Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακουο ολοι και μιλατε για την τελικη στο κοντερ εγο το μετρισα με το gps μου ενα mio p550 κα ιδα οτι το κοντερ εδιχνε 5-10χλμ παραπανο. Εχι καπγιοσ αλοσ να το μετρισι με gps να μασ πι;

 

Με το gps το μιχανακι βγαζι ανετα 115χλμ και με λιγο ζορισμα ευτασε τα 135χλμ και χτιπισε κουτι η τεταρη.

 

Τα μονα που εχο αλαξι ειναι εξατμιση gpr και εχο βγαλι τον πνιχτη.

pesta xrisostome!!!

 

oso gia ton ilektroniko kofti dn nomizo na ton exei exw 9000 xiliometra kai dn exw di kapia terastia diafora

 

exw kani kati psila sto mixanaki kai xtes stin 1i volta emina mlks :D

sta 200metra peripou xtipisa 110 kai to konter aneuene kialo xoris na zorizete to mixanaki :D to mono provlima einai pos twra to crypton mou douleui terma stegno kai prepei na kanoume kati giauto

Link to comment
Share on other sites

tespa epidi kai oi apo pano sou lene pos einai mama kai vgalan 140km kai esu

mas les gia 110

 

oi mixanikoi omos apo kati atoma pou diavazoun periodika ta trone

 

ante tsagia:ninja::ninja:

καλη μεινε με την ιδεα κι'εσυ.αλλα θα μου εξηγησεις κατι?? αφου μαμα το μηχανακι παει τοσο καλα,γιατι καθεσαι και το πειραζεις???

μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι ειναι ακομη 140 χλμ και με παπι "φτερο στον ανεμο" :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλη μεινε με την ιδεα κι'εσυ.αλλα θα μου εξηγησεις κατι?? αφου μαμα το μηχανακι παει τοσο καλα,γιατι καθεσαι και το πειραζεις???

μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι ειναι ακομη 140 χλμ και με παπι "φτερο στον ανεμο" :lol: :lol:

egw dn 8elo na pao 200

apla thelo ta 140 na ta vgazo akoma pio grigora

gt opos ipes aftin tin stigmi to mixanaki theli aerodromio gia na ta vgali ;)

Link to comment
Share on other sites

egw dn 8elo na pao 200

apla thelo ta 140 na ta vgazo akoma pio grigora

gt opos ipes aftin tin stigmi to mixanaki theli aerodromio gia na ta vgali ;)

και 200 να ηθελες..απλα δεν γινετε! οκ σε καταλαβαινω..πιστευε το κοντερ,να οδηγας παντα ψαρωμενος,και ο δρομος να εχει ελαφρυα κατηφοριτσα και θα εισαι παντα χαρουμενος για το μηχανακι σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και 200 να ηθελες..απλα δεν γινετε! οκ σε καταλαβαινω..πιστευε το κοντερ,να οδηγας παντα ψαρωμενος,και ο δρομος να εχει ελαφρυα κατηφοριτσα και θα εισαι παντα χαρουμενος για το μηχανακι σου.:)

 

dld esu ti xriazese dinamometrisi gia na pistis?

Link to comment
Share on other sites

dld esu ti xriazese dinamometrisi gia na pistis?

Εγω δεν χρειαζομαι τιποτα.αγω την αληθεια την εχω δει στον δρομο..και στο περιοδικο το οποιο το μηχανακι κατα συμπτωση το εχει δυναμομετρησει με dynojet :whistle:

Απλα μην λετε ανακριβειες γιατι μπαινουν και μικρα παιδια εδω μεσα..και θα πιστεψουν σε αερολογιες.

το μηχανακι εχει 120 χλμ καθαρα! τελος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν χρειαζομαι τιποτα.αγω την αληθεια την εχω δει στον δρομο..και στο περιοδικο το οποιο το μηχανακι κατα συμπτωση το εχει δυναμομετρησει με dynojet :whistle:

Απλα μην λετε ανακριβειες γιατι μπαινουν και μικρα παιδια εδω μεσα..και θα πιστεψουν σε αερολογιες.

το μηχανακι εχει 120 χλμ καθαρα! τελος!

 

se pio periodiko?

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

καλα μλκζομαστε ομαδικος εδω μεσα κανουμε ολοκληρω θεμα για 10 χιλ. πανω-κατω ελεος.. απο προσωπιη μου αποψει εχω δει εργοστασιακα μηχανακια να μην πηγαινουν εξησου.. παιζουν πολλα ρολο οπως και το στροσιμο.. τα περιοδικα μην τα πιστευεις μλκ γραφουν για πολλα σοθικες τωρα.. εχω θεια που γραφει αρθρα και ξερω τι παιζει.. τελος παντων ανοιχτε κανενα θεμα με βαση tuning parts και ετσι.. takegawa φοριετε στο x ι gpr μου φαινετε πολυ φορυβοδες δεν σε γραφουν..
Link to comment
Share on other sites

pesta xrisostome!!!

 

oso gia ton ilektroniko kofti dn nomizo na ton exei exw 9000 xiliometra kai dn exw di kapia terastia diafora

 

exw kani kati psila sto mixanaki kai xtes stin 1i volta emina mlks :D

sta 200metra peripou xtipisa 110 kai to konter aneuene kialo xoris na zorizete to mixanaki :D to mono provlima einai pos twra to crypton mou douleui terma stegno kai prepei na kanoume kati giauto

 

τι ψιλα εχισ κανι στο μιχανακ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν χρειαζομαι τιποτα.αγω την αληθεια την εχω δει στον δρομο..και στο περιοδικο το οποιο το μηχανακι κατα συμπτωση το εχει δυναμομετρησει με dynojet :whistle:

Απλα μην λετε ανακριβειες γιατι μπαινουν και μικρα παιδια εδω μεσα..και θα πιστεψουν σε αερολογιες.

 

ρε φιλε αν το ελεγε μονο ενας οτι πιανει τοσα ενταξει να μην τον πιστεψω αλλα εδω το λενε ολοι. μονο εσυ και ο greddy που νομιζει οτι το μοντενας μονο ειναι μηχανακι και ειναι κολλημενος λετε το αντιθετο. μην λετε βλακειες, το μηχανακι τα πιανει αυτα και τα περιοδικα ειναι κατευθυνομενα απο την εταιρια για λογους ασφαλειας. το ιδιο ελεγαν και για το fx

Link to comment
Share on other sites

ladia mpouzi thirides eksatmisi tripsimo valvides paralilo polaplasiasti

14/39t granazia

elafromeno pistoni sklira elatiria valvidon afta gia tin wra :D

 

14 mprosta 39 pisw? mlk pou anoixes thirides twra tha soy kaei polu kai kathe ligo tha thes venzini..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα φρένα, σας ικανοποιούν? Βέβαια έχω πλήρη συναίσθηση ότι πρόκειται για παπάκι και σε σχέση με το παλιό Innova που έχει ο αδερφός μου χρόνια τώρα, είναι καλύτερα.

Παρόλα αυτά, μιας και το μηχανάκι πιάνει 130 (κοντερίσια και μαμίσια) σχετικά άνετα, και γενικά πάω σαν τρελός μέσα στην κίνηση (Αθήνα) δε νιώθω ασφάλεια από τα φρένα. Μόνο ότι μπορώ να περνώ ανάμεσα με σώζει. Κάποιες φορές που μου κλείνουν αυτή τη δίοδο, βλέπω το χάρο και κάνω πράγματα που μπορούν να θέσουν σε κίνδυνο άλλους.

Το δισκόφρενο πίσω και μεγαλύτερο (πεταλούδα) μπροστά θα δώσει τη λύση????

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα φρένα, σας ικανοποιούν? Βέβαια έχω πλήρη συναίσθηση ότι πρόκειται για παπάκι και σε σχέση με το παλιό Innova που έχει ο αδερφός μου χρόνια τώρα, είναι καλύτερα.

Παρόλα αυτά, μιας και το μηχανάκι πιάνει 130 (κοντερίσια και μαμίσια) σχετικά άνετα, και γενικά πάω σαν τρελός μέσα στην κίνηση (Αθήνα) δε νιώθω ασφάλεια από τα φρένα. Μόνο ότι μπορώ να περνώ ανάμεσα με σώζει. Κάποιες φορές που μου κλείνουν αυτή τη δίοδο, βλέπω το χάρο και κάνω πράγματα που μπορούν να θέσουν σε κίνδυνο άλλους.

Το δισκόφρενο πίσω και μεγαλύτερο (πεταλούδα) μπροστά θα δώσει τη λύση????

 

Tη λύση θα δώσει το να μην τρέχεις πολύ σε χώρους που δεν στο επιτρέπουν και να είσαι νόμιμος.

 

Υ.γ : Τη λύση #2 θα τη δώσει η αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

Tη λύση θα δώσει το να μην τρέχεις πολύ σε χώρους που δεν στο επιτρέπουν και να είσαι νόμιμος.

 

Υ.γ : Τη λύση #2 θα τη δώσει η αστυνομία.

afto 8a sou elega kai egw alla efoson dn prokite na to akoulouthisis

tote sou protino megaliteri diskoplaka mprosta kai lastixa sto ergostasiako megethos alla me kalera kratimata

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα φρένα, σας ικανοποιούν? Βέβαια έχω πλήρη συναίσθηση ότι πρόκειται για παπάκι και σε σχέση με το παλιό Innova που έχει ο αδερφός μου χρόνια τώρα, είναι καλύτερα.

Παρόλα αυτά, μιας και το μηχανάκι πιάνει 130 (κοντερίσια και μαμίσια) σχετικά άνετα, και γενικά πάω σαν τρελός μέσα στην κίνηση (Αθήνα) δε νιώθω ασφάλεια από τα φρένα. Μόνο ότι μπορώ να περνώ ανάμεσα με σώζει. Κάποιες φορές που μου κλείνουν αυτή τη δίοδο, βλέπω το χάρο και κάνω πράγματα που μπορούν να θέσουν σε κίνδυνο άλλους.

Το δισκόφρενο πίσω και μεγαλύτερο (πεταλούδα) μπροστά θα δώσει τη λύση????

βαλε σωληνακια υψηλης,και θα με θυμηθεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν χρειαζομαι τιποτα.αγω την αληθεια την εχω δει στον δρομο..και στο περιοδικο το οποιο το μηχανακι κατα συμπτωση το εχει δυναμομετρησει με dynojet :whistle:

Απλα μην λετε ανακριβειες γιατι μπαινουν και μικρα παιδια εδω μεσα..και θα πιστεψουν σε αερολογιες.

το μηχανακι εχει 120 χλμ καθαρα! τελος!

 

Τι κάθεσαι και ασχολείσαι? Αφού όλοι πιτσιρικάκια είναι και θα κάνουν αυτό ακριβώς που είπες θα πάνε σε κατηφορίτσα και θα ψαρακωθούν να δούν 130 στο κοντέρ να γουστάρουν!:lol:

 

Εκεί στα 120 είναι τώρα με εξάτμιση και πνήχτες άμα βγάλεις δέν ξέρω.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

βαλε σωληνακια υψηλης,και θα με θυμηθεις ;)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Σωληνάκια φρένων υψηλής πίεσης εννοείς (Raver)? - γιατί δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο.

 

..................................

 

"Tη λύση θα δώσει το να μην τρέχεις πολύ σε χώρους που δεν στο επιτρέπουν και να είσαι νόμιμος".

 

Στην Αθήνα σε δρόμους ταχείας κυκλοφορείας πας με 100 κμ/ωρα και είσαι νομιμότατος. (Το όριο 110 δεν είναι?)?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Σωληνάκια φρένων υψηλής πίεσης εννοείς (Raver)? - γιατί δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο.

 

..................................

 

"Tη λύση θα δώσει το να μην τρέχεις πολύ σε χώρους που δεν στο επιτρέπουν και να είσαι νόμιμος".

 

Στην Αθήνα σε δρόμους ταχείας κυκλοφορείας πας με 100 κμ/ωρα και είσαι νομιμότατος. (Το όριο 110 δεν είναι?)?

 

Ναι αυτά. Πρέπει να πάρω και εγώ τέτοια έχω ακούσει τα καλύτερα!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά, μιας και το μηχανάκι πιάνει 130 (κοντερίσια και μαμίσια) σχετικά άνετα, και γενικά πάω σαν τρελός μέσα στην κίνηση (Αθήνα) δε νιώθω ασφάλεια από τα φρένα. Μόνο ότι μπορώ να περνώ ανάμεσα με σώζει. Κάποιες φορές που μου κλείνουν αυτή τη δίοδο, βλέπω το χάρο και κάνω πράγματα που μπορούν να θέσουν σε κίνδυνο άλλους.

 

 

Φιλαράκι τι να λέμε τώρα... μην προσπαθείς να βγείς και απο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

 

Πω ρε φιλε τουμπανο το FX σου.Ειδικα με το κοκκινο αυτο χρωματακι τα σπαει.Εχεις κανει πολυ καλη δουλεια:clap::clap::clap:

 

Να σαι καλά φιλαράκι! Καλό είναι και σκυλί! Σε 2 μέρες γύρισα όλη την Χαλκιδική-Περαία-Αγία Τριάδα δικάβαλος δέν καταλαβαίνει τίποτα...Είναι και βελτιωμένο...:rolleyes:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι τι να λέμε τώρα... μην προσπαθείς να βγείς και απο πάνω.

 

Φιλαράκι, όταν πας να διορθώσεις τη μαλ@κ...α κάποιου άλλου, εκεί χρεάζεσαι τα φρένα.

Εννοείται, πως όταν είσαι πάνω στο μηχανάκι, τρέχεις μόνο όπου σε παίρνει και αφήνεις τις εξυπνάδες, Συμφωνώ δηλαδή....

 

Υ.Γ. Το όπου σε παίρνει είναι υποκειμενικό, ανάλογα με την εμπειρία του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...