Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Επίσημα WM6.5 δεν έχουν βγει ακόμα και ούτε πρόκειται για την δική σου τη συσκευή, επίσημα τουλάχιστον. Ανεπίσημα κυκλοφορούν διάφορες αλλά δεν σου το προτείνω γιατί χάνεις την εγγύηση έτσι. Επίσης χάνεις και το ελληνικό μενού. Σε γενικές γραμμές δεν συνιστώ να πειράξεις τη συσκευή σου κατά αυτό τον τρόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Για όποιον αρνείται να απαρνηθεί το cruise του, υπάρχει λύση για παράταση!

Προχθές εβαλα Win 6.5 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=506043 και γενικά πάει μια χαρά με άλλο αέρα πλέον!

Cruise never dies....

 

Έβαλα και εγώ την συγκεκριμένη rom στο cruise της κοπέλας μου και παργματικά πετάει!αυτό είναι το ωραίο με τα συγκεκριμένα κινητά,τους βάζεις μία rom καινούρια και ανανεώνεται όλο το τηλέφωνο και μαζί το ενδιαφέρον σου.Μόνο ένα προβληματάκι έχω γιατί δεν έχω ψαχτεί ιδιαίτερα με το cruise(έχω το Diamond2),υπάρχει δυνατότητα να εμφανίζει και ελληνικά το default πληκτρολόγιο της συγκεκριμένης rom με 160 χαρακτήρες/sms ή πρέπει να βάλω κανα fingerkeyboard?εσύ πως γράφεις ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

Στον φάκελο /Windows

 

Εάν θέλεις να προσθέσεις δικά σου μπορείς να τα βάλεις στον φάκελο /Storage card/My documents

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την τελευταία έκδοση την γνήσια της HTC και θα ήθελα να βάλω μία cooked wm6.5 που να την έχει δοκιμάσει κάποιος και να είναι σταθερή και όσο το δυνατόν πιο lite.Εν τω μεταξύ δοκίμασα να τρέξω ένα αρχειάκι http://www.4shared.com/file/105880430/61a1a947/MUI_GREEEK.html (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224703&page=2 μύνημα #27)που ''εξελληνίζει'' κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό την ρομ,και όντως, αλλά πηγαίνοντας start->programms δεν ανοίγουν όπως επίσης ούτε οι ρυθμίσεις.Θα ήθελα λοιπόν ,

1)αν έχει δοκιμάσει κάποιος κάποια ρομ 6.5 να προτείνει (με απευθείας link ) γιατί εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=506043 δεν καταλαβαίνω και πολλά πολλά (τι να κατεβάσω):rolleyes: και

2)αν κάποιος έχει δοκιμάσει το εν λόγω αρχειάκι να μου πει αν του τρέχει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω βάλει αυτήν εδώ: http://www.4shared.com/file/141665583/d87f4ecb/Kostas244_ROM_2g_23016_FINAL_B3.html η οποία είναι και από Έλληνα και είναι εξαιρετική. Το αρχικό λινκ είναι: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=554071 αλλά αν δεν έχεις όρεξη να ασχοληθείς και να διαβάσεις όλες τις οδηγίες δε θα στο συνιστούσα. π.χ. πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το σωστό HardSPL και το σωστo radio. Χωρίς κάτι απο αυτά τα δύο forget it! Αν ασχοληθείς πάντως αξίζει τον κόπο!
Link to comment
Share on other sites

ο κοστας δειχνει να το ψαχνει πολυ το θεμα και περιμενουμε πολλά όμορφα πράγματα απο αυτό, ελπίζω να φτιαχεί σύντομα το touch του

 

η b έκδοση φαίνετε πολύ όμορφη στα screens (δεν την έχω βάλει ακόμα)

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Την Β έχω βάλει (χωρίς το 3g) και είναι αναπάντεχα καλή.

Περίμενα ότι με τα 6.5 θα σερνόταν το μηχανάκι, αλλά αντίθετα το cruise είναι πολύ σταθερό και θα έλεγα και ίσως γρηγορότερο από τα 6.1! Επίσης είναι ομορφότερη από οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει και πολύ πλούσια σε προγράμματα. Απλά συγχαρητήρια στον Κώστα (είναι μέλος και εδώ; ).

Link to comment
Share on other sites

νταξ, με ψήνεις τρελά... και εγω δεν χρησιμοποιώ γενικά βιντεοκλήσεις, παρόλα αυτά καλό δεν θα ήταν να υπάρχει ο dialer μπας και;

 

είναι πιο ελαφριά η 2g?

 

είναι μέλος εδώ; καλό δεν θα ήταν να ανοίγαμεκαι κανα thread εδώ η... είμαστε τόσο λίγοι που δεν αξίζει;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

νταξ, με ψήνεις τρελά... και εγω δεν χρησιμοποιώ γενικά βιντεοκλήσεις, παρόλα αυτά καλό δεν θα ήταν να υπάρχει ο dialer μπας και;

 

είναι πιο ελαφριά η 2g?

 

είναι μέλος εδώ; καλό δεν θα ήταν να ανοίγαμεκαι κανα thread εδώ η... είμαστε τόσο λίγοι που δεν αξίζει;

 

Την είχα βάλει με το 3g dialer με το ίδιο σκεπτικό αλλά είχα κάποια θεματάκια...π.χ. το smart dialing δεν έψαχνε επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες και δε δούλευε η κλήση όταν έκανες touch στον αποστολέα των sms. Με την 2g ακόμα δεν έχω βρει bug...flashare άμεσα!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την τελευταία έκδοση την γνήσια της HTC και θα ήθελα να βάλω μία cooked wm6.5 που να την έχει δοκιμάσει κάποιος και να είναι σταθερή και όσο το δυνατόν πιο lite.Εν τω μεταξύ δοκίμασα να τρέξω ένα αρχειάκι http://www.4shared.com/file/105880430/61a1a947/MUI_GREEEK.html (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224703&page=2 μύνημα #27)που ''εξελληνίζει'' κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό την ρομ,και όντως, αλλά πηγαίνοντας start->programms δεν ανοίγουν όπως επίσης ούτε οι ρυθμίσεις.

 

τελικά αυτό το αρχείο δεν ξέρει κανείς να μου πει αν όντως είναι προβληματικό ή πρέπει να κοιταξω κάτι στην συσκευή?programms μου ανοίγει τελικά.Τα settings όταν τα ανοίγω βγάζει μόνο την λευκή οθόνη χωρίς τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα .

Παρακαλω μια απορια αν ξερει καποιος.

Υπαρχει plug-in για το htc cruise να γινει συγχρονισμος με mac με το isync?

 

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα .

Παρακαλω μια απορια αν ξερει καποιος.

Υπαρχει plug-in για το htc cruise να γινει συγχρονισμος με mac με το isync?

 

Ευχαριστω

 

http://mac.eltima.com/sync-mac.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το site και εγώ.Αν και έχω γραφτεί καιρό,έχω διαβάσει πολύ πράγμα εδώ μέσα,είναι το πρώτο μου post.Εχει πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα.Εχω ξεστραβωθεί στο διάβασμα!!Εχω το touch γύρω στον χρόνο και δεν είχα προβλήματα...σκέφτηκα να το αναβαθμίσω απο την σελίδα του xda και τις roms που έχει αλλά κάπου έχασα την μπάλα...ποιό απο όλα τα link χρησιμοποιήσατε?Εχω κατεβάσει το radio και την αρχική που είχε το touch σε περίπτωση που στραβώσει η δουλειά,όπως και το hardspl αλλά μπλέχτηκα με τις rom που έχει ανεβάσει ο άνθρωπος!Η πιό πρόσφατη είναι η πώτη στο δεύτερο post με τα καφέ γράμματα,η η τελευταία του δεύτερου post με χτεσινή ημερομηνία?Μπλέχτηκα...Αν και στο παρελθόν έχω ξαναφλασάρει συσκευές μου,κυρίως nokia και ενα παλιό qtec που είχα,το htc δεν το έχω ακουμπήσει και τρώγομαι τώρα!!
Οποιος θεωρεί οτι τα πάντα είναι δυνατά,προφανώς δεν έχει δοκιμάσει ποτέ να "χτυπήσει" μια περιστρεφόμενη πόρτα!! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες και ενεργά στο forum. Πρέπει όμως να ξεκαθαρίσουμε ένα πράγμα πριν συνεχίσουμε...

 

Μιλάς για το Touch το οποίο είναι διαφορετική συσκευή από το Touch Cruise (για το οποίο συζητάμε εδώ). Ποιο από τα δύο έχεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.Εχεις δίκιο,το πετσόκοψα και δεν διευκρινίζω.Μιλάω για το touch cruise,P3650 αν δεν κάνω λάθος?Είναι αυτό που έχει στο avatar ο innersense και ο RoHta πιο πάνω...
Οποιος θεωρεί οτι τα πάντα είναι δυνατά,προφανώς δεν έχει δοκιμάσει ποτέ να "χτυπήσει" μια περιστρεφόμενη πόρτα!! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

...όπως και το δικό σου avatar.

 

Τέλος πάντων, το πιο σημαντικό κομμάτι είναι το ξεκλείδωμα ή αλλιώς... hard spl. Έχει υπόψιν ότι όσο έχεις ξεκλειδωμένη τη συσκευή σου είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να την ξανακλειδώσεις με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Όσον αφορά τις ROM, πάει πολύς καιρός από τότε που είχα την εν λόγω συσκευή για να προτείνω κάποια συγκεκριμένη ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι,πρίν λίγο το έβαλα το avatar.Δεν έχω πρόβλημα να το ξεκλειδώσω,ούτως η άλλως το έχω καιρό,η εγγύησή του έληξε πέρυσι τα Χριστούγεννα οπότε...Είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά είπα να παίξω λίγο με καμμιά ROM.Σε ευχαριστώ όπως και να έχει.
Οποιος θεωρεί οτι τα πάντα είναι δυνατά,προφανώς δεν έχει δοκιμάσει ποτέ να "χτυπήσει" μια περιστρεφόμενη πόρτα!! :p
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.Την έχω δεί την σελίδα,απλά μπλέχτηκα για να είμαι ειλικρινείς για το ποιά είναι η τελευταία δοκιμασμένη ROM...
Οποιος θεωρεί οτι τα πάντα είναι δυνατά,προφανώς δεν έχει δοκιμάσει ποτέ να "χτυπήσει" μια περιστρεφόμενη πόρτα!! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλες είναι δοκιμασμένες, πρέπει όμως να διαβάσεις λίγο τις εντυπώσεις των χρηστών στα αντίστοιχα topics και θα ξεκαθαρίσεις ποια/ποιες ταιριάζουν στα δικά σου δεδομένα. Το θέμα προτίμησης των cooked roms είναι και λίγο υποκειμενικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παίδες, SOS!

Έχω ένα Cruise από Ελλάδα αλλά έχει αγγλική ROM.

Θέλω να βάλω την ελληνική της Ace με τα 6.1 αλλά κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το download center στο http://www.htc.com.gr. Ίσος δε δουλευει επειδή έκλεισε το forum τους(;).

Θα μπορούσε κάποιος που την έχει κρατήσει να την αναιβάσει σε rapidshare πχ να την βάλω και γω; Θα ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...