Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βοήθειααα!άλλη μια ερώτηση παιδιά!!τώρα που άλλαξα λάστιχα και έβαλα τα metzeler M22 με το δεύτερο άτομο πάνω στις λακούβες βρίσκει το κεντρικό stant!τι πρέπει να κάνω για να το διορθώσω αυτό?και που οφείλεται?αφού τα λάστιχα έχουν τις ίδιες διαστάσεις με τα μαμά.εντάξει το παπί είναι χαμηλό αλλά πριν μόνο σε μεγάλες λακκούβες μου το έκανε ενώ τώρα σε πολλές περιπτώσεις χτυπάει!κάτι με το αμορτισέρ πρέπει να θέλει ε/?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βοήθειααα!άλλη μια ερώτηση παιδιά!!τώρα που άλλαξα λάστιχα και έβαλα τα metzeler M22 με το δεύτερο άτομο πάνω στις λακούβες βρίσκει το κεντρικό stant!τι πρέπει να κάνω για να το διορθώσω αυτό?και που οφείλεται?αφού τα λάστιχα έχουν τις ίδιες διαστάσεις με τα μαμά.εντάξει το παπί είναι χαμηλό αλλά πριν μόνο σε μεγάλες λακκούβες μου το έκανε ενώ τώρα σε πολλές περιπτώσεις χτυπάει!κάτι με το αμορτισέρ πρέπει να θέλει ε/?

 

θα πρεπει να ειναι 2.50 η 2.75,επισης ειναι σιγουρα φουσκωμενα? νομιζω 35-40psi εχω σε μενα κ ειναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

αυτές είναι οι διαστάσεις τους!τώρα για το φούσκωμα μπορεί να έκανε καμια @@ αυτός που τα φούσκωσε εκεί που άλλαξα τ λάστιχα!θα το κοιτάξω και θα δω!ευχαριστώ για την υπενθύμιση ότι παίζει ρόλο και ο αέρας στα λάστιχα γιατ΄ιτο είχα ξεχάσει εντελώς!
Link to comment
Share on other sites

βοήθειααα!άλλη μια ερώτηση παιδιά!!τώρα που άλλαξα λάστιχα και έβαλα τα metzeler M22 με το δεύτερο άτομο πάνω στις λακούβες βρίσκει το κεντρικό stant!τι πρέπει να κάνω για να το διορθώσω αυτό?και που οφείλεται?αφού τα λάστιχα έχουν τις ίδιες διαστάσεις με τα μαμά.εντάξει το παπί είναι χαμηλό αλλά πριν μόνο σε μεγάλες λακκούβες μου το έκανε ενώ τώρα σε πολλές περιπτώσεις χτυπάει!κάτι με το αμορτισέρ πρέπει να θέλει ε/?

 

και σε εμενα βρισκει καποιες φορες αλλα μην σε ανησυχει δεν ειναι τιποτα αν εισαι λιγακι πιο προσεχτικος.κοιτα το βιβλιο του κατασκευαστη και δες τις αναλογιες βαρους-πιεσης ελαστικων ανω των 95kg η πιεση ειναι 29 μπροστινο-41 πισω.και μην ξεχνας κατι βασικο ο κατασκευαστης σου δινει μαξιμουμ βαρος 160kg αν με δικαβαλο το ξεπερνας η εισαι κοντα στα ορια λογικο ειναι να βρισκει.αλλη συμπεριφορα εχει ενα monoshock αλλη τα διπλα αμορτισερ,γι`αυτο σε περιοριζει με αυτο το οριο βαρους ο κατασκευαστης,και φυσικα για να ειναι καλυμμενος σε περιπτωση που θα τυχει η στραβη;)

Link to comment
Share on other sites

m@@@k@!είμαι από μόνος μου 85 κιλά!χαχα!και μαζί με τον αδερφό μου είμαστε εκεί κοντά 160!οπότε μάλλον αυτό θα συμβαίνει που λες φίλε plammer!θα είμαι στα όρια και γιαυτό θα τερματίζει!ΔΙΑΙΤΑ ΔΙΑΙΤΑ ΔΙΑΙΤΑ!(λέμε τώρα)η απλά σφύξιμο στην ανάρτηση!αυτό μόνο στο συνεργείο ε??
Link to comment
Share on other sites

m@@@k@!είμαι από μόνος μου 85 κιλά!χαχα!και μαζί με τον αδερφό μου είμαστε εκεί κοντά 160!οπότε μάλλον αυτό θα συμβαίνει που λες φίλε plammer!θα είμαι στα όρια και γιαυτό θα τερματίζει!ΔΙΑΙΤΑ ΔΙΑΙΤΑ ΔΙΑΙΤΑ!(λέμε τώρα)η απλά σφύξιμο στην ανάρτηση!αυτό μόνο στο συνεργείο ε??

 

εμενα η γνωμη μου ειναι οτι η αναρτηση σου δεν θελει σφιξιμο δεν νομιζω να κανει τιποτα.αλλα επειδη δεν ειμαι και μηχανικος πηγαινε ρωτα σε κανενα συνεργειο ετσι κι`αλλιως δεν εχεις να χασεις τιποτα.φουσκωσε καλα τα λαστιχα σου και οταν εισαι δικαβαλος μην πεφτεις με δυναμη σε επικινδυνα σαμαρακια η λακουβες και νομιζω θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαιτα?! καλυτερα ελαφρωσε το μηχανακι! :p :lol: γιατι εχει περιορισμο ομως?! αλλα μηχανακια δεν ξερω εχουν και μονοσοκ αναρτηση εχει και το Ζ και το νταιναμικ....
Link to comment
Share on other sites

Τι διαιτα?! καλυτερα ελαφρωσε το μηχανακι! :p :lol: γιατι εχει περιορισμο ομως?! αλλα μηχανακια δεν ξερω εχουν και μονοσοκ αναρτηση εχει και το Ζ και το νταιναμικ....

 

για να ειναι καλυμμενη η εταιρεια αν θα γινει καμμια στραβη.

Link to comment
Share on other sites

re paidia ...ti ennoeite otan lete oti 8elei sfi3imo i anartisi??? rwtaw giati i anartisi den ru8mizei ti sklirotita tis....kai an den einai kala sfigmeni ......tote 8a paizei elafrws de3ia-aristera ....
Link to comment
Share on other sites

Τι διαιτα?! καλυτερα ελαφρωσε το μηχανακι! :p :lol: γιατι εχει περιορισμο ομως?! αλλα μηχανακια δεν ξερω εχουν και μονοσοκ αναρτηση εχει και το Ζ και το νταιναμικ....

 

Το μονοσοκ σου δινει καλυτερο κρατημα.Αποροφαει καλυτερα τους κραδασμους.

 

re paidia ...ti ennoeite otan lete oti 8elei sfi3imo i anartisi??? rwtaw giati i anartisi den ru8mizei ti sklirotita tis....kai an den einai kala sfigmeni ......tote 8a paizei elafrws de3ia-aristera ....

 

Ολα ρυθμιζονται για την σκληροτητα τους.Το δυσκολο ειναι να βρεις αμορτισερ που ρυθμιζεται και το υψος του.

Link to comment
Share on other sites

Το μονοσοκ σου δινει καλυτερο κρατημα.Αποροφαει καλυτερα τους κραδασμους.

 

 

 

Ολα ρυθμιζονται για την σκληροτητα τους.Το δυσκολο ειναι να βρεις αμορτισερ που ρυθμιζεται και το υψος του.

 

boreis na m peis pws ru8mizetai i anartisi? nomiza oti oi ru8mizomenes anartiseis exoun ena metaliko "daxtilidi" sto katw meros, to opoio otan to gurizeis ru8mizeis kai ti sklirotita....st crypton x den uparxei auto

Link to comment
Share on other sites

boreis na m peis pws ru8mizetai i anartisi? nomiza oti oi ru8mizomenes anartiseis exoun ena metaliko "daxtilidi" sto katw meros, to opoio otan to gurizeis ru8mizeis kai ti sklirotita....st crypton x den uparxei auto

 

Στο Χ δεν ρυθμιζεται το μονοσοκ οπως και το Ζ και το Dinamik.Μονο αν αλλαξεις αναρτηση και βαλεις ρυθμιζομενη.Εγω παντως εβαλα και σωθηκα.

Link to comment
Share on other sites

την εξατμιση αυτη την φοραει κανεις?τι λεει?κανει πολυ θορηβο?εχει και σιγαστηρα λεει,,κανει θορηβο και με το σηγαστηρα επανω?ειναι ολοσωμη η κοβεις και ραβεις για να την βαλεις?.http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C03%5C24%5Cbikepics-1611209-full.jpg
Link to comment
Share on other sites

προτεκ ολοσωμη για κρυπτον χ ειναι μπαινει κουτι.στα αλλα μηχανακια θελει (κλασσικη) πατεντα στον λαιμο,κανει αρκετα μπασο οπως η gpr
Link to comment
Share on other sites

προτεκ ολοσωμη για κρυπτον χ ειναι μπαινει κουτι.στα αλλα μηχανακια θελει (κλασσικη) πατεντα στον λαιμο,κανει αρκετα μπασο οπως η gpr
και με το σιγαστηρα κοβεται ο θορηβος?σε γραφουν οι μπατσοι με το σηγαστηρα?
Link to comment
Share on other sites

Με το σιγαστιρα ακουγετε λιγοτερο;)και αφου κανει λιγοτερο θοριβο γιατι να σε σταματισουν οι μπατσοι

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ειναι ευκολο να με βοηθησετε σε κατι???? Ψαχνο για τα παρακατω παταρακια... μηπως ξερετε που μπορω να τα βρω ή παρομια τεσπα... μενω Ηρακλειο Κρητης

 

http://bikepics.com/pictures/1409149/

Link to comment
Share on other sites

http://www.madnessmoto.gr/honda_pictures/crypton/index.html .des auta.wstoso auta tis foto einai polu kalutera.......prosp8w na kanonisw na mou steilei au8entika tis yamaha kapoios apo tailandi alla einaii polu duskolo...
Link to comment
Share on other sites

Paides pira tin apofasi pao na paro to crypton-x na to paro se special i apla .. to special den mou aresi to xroma.. Sto apla mou aresi to mauro ...sinferi na paro to aplo kai na alakso meta zantes i na paro to special kai na to bapso ?
Link to comment
Share on other sites

Paides pira tin apofasi pao na paro to crypton-x na to paro se special i apla .. to special den mou aresi to xroma.. Sto apla mou aresi to mauro ...sinferi na paro to aplo kai na alakso meta zantes i na paro to special kai na to bapso ?

 

opoia epilogi kai an dialekseis to mixanaki 8a einai etc http://www.bikepics.com/pictures/1667662/ ......egw pantws exw to special kai pote den skeftika na parw kapoio allo....o sundiasmos xrwmatwn einai apsogos...

Link to comment
Share on other sites

opoia epilogi kai an dialekseis to mixanaki 8a einai etc http://www.bikepics.com/pictures/1667662/ ......egw pantws exw to special kai pote den skeftika na parw kapoio allo....o sundiasmos xrwmatwn einai apsogos...

 

to spesial den einai mauro kai sti mesi exi poli skouro mple kai oxi galistero ? (kai na tou alaksis piso fanari *kolofanaro*) :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...