Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ! δεν το ηξερα αυτο οτι ειναι νικελομενη... Και η protech ετσι ειναι?

 

To σωλινακι απο τον αισθητηρα της εξατμισης το βουλωνουμε ή το αφηνουμε ετσι??

 

δεν ειναι αισθητηρας.εφοδιαζει την εξατμιση με καθαρο αερα απο το φιλτρο κουτι για να εκπεμπει μικροτερη αναλογια καυσεριων. οταν βαλεις αλλη εξατμιση ,απλα λιγησε το ακρο του σωληνα προς τα πανω και πιαστο καλα με εναν πλαστικο σφικτηρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Protech δεν ειναι νικελωμενη, ειναι ανοξειδωτη και εχει σιγαστηρα. Προσωχη το σωληνακι δεν χρειαζεται να το κανεις τιποτα, αστο οπως ειναι δεν θελει ταπωμα.
Link to comment
Share on other sites

Η Protech δεν ειναι νικελωμενη, ειναι ανοξειδωτη και εχει σιγαστηρα.

 

Δεν το ηξερα αυτο... Νομιζα οτι και αυτη ειναι ανοξειδωτη. Τωρα δεν μπορω να κανω κατι...:D Ελπιζω οταν βαλω τον δικο της σιγαστηρα (τωρα εχω εναν χειροποιητο) να μην κανει τοσο θορυβο. Και επισης ελπιζω να μην σκουριασει (τουλαχιστον συντομα). Παντως την εχω δει να την φορανε και τα πιο παλια crypton...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα σημερα αυτη http://www.stelpet.gr/level-crypton-x.html

 

Kαι πολλα μου φανηκαν 85 ευρω να σου πω την αληθεια για εξατμιση παπιας! Το μονο που δεν ξερω ειναι αν ειναι κακο που εχει σφηχτηρακια στους συνδεσμους....

 

Με γεια σου φιλε! :D

 

αν μπορεις να κανεις ενα βιντεακι για να δουμε και μεις πως ακουγεται...

 

Επισης ψαχνω να ακουσω και την καινουρια την Protech...

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

για σας παλικαρια ο αδερφος μου εχει ενα cripton-x .θελλει να το πιραξη, του εχουν πει να βαλει πιστονι μαλλοσι 59 να αγριεψη εκκτροφορο,να ριθμιση εγκεφαλο να δοσει περισοτερες βεζηνες και να ανηξει εσαγωγη και εξαγωγη τη λετε θα πετιχει .

αν εχετε καμια καλιτερη προταση πιτεμου σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

για σας παλικαρια ο αδερφος μου εχει ενα cripton-x .θελλει να το πιραξη, του εχουν πει να βαλει πιστονι μαλλοσι 59 να αγριεψη εκκτροφορο,να ριθμιση εγκεφαλο να δοσει περισοτερες βεζηνες και να ανηξει εσαγωγη και εξαγωγη τη λετε θα πετιχει .

αν εχετε καμια καλιτερη προταση πιτεμου σας παρακαλω

 

Δεν ξερω αν γινετε να ρυθμισει τον εργοστασιακο εγκεφαλο,μαλλον πρεπει να βαλει rapid bike.Και εννοειτε μια καλη εξατμιση.Κατα τα αλλα ειναι οκ το φτιαξιμο.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα αυτο... Νομιζα οτι και αυτη ειναι ανοξειδωτη. Τωρα δεν μπορω να κανω κατι...:D Ελπιζω οταν βαλω τον δικο της σιγαστηρα (τωρα εχω εναν χειροποιητο) να μην κανει τοσο θορυβο. Και επισης ελπιζω να μην σκουριασει (τουλαχιστον συντομα). Παντως την εχω δει να την φορανε και τα πιο παλια crypton...

 

Με γεια σου φιλε! :D

 

αν μπορεις να κανεις ενα βιντεακι για να δουμε και μεις πως ακουγεται...

 

Επισης ψαχνω να ακουσω και την καινουρια την Protech...

 

Οτι σιγαστηρα και να βαλεις σιγουρα θα κανει πολυ λιγοτερο θορυβο. Οσο για το σκουριασμα αν την προσεχεις δηλαδη την σκουπιζεις και καθαριζεις συχνα, τοσο πιο πολυ θα αργησει να σκουριασει.

 

Φιλε Σακη οι Protech, μουφα-Yoshimura, Tsuyoshi και Dragon κανουν σχεδον ολοϊδιο θορυβο. Την Level δεν την εχω ακουσει ακομα. Παντως αν θελεις να βαλεις εξατμιση με λιγα χρηματα (κατω απο 200) παρε την Protech.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σακη οι Protech, μουφα-Yoshimura, Tsuyoshi και Dragon κανουν σχεδον ολοϊδιο θορυβο. Την Level δεν την εχω ακουσει ακομα. Παντως αν θελεις να βαλεις εξατμιση με λιγα χρηματα (κατω απο 200) παρε την Protech.

 

και εγω για την Protech σκεφτομαι, η προηγουμενη για το Crypton R εκανε σουπερ ηχο, απλα δεν εχει τυχει να δω καποιον να την φοραει ωστε να ακουσω τον ηχο της :(

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

και εγω για την Protech σκεφτομαι, η προηγουμενη για το Crypton R εκανε σουπερ ηχο, απλα δεν εχει τυχει να δω καποιον να την φοραει ωστε να ακουσω τον ηχο της :(

Για ποια λες την στρογγυλη με το μακρυ τελικο ή την οβαλ με κοντο τελικο γιατι υπαρχουν δυο. Καλα η κοντη καμια σχεση με την μακρυα και σε εμφανιση αλλα κυριως σε θορυβο. Αν θες φωτο της κοντης πες μου να βαλω γιατι εχω μια απο Innova (το τελικο ειναι ιδιο).

Link to comment
Share on other sites

Για ποια λες την στρογγυλη με το μακρυ τελικο ή την οβαλ με κοντο τελικο γιατι υπαρχουν δυο. Καλα η κοντη καμια σχεση με την μακρυα και σε εμφανιση αλλα κυριως σε θορυβο. Αν θες φωτο της κοντης πες μου να βαλω γιατι εχω μια απο Innova (το τελικο ειναι ιδιο).

 

μαλλον για την στρογγυλη λεω. αυτην εδω...

 

http://i70.photobucket.com/albums/i114/sakis_the_fraud/CryptonX/th_2009_03_24_bikepics-1611209-full.jpg

 

Με την ευκαιρια να βαλω και μερικες φωτογραφιες απο την τωρινη εμφανιση του X μου. :D

 

http://i70.photobucket.com/albums/i114/sakis_the_fraud/CryptonX/th_DSC00349copy.jpg http://i70.photobucket.com/albums/i114/sakis_the_fraud/CryptonX/th_DSC00348copy.jpg http://i70.photobucket.com/albums/i114/sakis_the_fraud/CryptonX/th_DSC00343copy.jpg http://i70.photobucket.com/albums/i114/sakis_the_fraud/CryptonX/th_DSC00340copy.jpg http://i70.photobucket.com/albums/i114/sakis_the_fraud/CryptonX/th_DSC00336copy.jpg

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω μηχανακι σε τοσο μα τοσο καλη κατασταση αν κυκλοφορειται βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω μηχανακι σε τοσο μα τοσο καλη κατασταση αν κυκλοφορειται βεβαια.

 

Το Χ του Σακη λες????Ναι ειναι οντως σε κατασταση μπιμπελο:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω μηχανακι σε τοσο μα τοσο καλη κατασταση αν κυκλοφορειται βεβαια.

 

1600 χιλιομετρα, μισο μπουκαλι αζαξ και 9 πανια ειναι ο απολογισμος μεχρι σημερα :lol:

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον για την στρογγυλη λεω. αυτην εδω...

 

http://i70.photobucket.com/albums/i114/sakis_the_fraud/CryptonX/th_2009_03_24_bikepics-1611209-full.jpg

 

Αυτη ειναι η ολοσωμη Protech για το Χ μας. Ειναι οβαλ και εχει σιγαστηρα. Τιμη γυρω στα 135.

Link to comment
Share on other sites

η protech που ειναι στην σελιδα 48 δημοσιευση 710 ποσο περιπου κανει?και ποια Protech ειναι?:wacko:

και απο ηχο τι λεει περιπου?μπασος ηχος..φασαρια?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η ολοσωμη Protech για το Χ μας. Ειναι οβαλ και εχει σιγαστηρα. Τιμη γυρω στα 135.

ξερεις καποιον που να την φοραει;

η protech που ειναι στην σελιδα 48 δημοσιευση 710 ποσο περιπου κανει?και ποια Protech ειναι?:wacko:

και απο ηχο τι λεει περιπου?μπασος ηχος..φασαρια?

για να μην ψαχνετε...

 

γιατι εχω την εντυπωση πως λεμε για την ιδια; απλα ο ενας πρεπει να εχει βαλει τον σιγαστηρα... :confused:

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα. Υπαρχουν δυο Protech για το Crypton. Η πρωτη που βγηκε ειναι αυτη που φοραει το κοκκινο Χ. Δεν εχει σιγαστηρα και δεν ειναι ολοσωμη αλλα ενωνεται με τον μαμα λαιμο κατω απο τον κινητηρα. Αυτη κανει πολυ ωραιο μπασο ηχο.;) Η δευτερη ειναι αυτη που φοραει το μπλε Crypton. Ειναι ολοσωμη και εχει αποσπωμενο σιγαστηρα. Απο ηχο κανει πιο ψιλο και σπαστικο απο την πρωτη - παρομοιο με τις Yoshimura.:mad: Απο επιδωσεις λογικα η δευτερη ειναι καλυτερη γιατι δεν υπαρχει καταλυτης. Απο εμφανιση η πρωτη.

 

Αυτα τα ξερω γιατι εδω που μενω υπαρχουν Χ που φορανε αυτες τις εξατμισεις.:X

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη που βγηκε ειναι αυτη που φοραει το κοκκινο Χ. Δεν εχει σιγαστηρα και δεν ειναι ολοσωμη αλλα ενωνεται με τον μαμα λαιμο κατω απο τον κινητηρα. Αυτη κανει πολυ ωραιο μπασο ηχο.;)

δηλαδη παιρνω μονο το τελικο; Κραταμε και τον καταλυτη; τιμουλα ξερουμε;

 

Αυτα τα ξερω γιατι εδω που μενω υπαρχουν Χ που φορανε αυτες τις εξατμισεις.:X

μηπως μπορεις να πεισεις τα παιδια που τις φορανε να κανουν απο ενα βιντεο για να ακουσουμε και μεις πριν τα ακουμπησουμε; ;)

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

γυρο στα 90 ευρω ειναι η τιμη της απο οτι ξερω..

μπορεις να αλλαξεις τον λαιμο και να βαλεις χειροποιητο...+10-15 ευρω περιπου..

Link to comment
Share on other sites

 

μηπως μπορεις να πεισεις τα παιδια που τις φορανε να κανουν απο ενα βιντεο για να ακουσουμε και μεις πριν τα ακουμπησουμε; ;)

 

Παντως να ξερεις στα βιντεο ο ηχος αλλαζει πολυ αναλογα την μαρκα της καμερας.Πχ σε εναν αγωνα dragster που ολα τα παπια ειναι με σωληνα απο διαφορετικες καμερες ακουγονται διαφορετικα,πιο μπασα:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

γυρο στα 90 ευρω ειναι η τιμη της απο οτι ξερω..

μπορεις να αλλαξεις τον λαιμο και να βαλεις χειροποιητο...+10-15 ευρω περιπου..

δεν με ενδιαφερει αυτο. θελω να κρατησω τον καταλυτη.

Παντως να ξερεις στα βιντεο ο ηχος αλλαζει πολυ αναλογα την μαρκα της καμερας.Πχ σε εναν αγωνα dragster που ολα τα παπια ειναι με σωληνα απο διαφορετικες καμερες ακουγονται διαφορετικα,πιο μπασα:O

ε κατι που θα ειναι κοντα σε αυτο που ακουει το αυτι μας τελοσπαντων...

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιρνω μονο το τελικο; Κραταμε και τον καταλυτη; τιμουλα ξερουμε;

 

 

μηπως μπορεις να πεισεις τα παιδια που τις φορανε να κανουν απο ενα βιντεο για να ακουσουμε και μεις πριν τα ακουμπησουμε; ;)

Νομιζω οτι αυτη δεν πωλειται τωρα αλλα δεν το λεω με σιγουρια. Μακαρι να πωλειται γιατι ειναι καλη.

Φιλε Σακη αυτο που ζητας ειναι αδυνατο γιατι ο ενας εχει τωρα GPR και ο αλλος τη μαμα επειδη επεσε κατω και την τσαλακωσε.

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις δν πωλειται...σταματισε να βγαινει?:O:worry::cry:

απο τις λιγες εξατμισεις που μου αρεσουν και σε χαμηλη τιμη...

καποιος αλλος να μας διαφωτισει?:X

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις δν πωλειται...σταματισε να βγαινει?:O:worry::cry:

απο τις λιγες εξατμισεις που μου αρεσουν και σε χαμηλη τιμη...

καποιος αλλος να μας διαφωτισει?:X

Νομιζω δεν ειμαι σιγουρος και δεν ειμαι σιγουρος για το αν ενωνεται με τον καταλυτη. Παντως στο Crypton που ειδα ετσι ηταν. Θα προσπαθησω να ρωτησω αυτον που την ειχε και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω των εκκεντροφορο 3το σταδιο που μας ελεγε ο FOSFOROS παλιοτερα?Ενδιαφερομαι να τον βαλω κι εγω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...