Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To open with το κανει το resco explorer οπως σου γραφει και ο athanaso, αν κρατησεις παρατεταμενα στο αρχειο που θες, εμενα οσες φορες το εχω κανει δεν εχει πιασει, τα αρχεια τα εβλεπα χωρις εικονιδιο και ο wmp μου εβγαζε σφαλμα για αναπαραγωγη.

Δοκιμασε το και αν αποτυχει κατεβασε το Advanced configuration tool v.1 και πηγεναι στο tab File associations και φτιαξτα ολα τα αρχεια σου απο κει, νομιζω θα ειναι ποιο αποτελεσματικο αν και δεν το εχω δοκιμασει.

 

Μπα πακετο,απο Advanced configuration tool τιποτα.Το κανεις κανει reset αλλα παλι τα ιδια.

Το ιδιο και απο το resco.Open with...(επιλογη παντα να ανοιγη με αυτο αλλα τιποτα.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπα πακετο,απο Advanced configuration tool τιποτα.Το κανεις κανει reset αλλα παλι τα ιδια.

Το ιδιο και απο το resco.Open with...(επιλογη παντα να ανοιγη με αυτο αλλα τιποτα.:(

Kανε παλι εγκατασταση το προγραμμα μπας και το εμφανισει στην προσθαφαιρεση και βγαλτω soft reset και παλι τα ιδια με resco και config tool, αν παλι τιποτα πηγαινε στα settings του core player και κανε τα αρχεια να παιζουν με core αν πετυχει δοκιμασαι παλι την διαδικασια με resko, tool. Δεν μπορει καποια συνταγη θα πετυχει.

Καλο ειναι οταν σεταρουμε την συσκευη και φτανουμε σε καποιο σημειο να περνουμε backup και μετα να αρχιζουμε δοκιμες με αγνωστα προγραμματα.

Ελπιζω να γλιτωσεις το hard.

 

edit:Δοκιμασαι και με sktools, category-all-file types

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

kalimera... kserei kaneis kamia istoselida pou na leei gia tis efarmoges tch p3650... pou eiparxoun ... k ti kanei i kathemia... diladi poia einai i efarmogi "analitika" k "poios einai o skopos" tis gia tin siskevi...
Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα φάκελο my pictures στην κάρτα μνήμης μου k πέρασα όλες μου τις φωτό στο κινητό μέσα σε αυτό τον φαλεκο,εχονταστες χωρισμένες σε άλλους υποφακέλους! αλλα δεν μου τις βγάζει όταν πάω να τις δω μέσο του κύβου στις εικόνες γιατί? τι πρέπει να κάνω??θέλω να τις έχω στην κάρτα μνήμης γιατί είναι πολλές!

Αναφορά μηνύματος

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα φάκελο my pictures στην κάρτα μνήμης μου k πέρασα όλες μου τις φωτό στο κινητό μέσα σε αυτό τον φαλεκο,εχονταστες χωρισμένες σε άλλους υποφακέλους! αλλα δεν μου τις βγάζει όταν πάω να τις δω μέσο του κύβου στις εικόνες γιατί? τι πρέπει να κάνω??θέλω να τις έχω στην κάρτα μνήμης γιατί είναι πολλές!

 

Storage Card/DCIM/100MEDIA

Σ' αυτόν τον φάκελο πρέπει να είναι οι φωτογραφίες στην microsd για να τις δει ο κύβος.

Είναι ο απλούστερος τρόπος.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Storage Card/DCIM/100MEDIA

Σ' αυτόν τον φάκελο πρέπει να είναι οι φωτογραφίες στην microsd για να τις δει ο κύβος.

Είναι ο απλούστερος τρόπος.

 

πρεπει να ειναι χυμα ολες μαζι μεσα για να τισ δειχνει η μπορω να τισ εχω κ μεσα σε φακελουσ ανα κατηγορια που τις θελω?

δεν υπαρχει τροπος να τισ βλεπω απο τον κυβο κ να εχω τις φωτο σε φακελους?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έκανα ένα φάκελο my pictures στην κάρτα μνήμης μου k πέρασα όλες μου τις φωτό στο κινητό μέσα σε αυτό τον φαλεκο,εχονταστες χωρισμένες σε άλλους υποφακέλους! αλλα δεν μου τις βγάζει όταν πάω να τις δω μέσο του κύβου στις εικόνες γιατί? τι πρέπει να κάνω??θέλω να τις έχω στην κάρτα μνήμης γιατί είναι πολλές!

Αναφορά μηνύματος

 

Μπορείς να αλλάξεις και το "παράξενο" Directory που αναφέρει σωστά ο φίλος Οδυσσέας σε αυτό που ζητάς με τη βοήθεια του Schaps Advanced Configuration Tool v2.1.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις και το "παράξενο" Directory που αναφέρει σωστά ο φίλος Οδυσσέας σε αυτό που ζητάς με τη βοήθεια του Schaps Advanced Configuration Tool v2.1.

 

δλδ με αυτο το προγραμμα θα μπορω να εχω τισ φωτο μου σε φακελους κ να μου τις βγαζει κ στον κυβο! μπορεις να μου εξηγησεις λιγο αναλητικα πως θα το κανω γιατι οπως ξες ειμαι λιγο ψηλο ασχετος??plzzzz (αυτο το προγραμμα που μου ειπες να κατεβασω δεν υπαρχει στα ελληνικα? γιατι κ τα αγγλικα μου ειναι χαλια?)

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δλδ με αυτο το προγραμμα θα μπορω να εχω τισ φωτο μου σε φακελους κ να μου τις βγαζει κ στον κυβο! μπορεις να μου εξηγησεις λιγο αναλητικα πως θα το κανω γιατι οπως ξες ειμαι λιγο ψηλο ασχετος??plzzzz (αυτο το προγραμμα που μου ειπες να κατεβασω δεν υπαρχει στα ελληνικα? γιατι κ τα αγγλικα μου ειναι χαλια?)

 

Δεν λύνεις και τόσο το πρόβλημά σου. Το ενσωματωμένο πρόγραμμα για να βλέπεις τις φωτογραφίες σου (HTC Album) έχει αυτό τον περιορισμό με του φακέλους και δεν σου δίνει τη δυνατότητα να ψάξεις μέσα σε υποφακέλους. Γιατί απλά... έτσι δουλεύει. Θα σου συνιστούσα να βάλεις το Resco Photo Viewer Pro που είναι πιο ολοκληρωμένο, κάνει αυτό που θες αλλά έχει και πολλές extra δυνατότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν λύνεις και τόσο το πρόβλημά σου. Το ενσωματωμένο πρόγραμμα για να βλέπεις τις φωτογραφίες σου (HTC Album) έχει αυτό τον περιορισμό με του φακέλους και δεν σου δίνει τη δυνατότητα να ψάξεις μέσα σε υποφακέλους. Γιατί απλά... έτσι δουλεύει. Θα σου συνιστούσα να βάλεις το Resco Photo Viewer Pro που είναι πιο ολοκληρωμένο, κάνει αυτό που θες αλλά έχει και πολλές extra δυνατότητες.

 

ναι αλλα αμα βαλω το Resco Photo Viewer Pro παλι δεν θα μπορω να ανοιγω τις φωτο μου απο τον κυβο ε?πραγμα το οποιο το θελω γιατι μου φενετε αρκετα βολικο! ουφ εχω μπερδευτει!

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

1ος τροπος :

Ανοιξε το wifi στον router Σου και μην βαλεις καθολου κωδικο. Ο router Σου καπου δειχνει ποιες συσκευες ειναι συνδεδεμενες εκεινη την ωρα και το mac address τους. Σημειωσε το καπου και μετα βαζεις ασφαλεια δηλωνοντας το στις ρυθμισεις του router.

 

2ος τροπος :

Ανοιγεις το bluetooth στη δικη σου συσκευη και απο ενα αλλο Pocket pc στειλε ενα αρχειο μεσω bluetooth. Αρχιζει να ψαχνει τις συσκευες που ειναι γυρω και μολις βρει την δικη σου , πρωτα εμφανιζει το mac address και μετα απο λιγο το ονομα της συσκευης σου. σημειωσε το σε ενα χαρτι μολις το δεις και εισαι ετοιμος.

Σε ευχαριστώ πολύ TonyK....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι αλλα αμα βαλω το Resco Photo Viewer Pro παλι δεν θα μπορω να ανοιγω τις φωτο μου απο τον κυβο ε?πραγμα το οποιο το θελω γιατι μου φενετε αρκετα βολικο! ουφ εχω μπερδευτει!

 

Ποιος είπε ότι δεν γίνεται; Για ρίξε μια ματιά εδώ. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι δεν γίνεται; Για ρίξε μια ματιά εδώ. ;)

 

δεν καταλαβα τπτ! :O ειπα ειμαι λιγο ασχετος....

 

κατι αλλο ηθελα να ρωτησω:περασα καποια τραγουδια στην καρτα μνημης μου (αρκετα) κ πατησα ανανεωση βιβλιοθηκης κ μου τα εβγαλε ολα κανονικα στο windows media player k στον κυβο αλλα επιδει μερικα τα βγαζει χωρις ονοματα κ θελω τα τα τακτοπιοισω ανα καλλιτεχνες ,αλμπουμ κτλ μπορει να μου πει κανεις πως μπορω να το κανω αυτο μεσα απο το κινητο? προσπα8υσα να το συνχρονισω μεσω AS αλλα αρχησε να μου περνα ολα τα τραγουδια που εχω στο pc στο κινητο κ δεν θελω! καμια βοηθεια plz!???

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

)kserei kaneis kamia istoselida pou na leei gia tis efarmoges tch p3650... pou eiparxoun ... k ti kanei i kathemia... diladi poia einai i efarmogi "analitika" k "poios einai o skopos" tis gia tin siskevi..:)
Link to comment
Share on other sites

)kserei kaneis kamia istoselida pou na leei gia tis efarmoges tch p3650... pou eiparxoun ... k ti kanei i kathemia... diladi poia einai i efarmogi "analitika" k "poios einai o skopos" tis gia tin siskevi..:)

 

ipmart.com θελει register, οποια εφαρμογη δεν καταλαβαινεις τι κανει, κανε ενα google και θα βρεις παλλα σιτε να την παρουσιαζουν, εχει και τοπικ με εφαρμογες.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Καιρό έχουμε να τα πούμε...

1)Ψάχνω screen protector και δεν βρίσκω πουθενά... Έφαγα όλο το mall σήμερα.Καμιά ιδέα;

 

2)Επίσης έχω πρόβλημα με το ptravelalarm, κολάει το pda καμιά φορά κ μετά το restart μου έχει βγάλει απο την κεντρική οθόνη το ptravelalarm, το εβγαλα το ξανάβγαλα κ πάλι τα ίδια... καμιά ιδέα;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Καιρό έχουμε να τα πούμε...

1)Ψάχνω screen protector και δεν βρίσκω πουθενά... Έφαγα όλο το mall σήμερα.Καμιά ιδέα;

 

2)Επίσης έχω πρόβλημα με το ptravelalarm, κολάει το pda καμιά φορά κ μετά το restart μου έχει βγάλει απο την κεντρική οθόνη το ptravelalarm, το εβγαλα το ξανάβγαλα κ πάλι τα ίδια... καμιά ιδέα;

 

Γρηγόρη έφαγες ολο το mall αλλα δεν κοιταξες στο thread

HTC TOUCH CRUISE ACCESSORIES στο #38! ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199011&page=2

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! Καιρό έχουμε να τα πούμε...

1)Ψάχνω screen protector και δεν βρίσκω πουθενά... Έφαγα όλο το mall σήμερα.Καμιά ιδέα;

 

2)Επίσης έχω πρόβλημα με το ptravelalarm, κολάει το pda καμιά φορά κ μετά το restart μου έχει βγάλει απο την κεντρική οθόνη το ptravelalarm, το εβγαλα το ξανάβγαλα κ πάλι τα ίδια... καμιά ιδέα;

 

Γεια σου ρε GREG, αν το εχεις περασει στην storage card περασε το στην μνημη της συσκευης, μερικες φορες καποια προγραμματα δεν τα εμφανιζει παντα στο Today, αν πας ομως settings->personal->today-> items και πατησεις απλως το OK τα εμφανιζει ολα, τωρα για το κολλημα δεν ξερω, εμενα δεν μου εχει παρουσιασει ποτε προβλημα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ipmart.com θελει register, οποια εφαρμογη δεν καταλαβαινεις τι κανει, κανε ενα google και θα βρεις παλλα σιτε να την παρουσιαζουν, εχει και τοπικ με εφαρμογες.

 

se efxaristw...:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικο μου... μια ερώτηση εύκολή.... το κουμπί που βρίσκεται στο πανω μέρος της συσκευής (ON/OFF) νομίζω ότι είναι λίγο πιο βαθια από ότι πρέπει ή μου φαίνεται εμένα??? Επίσης νομίζω ότι δεν είναι και πολύ ίσιο... Είναι σε όλους έτσι ή ήμουνα ο γκαντέμης της παρέας που την πάτησε???
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικο μου... μια ερώτηση εύκολή.... το κουμπί που βρίσκεται στο πανω μέρος της συσκευής (ON/OFF) νομίζω ότι είναι λίγο πιο βαθια από ότι πρέπει ή μου φαίνεται εμένα??? Επίσης νομίζω ότι δεν είναι και πολύ ίσιο... Είναι σε όλους έτσι ή ήμουνα ο γκαντέμης της παρέας που την πάτησε???

 

Ειναι 2 χιλιοστα ποιο βαθια, στο δικο μου ισιο φαίνεται.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις παρέλαβα το δικο μου... μια ερώτηση εύκολή.... το κουμπί που βρίσκεται στο πανω μέρος της συσκευής (ON/OFF) νομίζω ότι είναι λίγο πιο βαθια από ότι πρέπει ή μου φαίνεται εμένα??? Επίσης νομίζω ότι δεν είναι και πολύ ίσιο... Είναι σε όλους έτσι ή ήμουνα ο γκαντέμης της παρέας που την πάτησε???

 

To ON/OFF pliktro den prepei na einai pio bathia apo tin epifaneia tis syskevis kai sigoura den prepei na einai strabo! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...