Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς γίνεται η εγκατάσταση ενός προγράμματος και που;;;

 

καταρχην συγχρονιζεις το pc με το pda με το activesync

Μετα κανει εξερευνηση του pocket pc και βαζεις το cab στην μνημη τηλεφωνου ή στην καρτα μνημης και μετα το βρισκεις στο pda σου με το file explorer και το κανεις εγκατασταση αναλογα που θελεις..Αν ειναι exe τοτε το κανεις επιτοπου εγκατασταση στον υπολογιστη σου και μετα γινετε αυτοματα και στο pda σου...Θα σε ρωτησει φυσικα αν θες να συνεχισει η εγκατασταση ναι ή οχι και λοιπα...Οτιδηποτε αλλο θες ρωτα ελευθερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το δεύτερο είναι ότι δεν σου δίνει την δυνατότητα επιλογής ήχου για διαφορετικές επαφές.

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότης χωρίς την ανάγκη extra προγράμματος. Μπες σε μια επαφή, ένα από τα πεδία που έχει είναι και επιλογή Ringtone.

 

Γενικότερα θα σου έλεγα ότι είναι αρχή γιαυτό και έχεις μπερδευτεί λιγάκι. Όταν το συνηθίσεις και το προσαρμόσεις στις δικές σου ανάγκες και απαιτήσεις, θα απορήσεις πως τόσο καιρό έχανες το χρόνο σου με τα Symbian! ;)

 

Για ότι άλλο θες εδώ είμαστε, απαντήσεις και λύσεις υπάρχουν για όλα! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τον ηχο πηγαινε ΕΔΩ(θελει register νομιζω),και κατεβασε το SRS WOW HD,και βαλε τις ρυθμισεις που λεει ο panosha.Κανει τον ηχο αισθητα πιο δυνατο.

 

Δες και τις δικές μου ρυθμίσεις λίγο πιο κάτω... είναι συγκεκριμένα για το Cruise και νομίζω ότι τον κάνει ακόμα δυνατότερο! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso ηρθε το screen protector....μου βγηκε η παναγια...και ακομη δεν το εχω περασει σωστα:lol::lol::lol:...Πολυ πικρα.....:cry:

 

Μη το φοβάσαι να το βγάλεις όσες φορές θέλεις. Εάν το λερώσεις ή γεμίσει σκόνη, το βγάζεις με ένα ζελοτέιπ, το πλένεις στη βρύση και με σαπούνι εάν θέλεις, το στεγνώνεις με πιστολάκι και το ξαναβάζεις. Μονάχα μη το τσαλακώσεις γιατί μετά θα φαίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αφού έχω κάνει pair με το bluetooth, και γενικά λειτουργεί κανονικά (απάντηση κλήσεων, φωνητική κλήση, ραδιόφωνο κτλ) έχω το παρακάτω πρόβλημα.

Το pda σταματάει πλέον να κάνει ήχο όταν λαμβάνω κάποιο μήνυμα (δεν έχει γυρίσει σε mute, όλα είναι στο τέρμα). Σε αντίθεση, όταν λαμβάνω κλήση το τηλέφωνο χτυπάει κανονικά (μαζί με το bluetooth).

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος?

Μήοως φτιάχνεται με τα hotfixes για το bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να τα βάλεις άμεσα.

 

Φίλε athanaso προσπαθώ να το κατεβάσω από εδώ http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9045 που είες πει σε προηγούμενο post, αλλά μου λέει ότι δεν έχω δικαιώματα. Προφανώς γιατί έχω κάνει sign in με IMEI διαφορετικό από τις συσκευές τις ACE Hellas αφού έχω πάρει το cruise από expansys. Υπάρχει άλλος τρόπος????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ θα προσπαθήσω για την εγκατάσταση :)

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Φίλε athanaso προσπαθώ να το κατεβάσω από εδώ http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9045 που είες πει σε προηγούμενο post, αλλά μου λέει ότι δεν έχω δικαιώματα. Προφανώς γιατί έχω κάνει sign in με IMEI διαφορετικό από τις συσκευές τις ACE Hellas αφού έχω πάρει το cruise από expansys. Υπάρχει άλλος τρόπος????:worry:

 

Μπορεις να τα βρεις στο Navimania...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ θα προσπαθήσω για την εγκατάσταση :)

 

Τελικά τα κατάφερα ευχαριστώ.

Το άλλο πρόβλημα είναι ότι οι επαφές μου μου βγάζουν τετραγωνα σε ορισμένα ονόματα

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

ψιλοασχετο με το cruise βεβαια αλλα επειδη ειναι η συσκευη μας,

αποφασια να κανω μια νεα καθαρη εγκατασταση προγραμματων και μεταξυ αλλων εχω εγκαταστησει μια απο τις τελευταιες εκδοσεις baterystatus.

ολα καλα λοιπον μονο που καθε λιγο και λιγακι μου πεταει ενα μηνυμα οτι μπορω να το χρησιμοποιω οπως ειναι για οσο καιρο θελω.

ξερει κανεις πως θα γινει να μην εμφανιζεται το ****μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το άλλο πρόβλημα είναι ότι οι επαφές μου μου βγάζουν τετραγωνα σε ορισμένα ονόματα

 

Τις επαφές τις έχεις στη συσκευή ή στη SIM; Να υποθέσω ότι έχεις αλλάξει τα Regional Settings σε Greek, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα συνιστούσα μια αμιγώς WWE έκδοση. Αυτές οι CHO είναι dedicated για την Ασία περισσότερο.

 

Εγώ πάντως είχα μείνει ικανοποιημένος με τις ROMs του udK.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα μια αμιγώς WWE έκδοση. Αυτές οι CHO είναι dedicated για την Ασία περισσότερο.

 

Εγώ πάντως είχα μείνει ικανοποιημένος με τις ROMs του udK.

 

Πολύ χρήσιμη πληροφορία την οποία παντελώς αγνοούσα...:O

 

Οπότε θα συμβούλευες να δοκιμάσω την "udK Diamond R4 - WWE (Build 19960.1.2.2)": http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=393429 ?

 

Μήπως ξέρεις και τι ακριβώς τρέχω από το HARD SPL http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=351964?

 

thank youuuuu....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε θα συμβούλευες να δοκιμάσω την "udK Diamond R4 - WWE (Build 19960.1.2.2)": http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=393429 ?

 

Εάν θέλεις να μπεις στον κόσμο των cooked ROMs, ναι... είναι μια καλή ROM.

 

Μήπως ξέρεις και τι ακριβώς τρέχω από το HARD SPL

 

Θα γνωρίζεις φαντάζομαι ότι με αυτές τις διαδικασίες χάνεις την εγγύηση της συσκευής σου και είσαι υπεύθυνος για ότι κάνεις. Για το λόγο αυτό συνιστώ καλό διάβασμα στην αρχή έτσι ώστε να είσαι σίγουρος για τα βήματα και τη διαδικασία. (Επειδή θα με ρωτούσες υποθέτω... η εγγύηση επαναφέρεται αρκεί η συσκευή να είναι σε λειτουργική κατάσταση να επαναφερθεί).

 

Το αρχείο που τρέχεις είναι το ROMUpdateUtility.exe. Θα επιμείνω όμως σε αυτό που είπα νωρίτερα. Καλό διάβασμα πρώτα πριν πάμε να πειράξουμε τη συσκευή μας.

 

Καλό ψάξιμο και για το τι ROM θα περάσουμε έτσι ώστε να ανταποκρίνεται στις δικές μας ανάγκες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να μπεις στον κόσμο των cooked ROMs, ναι... είναι μια καλή ROM.

 

 

 

Θα γνωρίζεις φαντάζομαι ότι με αυτές τις διαδικασίες χάνεις την εγγύηση της συσκευής σου και είσαι υπεύθυνος για ότι κάνεις. Για το λόγο αυτό συνιστώ καλό διάβασμα στην αρχή έτσι ώστε να είσαι σίγουρος για τα βήματα και τη διαδικασία. (Επειδή θα με ρωτούσες υποθέτω... η εγγύηση επαναφέρεται αρκεί η συσκευή να είναι σε λειτουργική κατάσταση να επαναφερθεί).

 

Το αρχείο που τρέχεις είναι το ROMUpdateUtility.exe. Θα επιμείνω όμως σε αυτό που είπα νωρίτερα. Καλό διάβασμα πρώτα πριν πάμε να πειράξουμε τη συσκευή μας.

 

Καλό ψάξιμο και για το τι ROM θα περάσουμε έτσι ώστε να ανταποκρίνεται στις δικές μας ανάγκες.

 

thanx για τις πληροφορίες athanaso!

Τις συνέπειες τις γνωρίζω, είχα ασχοληθεί και με τις ROMs του A701 και γενικά τα πολλαπλά upgrade κυλήσαν ευτυχώς αναίμακτα και με αρκετά χρήσιμα καλούδια εκάστοτε (Oki ROMs).

 

Έχεις δίκιο ότι πρέπει να το ψαξω περισσότερο, απλά με έπιασε τώρα μια όρεξη και είπα μήπως κάποιος με γλιτώσει χρόνο όπως και έγινε:happy:

 

Πάντως δυστυχώς γενικά δεν πολυασχολείται κόσμος με ROMs εδώ.

Θα ήταν καλό να μοιραζόμασταν εμπειρίες από διάφορες εκδόσεις μιας και με κάποια καλή μπορείς πολύ απλά και ανέξοδα να δεις τη συσκευή σου να γίνεται γρηγορότερη, πλουσιότερη, χωρίς σαβούρα στη ROM κτλ, κτλ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως δυστυχώς γενικά δεν πολυασχολείται κόσμος με ROMs εδώ.

Θα ήταν καλό να μοιραζόμασταν εμπειρίες από διάφορες εκδόσεις μιας και με κάποια καλή μπορείς πολύ απλά και ανέξοδα να δεις τη συσκευή σου να γίνεται γρηγορότερη, πλουσιότερη, χωρίς σαβούρα στη ROM κτλ, κτλ..

 

Συμφωνώ, καλό είναι ότι καλό δοκιμάζουμε να το μοιραζόμαστε με τους υπόλοιπους. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να δω βιντεακια στο youtube μεσω της καινουριας opera.Ξερω οτι με το tcpmp μπορεις να το κανεις αλλα μεσω internet explorer.Με την οπερα??

Επισης 8ελω να τα βλεπω σε ασυμπιεστη μορφη και οχι με χαμηλοτερη ποιοτητα απο αυτη στην οποια εχουν ανεβει..plz help me !!

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να δω βιντεακια στο youtube μεσω της καινουριας opera.Ξερω οτι με το tcpmp μπορεις να το κανεις αλλα μεσω internet explorer.Με την οπερα??

Επισης 8ελω να τα βλεπω σε ασυμπιεστη μορφη και οχι με χαμηλοτερη ποιοτητα απο αυτη στην οποια εχουν ανεβει..plz help me !!

 

Flash player εχεις βαλει?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι.Αν βαλω δε χρειαζεται τιποτα αλλο?? Κι επισης κατι ακομα. Καπου στις πιο πισω σελιδες ειχα δει ενα patch με το οποιο η καινουρια opera εβλεπε και ελληνικους χαρακτηρες γι αυτους που μπαινουν μεσω wind. Μηπως γινεται να μου πει καποιος απο που το κατεβαζω?? Ευχαριστω!

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές τις έχεις στη συσκευή ή στη SIM; Να υποθέσω ότι έχεις αλλάξει τα Regional Settings σε Greek, σωστά;

 

Τα Regional Settings τα έχω σε Greek Και τις επαφές τις έβαλα με αντιγραφή από την SIM

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και τις επαφές τις έβαλα με αντιγραφή από την SIM

 

Giafto exeis problima. Einai ftiagmena me diaforetiki kwdikopoiisi. Pigaine stin antistoixi epafi pou exeis problima, sbise to gramma pou exeis problima kai ksanagrapsto. Meta tha blepeis tin epafi sou kanonika! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Giafto exeis problima. Einai ftiagmena me diaforetiki kwdikopoiisi. Pigaine stin antistoixi epafi pou exeis problima, sbise to gramma pou exeis problima kai ksanagrapsto. Meta tha blepeis tin epafi sou kanonika! ;)

 

Όταν το κάνω αυτό μου γράφει ότι το όνομα είναι πολύ μεγάλο και δεν το δέχεται

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...