Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://photos-h.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2931/209/77/1526678853/n1526678853_30277687_5983461.jpg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2931/209/77/1526678853/n1526678853_30277684_8269295.jpg

 

 

 

Φιλε πολυ ωραιο ετσι.Λογικα οι μπατσοι δεν μπορουν να σου πουν τιποτα γιατι εχεις πινακιδα αρα νομιζω πως εισαι οκ.Την yoshimura ποσο την πηρες και απο που??????

ωραιο το μηχανακι απο που την πηρες και ποσο?(την yoshimura)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιποιημενο το παπι.Μπραβο.Οσο για την πινακιδα.Δεν πρεπει να ειναι μονο πανω στο παπι αλλα και να φαινεται για να μην σου πει τιποτα ο μπατσος.
Link to comment
Share on other sites

file to teliko einai apo adress gnhsia yoshimura kai o laimos einai xeiropoihtos...to teliko einai sta 280 kai o laimos phge sta 90...apo oses exw dei pantws kai exw akousei mou aresei pio poly h dikia mou poly wraios hxos kanei vavoura poly vevaia kai epishs edose kai kalh apodosh sto papi...

 

να η εξατμιση του kx εχει πει λεπτομερειες το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες γεια χαρα.και παλι εδω με μερικες εβδομαδες διακοπη.βεβαια αλαζω λιγο την συζητηση για συναγερμο και δισκοφρενα και θα γυρισω την συζητηση

στα μηχανικα σημεια του παπιου.λοιπον εγω και mikecrt απο το ηρακλειο θα ειμαστε πυστευω οι πρωτοι που εχουμε κανει τις απολυτες μετατροπες με ντοκουμεντα και οχι λογια του αερα.λοιπον παραγγειλαμε κιτ κυλινδρο yamaha vixion 60mm με πιστονι σκληρα ελατηρια και κεντροφορο τριτο σταδιο με διαφορα

στο αμυγδαλο 3mm και διαφορα στον χρονο ανοιγματος βαλβιδας εισαγωγης εξαγωγης vvpang και βεβαια παραλληλο εγκεφαλο rapidbike για το crypton x.

το αποτελεσμα σαν πρωτη αποψη τελιο.ρυθμισαμε τωρα τα μηχανακια για στρωσιμο μεχρι τις 5500στρ.φοβερες αρπες δεν κανει κανενα μπουκωμα στην αρχη οπως εργοστασιακο το γνωστο προβλημα βγαλαμε τον αποσυμπιεστη απο το γραναζι χρωνισμου και τελος τα βασανα.δεν υπαρχει προβλημα μιζας δουλευει αψογα.εγω θα σας ελεγα εαν δεν θελετε να αλλαξετε κυλινδρο πιστονι ελατηρια κεντροφορο τουλαχιστον βγαλτε τον πυρο απο το γραναζι χρονισμου και βαλτε rapidbike και εξατμηση και θα δειτε την διαφορα.επισης για οσους εχουν προβλημα με τις ταχυτητες που μπαινουν δυσκολα λαδι motul 20-50 κοκκινο

και θα καταλαβουν τι διαφορα.αυτα προς το παρον μετα το στωσιμο θα τα πουμε ξανα.

 

Γεια σου fosfore και πολλα μπαβο για τισ γνώσεις ποθ μας δινεις!....λοιπον ,θέλω να λύσεισ 2 απορίες μ...1)ένας ψαγμένοσ τεχνικός θα βγάλει ευκολα αυτον τον πυρο που αναφέρεις ?ειναι σίγουρα ακινδυνο(γιατι το εβαλε η εταιρια?) ...2)που ακριβως πρεπει να κοπει το φιλτρο της k&n?....ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν τοποθετηθει στο μχν αφτερ μαρκετ εξατμιση,,εχουμε πιο πολυ καταναλωση απο την εργοστασιακη?μιλαμε παντα για τελειως μαμα το μχν
Link to comment
Share on other sites

Περιποιημενο το παπι.Μπραβο.Οσο για την πινακιδα.Δεν πρεπει να ειναι μονο πανω στο παπι αλλα και να φαινεται για να μην σου πει τιποτα ο μπατσος.
ακριβώς τρως κλίση για απόκρυψη στοιχείων 3 κατοσταρικα...
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς τρως κλίση για απόκρυψη στοιχείων 3 κατοσταρικα...

 

Το χω βιωσει.Ασχημο πραγμα.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κολοβό αλλα δεν θα το κρατήσω πολύ ετσι γιατί φοβάμαι λιγο για τους μπάτσους,θα παραγγείλω το ανθρακονιμάτο φτερό...Για δείτε το:

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=2017468&id=1526678853&saved#/photo.php?pid=30277683&id=1526678853

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=2017468&id=1526678853&saved#/photo.php?pid=30277687&id=1526678853

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=2017468&id=1526678853&saved#/photo.php?pid=30277684&id=1526678853

 

 

Ωραιο το μηχανακι.

Μια παρατηρηση ομως..ειναι να βαλεις πιο χοντρο λαστιχο πισω,τουλαχιστον 2.75 γιατι με'αυτο δεν πας πουθενα.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το χω βιωσει.Ασχημο πραγμα.:cry:

 

na rwtisw kati an valw mia mikrh pinakida(gia 50ari pou leme)gt auth p exw twra mexri k enas gavos thn vlepei se apostash 1km...sto supra m...ennoeite pws 8a thn exa fanera gt 8elw na vgalw k to ftero k 8a ftiaxw lamaki tespa afhste thn patenta exw vrei ti 8a kanw...to provlima mou twra einai an valw mia mikrh pinakidoula 8a me grapsoune gia kapoio logo?

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kati an valw mia mikrh pinakida(gia 50ari pou leme)gt auth p exw twra mexri k enas gavos thn vlepei se apostash 1km...sto supra m...ennoeite pws 8a thn exa fanera gt 8elw na vgalw k to ftero k 8a ftiaxw lamaki tespa afhste thn patenta exw vrei ti 8a kanw...to provlima mou twra einai an valw mia mikrh pinakidoula 8a me grapsoune gia kapoio logo?

 

Πρεπει η πινακιδα να εχει πανω την ειδικη σφραγιδα του κρατους αλλιως ειναι παρανομη.Βεβαια αν ειναι ευδιακριτη και εχει τον σωστο αριθμο πανω η πινακιδα σου μπορει και να μην σε γραψουν.Εμενα με εγραψαν γιατι δεν ειχα καθολου πινακιδα.

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kati an valw mia mikrh pinakida(gia 50ari pou leme)gt auth p exw twra mexri k enas gavos thn vlepei se apostash 1km...sto supra m...ennoeite pws 8a thn exa fanera gt 8elw na vgalw k to ftero k 8a ftiaxw lamaki tespa afhste thn patenta exw vrei ti 8a kanw...to provlima mou twra einai an valw mia mikrh pinakidoula 8a me grapsoune gia kapoio logo?

 

Οχι φιλε παρανομη ειναι οπως λεει και ο madloufos,αλλα μπορεις να βαλεις με λαμακι την κανονικη πινακιδα:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω στο σκουτερ μου εχω γερμανικα χαρτια ασφαλια πινακιδα και οδιγω και χωρις διπλομα και δεν με σταματισαν ποτε :Dεχω περασει 2φορες διπλα απο μπατσο:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

εγω στο σκουτερ μου εχω γερμανικα χαρτια ασφαλια πινακιδα και οδιγω και χωρις διπλομα και δεν με σταματισαν ποτε :Dεχω περασει 2φορες διπλα απο μπατσο:(

 

Φορας κρανος?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φοραω μονο 2-3 φορες δεν εχω φορεσει;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

ποσο θα μου παρει η γιαμαχα για 14αρι γραναζι μπροστα και λαστιχα metzeler me22 με τα εργατικα μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι φοραω μονο 2-3 φορες δεν εχω φορεσει;)

 

Αν δεν προκαλεις δεν σε σταματανε.

 

ποσο θα μου παρει η γιαμαχα για 14αρι γραναζι μπροστα και λαστιχα metzeler me22 με τα εργατικα μεσα?

 

Τα λαστιχα να σου πανε κανα 60αρι-70αρι και το γραναζι καπου στα 5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

ποσο θα μου παρει η γιαμαχα για 14αρι γραναζι μπροστα και λαστιχα metzeler me22 με τα εργατικα μεσα?

 

80-85 τα λαστιχα και 5-7 το γραναζι.αλλα γιατι στην γιαμαχα?

Link to comment
Share on other sites

μάγκες το καλοκαίρι κλείνω τα 18, μαζεύω λεφτά για μηχανάκι λόγο μετακίνησης μου στις σχολές κλπ

και θέλω να ρωτήσω. είμαι έτοιμος να πάρω το crypton r, λόγο κυβικών, αλλά από την άλλη θέλω και το crypton x, αλλά για 10 μαμημένα κυβικά δεν μπορώ (λόγο ηλικίας)

 

και θελω να ρωτήσω... μπορώ να κάνω κάτι για να πάρω το Χ;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

μάγκες το καλοκαίρι κλείνω τα 18, μαζεύω λεφτά για μηχανάκι λόγο μετακίνησης μου στις σχολές κλπ

και θέλω να ρωτήσω. είμαι έτοιμος να πάρω το crypton r, λόγο κυβικών, αλλά από την άλλη θέλω και το crypton x, αλλά για 10 μαμημένα κυβικά δεν μπορώ (λόγο ηλικίας)

 

και θελω να ρωτήσω... μπορώ να κάνω κάτι για να πάρω το Χ;

 

φιλε το διπλομα παει αναλογα με τα αλογα και οχι με τα κυβικα;)

Link to comment
Share on other sites

R δεν υπαρχουν καινουργια,εκτος αν λες για μεταχειρισμενο.. το διπλωμα ειναι μεχρι 33 αλογα οχι μεχρι 125 κυβ.αλλα ετσι συνηθιζεται να το λενε..δεν εχουν τρομερη διαφορα,το 115 τραβαει χαμηλα κ το Χ εχει ψηλα..
Link to comment
Share on other sites

R δεν υπαρχουν καινουργια,εκτος αν λες για μεταχειρισμενο.. το διπλωμα ειναι μεχρι 33 αλογα οχι μεχρι 125 κυβ.αλλα ετσι συνηθιζεται να το λενε..δεν εχουν τρομερη διαφορα,το 115 τραβαει χαμηλα κ το Χ εχει ψηλα..

 

μεταχειρισμένο θα το έπαιρνα ούτως η άλλως (δεν βγαίνω κι όλας :p)

έχω σκοπό να το κρατήσω για να μετακινούμαι στην σχολή κυρίως, και μετά να αγοράσω αυτοκίνητο, γιατί αμάξι στην θηβών το μεσημέρι ΔΕΝ παίζει (όπως και τα λεωφορεία)

 

απλά, το r είναι 115, το Χ 135, και από όσο ξέρω και γω επιτρεπτό μέχρι τα 21 χρόνια είναι 125 κυβικά. και βέβαια για την αντοχή.

 

διαφορετικά θα έπαιρνα ένα lifan και θα ξεμπέρδευα :lol:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμένο θα το έπαιρνα ούτως η άλλως (δεν βγαίνω κι όλας :p)

έχω σκοπό να το κρατήσω για να μετακινούμαι στην σχολή κυρίως, και μετά να αγοράσω αυτοκίνητο, γιατί αμάξι στην θηβών το μεσημέρι ΔΕΝ παίζει (όπως και τα λεωφορεία)

 

απλά, το r είναι 115, το Χ 135, και από όσο ξέρω και γω επιτρεπτό μέχρι τα 21 χρόνια είναι 125 κυβικά. και βέβαια για την αντοχή.

 

διαφορετικά θα έπαιρνα ένα lifan και θα ξεμπέρδευα :lol:

 

oxi file auto pou leei o x135salonika einai to swsto...

re paidia kserete omws an auto pou leme to diploma gia to 50ari paei me aloga i kybismo?

Link to comment
Share on other sites

oxi file auto pou leei o x135salonika einai to swsto...

re paidia kserete omws an auto pou leme to diploma gia to 50ari paei me aloga i kybismo?

 

για το 50αρι ειναι αλλη υποθεση... παει με cc...

Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμένο θα το έπαιρνα ούτως η άλλως (δεν βγαίνω κι όλας :p)

έχω σκοπό να το κρατήσω για να μετακινούμαι στην σχολή κυρίως, και μετά να αγοράσω αυτοκίνητο, γιατί αμάξι στην θηβών το μεσημέρι ΔΕΝ παίζει (όπως και τα λεωφορεία)

 

απλά, το r είναι 115, το Χ 135, και από όσο ξέρω και γω επιτρεπτό μέχρι τα 21 χρόνια είναι 125 κυβικά. και βέβαια για την αντοχή.

 

διαφορετικά θα έπαιρνα ένα lifan και θα ξεμπέρδευα :lol:

 

για πρωτο μηχανακι καλο θα ηταν να παρεις κατι πιο ηρεμο και πιο φθηνο απο το χ γιατι το χ ειναι καπως δυνατο για νεους οδηγους με οτι αυτο συνεπαγεται βεβαια.;)

Link to comment
Share on other sites

για πρωτο μηχανακι καλο θα ηταν να παρεις κατι πιο ηρεμο και πιο φθηνο απο το χ γιατι το χ ειναι καπως δυνατο για νεους οδηγους με οτι αυτο συνεπαγεται βεβαια.;)

 

μια χαρα εγω πιστευω οτι ειναι και για αρχαριους το παπι αν ειναι μαμα δεν ειναι νευρικο οπως τα 2τ:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...