φιλου μου κοφτιζει καπου στα 138κμ και μια μερα πηγαιναμε και το Χ βαρεσε κοφτη στα 138 και το ιννοβα διπλα και εγραφε 140!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια-ξερω οτι η ερωτηση εχει γινει 10000 φορες-ποση τελικη βγαζει το μηχανακι σας και στα ποσα χιλιομετρα?(αναφερομαι σε απειραχτο μηχανακι και με εργοστασιακης διαστασης λαστιχα) παρακαλω πειτε αληθεια γιατι εχω ακουσει 50 διαφορετικα πραματα σχετικα με το θεμα.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...