Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την αντιπροσωπεια της yoshimura στην ελλαδα την εχει η suzuki. πηγαινε σε να μαγαζι με μηχανες suzuki και ρωτα για την εξατμιση που φοραει το address. αυτη ειναι η γνησια που ειναι φτιαγμενη για το address και οχι για το Χ οποτε δεν ξερω αν θα ταιριαζει ο λαιμος. η τιμη που ειχα ρωτησει ηταν γυρω στα 300€.

 

ευχαριστο φιλε κοστα για τις πλιροφοριες....

 

 

Τορα προσφατα ακοσα ποs βγηκε καινουρια εξατμισι με το ονομα ΤΙΤΑΝΙΚ ....

μιπος ξερει κανεις τπτ παραπανω για τιν εξατμισι ????

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ Kaiba, και το εγραψα και 2 φορες....Σουπερ ΑΜΟΛΥΒΔΗ....Ειναι δυνατόν να είναι αμόλυβδη, με...μόλυβδο?????????

 

Αναφέρεσαι στην ΣΟΥΠΕΡ βενζίνη. Η σουπερ αμόλυβδη, ειναι αμόλυβδη με 100 octanes (και καλά) και κάποια άλλα πρόσθετα.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε το μιχανακι ειναι φιμομενο ασχημα απο την εξατμηση εαν βαλεισ μια αλλη και βαλεις ενα γραναζι μικροτερο μπροστα καθαρισες θα δεις αλλο μηχανακι.εαν ειναι οικονομικο το μηχανακι ειναι αρκετα εαν ομως το ζωριζεις δεν ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με άλλα παπιά εννοείς??? Η γενικά δεν είναι οικονομικό???? Γιατί εμένα σε σχέση με τα άλλα μεταφορικά μου μέσα, μου φαίνεται οτι την μυρίζει!!!!!

 

Μαλιστα...δηλαδή θόρυβος, αλλιώς....Πριν απο λίγο έκανα το εξής πείραμα. Κατέβηκα απο κάτω και ανοιξα τερμα απο στάση με το Cheetah 110 (!!!!) του γραφείου. Ε ναι...μεχρι να φορτώσει το θαύμα της τεχνολογίας, το ταρταλο πετάχτηκε 1 μηχανακι μπροστά. Μην ακούσω κανένα να πει οτι μετα περνάει το crypton... ΦΥΣΙΚΟ δεν ειναι??? Να φανταστείτε οτι ειχα διαβάσει ΟΛΑ τα ποστ εδώ μέχρι την 90 σελίδα νομίζω. Δεν ειχε αναφερθεί τίποτε. duh...

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με άλλα παπιά εννοείς??? Η γενικά δεν είναι οικονομικό???? Γιατί εμένα σε σχέση με τα άλλα μεταφορικά μου μέσα, μου φαίνεται οτι την μυρίζει!!!!!

 

Μαλιστα...δηλαδή θόρυβος, αλλιώς....Πριν απο λίγο έκανα το εξής πείραμα. Κατέβηκα απο κάτω και ανοιξα τερμα απο στάση με το Cheetah 110 (!!!!) του γραφείου. Ε ναι...μεχρι να φορτώσει το θαύμα της τεχνολογίας, το ταρταλο πετάχτηκε 1 μηχανακι μπροστά. Μην ακούσω κανένα να πει οτι μετα περνάει το crypton... ΦΥΣΙΚΟ δεν ειναι??? Να φανταστείτε οτι ειχα διαβάσει ΟΛΑ τα ποστ εδώ μέχρι την 90 σελίδα νομίζω. Δεν ειχε αναφερθεί τίποτε. duh...

μην ανχωνεσαι μια χαρα ειναι το μηχανακι
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με άλλα παπιά εννοείς??? Η γενικά δεν είναι οικονομικό???? Γιατί εμένα σε σχέση με τα άλλα μεταφορικά μου μέσα, μου φαίνεται οτι την μυρίζει!!!!!

 

Μαλιστα...δηλαδή θόρυβος, αλλιώς....Πριν απο λίγο έκανα το εξής πείραμα. Κατέβηκα απο κάτω και ανοιξα τερμα απο στάση με το Cheetah 110 (!!!!) του γραφείου. Ε ναι...μεχρι να φορτώσει το θαύμα της τεχνολογίας, το ταρταλο πετάχτηκε 1 μηχανακι μπροστά. Μην ακούσω κανένα να πει οτι μετα περνάει το crypton... ΦΥΣΙΚΟ δεν ειναι??? Να φανταστείτε οτι ειχα διαβάσει ΟΛΑ τα ποστ εδώ μέχρι την 90 σελίδα νομίζω. Δεν ειχε αναφερθεί τίποτε. duh...

 

 

φιλε καλως ηρθες στην παρεα. θα χρειαστει να διαβασεις κι αλλες σελιδες γιατι ολα τα καλα και τα κακα λεγονται εδω μεσα. εδω δεν διαφημιζουμε γιατι δεν πουλαμε παπακια, απλα κανουμε τον χαβαλε μας ανταλλασοντας αποψεις ;)

δες εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2426210#post2426210

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

H yoshi θελει πατεντα για μπει πανω η ολα οκ

 

ευχαριστο φιλε κοστα για τις πλιροφοριες....

 

 

Τορα προσφατα ακοσα ποs βγηκε καινουρια εξατμισι με το ονομα ΤΙΤΑΝΙΚ ....

μιπος ξερει κανεις τπτ παραπανω για τιν εξατμισι ????

 

η titanic ειναι η μαιμου yoshimura που ομως μπαινει στην παπια μας χωρις καμια πατεντα. κι εγω αυτην εχω....

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

η titanic ειναι η μαιμου yoshimura που ομως μπαινει στην παπια μας χωρις καμια πατεντα. κι εγω αυτην εχω....

 

 

διλαδη, η τιτανικ ειναι ολοιδια η yoshi??

 

εμενα μου ηπανε πος η τιτακιν κανει περισσοτερο θοριβο απο οτι η yoshi αλλα απο οτι καταλαβα τορα ειναι ολοιδιες

εεε??

 

 

μιπος θα μπορουσες να μου στειλεις τιν τατανικ σε φοτο

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το μπουκωμα που κανει στις χαμηλες,δεν νομιζω να ειναι λογω κλειστης εξατμισης.πρεπει να ειναι θεμα ρυθμισης τ ψεκασμου,οποτε&να αλλαξετε εξατμιση,η να κοντυνετε ενα δοντι,δεν νομιζω να αλλαξει κατι...

τωρα κατα ποσο μπορει να επαναρυθμιστει ο ψεκασμος απο την yamaha,ειναι αλλο θεμα...

αν μπορουσαν να το κανουν θα το καναν ηδη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορουν να του αλαξουν ρηθμιση γιατι δεν θα περναγε απο το euro3.γι αυτο κατεβαζουν τα καυσιμα και γιαυτο ειναι injection.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορουν να του αλαξουν ρηθμιση γιατι δεν θα περναγε απο το euro3.γι αυτο κατεβαζουν τα καυσιμα και γιαυτο ειναι injection.

 

συμφωνω.αυτο που αναρωτιεμαι ειναι αν μπορουν τωρα να ρυθμισουν κατι& ας μην περναει ρυπους.

η χρειαζεται παπαρλληλους εγκεφαλους,κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω οτι το πρόβλημα δεν εχει να κάνει με εξατμίσεις κλπ, αλλα μάλλον με το γεγονός οτι το μοτέρ α) είναι σχετικα κλειστό (μέσω προγράμματος) για τους ρύπους, και β) είναι 4βάλβιδο οπότε χαμηλά όπως και να το κάνουμε είναι ψόφιο...Προχωράω σε μετατροπές αναρτήσεων-ψαλιδιών-φρένων. Θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

φιλε καλως ηρθες στην παρεα. θα χρειαστει να διαβασεις κι αλλες σελιδες γιατι ολα τα καλα και τα κακα λεγονται εδω μεσα. εδω δεν διαφημιζουμε γιατι δεν πουλαμε παπακια, απλα κανουμε τον χαβαλε μας ανταλλασοντας αποψεις ;)

δες εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2426210#post2426210

 

Φίλε Κώστα, αν η πρώτη φορά που αναφέρεται αυτό είναι στην σελίδα 135 ενός φόρουμ, ε μάλλον για εθελοτυφλισμό θα μιλήσουμε!!!!! Νομίζω οτι οποιος άνθρωπος έχει έστω και λίγη εμπειρία απο ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ δίτροχο, θα ενοχληθεί απο αυτό το φαινόμενο.

 

Ασε που απόψεις του στυλ, μην ανοίγεις τέρμα το γκάζι, απο την αρχή, ανοιγε το προοδευτικά, μου θυμίζει το RD 500 που είχα το 88, και οχι, δεν το δέχομαι για τετράχρονη πάπια, sorry.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα, αν η πρώτη φορά που αναφέρεται αυτό είναι στην σελίδα 135 ενός φόρουμ, ε μάλλον για εθελοτυφλισμό θα μιλήσουμε!!!!! Νομίζω οτι οποιος άνθρωπος έχει έστω και λίγη εμπειρία απο ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ δίτροχο, θα ενοχληθεί απο αυτό το φαινόμενο.

 

Ασε που απόψεις του στυλ, μην ανοίγεις τέρμα το γκάζι, απο την αρχή, ανοιγε το προοδευτικά, μου θυμίζει το RD 500 που είχα το 88, και οχι, δεν το δέχομαι για τετράχρονη πάπια, sorry.

 

δεν νομιζω οτι ειπε καποιος οτι δεν ενοχλειται για την συμπεριφορα της μηχανης στις χαμηλες. αλλα απο την στιγμη που δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο απλα αναμενουμε νεες μηχανικες η και ηλεκτρονικες βελτιωσεις. απειρες φορες εδω μεσα εχει τεθει το θεμα της αλλαγης προγραμματος αλλα δεν εχουμε ακομα βρει ακρη. ο μονος τροπος για να ανοιξει μπαμ το μηχανακι απο εκκινηση ειναι να συμπλεκταρεις την πρωτη εως ωτου ξυπνησει και αρχισει να ανεβαζει ικανοποιητικα. δεν ειναι για πολλα ομως μιας και οπως ηδη θα γνωριζεις θα καταστραφουν οι δισκοι. :cool:

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειπε καποιος οτι δεν ενοχλειται για την συμπεριφορα της μηχανης στις χαμηλες. αλλα απο την στιγμη που δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο απλα αναμενουμε νεες μηχανικες η και ηλεκτρονικες βελτιωσεις. απειρες φορες εδω μεσα εχει τεθει το θεμα της αλλαγης προγραμματος αλλα δεν εχουμε ακομα βρει ακρη. ο μονος τροπος για να ανοιξει μπαμ το μηχανακι απο εκκινηση ειναι να συμπλεκταρεις την πρωτη εως ωτου ξυπνησει και αρχισει να ανεβαζει ικανοποιητικα. δεν ειναι για πολλα ομως μιας και οπως ηδη θα γνωριζεις θα καταστραφουν οι δισκοι. :cool:
βρε δεν κοιτατε να ειναι αξιοπιστο και οικονομικο,,μονο κοιτατε την πρωτη ταχητητα:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος είχε δώσει αυτό το site

http://www.madnessmoto.gr

Έχει παρά πολλά αξεσουάρ για το παπί. Εκεί κ η gpr έχει 205 ευρώ. Έχει κ βελτιωτικά προϊόντα όσον αφορά αναστήσεις, φρένα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

την αντιπροσωπεια της yoshimura στην ελλαδα την εχει η suzuki. πηγαινε σε να μαγαζι με μηχανες suzuki και ρωτα για την εξατμιση που φοραει το address. αυτη ειναι η γνησια που ειναι φτιαγμενη για το address και οχι για το Χ οποτε δεν ξερω αν θα ταιριαζει ο λαιμος. η τιμη που ειχα ρωτησει ηταν γυρω στα 300€.

 

 

Οχι ρε και 300€:mad::mad:Εγω για crypton{καρμπυρατερατο}την ειχα βρει 150€{στην αθηνα}

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχο μια απορια...

η τιτανικ ειναι η μαιμου η yoshi???

 

εμενα μου ηπανε πος η τιτακιν κανει περισσοτερο θοριβο απο οτι η yoshi

και οτι ι τιτανικ κανει ποιο ακριβα

ειναι αληθεια??

μιπος θα μπορουσε καποιος να μου στειλετε μια φοτο τις τιτανικ?

 

Τορα σε ενα αλλο θεμα .Ξερει κανεις ποσο κοστιζη μια καινουρια μασκα .

και το τριγονο το πλαστικο που εχει τα φλας για το crypton x??

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηγα να παρω το crypton x και αυριο 8α το εχω,.....διαβασα αρκετα απο αυτα που εχετε συζητησει απλωσ 8α ηθελα αν μπορει καποιοσ να μου συνοψησει τα πραγματα....δηλαδη τα καλα και τα κακα του παπιου....
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηγα να παρω το crypton x και αυριο 8α το εχω,.....διαβασα αρκετα απο αυτα που εχετε συζητησει απλωσ 8α ηθελα αν μπορει καποιοσ να μου συνοψησει τα πραγματα....δηλαδη τα καλα και τα κακα του παπιου....

Αφου το πηρες! αρα η επιλογη που εκανες ειναι σωστη.

κανενα (-) δεν εχει για μενα το παπι.μια χαρα ειναι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο κοστιζη μια καινουρια μασκα .

και το τριγονο το πλαστικο που εχει και τα φλας .

για το crypton x??

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο κοστιζη μια καινουρια μασκα .

και το τριγονο το πλαστικο που εχει και τα φλας .

για το crypton x??

γιατι δεν ρωτας στο συνεργειο που το πηγαινεις???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...