Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera exo kanei 540km anipomono na ta kano 1000 kai na to anoikso.mipos ksereis kaneis poso kairo kanei na erthei ta xartia gia tin eggusie.

 

Εμενα μου το στειλανε μετα απο 2μηνες.ειχε μια καρτα σερβισ διαφιμιστικο φυλλαδιο με ρουχισμο και το βιβλιο απο το μηχανακι(2ο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Raver δηλαδή εμένα που από τα 600χλμ κοντέρ μου βγάζει 130χλμ/ώρα και στα μπαμ σκοτώνει μετά τα 5000χλμ θα κυνηγάω hayabusa :) ? Ειλικρινά αυτή σου η άποψη με γεμίζει αισιοδοξία....
Link to comment
Share on other sites

Raver δηλαδή εμένα που από τα 600χλμ κοντέρ μου βγάζει 130χλμ/ώρα και στα μπαμ σκοτώνει μετά τα 5000χλμ θα κυνηγάω hayabusa :) ? Ειλικρινά αυτή σου η άποψη με γεμίζει αισιοδοξία....

Αυτη η αποψη μου ισχυει για λογικο στρωσιμο.εσω απο τη 1η μερα το μηχανακι το πηγαινες στους κοφτες.εσενα θα ισχυει το ακριβως αντιθετο...τα μηχανακι που περνας τωρα σαν σταματημενα...μετα απο 10 χιλιαδες χιλιομετρα..θα σε προσπερνανε αυτα και θα αναρωτιεσαι :worry: τι γινεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολα τα καινουργια μηχανακια της τελευταιας 5 ετιας ερχονται στρωμενα...το μονο που πρεπει να κανεις εσυ ειναι τα πρωτα 200χιλιομτερα να μηνν το ζοριζεις σε σταθερες ταχυτητες και χαμηλες στροφες...μετα προοδευτικα θα ανοιγεις το γκαζι μεχρι ενα σημειο...

αν το πας "μπουκωμενα" θα αναρωτιεσαι μετα απο καποια χιλιομετρα γιατι το παπι δεν παει....επισης μετα τα 1000 χιλιομετρα δεν θελει τελικες...αλλα συνετο ανοιγμα...τις επιδοσεις θα της δεις μετα τα 5000χιλιομετρα οπου και θα ρυθμισεις βαλβιδες.

 

hehe tis idies sumvoules edwses kai se mena otan se rwitsa gia to strwsimo.. ma idio keimeno :P ti sto kalo copy paste to ekanes? :)

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

hehe tis idies sumvoules edwses kai se mena otan se rwitsa gia to strwsimo.. ma idio keimeno :P ti sto kalo copy paste to ekanes? :)

Ετσι ακριβως.αλλωστε και ο φιλος παραπανω στην ιδιαπεριπτωση με εσενα ητανε.

εσυ πως πας μς το μηχανακι?? ποσα χιλιομετρα εχεις κανει?? και απο καταναλωση πως ειναι??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

egw file RAVER dn exw parei akoma to mixanaki,enas filos mou omos pire to crypton x x8es kai dn ton exw dei akoma...egw telika kateliksa sto suzuki address(epidh ta oikonomika dn pigan opos ta h8ela,kai anti na parw innova kateliksa se afto)apla dn exw kataliksei sto xrwma akoma giati 8elw mauro kai dn uprarxei :/

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

egw file RAVER dn exw parei akoma to mixanaki,enas filos mou omos pire to crypton x x8es kai dn ton exw dei akoma...egw telika kateliksa sto suzuki address(epidh ta oikonomika dn pigan opos ta h8ela,kai anti na parw innova kateliksa se afto)apla dn exw kataliksei sto xrwma akoma giati 8elw mauro kai dn uprarxei :/

 

σε κοκκινο να το παρεις.πραγματικα ειναι πολυ ομορφο.:):)

Link to comment
Share on other sites

σε κοκκινο να το παρεις.πραγματικα ειναι πολυ ομορφο.:):)

 

+100

 

 

γκρι νομιζω υπαρχει αλλα δεν το συνιστω.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

egw file RAVER dn exw parei akoma to mixanaki,enas filos mou omos pire to crypton x x8es kai dn ton exw dei akoma...egw telika kateliksa sto suzuki address(epidh ta oikonomika dn pigan opos ta h8ela,kai anti na parw innova kateliksa se afto)apla dn exw kataliksei sto xrwma akoma giati 8elw mauro kai dn uprarxei :/

καλυτερα να παρεις το suzuki παρα το καινουργιο το yamaha.καλα βγαλανε αυτο το ¨"εραγελιο" στην αγορα...με πισο φρενο ταμπουρο!!! αν ειναι δυνατον :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε θα με πειραζε τοσο το πισω ταμπουρο.λογικα τ εκαναν για να κρατησουν το κοστυος χαμηλα,γιατι ειναι ηδη τσιμπημενη η τιμη τ...

αφτο που με ανησυχει ειναι το μπρος φρενο...μονοπιστονη δαγκανα...

οσοι ειναι κατοχοι τι εχουν να πουν?

ειναι αρκετο?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο "επίσημο" σέρβις στα 1100χλμ σήμερα για αλλαγή λαδιών και φίλτρου.Τα λάδια που βγήκαν μετρήθηκαν και παρόλο το σκίσημο δεν έχει κάψει σταγόνα.Λάδια 20-50 φιλτράκι και εργασία 20 ευρώ σε εξουσιοδοτημένο.

Όσον αφορά το μπροστινό φρένο φίλε g_angelo01 είναι ικανοποιητικότατο.Το πρόβλημα είναι η έλειψη δισκόφρενου πίσω κατ εμέ που είναι και το μόνο σοβαρό μειονέκτημα του παπιού

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο "επίσημο" σέρβις στα 1100χλμ σήμερα για αλλαγή λαδιών και φίλτρου.Τα λάδια που βγήκαν μετρήθηκαν και παρόλο το σκίσημο δεν έχει κάψει σταγόνα.Λάδια 20-50 φιλτράκι και εργασία 20 ευρώ σε εξουσιοδοτημένο.

Όσον αφορά το μπροστινό φρένο φίλε g_angelo01 είναι ικανοποιητικότατο.Το πρόβλημα είναι η έλειψη δισκόφρενου πίσω κατ εμέ που είναι και το μόνο σοβαρό μειονέκτημα του παπιού

Πολυ φθηνα σου πηρε το σερβις.φανταζομαι οτι δεν σου πηρε καθολου εργασια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε θα με πειραζε τοσο το πισω ταμπουρο.λογικα τ εκαναν για να κρατησουν το κοστυος χαμηλα,γιατι ειναι ηδη τσιμπημενη η τιμη τ...

αφτο που με ανησυχει ειναι το μπρος φρενο...μονοπιστονη δαγκανα...

οσοι ειναι κατοχοι τι εχουν να πουν?

ειναι αρκετο?

 

Εχω διαβασει οτι εχει καλα φρενα και το ταμπουρα πισω δουλευει καλα.

Φυσικα θα ηταν ακομα καλυτερα αν ειχε δισκοφρενο διοτι θα προσθετε και ασφαλεια αλλα και ομορφια :p.

 

 

Οσο στο οτι δεν το εβαλαν για να κρατησουν το κοστος χαμηλα το λενε επιτηδες για να μας τρομαξουν.(πρωσωπικη αποψη αν και εχω επιχειρηματα οπως οτι κυκλοφορουν ολα τα μηχανακια στην ασια με δισκοφρενο και οτι εδω στην ευρωπη (και ειδικα στην Ελλαδα ) μας βαζουν να πληρωνουμε περισσοτερο απο οτι αλλου τα προιοντα)

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εχει και πολυ καταναλωση euro3 ειναι το μηχανακι.εχει μικρο τεποζιτο ομως,γι'αυτο φαινετε μεγαλη η καταναλοση.
Link to comment
Share on other sites

eimaei anamesa se crypton r k crypton x.esis ti mou protinete

 

Εγω θα σου προτεινα το χ .

Αμα δεν σε ενδιαφερουν οι επιδοσεις και σε ενδιαφερει πιο πολυ η καταναλωση παρε το r.Αν και το χ ειναι ψεκασμου πραγμα που σημαινει πολυ μικρη καταναλωση (μπορει και απο το r αν και δεν νομιζω).

Οσο για τα χλμ που κανεις με το ντεποζιτο και την καταναλωση θα σου απαντησω αργοτερα γιατι τα εχει γκραμενα ενα περιοδικο που εχω.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κατανάλωση επειδή το έχω ψάξει το θέμα στο motoτριτη που είχε παρουσίαση του χ έλεγε κατανάλωση 2,7 λίτρα στα 100.Μάλιστα επικοινώνησα και μέσω μιας φόρμας που έχει στο site της μοτοδυναμικής και μου απάντησαν κατανάλωση 2,5 για το r και 2,6 για το χ αλλά και πως αυτό εξαρτάτε και από διάφορους παράγοντες όπως το στυλ οδήγησης αν το πηγαίνεις τέρμα θα καίει παραπάνω. Αυτό το έχω παρατηρήσει και στο αυτοκίνητο του πατέρα μου στα ιδία χιλιόμετρα όταν το παίρνω εγώ καίει παραπάνω. Επίσης όπως διάβασα σ το περιοδικό Q300 ο δείκτης βενζίνης δεν μετράει καλά και όταν νομίζεις πως θα μείνεις έχεις ένα λίτρο ακόμα στο ντεπόζιτο. Επίσης έχει και μικρό ντεπόζιτο. Από τι είχα κοιτάξει στο forum http://www.yamahat135.com οι ποιο πολύ ανέφεραν πως με ένα λίτρο πήγαιναν από 40 ως 60 χιλιόμετρα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει.Όταν ο δείκτης μπει στο κόκκινο παίρνει λιγότερο από 3 λίτρα συνήθως γύρω στα 2.6-2.8 επομένως μέσα έχει χαλαρά ένα λίτρο.Δεν είναι ότι καίει πολύ αλλά το μικρό ντεπόζιτο και η αστοχία του δείκτη σε στέλνουν συχνά στο βενζινάδικο.Όταν είναι φουλ γεμάτο ο δείκτης περνάει αρκετά το F επομένως αντέχει να κατέβει και κάτω από το E.....θα το τσεκάρω.
Link to comment
Share on other sites

eimaei anamesa se crypton r k crypton x.esis ti mou protinete

 

apo oti exo syzytisei me filous mou(ilikies 17 kai pano..)otan pigame kai eidame to x den mas ekane kati..eno to r itan to kati allo..min to vlepeis etsi ginetai allo mixanaki..kai etsi oi pio polloi eipan to r kai as einai to moter tou "theroritika" pio adinamo...

to x pisteyo tha proselkysei tous neous logo tou moter tou kai oxi eksoterika...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

apo oti exo syzytisei me filous mou(ilikies 17 kai pano..)otan pigame kai eidame to x den mas ekane kati..eno to r itan to kati allo..min to vlepeis etsi ginetai allo mixanaki..kai etsi oi pio polloi eipan to r kai as einai to moter tou "theroritika" pio adinamo...

to x pisteyo tha proselkysei tous neous logo tou moter tou kai oxi eksoterika...

 

+100 .apla pirazei pou egw anti to crypton R dialeksa to address? :)

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απεκτισα το "χ" πριν μια εβδομαδα και ειδα αυτο πισω απο το μονοσοκ και αναρωτιεμαι τι να ειναι !???! Εσεις που εχετε το μηχανακι ειναι και σε εσασ ετσι η αυτο λειπει διοτι και σε εμενα εχει μια ασφαλεια που αφερειτε !!

Λέω μηπος ειναι οι αναθημιασεις και δεν ειναι ανοιχτεσ ???

Δείτε τη φωτογραφία !!!__>--->>

 

http://aycu11.webshots.com/image/28970/2001197520106415966_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν μπορω να διακρινω κατι :blink: :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...