Jump to content

Γιατροί: Ποιά είναι η γνώμη σας;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποια η γνώμη σας για τους γιατρούς;  

126 members have voted

  1. 1. Ποια η γνώμη σας για τους γιατρούς;

    • Οι περισσότεροι είναι «σωστοί επιστήμονες» πάνω απ'όλα χωρίς να κοιτάνε μόνο την τσέπη τους
      11
    • Υπάρχουν σωστοί γιατροί, υπάρχουν και φραγκοφονιάδες
      82
    • Οι περισσότεροι κοιτάνε απλά την τσέπη τους και κοιτάνε να σε εκμεταλλευτούν
      30
    • ΔΞ/ΔΑ
      3


Recommended Posts

αν δεν έχει κάνει κάτι που να δικαιολογεί το να κόψει άλλο χαρτάκι (κάποια εξτρά πράξη ή εξέταση) τότε μπορείς να τον καταγγείλεις στο ταμείο σου. Και αυτοί θα ενδιαφερθούν πολύ να το ακούσουν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν έχει κάνει κάτι που να δικαιολογεί το να κόψει άλλο χαρτάκι (κάποια εξτρά πράξη ή εξέταση) τότε μπορείς να τον καταγγείλεις στο ταμείο σου. Και αυτοί θα ενδιαφερθούν πολύ να το ακούσουν

 

Αυριο πρωι πρωι θα το κανω...

Δεν υπηρχε λογος να κοψει 2ο χαρτακι.Το εχουν κανει συστημα.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είναι πάγια τακτική.

Εγώ είχα του δημοσίου και ο γιατρός έκοβε κάθε φορά 2 χαρτιά.

Παίρνουν ελάχιστα λεφτά από το χαρτάκι...

Link to comment
Share on other sites

Το χαρτακι σημαινει μια επισκεψη στον γιατρο ετσι?Το ταμειο οριζει το ενα χαρτακι σαν μια εξεταση.Να κοβουμε 5-6 οταν πηγαινουμε στο γιατρο.

 

Παίρνουν ελάχιστα λεφτά από το χαρτάκι...

Πολυ ωραια η παρατηρηση...

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα που παιρνουν απο το ταμειο ειναι ελεημοσυνη... γι αυτο ακριβως και κοβουν κατι παραπανω. Μια φορα εγω παντως οποτε παω... παντα ρωτω τον γιατρο τι του οφειλω... εννοωντας περαν του ταμειου. Βεβαια με την σειρα μου απλα εχω την απαιτηση να ειναι σωστος στην δουλεια του και να μην ειναι επισκεψη αρπα-κολλα.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε να έχω ένα οφθαλμίατρο απο το ταμείο στο Κολωνάκι.Πήγα και έκπληκτος διαπίστωσα ότι είναι πολύ μεγάλη μούρη.Καθόμουνα σα χαζός και κοίταγα ένα τοίχο με πτυχία,μεταπτυχιακά,καθηγητης πανεπιστημιου στο εξωτερικο και πολλά άλλα.Και ερωτώ...γιατί να βάλει ταμείο ενω θα έχει τρελό κόσμο?Μήπως ήθελε να τραβήξει κόσμο?Και πόσο κόσμο να τράβαγε...αφού ο άλλος πάει σε γιατρό ταμείου κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πήγαινε σε αυτόν ξανά αν έβγαινε από το ταμείο ο γιατρός αυτός.Πάντως ψίχουλα παίρνουν.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε να έχω ένα οφθαλμίατρο απο το ταμείο στο Κολωνάκι.Πήγα και έκπληκτος διαπίστωσα ότι είναι πολύ μεγάλη μούρη.Καθόμουνα σα χαζός και κοίταγα ένα τοίχο με πτυχία,μεταπτυχιακά,καθηγητης πανεπιστημιου στο εξωτερικο και πολλά άλλα.Και ερωτώ...γιατί να βάλει ταμείο ενω θα έχει τρελό κόσμο?Μήπως ήθελε να τραβήξει κόσμο?Και πόσο κόσμο να τράβαγε...αφού ο άλλος πάει σε γιατρό ταμείου κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πήγαινε σε αυτόν ξανά αν έβγαινε από το ταμείο ο γιατρός αυτός.Πάντως ψίχουλα παίρνουν.

 

Οι οφθαλμίατροι δεν βγάζουν λεφτά από εσένα που θα πάς μια φορά στην πενταετία για μία εξέταση και να βάλεις καινούργια γυαλιά. Βγάζουν λεφτά (καλά λεφτά) από τα χειρουργεία. το να κόψει αυτός δύο χαρτάκια είναι γυφτιά.

 

Τα λεφτά των επισκέψεων μέχρι πρόπερσι νομίζω ήταν 2-3 ευρώ, τώρα είναι ~20 για την πρώτη επίσκεψη και κάτι λιγότερο για follow-up, δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά των επισκέψεων μέχρι πρόπερσι νομίζω ήταν 2-3 ευρώ, τώρα είναι ~20 για την πρώτη επίσκεψη και κάτι λιγότερο για follow-up, δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα.

 

Ωραίος. Απαραίτητη διευκρίνηση γιατί είχα μείνει στα παλιά.

Και όντως ήταν ξεφτιλίκι να παίρνει 3-4 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

αφου ετσι ειναι το συστημα ρε παιδια να σας πω τι συνεβη σε μια φιλη μου

 

πηγε σπουδασε στην αγγλια νευροχειρουργικη τελειωσε ολα καλα και το εβγαλε με καλο βαθμο πηγε αμερικη για τρια χρονια να κανει πρακτικη και ολα αυτα μπηκα στον φακελο της

 

μια μερα που ειχαμε βγει για καφε μου λεει οτι την φωναξαν στην ολλανδια για δοκιμη επειδη ο φακελος της μεσω της ε.ε ηταν οτι ηθελαν για μια μονιμη θεση που τουε ελειπε(!!!!!!!!) μεσω ε.ε και χωρις καν να κανει δηλωση ετσι κυριοι χωρις καν μια δηλωση...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο ταμείο μιλάμε; Ο ασθενής δεν προβλέπεται να έχει κάποια συμμετοχή στην αμοιβή του ιατρού; Το χαρτάκι το παίρνει ο ασθενής; Συγνώμη που ρωτάω αλλά στο ταμείο μου (ΤΥΠΕΤ) είναι διαφορετικά τα πράγματα.
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Τρια χαρτακια εξετασης ιδιου χρωματος εννοω.Δεν εχουν ολα τα ταμεια τετοιο συστημα.Γραφει ο γιατρος πανω τι εξεταση σου κανε υπογραφεις εσυ απο πισω τα κοβει απο το βιβλιαριο και προσκομιζοντας τα στο ταμειο πληρωνεται.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Τρια χαρτακια εξετασης ιδιου χρωματος εννοω.Δεν εχουν ολα τα ταμεια τετοιο συστημα.Γραφει ο γιατρος πανω τι εξεταση σου κανε υπογραφεις εσυ απο πισω τα κοβει απο το βιβλιαριο και προσκομιζοντας τα στο ταμειο πληρωνεται.

 

Τι ταμείο είναι?

Link to comment
Share on other sites

αφου ετσι ειναι το συστημα ρε παιδια να σας πω τι συνεβη σε μια φιλη μου

 

πηγε σπουδασε στην αγγλια νευροχειρουργικη τελειωσε ολα καλα και το εβγαλε με καλο βαθμο πηγε αμερικη για τρια χρονια να κανει πρακτικη και ολα αυτα μπηκα στον φακελο της

 

μια μερα που ειχαμε βγει για καφε μου λεει οτι την φωναξαν στην ολλανδια για δοκιμη επειδη ο φακελος της μεσω της ε.ε ηταν οτι ηθελαν για μια μονιμη θεση που τουε ελειπε(!!!!!!!!) μεσω ε.ε και χωρις καν να κανει δηλωση ετσι κυριοι χωρις καν μια δηλωση...

 

Όπα, δηλαδή κάθομαι εγώ τώρα, δουλεύω και ξαφνικά έρχεται ένας Ολλανδός και μου λέει έλα σε μένα? Καταλαβαίνεις ότι να σου προτείνει κάποιος θέση χωρίς να την έχεις ζητήσει συμβαίνει μόνο στις ταινίες του 1980 για τους χρηματιστές? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ότι να σου προτείνει κάποιος θέση χωρίς να την έχεις ζητήσει συμβαίνει μόνο στις ταινίες του 1980 για τους χρηματιστές? :confused:

 

:lol: :lol: Έγραψες :up: :respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...