Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος μπορεί να βοηθήσει pls:

1. Έχω κάποια cab στη main memory και θέλω να τα σβήσω αλλά δεν σβήνονται. Πείτε μου pls κάποια λύση.

2. Έχω αγορασμένο το dest αλλά θέλω να βάλω και χάρτη Τουρκίας αλλά μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης χάρτη. Υπάρχει κάποια λύση? Δέχομαι απαντήσεις και με PM.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η διαδικασία για να περάσει η M-Anime είναι η ίδια που περιγράφεται στο φόρουμ της ACE για να περαστούν τα WM6.1 ?

 

νομίζω δεν χρειάζεται το ξεκλείδωμα συσκευής, αλλά κ να το κάνεις το ίδιο είναι.. κάτι τέτοιο. :D

 

 

1. Έχω κάποια cab στη main memory και θέλω να τα σβήσω αλλά δεν σβήνονται. Πείτε μου pls κάποια λύση.

 

http://www.ipmart-forum.com

ψάξε εδώ για κάποιον άλλο unistall προγραμμα, πέρα από το default που έχουν τα windows mobile

 

2. Έχω αγορασμένο το dest αλλά θέλω να βάλω και χάρτη Τουρκίας αλλά μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης χάρτη. Υπάρχει κάποια λύση?

 

Destinator Maps

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=203715

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το μαγαζάκι και έχω κατεβάσει αρκετές φορές το χάρτη της Τουρκίας από διάφορα site αλλά >>>

ζητάει κωδικό ενεργοποίησης χάρτη[/u]. Υπάρχει κάποια λύση? Δέχομαι απαντήσεις και με PM.

Link to comment
Share on other sites

τότε βάλε το σπασμένο Destinator για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον χάρτη Τουρκίας. Σε γνήσιο Destinator μπορεί να θέλει γνήσιους χάρτες. Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι το

Touch Cruise - Ελληνικά έκδοση 1.2.3.2 για Windows Mobile 6.1

 

Μπήκα στο site της HTC http://www.htc.com.gr/download.html?logout=1

και έκανα εγγραφή αλλά μου λέει οτι το emei χρησιμοποιείτε και δεν με αφήνει να το κατεβάσω.

Το τηλ το πειρα μεταχειρισμένο.

 

Έχει κανείς το αρχείο να μου το στείλει η να μου δώσει κάνα link ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατα την γνώμη σας, ποια ειναι η καλυτερη Cooked ROM για το Touch Cruise ?

Εγω εχω περάσει την :

c_shekhar_Pola_1.60.931aCS_Build20931_Public

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!! εχω περασει την ρομ amine2 και απο οτι εχω καταλαβει μου εχει μπερδεψει την εργοστασιακη με την cooked απλα εγω περασα σαν cub μορφη στην διαχειρηση αρχειων την ρομ οπως καταλαβα.. τι εχω κανει λαθος?
Link to comment
Share on other sites

δε μπορείς να περάσεις την ROM σαν cab αρχείο. Μήπως έκανες κάτι άλλο? Για να περάσεις άλλη rom πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις την συσκευή σου κ μετά εξωτερικά, δλδ από το PC ενώ είναι συνδεδεμένο το PPC, να εγκαταστήσεις την rom που θες. Μόνο που είναι exe αρχείο, δλδ εκτελέσημο από Windows desktop, και όχι cab, δλδ εκτελέσημο για Windows Mobile.
Link to comment
Share on other sites

μια βιαστικη(η καθυστερημενη) ερωτηση, αγορασα απο το plaisio stock το touch cruise 310E

ειχε δυο ειδων stock, "επισκευασμενο" κ΄"demo" εχει εγγυηση 6μηνες κ΄μαλλον δικαιωμα αλλαγης, εκανα μ:X:X:Xα?

Καπιο σημειο που να ειναι μαζεμενες ολες οι ρυθμισεις υπαρχει???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια βιαστικη(η καθυστερημενη) ερωτηση, αγορασα απο το plaisio stock το touch cruise 310E

ειχε δυο ειδων stock, "επισκευασμενο" κ΄"demo" εχει εγγυηση 6μηνες κ΄μαλλον δικαιωμα αλλαγης, εκανα μ:X:X:Xα?

 

6 mines eggyisi mono? :confused:

 

Demo einai afta pou exoun sto katastima pros epeidiksi ston pelati.

 

Καπιο σημειο που να ειναι μαζεμενες ολες οι ρυθμισεις υπαρχει???

 

Des edw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα επισκ/νο ,ειχε διαφορα στην τιμη,το προηγουμενο τηλ. που ειχα/εχω ενα samsung d600 που κ΄αυτο ηταν "επισκευασμενο" απο σερβις της samsung κ΄δεν ειχα κανενα προβλημα.φυσικα μιλαμε για αλλη κατηγορια αλλα κ΄ηδιαφορα τιμης μεγαλη.

Δεν εχω προλαβει ακομα να "παιξω" μαζι του αλλα ειδα οτι μεσα εχει χαρτες TOM-TOM ,ευρωπαικους αλλα οχι Ελλαδα,ΓΙΑΤΙ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειδα οτι μεσα εχει χαρτες TOM-TOM ,ευρωπαικους αλλα οχι Ελλαδα,ΓΙΑΤΙ?

 

Outws i allws to TOM TOM gia ellada den tha se kalypsei mias kai den yparxoun aksiologoi xartes (akoma toulaxiston). Psakse sta katallila meri kai bres Destinator 7 kai iGO8.3.2. Afti ti stigmi einai apo ta kalytera programmata ploigisis gia Ellada.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιώ το T9 που έχει μόνιμα η M-Anime 2 Final? Πέρασα ένα disable_t9.cab που είχα αλλά δεν έκανε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλαβει ακομα να "παιξω" μαζι του αλλα ειδα οτι μεσα εχει χαρτες TOM-TOM ,ευρωπαικους αλλα οχι Ελλαδα,ΓΙΑΤΙ?

 

ψαξε να βρεις τον τελευταιο χαρτη για ελλαδα τον 8.15.2081 που τρεχει στο τομτομ 7 το τελευταιο επισης.

φυσικα ψαξε και για τα προγραματα που σου ειπε ο athanaso δοκιμασε τα και βρες ποιο σου ταιριαζει για τις αναγκες σου.

ετσι και αλλιως στο θεμα πλοηγηση το τοπιο ειναι θολο για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ετσι και αλλιως στο θεμα πλοηγηση το τοπιο ειναι θολο για την ωρα

 

Proswpika den tha xaraktiriza to topio toso tholo oso sto parelthon. Pleon yparxoun antagwnistika programmata ploigisis pou mas kanoun na koitazoume kai pera apo to Destinator. Ektos apo to Destinator 7, toso to teleftaio iGO8.3.2 me tous xartes tis Navteq, oso kai to miomap 2008 me tous xartes tis GeoIntelligence, alla kai to neo Garmin apoteloun endiaferouses epiloges.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιαννη χωρις να ειμαι ειδικος και να ξερω περισοτερα απο εσενα εγω περιμενω ακομα πιο δυνατες προτασεις.

περιμενω τομτομ και igo8 με χατρτες gi.

και κατι μου λεει οτι δεν περιμενω ασκοπα

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω καποιον απο τους παραπανω δεν θα εχω δικαιωμα να κανω για παντα τις αναβαθμισεις?

εχω το Α3850 η sd που εχει μαλλον δεν κανει?σωστα?

ευχαριστω γιατα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
περιμενω τομτομ και igo8 με χατρτες gi.

 

Afto tha itan to idaniko.

 

αν αγορασω καποιον απο τους παραπανω δεν θα εχω δικαιωμα να κανω για παντα τις αναβαθμισεις?

 

Tha mporeis na kaneis kanonika tis anabathmiseis stous xartes alla ean bgei neoteri ekdosi tou programmatos... dyskolo. Gia paradeigma osoi eixan iGO2006 den dothike i dynatotita gia anabathmisi se iGO8, eprepe na to agoraseis kai afto, kati pou einai aparaitito mias kai einai poly anwtero tou proigoumenou.

 

κανοντας χρηση wifi για ενημερωση καιρου κ.α τι χρεωσεις εχω?

 

Katholou xrewsi den exeis mesw Wifi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιαννη χωρις να ειμαι ειδικος και να ξερω περισοτερα απο εσενα εγω περιμενω ακομα πιο δυνατες προτασεις.

περιμενω τομτομ και igo8 με χατρτες gi.

και κατι μου λεει οτι δεν περιμενω ασκοπα

 

Σημασια δεν εχει μονο ο ενημερωμενος χαρτης αλλα και τροπος που κανει υπολογισμο διαδρομης το καθε προγραμμα. Και παλι για μ ενα μονοδρομος το destinator.

 

GeoIntelligence = Ngi ????????

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημασια δεν εχει μονο ο ενημερωμενος χαρτης αλλα και τροπος που κανει υπολογισμο διαδρομης το καθε προγραμμα. Και παλι για μ ενα μονοδρομος το destinator.

 

GeoIntelligence = Ngi ????????

 

στο δευτερο ναι.

στο πρωτο νομιζω οτι εχει παψει να ειναι μονοδρομος απο το καλοκαιρι.

ακομα και το φρεσκο ginius καλυτερο μοιαζει να ειναι απο το το dest,και στο θεμα του υπολογισμου διαδρομης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιώ το T9 που έχει μόνιμα η M-Anime 2 Final? Πέρασα ένα disable_t9.cab που είχα αλλά δεν έκανε τίποτα.

 

θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει εδώ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...