Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΚΟΙΤΑΧΤΑΙ ΛΙΓΟ ΕΔΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΑΣ ΕΝΔΕΙΑΦΕΡΕΙ ΘΑ ΠΡΟΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟ

http://yoshimura-shop.netmove.co.jp/ap/dtcat?p=9/0/3&s=514/25/1516&l=en&t=/c_cycl1_e/c_cycl1_e/c_cycl2_e/c_cycl3_e&d=8924

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας είμαι καινούργιος στο forum και επειδή κάθομαι και διαβαζω όλα αυτά που έχετε γράψει εχω κάποιες απορίες...

έχω το crypton x από τον Ιούλιο 2008 και είμαι άσχετος γενικά..

έχω απογοητευτεί βλέποντας το μηχανάκι εκτός ευρο 3 πόσο καλύτερο είναι!

το μηχανάκι είναι πολύ " μπουκομένο" δυστυχός

1: το εγχειρίδιο είναι στα αγγλικά και δεν το καταλαβαίνω :p

2: η εγγύηση πόσο ειναι 1 χρόνο η 2 χρόνια?

3: ποτε γίνεται το δεύτερο service στα 3000km η στα 5000km?

4: το φίλτρο αέρα που βρίσκεται και πως βγαίνει ο "πνήχτης"? λεπτομερές αν μπορεί καποιος να μου πει..

5: το μηχανάκι οπως ειπατε δεν έχει αισθητήρα Λ, αυτο το "μπαλονάκι" στην αρχή, στον λαιμό της εργοστασιακής εξάτμησης τι είναι?

6: το πλαστικό του λασποτήρα πως βγαίνει κόβεται? και η κελιδαριά τι γίνεται?

7: το 14ρι γρανάζι μπροστά ακουσα που λετε οτι θελει καποια πατεντα να λιμαριστεί λιγο?υσχίει?

8: πόσο κάνει η GPR στο stelpet την έχει 217...

9: το 14ρι γρανάζι πόσο κάνει...

10: γενικά αξεσουάρ σε καλή τιμή που μπορώ να βρω?

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινούργιος στο forum και επειδή κάθομαι και διαβαζω όλα αυτά που έχετε γράψει εχω κάποιες απορίες...

έχω το crypton x από τον Ιούλιο 2008 και είμαι άσχετος γενικά..

έχω απογοητευτεί βλέποντας το μηχανάκι εκτός ευρο 3 πόσο καλύτερο είναι!

το μηχανάκι είναι πολύ " μπουκομένο" δυστυχός

1: το εγχειρίδιο είναι στα αγγλικά και δεν το καταλαβαίνω :p

2: η εγγύηση πόσο ειναι 1 χρόνο η 2 χρόνια?

3: ποτε γίνεται το δεύτερο service στα 3000km η στα 5000km?

4: το φίλτρο αέρα που βρίσκεται και πως βγαίνει ο "πνήχτης"? λεπτομερές αν μπορεί καποιος να μου πει..

5: το μηχανάκι οπως ειπατε δεν έχει αισθητήρα Λ, αυτο το "μπαλονάκι" στην αρχή, στον λαιμό της εργοστασιακής εξάτμησης τι είναι?

6: το πλαστικό του λασποτήρα πως βγαίνει κόβεται? και η κελιδαριά τι γίνεται?

7: το 14ρι γρανάζι μπροστά ακουσα που λετε οτι θελει καποια πατεντα να λιμαριστεί λιγο?υσχίει?

8: πόσο κάνει η GPR στο stelpet την έχει 217...

9: το 14ρι γρανάζι πόσο κάνει...

10: γενικά αξεσουάρ σε καλή τιμή που μπορώ να βρω?

 

ευχαριστώ πολύ

 

kalws hr8es file mou.na sou pw auta pou kserw egw.h mhxanh exei 2 xronia egguhsh.h gpr otan thn eixa agorasei egw,thn eixa parei 250euro.opote upo8etw pws einai kalh timh.epishs sta 3000xlm einai to epomeno service.to filtro tou aera vrisketai sthn eswterikh podia(maurou xrwmatws se oles tis ekdoseis tou papiou).mou einai ligo duskolo na sto grapsw.to xei kai to manual.h dikia mou gnwmh inai na afhseis ton pnhxth opws exei.8a pernaei meta polu skoupidario. auta kserw mono.gia ta upoloipa 8a sou poun kai ta alla paidia pou 3eroun kai kati parapanw.auta apo mena!:)

the new manager is here! beware :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλαζοντας τα ενδιαμεσα λαδια μονοι μας,,πχ στα 3000 χλμ,,αλλα το σερβις στα 6000,,το κανουμε κανονικα στην αντοιπρωσοπια,,χανουμε την εγκυηση?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα φλασακια αυτα πως γινονται μαυρα?? με μεμβρανη??

μετα φαινεται το φλας οταν αναβει???

 

Μπορεις να βαλεις και καλσον:p, φαινεται πολυ αλητικο.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

kalws hr8es file mou.na sou pw auta pou kserw egw.h mhxanh exei 2 xronia egguhsh.h gpr otan thn eixa agorasei egw,thn eixa parei 250euro.opote upo8etw pws einai kalh timh.epishs sta 3000xlm einai to epomeno service.to filtro tou aera vrisketai sthn eswterikh podia(maurou xrwmatws se oles tis ekdoseis tou papiou).mou einai ligo duskolo na sto grapsw.to xei kai to manual.h dikia mou gnwmh inai na afhseis ton pnhxth opws exei.8a pernaei meta polu skoupidario. auta kserw mono.gia ta upoloipa 8a sou poun kai ta alla paidia pou 3eroun kai kati parapanw.auta apo mena!:)

 

ρε παιδια ανα 3000 ειναι το σερβις δηλαδι στα 4000, ετσι μου ειπε ο μηχανικος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ανα 3000 ειναι το σερβις δηλαδι στα 4000, ετσι μου ειπε ο μηχανικος

 

Το βιβλιαρακι που δινει η Yamaha τι λεει μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιαρακι που δινει η Yamaha τι λεει μεσα?

η γιαμαχα λεει αλαγη φιλτρου και λαδια στα 1000χλμ,, ρηφμηση βαλβιδων αλαγμα λαδια φιλτρο,,στα 6000χλμ,,απλα ο αντιπρωσωπος εγραψε μεσα στην εγκηιση,,επομενη αλαγη λαδιων στ 3000χλμ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ανα 3000 ειναι το σερβις δηλαδι στα 4000, ετσι μου ειπε ο μηχανικος
Εγώ στην Yamaha έκανα το πρώτο σέρβις στα 1000 και μετά στα 3000 και το επόμενο θα γίνει στα 6000 μου είπε ο μηχανικός.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην Yamaha έκανα το πρώτο σέρβις στα 1000 και μετά στα 3000 και το επόμενο θα γίνει στα 6000 μου είπε ο μηχανικός.
στα 3000 ποσο σου πηρε?
Link to comment
Share on other sites

η γιαμαχα λεει αλαγη φιλτρου και λαδια στα 1000χλμ,, ρηφμηση βαλβιδων αλαγμα λαδια φιλτρο,,στα 6000χλμ,,απλα ο αντιπρωσωπος εγραψε μεσα στην εγκηιση,,επομενη αλαγη λαδιων στ 3000χλμ

 

Εγω παντως θα ελεγα να ακολουθησεις την Yamaha.Σιγουρα ξερει παραπανω πραγματα απο οποιοδηποτε αντιπροσωπο-πωλητη-μηχανικο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα ελεγα να ακολουθησεις την Yamaha.Σιγουρα ξερει παραπανω πραγματα απο οποιοδηποτε αντιπροσωπο-πωλητη-μηχανικο.
ειπαρχει ενα μανιουαλ που ειναι στα αγλικα και ειναι το επισιμο,,γραφει αλλαγη λαδιων και φιλτρου στα 1000χλμ,,και μετα αλαγη λαδιων, φιλτρου, ριθμιση βαλβιδων στα 6000χλμ,,,η μοτοδιναμικη εχει λοιπον μεταφρασει το επισιμο αυτο μανιουαλ σε φοτοτιπικο βιβλιαρακι εφαμιλο του αγλικου,,και εχει προσθεση μεσα σε παρενθεση,,οτι σε εληνικες σηνθηκες οδιγισης αλλαγη λαδιων ενδιαμεσα στα 3000χλμ,,,αν λοιπον την αλαγη αυτη την κανουμε μονοι μας,,χανουμε την εγκηιση?
Link to comment
Share on other sites

ειπαρχει ενα μανιουαλ που ειναι στα αγλικα και ειναι το επισιμο,,γραφει αλλαγη λαδιων και φιλτρου στα 1000χλμ,,και μετα αλαγη λαδιων, φιλτρου, ριθμιση βαλβιδων στα 6000χλμ,,,η μοτοδιναμικη εχει λοιπον μεταφρασει το επισιμο αυτο μανιουαλ σε φοτοτιπικο βιβλιαρακι εφαμιλο του αγλικου,,και εχει προσθεση μεσα σε παρενθεση,,οτι σε εληνικες σηνθηκες οδιγισης αλλαγη λαδιων ενδιαμεσα στα 3000χλμ,,,αν λοιπον την αλαγη αυτη την κανουμε μονοι μας,,χανουμε την εγκηιση?

 

εννοειται οτι χανεις την εγγυηση αν κανεις καποιο σερβις μονο σ,ακομα & οταν προκειται για μια απλη αλλαγη λαδιων.

εμενα προσωπικα μ εκανε τα σερβις οπως λεει το μανουαλ.δηλαδη στα 1000,& μετα καθε 3000 χιλιομετρα.στα 4000 εγινε η αλλαγη λαδιων(μικρο μικρο σερβις)& στα 7000 θα κανω το μεγαλο σερβις.

αυτα

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι χανεις την εγγυηση αν κανεις καποιο σερβις μονο σ,ακομα & οταν προκειται για μια απλη αλλαγη λαδιων.

εμενα προσωπικα μ εκανε τα σερβις οπως λεει το μανουαλ.δηλαδη στα 1000,& μετα καθε 3000 χιλιομετρα.στα 4000 εγινε η αλλαγη λαδιων(μικρο μικρο σερβις)& στα 7000 θα κανω το μεγαλο σερβις.

αυτα

καλααα μα οτι θελεις λες??αφου σου λεει στα 1000,,3000,,6000,,τι 4000,,και 7000,,μου λες?
Link to comment
Share on other sites

καλααα μα οτι θελεις λες??αφου σου λεει στα 1000,,3000,,6000,,τι 4000,,και 7000,,μου λες?

 

σερβις γινεται στα πρωτα 1000,& μετα καθε 3000 χιλιομετρα.

εκανα λοιπον στα 1000& μετα στα 4000.μετα απο αλλα 3000 θα κανω στα 7000.

ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος

Link to comment
Share on other sites

σερβις γινεται στα πρωτα 1000,& μετα καθε 3000 χιλιομετρα.

εκανα λοιπον στα 1000& μετα στα 4000.μετα απο αλλα 3000 θα κανω στα 7000.

ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος[/QUOΤΕ] Το πρώτο σέρβις γίνεται στα 1000 και μετά ανά 3000. Εσύ το έκανες στα 1000 και μετά στα 4000. Δηλαδή μετά από 4000 αντί για 3000 που χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο σέρβις γίνεται στα 1000 και μετά ανά 3000. Εσύ το έκανες στα 1000 και μετά στα 4000. Δηλαδή μετά από 4000 αντί για 3000 που χρειάζεται.[/QUOΤΕ]

το πρωτο σου λεει στα 1000 και τα επομενα ανα 3000, δηλαδη στα 4000 και μετα στα 7000............

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μηπως ξερετε κανενα υλικο για να βαζω στην αλυσιδα οστε να μην μου πιτσιλαει πανο στην ζαντα; αν ναι που θα το βρω; ευχαριστο
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μηπως ξερετε κανενα υλικο για να βαζω στην αλυσιδα οστε να μην μου πιτσιλαει πανο στην ζαντα; αν ναι που θα το βρω; ευχαριστο

 

Χρησιμοποιησε Silkolene chain lube.Ειναι ασπρος αφρος που καθεται πανω στην ζαντα και δεν πετιεται απο δω και απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ νέος είμαι εδώ και νέος στο μηχανάκι μας στο οποίο έχω κάνει μόλις 500 χιλιόμετρα!Μόλις μιλήσατε για αυτό το σπρέι στην αλυσίδα με χυπήσατε στο αδύναμο σημείο!έβαλα ένα από ένα μαγαζί που πήρα αλλά όντας νέος με το που έβαλα μπροστά για να πάει παντού έκανα την ζάντα χάλια αφού αυτό είναι κολλώδες και έγινε άντε γεια!ξέρει κανένας αν το πάω στην πίεση για πλύσιμο θα βγει?και αν ναι θα ξαναλάμπει κανονικά η να πάρω κανένα γιαλυστικό??Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ νέος είμαι εδώ και νέος στο μηχανάκι μας στο οποίο έχω κάνει μόλις 500 χιλιόμετρα!Μόλις μιλήσατε για αυτό το σπρέι στην αλυσίδα με χυπήσατε στο αδύναμο σημείο!έβαλα ένα από ένα μαγαζί που πήρα αλλά όντας νέος με το που έβαλα μπροστά για να πάει παντού έκανα την ζάντα χάλια αφού αυτό είναι κολλώδες και έγινε άντε γεια!ξέρει κανένας αν το πάω στην πίεση για πλύσιμο θα βγει?και αν ναι θα ξαναλάμπει κανονικά η να πάρω κανένα γιαλυστικό??Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αντισκουριακο και μαλακο πανακι.Θα φυγουν τα παντα απο την ζαντα και θα λαμπει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα το παρω και εγω αφου το R μου κολλησε...:(:(.κολλημενω ποσο λετε να πιασει;;;
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα το παρω και εγω αφου το R μου κολλησε...:(:(.κολλημενω ποσο λετε να πιασει;;;

 

Επιασε και μπιελα το κολλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...