Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η απορία μου λύθηκε!

Για όποιον άλλο τυχόν ενδιαφέρεται για το εν λόγω bluetooth, στη συσκευασία περιλαμβάνεται τόσο μονό ακουστικό για περιπτώσεις που ενδιαφέρουν μόνο κλήσεις, όσο και διπλό (stereo) για + stereo μουσική, FM, κτλ.

βλ.

http://mobile88.com.my/bluetooth/bluetoothreview.asp?review=I-Tech_Clip_Radio&prodid=20450&cat=75&path=50,75&pg=review

 

Πόσο κοστίζει ξέρεις μήπως? Με ενδιαφέρει και μένα.

 

PS: Χεχε, με πρόλαβες φίλε RoHta :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=145554

 

Tsimpimeni timi... :confused:

 

EDIT: Yparxei bebaia kai to katastima pou to agorase o filos Dimitris (zaharakis) kai tou bgike pio ftino:

http://www.accessoryjack.com/servlet/the-570/i.Tech-Clip-Radio-Bluetooth/Detail

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, τώρα ενδιαφέρομαι περισσότερο για το http://www.itechdynamic.com/en/products_spec.asp?cid=2&pid=02060 το οποίο αποτελεί μια θετική εξέλιξη του προηγούμενου... π.χ.

Clear OLED Display

Bluetooth speciification v2.1+EDR class 2

Weight: 21.5 grams

Talk Time: Up to 7 hours^

κτλ,κτλ...

 

Είμαι 99,9% σίγουρος ότι και αυτό θα έχει 2 βύσματα (αφου και αυτό έχει 3,5mm jack οπότε του βάζουμε ότι θέλουμε) αλλά έχω φάει όλο το net και δεν έχω βρει κάτι σίγουρο. Θα πάω σήμερα να το πάρω και θα δω εκείνη την ώρα.

Το συγκεκριμένο το έχει το e-shop στα 89 ευρώ. Αν λάβουμε υπόψη τα μεταφορικά του expansys για το προηγούμενο μια η άλλη ερχεται...

Άσε που έχει και πιο ωραία χρωματάκια...

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τελικά το bluetoothάκι από εδώ: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003762

Για όποιον ενδιαφέρεται όντως περιλαμβάνει δύο είδη ακουστικών, ένα μονό και ένα διπλό!Μένει να διαπιστώσουμε συμβατότητα με το cruise, προς το παρόν φορτίζει...:O

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τελικά το bluetoothάκι από εδώ: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003762

Για όποιον ενδιαφέρεται όντως περιλαμβάνει δύο είδη ακουστικών, ένα μονό και ένα διπλό!Μένει να διαπιστώσουμε συμβατότητα με το cruise, προς το παρόν φορτίζει...:O

απο τα χαρακτηριστικα του φαινεται πολυ καλο. ενημερωσε μας για την συμβατοτητα με το cruise και τις εντυπωσεις σου.

περιμενουμε φιλε :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

απο τα χαρακτηριστικα του φαινεται πολυ καλο. ενημερωσε μας για την συμβατοτητα με το cruise και τις εντυπωσεις σου.

περιμενουμε φιλε :)

 

Να σας πω εγώ που το έχω 2-3 βδομάδες. Συνεργάζεται πολύ καλά με το polaris μου, εξαιρετική ποιότητα ήχου (ειδικά αν πάρετε και ένα ζευγάρι nosie cancelling ακουστικά, π.χ. shure ή της creative που έχω εγώ), πολή καλή λήψη FM radio, clear συνομιλίες, ακόμη και στο αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο.

Απλά ένα μικρό προβληματάκι: Όταν ακούω μουσική και με πάρουν τηλέφωνο και απαντήσω με το button του bt, τότε γίνεται mute to Polaris και πρέπει να ανεβάσω πάλι την ένταση. Έχω την εντύπωση ότι αυτό ξεκίνησε από τότε που εγκατέστησα τα bt patches, αλλά δε θυμάμαι και σίγουρα. Anyway, λεπτομέρεια.

Λίγο προσοχή θέλει και με την αυτονομία. Αν π.χ. ακούς ραδιόφωνο και μετά ξεχάσεις να το κλείσεις, τότε πάνω από 4-5 ώρες δεν κρατάει. Η maximum αυτονομία (αν το χρησιμοποιείς μόνο ως bt headset) όμως είναι πολύ ικανοποιητική (μου έχει κρατήσει και 4 μέρες).

Τέλος, συνοδεύεται και από φορτιστή USB, αλλά δυστυχώς σε εμένα δε φορτίζει καλά.

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω εγώ που το έχω 2-3 βδομάδες.

Τέλος, συνοδεύεται και από φορτιστή USB, αλλά δυστυχώς σε εμένα δε φορτίζει καλά.

 

Τι εννοείς φίλε kterz? Νομίζω ότι μια χαρά φόρτισε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω χωρίς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

Θα΄χω πρόβλημα αν εγκαταστήσω κάποιο αργότερα;

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω χωρίς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

Θα΄χω πρόβλημα αν εγκαταστήσω κάποιο αργότερα;

 

εννοείτε πως οχι:)για το cruise δεν μιλάς?

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά το σκέφτηκα επειδή είδα ότι έχει πλήκτρο για πλοήγηση μήπως και συνεργάζεται με κάποιο συγκεγκριμένο που έχει προεγκατασταθεί.Το πλήκτρο μπροστά είναι συντομία για οποιοδήποτε προγραμμα ορίσεις; Πχ destinator 7.

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω χωρίς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

Θα΄χω πρόβλημα αν εγκαταστήσω κάποιο αργότερα;

 

Φυσικά και όχι...εγώ το αγόρασα σκέτο και τώρα έχω εγκαταστημένα όλα τα δυνατά προγράμματα πλοήγησης...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά το σκέφτηκα επειδή είδα ότι έχει πλήκτρο για πλοήγηση μήπως και συνεργάζεται με κάποιο συγκεγκριμένο που έχει προεγκατασταθεί.Το πλήκτρο μπροστά είναι συντομία για οποιοδήποτε προγραμμα ορίσεις; Πχ destinator 7.

 

Ναι, και εγώ έτσι το έχω, αλλά γενικά ότι θες μπορείς να βάλεις, αν ψήνεσαι μπορείς να βάλεις και στο δίπλα κουμπί να τρέχει το iGO!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά Όπως καταλάβατε είμαι νέος σε αυτά :)

Χωρίς να θέλω να γίνομαι ενοχλητικός υπάρχει κάπου να βρώ μερικά προγράμματα πλοήγησης και οδηγείες (για αρχάριους) εγκατάστασεις;

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά Όπως καταλάβατε είμαι νέος σε αυτά :)

Χωρίς να θέλω να γίνομαι ενοχλητικός υπάρχει κάπου να βρώ μερικά προγράμματα πλοήγησης και οδηγείες (για αρχάριους) εγκατάστασεις;

 

Όλοι για να ρωτάμε και να μαθαίνουμε ε΄΄ιμαστε εδώ φίλε μου...:happy:

Τσέκαρε αυτό το πολύ πολύ πολύ πολύ χρήσιμο site:

http://www.ipmart-forum.com

Θέλει ένα απλό login με valid email και...καλως όρισες!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι απλά το σκέφτηκα επειδή είδα ότι έχει πλήκτρο για πλοήγηση μήπως και συνεργάζεται με κάποιο συγκεγκριμένο που έχει προεγκατασταθεί.Το πλήκτρο μπροστά είναι συντομία για οποιοδήποτε προγραμμα ορίσεις; Πχ destinator 7.

 

 

Mporeis akoma na antistoixiseis se ena pliktro perissoteres apo mia leitourgies/efarmoges... ;)

 

HButton

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ παιδιά Όπως καταλάβατε είμαι νέος σε αυτά :)

Χωρίς να θέλω να γίνομαι ενοχλητικός υπάρχει κάπου να βρώ μερικά προγράμματα πλοήγησης και οδηγείες (για αρχάριους) εγκατάστασεις;

 

Edw tha breis apantiseis stis prwtes kai simantikes apories sou! Kali arxi! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις το πήρα....Δεν το έχω βγάλει από το κουτί του ακόμα.

Το πήρα με το iGo Τελικά γιατί η διαφορά ήταν 65 ευρώ χωρίς αυτό.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε kterz? Νομίζω ότι μια χαρά φόρτισε σε μένα.

 

Από το κανονικό καλώδιο φορτίζει κανονικά. Απλά προχθές που το πρωτοδοκίμασα (μιλάμε για το iTech Clip Radio για όποιον έχει χάσει τη μπάλα) να το φορτίσω με το USB καλώδιο, δε φόρτιζε. Προφανώς εγώ έχω ελαττωματικό USB καλώδιο. Συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Από το κανονικό καλώδιο φορτίζει κανονικά. Απλά προχθές που το πρωτοδοκίμασα (μιλάμε για το iTech Clip Radio για όποιον έχει χάσει τη μπάλα) να το φορτίσω με το USB καλώδιο, δε φόρτιζε. Προφανώς εγώ έχω ελαττωματικό USB καλώδιο. Συμβαίνει...

 

Μολις πάω σπίτι θα το δοκιμάσω...

πάντως αν τελικά φταίει το καλώδιο δεν ξέρω αν είναι εύκολο να βρεις USB με τέτοιο βύσμα, νομίζω είναι μικρότερο αό το miniUSB.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι πρώτες μου εντυπώσεις!!!!!

Στην αρχή απογοητεύτηκα (είπα να ξεφύγω από Nokia και Sony αλλά εδώ μου φαίνεται παραέφυγα).Όμως σιγά σιγά το συνηθιζω.Άρχισα να το δουλεύω λίγο.

Το πρώτο πρόβλημα που βρήκα είναι ο ήχος κλήσης....δεν είναι αρκετά δυνατός.Είναι το ηχείο του;;; ή διορθώνεται;;

Το δεύτερο είναι ότι δεν σου δίνει την δυνατότητα επιλογής ήχου για διαφορετικές επαφές. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ;;;;

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Για τον ηχο πηγαινε ΕΔΩ(θελει register νομιζω),και κατεβασε το SRS WOW HD,και βαλε τις ρυθμισεις που λεει ο panosha.Κανει τον ηχο αισθητα πιο δυνατο.Για τα αλλα,δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

athanaso ηρθε το screen protector....μου βγηκε η παναγια...και ακομη δεν το εχω περασει σωστα:lol::lol::lol:...Πολυ πικρα.....:cry:
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται η εγκατάσταση ενός προγράμματος και που;;;

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...