Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα εγω θα ηθελα να ρωτησω αν η γιοσι κανει καλυτερο θορυβο δν με νοιαζει αν δινει η οχι !!!θελω το μηχανακη μου να εχει μπασο θορυβο και αρκετα δυνατο...τι μου προτεινετε..θελω γνωμες!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας που θα βρω το service manual t135?
Σε πιο παλιές σελίδες κάποιος έχει κατεβάσει το service manual το owners manual και το wiring diagram.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας που θα βρω το service manual t135?

Καλησπερα εγω ειχα ανεβασει το site για service manual tou t 135 σε προηγουμενες σελιδες πριν 20 μερες περιπου.Δεν κρατησα το site ριξε μια ματια εαν δεν το βρεις

δωσε μου το email σου να σου το στειλω.service manual, part list,ηλεκτολογικο

 

που πουλιεται η gpr στο ηρακλειο κρητης?

Σπυριδακης αντυπροσωπια ηρακλειου.την προτεινει σαν καλυτερη εξατμηση για το συγκεκριμενο μηχανακι.την εχει επισης ο παπαδακης(καινουργια γεφυρα πατελλων)

 

Καλησπερα εγω θα ηθελα να ρωτησω αν η γιοσι κανει καλυτερο θορυβο δν με νοιαζει αν δινει η οχι !!!θελω το μηχανακη μου να εχει μπασο θορυβο και αρκετα δυνατο...τι μου προτεινετε..θελω γνωμες!

Κοιτα η μουρη της yoshi ειναι ασυγκριτη ταιριαζει και στο μηχανακι ειδικα στο sp

ειναι τελεια με το ντυσιμο του ανθρακονηματος ειναι very nice αλλα τιποτα αλλο

δεν δινει τιποτα γιατι δεν ειναι φτιαχμενει για αυτο, κανουν μια απομιμηση

κτυπανε και τα γραμμματα και ο.κ μονο αυτη που μας εδειξε ενας φιλος πιο πανω

ισως να ειναι γνησια αλλα που θα την βρεις στην ελλαδα....

μην ξεχνας οτι αυτο το μηχανακι για την ελλαδα ειναι πολυ καινουργιο και δεν υπαρχουν ακομα πολλα ανταλακτικα.εαν περιμενεις ισως παρεις κατι καλυτερο.

τωρα για θορυβο εκανα βολτα ενα innova με εξατμηση protect και εμοιαζε ηχος

σαν αυτοκινητου με μπουκα πλακε εξατμησεως.θορυβο μπασσου ελαφρη.πολυ ωραια αλλα αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι σε σχεση με τις αλλες ηταν η μπουκα πιο κοντη.τωρα εαν αγοραζα εξατμιση θα τις δω ολες να δουλευουν απανω στα παπια και μετα θα αποφασισω

Link to comment
Share on other sites

Fosfore elaves to mail mou an oxi steile mou sto parakatw d3ft3r3os@hotmail.com

http://www.madnessmoto.gr/honda_pictures/crypton/index.html

se auto to site uparxei i gnisia gnwsi alla den gnwrizw gia timi.

http://www.tnmoto.gr/prods.asp?main_id=3&Sub_id=21

kai apo auto paraggeila egw tin gpr i opoia einai axiopistia kai eimai plirws euxaristimennos. edwse sto mixanaki kai to xempoukose.. i apofasi dikia sou.

 

στελνω στο email σου και δεν μπορω να σου το στειλω βγαζει fail

το τηλεφωνο ειναι 2810 220764.αντυπροσωπεια yamaha ηρακλειου κρητης

ζητα τον βασιλη θα σε εξυπηρετηση

Link to comment
Share on other sites

στελνω στο email σου και δεν μπορω να σου το στειλω βγαζει fail

το τηλεφωνο ειναι 2810 220764.αντυπροσωπεια yamaha ηρακλειου κρητης

ζητα τον βασιλη θα σε εξυπηρετηση

ποσο την εχουνε την gpr εδω στην κρητη?
Link to comment
Share on other sites

karavidas20@hotmail.com αυτο ειναι ευχαριστο.επαθα μια ζιμια προχθες στο παπι κανενα 250.μου χηθυκε υγρο φρενων και σπασαν οι βασεις απο την καρινα και την φαναριερα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπος ξέρει κανέις πόσο κάνει ι γνίσια yoshi?Και που μπορό να τιν αγοράσο??????????????

 

την αντιπροσωπεια της yoshimura στην ελλαδα την εχει η suzuki. πηγαινε σε να μαγαζι με μηχανες suzuki και ρωτα για την εξατμιση που φοραει το address. αυτη ειναι η γνησια που ειναι φτιαγμενη για το address και οχι για το Χ οποτε δεν ξερω αν θα ταιριαζει ο λαιμος. η τιμη που ειχα ρωτησει ηταν γυρω στα 300€.

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

karavidas20@hotmail.com αυτο ειναι ευχαριστο.επαθα μια ζιμια προχθες στο παπι κανενα 250.μου χηθυκε υγρο φρενων και σπασαν οι βασεις απο την καρινα και την φαναριερα

Τα υγρα των φρενων και της μπαταριας ειναι οτι χειροτερο.ειδικα τα υγρα των φρενων,κι εγω την ειχα πατησει στο παρελθον ετσι με αποτελεσμα να κοπει το πλαστικο και τα καλωδια.

απλα την επομενη φορα να εισαι πιο προσεχτικος με τα υγρα και να μην γεμιζεις το δοχειο τερμα.

αλλωστε ολα εχουν μια σιλικονη στο καπακι γι'αυτο τον λογο για το κενο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες δεν μου χηθεικε απο το δοχειο αλλα απο μπουκαλι του επεσε του κολιτου μου.τεσπα.τωρα θα παραγκιλω τα ασυμενια πλαστικα τα μπροστα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια η gpr ειναι λαιμος και το πουρι?η ειναι ολη μονοκοματη

εγώ ρώτησα σήμερα κ μου είπαν ότι είναι 3 κομμάτια. Επίσης μου είπαν ότι έχει 205 ευρώ.καλή τιμή;

Link to comment
Share on other sites

εγώ ρώτησα σήμερα κ μου είπαν ότι είναι 3 κομμάτια. Επίσης μου είπαν ότι έχει 205 ευρώ.καλή τιμή;

 

πολυ καλη τιμη.δεν μας λες&απο που??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα, Μιχάλης λέγομαι, αγόρασα πριν απο κανένα μήνα το εν λόγω παπί, και θα ήθελα να καταθέσω τις εμπειρίες μου.

 

Να ξεκινήσω απο την απαράδεκτη σέλα, είναι δυστυχώς το μεγαλύτερο ελλάτωμα του παπιού. Ειμαι κάτοχος χρόνια supersport μοτο, αλλα αυτή αγγίζει τα όρια βασανισμού!! Το παπί μου έχει 1300 κμ περίπου, και εχω αρχίσει και τερματίζω το γκάζι, οι εντυπώσεις είναι ανάμεικτες... Η απόκριση στις χαμηλές στροφές είναι απαράδεκτη, οι επιδόσεις επίσης χαμηλά ειναι αναιμικές, ενώ απο την μέση των στροφών και μετά, απογειώνεται, με καλή απόκριση και γρήγορο ανέβασαμα. Το οτι έχει δύναμη, έχει, φαίνεται απο τον τρόπο που 100ριζει για πλάκα, αλλά το ζητούμενο ειδικά εδώ στο Ηράκλειο, είναι οι χαμηλομεσαίες....Παπί είναι δεν ειναι supersport να θέλει εθνική!! Το πλαίσιο είναι στιβαρότατο, οι αναρτήσεις όμως μετριες, ειδικά με 2 άτομα, πλέει σαν βαρκούλα μόλις το πιέσεις λίγο. Ground clearence με ενα άτομο ικανοποιητικότατο, πολύ καλυτερο απο Honda, ακουμπάει κάτω με ΠΟΛΥ κλίση.

Φρενα....δεν μου αρέσουν. Καλή αισθηση, οχι όμως και το καλύτερο αποτέλεσμα, ασε που με 2 άτομα, σχεδόν δεν φτάνουν σε συνδυασμό με το ασθενικό καλάμι για τις επιδόσεις του.

Μου αρέσει πολύ η γενικότερη αίσθηση ποιότητας που αποπνέει, και ο τρόπος που σχεδόν ηλεκτρικά μαζεύει χλμ. (Αν και το τιμόνι του, σαν να τριζει!!!!!! Ντροπή!!)

 

Και έρχομαι στις απορίες!!

 

α) Αυτός ο δισταγμός οταν ανοίξεις τερμα απο στάση, φεύγει οταν κάνει και αλλα χλμ και ανοίξει???? Η ετσι ειναι??

β) Αποφάσισα να το βελτιώσω, και εννοώ, σε πλαισιο/αναρτησεις/φρενα. Κανενα ιντερνετικο μαγαζι κατα μαλαισια μεριά??? Θέλω δισκο, αναρτηση με ξεχωριστο ρεζερβουαρ της ΥΣΣ, ψαλιδι, upside down, και μερικά ακομη!!!! Με εχει πιασει!!

Απο που ψωνίζετε οι υπόλοιποι????

 

Αυτά για τώρα, και σας χαιρετώ! Περιμένω με ανυπομονησία!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα, Μιχάλης λέγομαι, αγόρασα πριν απο κανένα μήνα το εν λόγω παπί, και θα ήθελα να καταθέσω τις εμπειρίες μου.

 

Να ξεκινήσω απο την απαράδεκτη σέλα, είναι δυστυχώς το μεγαλύτερο ελλάτωμα του παπιού. Ειμαι κάτοχος χρόνια supersport μοτο, αλλα αυτή αγγίζει τα όρια βασανισμού!! Το παπί μου έχει 1300 κμ περίπου, και εχω αρχίσει και τερματίζω το γκάζι, οι εντυπώσεις είναι ανάμεικτες... Η απόκριση στις χαμηλές στροφές είναι απαράδεκτη, οι επιδόσεις επίσης χαμηλά ειναι αναιμικές, ενώ απο την μέση των στροφών και μετά, απογειώνεται, με καλή απόκριση και γρήγορο ανέβασαμα. Το οτι έχει δύναμη, έχει, φαίνεται απο τον τρόπο που 100ριζει για πλάκα, αλλά το ζητούμενο ειδικά εδώ στο Ηράκλειο, είναι οι χαμηλομεσαίες....Παπί είναι δεν ειναι supersport να θέλει εθνική!! Το πλαίσιο είναι στιβαρότατο, οι αναρτήσεις όμως μετριες, ειδικά με 2 άτομα, πλέει σαν βαρκούλα μόλις το πιέσεις λίγο. Ground clearence με ενα άτομο ικανοποιητικότατο, πολύ καλυτερο απο Honda, ακουμπάει κάτω με ΠΟΛΥ κλίση.

Φρενα....δεν μου αρέσουν. Καλή αισθηση, οχι όμως και το καλύτερο αποτέλεσμα, ασε που με 2 άτομα, σχεδόν δεν φτάνουν σε συνδυασμό με το ασθενικό καλάμι για τις επιδόσεις του.

Μου αρέσει πολύ η γενικότερη αίσθηση ποιότητας που αποπνέει, και ο τρόπος που σχεδόν ηλεκτρικά μαζεύει χλμ. (Αν και το τιμόνι του, σαν να τριζει!!!!!! Ντροπή!!)

 

Και έρχομαι στις απορίες!!

 

α) Αυτός ο δισταγμός οταν ανοίξεις τερμα απο στάση, φεύγει οταν κάνει και αλλα χλμ και ανοίξει???? Η ετσι ειναι??

β) Αποφάσισα να το βελτιώσω, και εννοώ, σε πλαισιο/αναρτησεις/φρενα. Κανενα ιντερνετικο μαγαζι κατα μαλαισια μεριά??? Θέλω δισκο, αναρτηση με ξεχωριστο ρεζερβουαρ της ΥΣΣ, ψαλιδι, upside down, και μερικά ακομη!!!! Με εχει πιασει!!

Απο που ψωνίζετε οι υπόλοιποι????

 

Αυτά για τώρα, και σας χαιρετώ! Περιμένω με ανυπομονησία!!

απο καταναλωση πως το βρισκεις?
Link to comment
Share on other sites

E παπι είναι....τώρα να καίει ενα γραμμαριο πάνω απο τα άλλα??? Δεν ξερω εμένα μου φαίνεται σουπερ οικονομικό. Βάζω 4 ευρώ Σουπερ αμολυβδη και κάνω 130 κμ περίπου, αλλά μέσα στην πόλη και με ρυθμούς οχι τερμα παντού, ουτε όμως και Κοκο....Οταν έστρωνα, είχα κάνει και 165 με ενα τανκ. Θα έλεγα πλήρως ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

E παπι είναι....τώρα να καίει ενα γραμμαριο πάνω απο τα άλλα??? Δεν ξερω εμένα μου φαίνεται σουπερ οικονομικό. Βάζω 4 ευρώ Σουπερ αμολυβδη και κάνω 130 κμ περίπου, αλλά μέσα στην πόλη και με ρυθμούς οχι τερμα παντού, ουτε όμως και Κοκο....Οταν έστρωνα, είχα κάνει και 165 με ενα τανκ. Θα έλεγα πλήρως ικανοποιημένος.
οσο αναφορα τις επιδοσεις εχει σφυρηλατα μερη και θα αργισει λιγο να ανοιξει,,μετα απ οτι ειδα οδηγας και μεγαλη μοτο οπως και εμενα,,φησικο επακολουθο ειναι να σου φαινεται μετα το παπι πλατανοφυλο,,φαντασου εμενα που οδηγαω vstrom και μετα το παπι
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ αμόλυβδη και ο καταλύτης ? Εγώ έχω κάνει 130 χιλιόμετρα με 3 λίτρα ,αλλά εκτός πόλης .Αυτό με το μπούκωμα όταν δίνεις τα τέρμα γκάζι από όταν ξεκινάς το κάνει και σε μένα με 3700 χιλιόμετρα. Απλώς για να μην σου το κάνει άνοιξε προοδευτικά το γκάζι στην 1 ταχύτητα ,μετά δώσε τέρμα θα πάει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν αλαζεις εξατμιση ,,το μηχανακι θελει μετα ρηθμησμα στον ψεκασμο

 

Αυτο το κανει μαστορας ε?ειναι δυσκολι δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες για τον καταλυτη και την Super αμολυβδη??? Τι εννοείς??? Εαν ετσι πάει μονιμα, τότε θα πρέπει ρε παιδιά ΟΛΟΙ εσείς να το γράφετε σε ένα forum που αναφέρει τα συν και τα πλην...Γιατί αυτό για εμένα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ μειον, και δεν θα το αγόραζα. Μεσα στα αυτοκίνητα είσαι στο Ηράκλειο, δεν έχουμε Συγγρού, τα 130 δεν με ενδιαφέρουν, εχω άλλα μεσα που πάνε πολλά χλμ. Με ενδιαφέρει κυρίως 1-2-3, και έχω την εντύπωση οτι εκεί δεν τα παει πολύ καλά, μόνο αν πάει στις υψηλές στροφές. Είναι έτσι?? Μήπως είναι κάτι που φταίει??? Το νοιώθω φιμωμένο, δεν ξέρω.

 

Φίλε sisos, ΄δεν το συγκρίνω με μεγάλη μοτο, ειχα αρκετά παπιά στο παρελθόν(προσφατο) κυρίως της Χοντα....με αυτά το συγκρίνω. Απλά εχει τοσο καλή οδική συμπεριφορά που αρχίζουν να σε ενοχλούν πράγματα (μοιάζει οξύμωρο αλλα ετσι είναι), διότι μπορείς να κινηθείς ΠΟΛΥ γρήγορα μεσα στην πόλη, με αποτέλεσμα τα μειον του να μεγενθύνονται.

 

SOS κανενα ιντερνετικο κατάστημα στο εξωτερικό??????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...