Jump to content

The Office (BBC - NBC)


jim19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμαν!! Υπάρχει και χειρότερο δηλαδή;; :p

 

Πάντως ασχέτως χαρακτήρα ο Steve Carell είναι εξαιρετικός στο ρόλο του...σπασίκλα.

 

PS: Deb, Editors FTW :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμαν!! Υπάρχει και χειρότερο δηλαδή;; :p

 

Obligatory David Brent video coming through

http://www.youtube.com/watch?v=OE6P-lwS0lQ :dance: :tease:

 

Πάντως ασχέτως χαρακτήρα ο Steve Carell είναι εξαιρετικός στο ρόλο του...σπασίκλα.

 

Ειναι οντως εξαιρετικος και του βγαζω το καπελο που δε βασιστηκε καθολου στον Gervais και εκανε δικο του το ρολο.

 

PS: Deb, Editors FTW :p

 

But of course :cool:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα μέσα της 3ης σεζόν και μπορώ να πω πως πλέον διασκεδάζω απίστευτα ακόμα και με τον Michael.

 

Επίσης, αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι η προσέγγιση στη σχέση

Jim-Pam

.

 

Χωρίς βιασύνες και υπερβολές, χωρίς συνεχή και κουραστικά ups and downs, "on again, off again" καταστάσεις περιγράφει μια σχέση που θα μπορούσε κάλλιστα να είναι αληθινή και όχι δύο χαρακτήρων σε μια σειρά. Βρίσκω εξαιρετικά ρεαλιστική την προσέγγιση των δημιουργών που είναι με άξονα το "δενόμαστε με την καθημερινότητα και βρίσκομαστε κάθε μέρα όλο και πιο κοντά". Τους βρίσκω ταιριαστό ζευγάρι και μου αρέσουν και οι δύο σα χαρακτήρες. Έχω βαρεθεί πια τα αταίριαστα ζευγάρια όπου ο ένας είναι cool και η άλλη όχι, o ένας είναι χαζός και η άλλη έξυπνη, ο ένας είναι εξωγήινος και η άλλη γήινη :p. Νομίζω πως το πιο ριζοσπαστικό πλέον, είναι το ρεαλιστικό :)

 

Είναι από τις λίγες φορές που πραγματικά θέλω να καταλήξουν μαζί - και απ'ότι έχει (κατά λάθος :p) πάρει το μάτι μου

καταλήγουν μαζί, σωστά;

.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι όντως ρεαλιστικό, σίγουρα σε σχέση με άλλες σειρές. Και είναι ένα στοιχείο που, μαζί με όλα τα υπόλοιπα, διαμορφώνει το "reality" κομμάτι του mockumentary.

Έχω βαρεθεί πια τα αταίριαστα ζευγάρια όπου ο ένας είναι cool και η άλλη όχι, o ένας είναι χαζός και η άλλη έξυπνη, ο ένας είναι εξωγήινος και η άλλη γήινη :p.

...ο ένας vampire και η άλλη θνητή... :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δε μπορώ να καταλάβω που το πας... :confused:

Δε μπορώ να γράψω άλλο, έχω να δω το 2x09 του True Blood :whistle:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν ήταν άσχημη η πρεμιέρα της 6 :D

 

Ωραία ήταν. Πολύ γέλιο. Και ανταποκρίθηκε άριστα στον τίτλο του (Gossip). Και η ιδέα με το

parkour

ήταν κορυφαία και κράτησε ακριβώς όσο έπρεπε.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει το Αγγλικό και πρόσφατα είδα κάποια επεισόδια του Αμερικάνικου. Μπορώ να πω οτι το αγγλικό μου άρεσε περισσότερο ήταν σαφώς πιο black απο το αμερικάνικο. Ένα μεγάλο ατού του remake είναι ο ηθοποιός.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δει όλο το Αγγλικό, τότε δεν αρκούν λίγα επεισόδια από το Αμερικάνικο για να σε πείσουν ότι αξίζει να το παρακολουθήσεις. Αλλά όντως αξίζει και στις 5 season του νομίζω ότι καταφέρνει και ξεπερνάει το UK (χωρίς να σημαίνει ότι το UK δεν ήταν πολύ καλό).

 

Και η επιλογή του Dwight ήταν spot-on. Και γενικότερα το cast είναι κατά 90% ευστοχότατο.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το 2 :D

 

Η "ηχητική αναπαράσταση" του Micheal στο τηλέφωνο με πέθανε... :lol: Καμία σειρά δεν κάνει slapstick humor τόσο καλά όσο το Office.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα λεπτά ήταν πάλι στιγμές ιδιοφυούς χιούμορ.

 

"My main concern, should I have a safe word?"

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Το 4ο επεισόδιο ήταν κορυφαίο, κάθε σκηνή είχε πολύ γέλιο! Από την αρχή

(ο Creed τρώει ανενόχλητος το κινέζικο την ώρα που γύρω του γίνεται χαμός)

μέχρι το τέλος!

 

 

Kevin με περουκίνι όλα τα λεφτά, Meredith όπως πάντα κορυφαία!

 

 

Ευτυχώς ήταν διπλό, γιατί δεν το χόρταινα! Μπαίνει στο top list των επεισοδίων του Office!

Link to comment
Share on other sites

Το 4ο επεισόδιο ήταν κορυφαίο, κάθε σκηνή είχε πολύ γέλιο! Από την αρχή

(ο Creed τρώει ανενόχλητος το κινέζικο την ώρα που γύρω του γίνεται χαμός)

μέχρι το τέλος!

 

+1, οι εναρκτήριες σκηνές τους φέτος δεν παίζονται.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Τι ανάγκη είχαν να κάνουν ένα clip show; ΟΚ, μας έδωσε την ευκαιρία να γελάσουμε με μερικές από τις -οντως- πιο αστείες στιγμές, αλλά και πάλι, δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια το Office...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
To διπλό επεισόδιο της γέννας ήταν πάρα πολύ καλό και γέλασα πολύ προσωπικά αν και το επόμενο (st. patrick's day) δεν ήταν στα ίδια επίπεδα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...