Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

akrivws ena alogo to leei kai sth diafimish 10% gia kane logariasmo poso kanei, kai apo oti akoysa gia to diko mas mhxanaki exei vgei rapid bike 1 dhladh ry8mizei mono to injection gia ta alla prepei na pareis 3o stadio rapid bike.

 

dld dn einai opws stis mhxanes tis suzukis?exei mono enan xarth?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα σε ολους.γεια σου χατζακη,τι εγινε το τελειωσες το χ???με τα μπουκωματα με την gpr τι εγινε το εφτιαξες???

λοιπον λεω σε ολους εδω που θελουν rapid bike.ο αντυπροσωπος ειναι στην θεσ/νικη turbodiesel.gr.ρυθμιζει μονο καυσιμο στην περιπτωση του χ

στο δικο μου εχω δωσει 25% βενζινη στα σημεια που δουλευει.εχω κανει περιπου 300 χλμ απο τοτε που το εφτιαξα το στρωνο ακομα.με ενα ανοιγμα της τριτης σε ευθεια με βαρος 100 κιλα και μηκος 100 μετρα 105 χλμ.προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος.για να δουμε τι θα κανει με την τεταρτη....

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.γεια σου χατζακη,τι εγινε το τελειωσες το χ???με τα μπουκωματα με την gpr τι εγινε το εφτιαξες???

λοιπον λεω σε ολους εδω που θελουν rapid bike.ο αντυπροσωπος ειναι στην θεσ/νικη turbodiesel.gr.ρυθμιζει μονο καυσιμο στην περιπτωση του χ

στο δικο μου εχω δωσει 25% βενζινη στα σημεια που δουλευει.εχω κανει περιπου 300 χλμ απο τοτε που το εφτιαξα το στρωνο ακομα.με ενα ανοιγμα της τριτης σε ευθεια με βαρος 100 κιλα και μηκος 100 μετρα 105 χλμ.προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος.για να δουμε τι θα κανει με την τεταρτη....

 

ξερεις μηπως αν μπορει καποιος στο μαμισιο μηχανακι(χωρις rapidbike-powercommander,κτλ) να πειραξει το μειγμα?

γιατι εχω ακουσει πολλους να λενε οτι πανε στην yamaha& τους ρυθμιζει το μηχανακι πιο πλουσιο σε καυσιμο...

Γινεται????

Link to comment
Share on other sites

paidia se kanena mina 8a katevasw video to crypton x STA 150 km... den kserw sigoura an ta katevazei pantws kapou ekei thA VGAZEI 145-150...

 

Ειπαμε.Παπακι ειναι οχι supersport μηχανη.

 

Γεια χαρα σε ολους.γεια σου χατζακη,τι εγινε το τελειωσες το χ???με τα μπουκωματα με την gpr τι εγινε το εφτιαξες???

λοιπον λεω σε ολους εδω που θελουν rapid bike.ο αντυπροσωπος ειναι στην θεσ/νικη turbodiesel.gr.ρυθμιζει μονο καυσιμο στην περιπτωση του χ

στο δικο μου εχω δωσει 25% βενζινη στα σημεια που δουλευει.εχω κανει περιπου 300 χλμ απο τοτε που το εφτιαξα το στρωνο ακομα.με ενα ανοιγμα της τριτης σε ευθεια με βαρος 100 κιλα και μηκος 100 μετρα 105 χλμ.προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος.για να δουμε τι θα κανει με την τεταρτη....

 

Καλο στρωσιμο φιλε.Καλο ζεσταμα στο μηχανακι παντα οταν ξεκινας και μετα μην το φοβασαι δινε γκαζι.

Link to comment
Share on other sites

καλα λιγο χαλαρωστε με τα χλμ..δλδ το cbf το 250 βγαζει 130 που βγαζει και 20 αλογα ροδα..και 140 θα βγαλει ενα μηχανακι με αντε 15? ενταξει το ξεφτιλισατε καποιοι με τις τελικες.. Για να παρεις καλη τελικη θες αρκετη δυναμη.

 

*το dinamik βγαζει περιπου 118-120 πραγματικα (να μας το επιβεβαιωσει ο madloufos) δλδ ενταξει,βαλε ραπιντ μπαικ και ριχνε στα αυτια 2καβαλο τα ζετακια..

εγω με 5.5 αλογα στο μηχανακι μου επιπλεον κερδισα 15-18 χλμ τελικη..

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε.Παπακι ειναι οχι supersport μηχανη.

 

 

file 8a deis mesa sto amaksi to konter 8a leei 150 kai egw 8a eimai apo dipla me to papi... me mia eksatmisi twra vgazw 140, me rpd bk kai 1 granazi mprosta gia teliki 8a ta vgazei. kai an 8es mpes ligo st youtoube (

) exw ena video 0-120 se 15sec. me to cryptonaki!!!
Link to comment
Share on other sites

σε γκρεμο εισαι?! εγω για ευθεια μιλαω,οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι..τι να το κανεις να βαλεις μπροστα 2 δοντακια μεγαλυτερο γραναζι και να απλωνουν οι ταχυτητες σαν τσοπερ?..για να μας το δειξεις δλδ? παντως ολοι ξερω με gpr H tsuyoshi+γραναζι βγαζουν 120,μαλλον το δικο σου θα ειναι τυχερο ..

 

 

 

φανταζομαι θα σου σπινιαρει κ η 4η ε? σε καταλαβαινω το ιδιο προβλημα εχω..:lol: :lol: α ρε ονειρο...

Φοσφορος? το δικο σου με τοσα π εχεις ριξει (€) θα 200αριζει !!

Link to comment
Share on other sites

καλα λιγο χαλαρωστε με τα χλμ..δλδ το cbf το 250 βγαζει 130 που βγαζει και 20 αλογα ροδα..και 140 θα βγαλει ενα μηχανακι με αντε 15? ενταξει το ξεφτιλισατε καποιοι με τις τελικες.. Για να παρεις καλη τελικη θες αρκετη δυναμη.

 

*το dinamik βγαζει περιπου 118-120 πραγματικα (να μας το επιβεβαιωσει ο madloufos) δλδ ενταξει,βαλε ραπιντ μπαικ και ριχνε στα αυτια 2καβαλο τα ζετακια..

εγω με 5.5 αλογα στο μηχανακι μου επιπλεον κερδισα 15-18 χλμ τελικη..

 

Στην καλυτερη των περιπτωσεων να βγαλει 125 καθαρα το Dinamik και παλι το μηχανακι θα ειναι τερμα.Εννοειται μιλαμε παντα σε ευθεια.

 

file 8a deis mesa sto amaksi to konter 8a leei 150 kai egw 8a eimai apo dipla me to papi... me mia eksatmisi twra vgazw 140, me rpd bk kai 1 granazi mprosta gia teliki 8a ta vgazei. kai an 8es mpes ligo st youtoube (
) exw ena video 0-120 se 15sec. me to cryptonaki!!!

 

Το βιντεο δεν μου λεει απολυτως τιποτα.1ον δεν φαινεται ο δρομος.Τι κλιση ειχε?2ον και να βαλεις γραναζι για τελικες μπροστα δεν κερδιζεις τιποτα.Απλα το μηχανακι για να ξυπνησει θα θελει 5 λεπτα.Ειπαμε.Θελουν καποιοι παραπανω τελικες?Τοτε ας ριξουν χρημα και θα τις εχουν.Αληθινη βελτιωση ειναι αυτη που κανει ο FOSFOROS.Εριξε το χρημα και το μηχανακι του πηγαινει παρα πολυ καλα.Και δεν ειναι βεβαια ο μονος που μπορει.

 

Και για να το καταλαβουνε μερικοι.Με τα παπια και τα σκουτερ οτι και να κανουμε μεγαλες τελικες δεν θα δουμε ποτε.Οχι γιατι δεν βγαζουν δυναμη τα μοτερ αλλα γιατι η μεταδοση απο την μηχανη στον τροχο και απο τον τροχο στον δρομο δεν ειναι η καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε αντι για 15 να βαλεις 17 μπροστα..πας σε μια κατηφορα κανα χιλιομετρο κ ετσι θα βγαλει παραπανω τελικη..τωρα ολα τα αλλα ειναι..αρχ##α...καπαμα

fosforos εγινες ηρωας :p ! 140 με εξατμιση,

150 με ραπιντ μπαικ,

160 με εκκεντροφορο,

180 με κυλινδροπιστονο,

185 με fcr καρμπυρατερ

200 με στροφαλο.....καπως ετσι παει...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε αντι για 15 να βαλεις 17 μπροστα..πας σε μια κατηφορα κανα χιλιομετρο κ ετσι θα βγαλει παραπανω τελικη..τωρα ολα τα αλλα ειναι..αρχ##α...καπαμα

fosforos εγινες ηρωας :p ! 140 με εξατμιση,

150 με ραπιντ μπαικ,

160 με εκκεντροφορο,

180 με κυλινδροπιστονο,

185 με fcr καρμπυρατερ

200 με στροφαλο.....καπως ετσι παει...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Και αν πειραξεις και πισω γραναζι χρειαζεσαι αεροδιαδρομο για να χωρανε οι τελικες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να παει το χ δεν θελει μονο rapid bike

θελει τουλαχιστον εναν εκκεντροφορο και ενα φιλτρακι και εννοειται εξατμιση,πηγα στη yamaha και ρωτησα για εκκεντροφορο και φιλτρο,120 ε εκκεντ.και 40 το φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.γεια σου χατζακη,τι εγινε το τελειωσες το χ???με τα μπουκωματα με την gpr τι εγινε το εφτιαξες???

λοιπον λεω σε ολους εδω που θελουν rapid bike.ο αντυπροσωπος ειναι στην θεσ/νικη turbodiesel.gr.ρυθμιζει μονο καυσιμο στην περιπτωση του χ

στο δικο μου εχω δωσει 25% βενζινη στα σημεια που δουλευει.εχω κανει περιπου 300 χλμ απο τοτε που το εφτιαξα το στρωνο ακομα.με ενα ανοιγμα της τριτης σε ευθεια με βαρος 100 κιλα και μηκος 100 μετρα 105 χλμ.προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος.για να δουμε τι θα κανει με την τεταρτη....

 

ela re megale ola ok bebaia to mixanaki einai akoma mesa . apo evdomada 8a to exw

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω τα λαδια στο χ. Απο την αντιπροσωπια βαζουν 20w50. Μηπως ειναι πολυ χοντρο? Θα τα κρατησω για 1400χμ περιπου. Τι προτινεται? μαρκα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω τα λαδια στο χ. Απο την αντιπροσωπια βαζουν 20w50. Μηπως ειναι πολυ χοντρο? Θα τα κρατησω για 1400χμ περιπου. Τι προτινεται? μαρκα κλπ.

 

Γιατι θα τα κρατησεις τοσο λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μετα ειναι το service των 6000χμ που θα γινει στην αντιπροσωπια και θα αλλαξουν αναγκαστικα λαδια.

 

Mην τα αλλαξεις τοτε.Αλλαξε τα μια και καλη στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις μηπως αν μπορει καποιος στο μαμισιο μηχανακι(χωρις rapidbike-powercommander,κτλ) να πειραξει το μειγμα?

γιατι εχω ακουσει πολλους να λενε οτι πανε στην yamaha& τους ρυθμιζει το μηχανακι πιο πλουσιο σε καυσιμο...

Γινεται????

ναι αυτο γινετε.επαναπρογραμματιζουν τον παρον εγκεφαλο και του δινουν λιγη

βενζινη παραπανω αλλα με τον εργοστασιακο εκκεντροφορο και βεβαια εξατμηση

after market.αλλα πιστευω εαν δεν βαλεις εκκεντροφορο τουλαχιστον δευτερο σταδιο φιλτρο ελευθερο και rb δεν θα κανεις τιποτα.....

καλα λιγο χαλαρωστε με τα χλμ..δλδ το cbf το 250 βγαζει 130 που βγαζει και 20 αλογα ροδα..και 140 θα βγαλει ενα μηχανακι με αντε 15? ενταξει το ξεφτιλισατε καποιοι με τις τελικες.. Για να παρεις καλη τελικη θες αρκετη δυναμη.

εγω θα σου πω το εξης.νομιζεις οτι εαν πειραξεις το cbf δεν θα βγαλει παραπανω χλμ.....ετσι ειναι και αυτο.στο δικο μου οπως ειναι τα πραγματα υπολογιζω για 19 ΗΡ με δυναμομετρο.βεβαια εγω υπολογιζω την μεγαλυτερη ροπη στα δυακοσια μετρα.εαν σκασω και τις 4 ταχυτητες σε μικρη αποσταση τοτε μπορω να υπολογισω με την βοηθεια των γραναζιων και την τελικη.προς το παρον εχω

14 μπροστα πισω μαμα.για την οικονομια παει αυτη.70 χλμ το ντεποζιτο:lol::lol:

 

*το dinamik βγαζει περιπου 118-120 πραγματικα (να μας το επιβεβαιωσει ο madloufos) δλδ ενταξει,βαλε ραπιντ μπαικ και ριχνε στα αυτια 2καβαλο τα ζετακια..

εγω με 5.5 αλογα στο μηχανακι μου επιπλεον κερδισα 15-18 χλμ τελικη..

 

ela re megale ola ok bebaia to mixanaki einai akoma mesa . apo evdomada 8a to exw

 

δηλαδη το τελιωσες????? κατι μου ειπαι ο mikecrt.οτι θα βαλεις rapid bike ειναι αληθεια????? εαν θελεις παρε με τηλεφωνο να τα πουμε;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο γινετε.επαναπρογραμματιζουν τον παρον εγκεφαλο και του δινουν λιγη

βενζινη παραπανω αλλα με τον εργοστασιακο εκκεντροφορο και βεβαια εξατμηση

after market.αλλα πιστευω εαν δεν βαλεις εκκεντροφορο τουλαχιστον δευτερο σταδιο φιλτρο ελευθερο και rb δεν θα κανεις τιποτα.....

 

 

 

 

δηλαδη το τελιωσες????? κατι μου ειπαι ο mikecrt.οτι θα βαλεις rapid bike ειναι αληθεια????? εαν θελεις παρε με τηλεφωνο να τα πουμε;)

ti enoeis filtro eleuthero?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον!απο βδομαδα θα ειμαι μαλλον κατοχος του Χ.αλλα δεν ξερω πιο να παρω.το special edition η το απλο σε κοκκινο.επισης ποιες η διαφορες εκτος απο ζαντες και αλυσιδα;;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον!απο βδομαδα θα ειμαι μαλλον κατοχος του Χ.αλλα δεν ξερω πιο να παρω.το special edition η το απλο σε κοκκινο.επισης ποιες η διαφορες εκτος απο ζαντες και αλυσιδα;;

 

η αλυσιδα δεν εχει διαφορα μονο το χρωμα ειναι διαφορετικο.οι ζαντες και το μαυρο χρωμα ειναι οι διαφορες τους.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον!απο βδομαδα θα ειμαι μαλλον κατοχος του Χ.αλλα δεν ξερω πιο να παρω.το special edition η το απλο σε κοκκινο.επισης ποιες η διαφορες εκτος απο ζαντες και αλυσιδα;;

 

Εγω θα διαλεγα το special edition αν και ειναι πιο συνηθισμενο απο το απλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...