Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι ακριβως ειναι,,τους δισκους τους καλυπτει η εγκηυση?

 

το δικο μου ηθελε απλα μια ρυθμηση στον συμπλεκτη και απο τοτε ειναι οκ

αλλα οταν το ανεφερα σε αυτους μου λεγαν οτι ετσι δουλευει και θα στρωσει επειδη ειναι καινουριο και αλλες πιπες χωρις καν να το δουν.

αλλα το παθημα εγινε μαθημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια μην μπερδευετε τη χωρα κατασκευης με την ποιοτητα του προιοντος

δεν παιζει ρολο η χωρα κατασκευης στην ποιοτητα αλλα οι προδιαγραφες και τα φραγκα που επεσαν για τη μελετη το σχεδιασμο και την ποιοτητα των υλικων. π.χ η modenas φτιαχνει κορεα και η κυμκο. τα μηχανακια της μοντενας σε ποιοτητα ειναι πολυ ψηλα πολλα αξεσουαρ της μοντενας βεβαια ειναι japan.

παγκοσμιοποιηση φιλοι!! παει ποια που η ιαπονια εκανε καλα παπακια και η θεσσαλονικη καλη μπουγατσα τωρα μπουγατσα κανουν και στην ιαπονια!

για να μην ειμαι και of topic αφου καιν το ιδιο (x και nexxon) μαλλων δεν θα το παρω

ασε που ειναι και μπανικο και φοβασαι μην στο φανε ενο το korea oyte na to ftisoyn!

 

Εδω φιλε μου κανεις λαθος, το suzuki address125 εχει φτιαχτει στην Ιαπονια, οτ μοναδικο μικρου κυβισμου, το ειχα το μηχανακι και η παραμικρη λεπτομερια ηταν προσεγμενη, εκανα μεγαλη ******* που δεν ξαναπηρα το ιδιο μετα το τροχαιο, ητν πατησα με το crypton x, με εφαγε η ομορφια και τα 10 κυβικα παραπανω και τα παραπανω αλογακια απο τα υπολειπα της κατηγοριας.

Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου κανεις λαθος, το suzuki address125 εχει φτιαχτει στην Ιαπονια, οτ μοναδικο μικρου κυβισμου, το ειχα το μηχανακι και η παραμικρη λεπτομερια ηταν προσεγμενη, εκανα μεγαλη ******* που δεν ξαναπηρα το ιδιο μετα το τροχαιο, ητν πατησα με το crypton x, με εφαγε η ομορφια και τα 10 κυβικα παραπανω και τα παραπανω αλογακια απο τα υπολειπα της κατηγοριας.

 

Aν το αγορασες για την δουλεια σου τοτε μαλλον την πατησες οπως ειπες.Το Χ ειναι πιο πολυ για πιτσιρικαδες που θελουν καποιες επιδοσεις και ομορφια.

Link to comment
Share on other sites

Paides eimai kanourios sto forum kai exw ena crypton x kai thelw na tou valw filtro kai eimai anamesa sto k&n bm1199 kai ths pipercross pou einai eidika gia to crypton x kai to exei o spylioths kai einai autolypainomeno opws mou eipan ekei...Sto papi exw valei mia yoshimura kai ena 14ari granazi mono 3 vdomades to exw parei to mhxanaki...Metaxirismeno...
Link to comment
Share on other sites

Paides eimai kanourios sto forum kai exw ena crypton x kai thelw na tou valw filtro kai eimai anamesa sto k&n bm1199 kai ths pipercross pou einai eidika gia to crypton x kai to exei o spylioths kai einai autolypainomeno opws mou eipan ekei...Sto papi exw valei mia yoshimura kai ena 14ari granazi mono 3 vdomades to exw parei to mhxanaki...Metaxirismeno...

 

εγω θα σου ελεγα να βαλεισ το φιλτρο που ειναι φτιαγμενο για το x:)

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα να βαλεισ το φιλτρο που ειναι φτιαγμενο για το x:)
oxi to k&n pou lene kati selides pio prin pou einai apo bmw kai thelei patenta?poio tha douleuei pio kala arage?
Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου κανεις λαθος, το suzuki address125 εχει φτιαχτει στην Ιαπονια, οτ μοναδικο μικρου κυβισμου, το ειχα το μηχανακι και η παραμικρη λεπτομερια ηταν προσεγμενη, εκανα μεγαλη ******* που δεν ξαναπηρα το ιδιο μετα το τροχαιο, ητν πατησα με το crypton x, με εφαγε η ομορφια και τα 10 κυβικα παραπανω και τα παραπανω αλογακια απο τα υπολειπα της κατηγοριας.

 

file kaneis la8os oloi oi kolitoi m exoun adress e loipon to mixanaki isws einai to xeirotero apo kataskeyh apo innova k crypton , genika exei ftina ylika , sta perissotera i mprostini roda paizei meta apo ligo kairo , k fantasou tou enous filou mou sta 3000 xiliometra tou xtypise to kokoraki tou ekentroforou. dld me liga logia dn sigrinetai me to crypton.simasia exei poias etairias einai k oxi pou ftiaxnetai giati nomizeis oti k stin iaponia oi ergates ktl einai iapones.?mpa!!

Link to comment
Share on other sites

geia sas.prwti fora grafw an kai parakolouthousa kairo.exw ena crypton x kai vgainw sxedon kathe mera atiki odo.den tou exw allaksei tipota,oute kathreptes den evgala.h telikh tou symfwna me to konter tou einai 120 se eytheia xwris na psarwnw,se mikres katifores psaromenos exw dei 130+.den nomizw oti klevei to konter tou,se sygrish me alla papia pou ta pigainoume dipla.exw 6700klm
Link to comment
Share on other sites

geia sas.prwti fora grafw an kai parakolouthousa kairo.exw ena crypton x kai vgainw sxedon kathe mera atiki odo.den tou exw allaksei tipota,oute kathreptes den evgala.h telikh tou symfwna me to konter tou einai 120 se eytheia xwris na psarwnw,se mikres katifores psaromenos exw dei 130+.den nomizw oti klevei to konter tou,se sygrish me alla papia pou ta pigainoume dipla.exw 6700klm

 

Καλως ηρθες φιλε.Ανεβασε καμια φωτο με το παπι σου.

Link to comment
Share on other sites

file kaneis la8os oloi oi kolitoi m exoun adress e loipon to mixanaki isws einai to xeirotero apo kataskeyh apo innova k crypton , genika exei ftina ylika , sta perissotera i mprostini roda paizei meta apo ligo kairo , k fantasou tou enous filou mou sta 3000 xiliometra tou xtypise to kokoraki tou ekentroforou. dld me liga logia dn sigrinetai me to crypton.simasia exei poias etairias einai k oxi pou ftiaxnetai giati nomizeis oti k stin iaponia oi ergates ktl einai iapones.?mpa!!

 

koita file se 8ema epidwsewn dn sugrinete me to crypton(oloi to xeroume)alla dn nomizw ta ulika tou na einai fthna,exw kavalhsei address(se ena magazi me mhxanakia,dusthxws dn to odhghsa:( )molis anevhka katalava oti dn paizei(egw exw lifan,kai epishs exw odhghsei polla giapwnezika mhxanakia eidika to crypton)k pistepse me opws katalava poso kalh htan h poiothta tou crypton etsi katalava oti einai aristo k to address,twra gi auto me to kokoraki tou ekentroforou,dn exei xana anafer8ei kati tetoio...

Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου κανεις λαθος, το suzuki address125 εχει φτιαχτει στην Ιαπονια, οτ μοναδικο μικρου κυβισμου, το ειχα το μηχανακι και η παραμικρη λεπτομερια ηταν προσεγμενη, εκανα μεγαλη ******* που δεν ξαναπηρα το ιδιο μετα το τροχαιο, ητν πατησα με το crypton x, με εφαγε η ομορφια και τα 10 κυβικα παραπανω και τα παραπανω αλογακια απο τα υπολειπα της κατηγοριας.

 

γιατι τι παραπονο εχεις απ`το κρυπτον δεν καταλαβα?

Link to comment
Share on other sites

http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C03%5C24%5Cbikepics-1611209-full.jpg

http://mototrade.gr/osCommerce/popup_image.php?pID=1075

εχει βαλει κανεις αυτην την protech? αν η τιμη της ειναι γυρω στα 100 το σκεφτομαι...

σε σχεση παντοτε με την gpr ου εχει γυρω στα 200...

& εχει & σιγαστηρα(βασικο για μενα που δεν θελω να ηχορυπαινω)

Link to comment
Share on other sites

γιατι τι παραπονο εχεις απ`το κρυπτον δεν καταλαβα?

 

Ψοφιο πολυ στην εκκινηση , αδικαιολογητο τελειως και τελικη 100km μονο για 135 με 12,6 αλογα? εχω αλαξει γραναζια , εξατμηση αλα το ιδιο ειναι, αν δεν γινει κατι στο injection αλαγη δεν βλεπουμε, και μη μου πεις για προγραμματα και τετοια, σημασια εχει τι κανει μαμα το μηχανακι.

 

Πλααααααακα κάνεις!

Κάνεις?

 

file kaneis la8os oloi oi kolitoi m exoun adress e loipon to mixanaki isws einai to xeirotero apo kataskeyh apo innova k crypton , genika exei ftina ylika , sta perissotera i mprostini roda paizei meta apo ligo kairo , k fantasou tou enous filou mou sta 3000 xiliometra tou xtypise to kokoraki tou ekentroforou. dld me liga logia dn sigrinetai me to crypton.simasia exei poias etairias einai k oxi pou ftiaxnetai giati nomizeis oti k stin iaponia oi ergates ktl einai iapones.?mpa!!

 

Εγω μιλαω απο προσωπικη πειρα ειχα το address και τωρα το crypton και οπωσ ειπα καμα σχεση, το σοθζουκι ηταν σκυλι και κανενα προβλημα, μπωρει να ετυχε τον φιλο σου αυτο που λες , αντιθετα με το προβλημα το δικο μου με το κρυπτον που ειναι γενικο. Ειχα και παλιοτερα μοντελα crypton και το r115, και το πιο παλιο το 105, εκεινο ηταν μπομπα το r115 μου εκαιγε λαδια παλι. Ειχα πει δεν 8α ξαναπαρω yamaha αλα με απολανησς το χ.

Link to comment
Share on other sites

http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C03%5C24%5Cbikepics-1611209-full.jpg

http://mototrade.gr/osCommerce/popup_image.php?pID=1075

εχει βαλει κανεις αυτην την protech? αν η τιμη της ειναι γυρω στα 100 το σκεφτομαι...

σε σχεση παντοτε με την gpr ου εχει γυρω στα 200...

& εχει & σιγαστηρα(βασικο για μενα που δεν θελω να ηχορυπαινω)

 

εγω πριν 4 μηνες ειχα βρει την προτεκ 80 ευρω τι εγινε ακριβινε για ψαξτο λιγο

Link to comment
Share on other sites

Ψοφιο πολυ στην εκκινηση , αδικαιολογητο τελειως και τελικη 100km μονο για 135 με 12,6 αλογα? εχω αλαξει γραναζια , εξατμηση αλα το ιδιο ειναι, αν δεν γινει κατι στο injection αλαγη δεν βλεπουμε, και μη μου πεις για προγραμματα και τετοια, σημασια εχει τι κανει μαμα το μηχανακι.

 

Πλααααααακα κάνεις!

Κάνεις?

 

 

 

Εγω μιλαω απο προσωπικη πειρα ειχα το address και τωρα το crypton και οπωσ ειπα καμα σχεση, το σοθζουκι ηταν σκυλι και κανενα προβλημα, μπωρει να ετυχε τον φιλο σου αυτο που λες , αντιθετα με το προβλημα το δικο μου με το κρυπτον που ειναι γενικο. Ειχα και παλιοτερα μοντελα crypton και το r115, και το πιο παλιο το 105, εκεινο ηταν μπομπα το r115 μου εκαιγε λαδια παλι. Ειχα πει δεν 8α ξαναπαρω yamaha αλα με απολανησς το χ.

 

κι`εγω για μαμα μηχανακι λεω οχι πειραγμενο.η τελικη που λες ειναι λαθος.το αντρες δεν το εχω οδηγησει οποτε δεν εχω αποψη γι`αυτο ρωταω.το αντρες ειναι ιντζεκτιον η καρμπυρατερ?

Link to comment
Share on other sites

injection ειναι,ο φιλος που ειχε το Χ και πηρε το αντρες,το λεει απο αποψη ποιοτητας κατασκευης (σωστα?),ειναι σαν να λες οτι ενα 106 ραλλυ τουρμπο φτιαγμενο περναει μια μερσεντες 200αρα,αρα το πεζο ειναι καλυτερο !!:happy:
Link to comment
Share on other sites

injection ειναι,ο φιλος που ειχε το Χ και πηρε το αντρες,το λεει απο αποψη ποιοτητας κατασκευης (σωστα?),ειναι σαν να λες οτι ενα 106 ραλλυ τουρμπο φτιαγμενο περναει μια μερσεντες 200αρα,αρα το πεζο ειναι καλυτερο !!:happy:

 

πολυπαιγμενο το παραδειγμα που δινεις αλλα τελειως ακυρο στην περιπτωση μας.δηλαδη τι λες τωρα οτι το κρυπτον ειναι πεζο και το σουζουκι μερσεντες,μην τρελαθουμε και τελειως βραδιατικα ντε.

Link to comment
Share on other sites

http://s673.photobucket.com/albums/vv91/kostas_xhs13/?action=view&current=DSC00440.jpg

paidia auto edw einai to x mou...kserei kaneis pio filtro einai kalytero na tou valw apo ta dyo pou eipa?den mou exei pei kaneis sas akomh...entaksei mporei na eimai kainourios sto forum alla prin parw to mhxanaki eixa faei wres diavazontas ta mhnymata sas gia na dw ti paizei me to papaki auto...

Link to comment
Share on other sites

πως αφου δεν παταει πανω?
emena pataei tespa to ksana vazw kane copy paste http://s673.photobucket.com/albums/vv91/kostas_xhs13/?action=view&current=DSC00440.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

ok τωρα το ειδα πολυ ωραιο εινα και η εξατμιση μ`αρεσει:)

Link to comment
Share on other sites

 

Περιποιημενο το παπι σου φιλε μπραβο και με τα χαμηλοπροφιλα λαστιχα ειναι πολυ ομορφο.Κοψιμο μονο της κολατσας θελει.

Link to comment
Share on other sites

kx13 ωραίο το εργαλείο σου! Σαν να το έχει πάρει το μάτι μου στο Περιστέρι... ή κάνω λάθος;

 

nai mpravo peristeri menw...esy me ti kykloforeis paizei na se kserw...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...