Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

warrant

δέν υπάρχει λόγος να βάλεις το Gps Gate. Απλά πρέπει να αντικαταστήσεις το GpsLib.dll του dest.6.1 με αυτό του dest 7.0 και παίζει κανονικά...

 

(η λύση αυτή δουλευει και την βρήκα απο το site της htc. και τον φίλο panosha.)

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=7426

 

Σε περίπτωση που ΔΕΝ μπορείς να μπείς στο forum της HTC

το GpsLib.dll το βρίσκεις πάλι απο τον panosha στο link..

http://rapidshare.com/files/86440027/Touch_Cruise_Destinator_6.zip.html

 

Aντικαθιστούμε το αρχείο GpsLib.dll στην θέση DestinatorApps\Destinator

Link to comment
Share on other sites

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=7434&page=2

ΝΟ11

 

Κι ομως υπαρχει! Μετα απο συνομιλια που ειχα με τον φιλο tsipistri,

μου ειπε να ψαξω οτι αρχεια .ttf εχω μεσα. Και βρηκα εκτος αυτα των Windows, τα οποια δεν τα πειραξα, αλλα δυο μεσα στο Whether Pannel, το οποιο ειναι προγραμμα καιρου.

Τα διεγραξα, soft reset, και το comm Manager εχει παλι τα Ελληνικα κανονικα!

Οποιος εχει το ιδιο προβήμα, ας κανει ενα Find οτι ttf αρχεια εχει, με το Resco explorer για παραδειγμα, και οτι αρχεια βρει, τα οποια χρησιμοποιει καποιο προγραμμα που τρεχει, ας τα βαλει σε εναν αλλο φακελο, σαν Backup, και μετα απο Soft reset, πρεπει να μην υπαρχει αλλο το προβλημα.

παλι τα Ελληνικα κανονικα!

Οποιος εχει το ιδιο προβήμα, ας κανει ενα Find οτι ttf αρχεια εχει, με το Resco explorer για παραδειγμα, και οτι αρχεια βρει, τα οποια χρησιμοποιει καποιο προγραμμα που τρεχει, ας τα βαλει σε εναν αλλο φακελο, σαν Backup, και μετα απο Soft reset, πρεπει να μην υπαρχει αλλο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά … με σώσατε. :)

 

Πράγματι ένα αρχείο ttf έκανε τη ζημιά.

Πολύ σωστά μάντεψε ο lagoudakis πως πέρασα ένα λεξικό σήμερα (SlovoEd)

Αυτό πήγε και έβαλε ένα αρχείο στα Windows που ονομάζεται «NewtonUni.ttf»

 

Για όσους πάθουν το ίδιο, να ξέρουν πως υπάρχουν και άλλα 3 αρχεία ttf (cour, tahoma,tahomabld) τα οποία όμως δεν σβήνονται με τίποτα αφού ανήκουν στην ROM και προφανώς δεν προκαλούν αυτά τη ζημιά. (για να φανούν όλα αυτά, πρέπει να ρυθμίσουμε τον Resco Explorer να δείχνει τα hidden files)

 

Μόλις όμως σβήσουν το παραπάνω ttf του λεξικού (ή όποιο άλλο ttf αρχείο εκτός από αυτά του συστήματος) το πρόβλημα λύνεται.

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να σβήσω το αρχείο NewtonUni.tff αλλά μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η διαγραφή λόγω παραβίασης διαμοιρασμού ενώ δεν είναι κάποιο πρόγραμμα ανοιχτό στο παρασκήνιο.Καμία ιδέα παιδιά??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχω μια ερώτηση:

 

Μπορει καποιος να μου πει πως να περασω στο destinator 7 τους τελευταίους χάρτες; Μου ζητάει activation code?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και καλη σαρακοστη.

Εχω το PCM KEYBOARD και ενω λειτουργουσε κανονικα τωρα δεν λειτουργει.Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προσθαφαιρεσα και ειναι οκ τωρα.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει 3 ενεργα, κανε ακριβως οτι γραφω ποιο πανω, για να ειναι απενεργοποιημενο πρεπει να σου βγαλει τριγωνακι.

 

 

Edit: Αλλο ενα προγραμματακι που παιζει και με wind non stop το Musicid, βρισκει τιτλο τραγουδιου και τον καλλιτεχνη, μονο για ξενη μουσικη.

 

Ζητω συγνωμη που ξαναρωταω αλλα δεν μου εμφανιζει αυτη την επιλογη (Enable/Disable) οταν μαρκαρω επανω στο repllor.exe , αλλα διαγραφη , διαγραφη μαρκαρισμενου κτλ...Επισης ποια απο τα υπολοιπα στο ιδιο μενου πρεπει να ειναι μαρκαρισμενα γιατι μαλλον τα αλλαξα?Πως επαναφερω την αρχικη επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα προτεινετε να βαλω στο cruise για να βλεπω ταινιες με ενσωματομενους υποτιτλους ,αφου βεβαια προηγηθει μετατροπη με Νero? Δοκιμασα μετατροπη και σαν player το tcpmp αλλα η ταινια δεν μου εμφανιζει τους υποτιτλους και το μενου υποτιτλων στο tcpmp player ειναι ανενεργο!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα προτεινετε να βαλω στο cruise για να βλεπω ταινιες με ενσωματομενους υποτιτλους ,αφου βεβαια προηγηθει μετατροπη με Νero? Δοκιμασα μετατροπη και σαν player το tcpmp αλλα η ταινια δεν μου εμφανιζει τους υποτιτλους και το μενου υποτιτλων στο tcpmp player ειναι ανενεργο!

 

Γιατί δεν ενσωματώνεις τους υπότιτλους πριν μεταφέρεις την ταινία στο ppc?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη που ξαναρωταω αλλα δεν μου εμφανιζει αυτη την επιλογη (Enable/Disable) οταν μαρκαρω επανω στο repllor.exe , αλλα διαγραφη , διαγραφη μαρκαρισμενου κτλ...Επισης ποια απο τα υπολοιπα στο ιδιο μενου πρεπει να ειναι μαρκαρισμενα γιατι μαλλον τα αλλαξα?Πως επαναφερω την αρχικη επιλογη?

 

Για απενεργοποιηση θα κρατησεις παρατεταμενα με το stylus πανω στο repllor.

Τι εννοεις διεγραψες τιποτα;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ενσωματώνεις τους υπότιτλους πριν μεταφέρεις την ταινία στο ppc?

 

Πως? Με το nero 8 οσες μετατροπες και να εκανα δεν τα καταφερα!(απειρες ωρες....) Εκτος και αν υπαρχει αλλο καλυτερο προγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποιηση θα κρατησεις παρατεταμενα με το stylus πανω στο repllor.

Τι εννοεις διεγραψες τιποτα;

 

Παρατεταμενα το κραταω αλλα εμφανιζει delete, delete marked, mark duplicates, toogle checkboxes, save list..., add...,!Ολα τα υπολοιπα στο notifications queue τι πρεπει να ειναι απενεργοποιημενα?

Link to comment
Share on other sites

Πως? Με το nero 8 οσες μετατροπες και να εκανα δεν τα καταφερα!(απειρες ωρες....) Εκτος και αν υπαρχει αλλο καλυτερο προγραμμα!

 

Δεν το κανει το Nero. VirtualDubMod, εχει φιλτρα για ενσωματωση υποτιτλων. Δεν μπορω να στο στειλω, μολις μου εβγαλε προβλημα ο δισκος που το εχω, γ@@ω τα windows σου!

Ριξε και μια ματια εδω:

http://www.greeksubs.com/forum/viewtopic.php?t=1027

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μπορα να αλλαξω το ηχο που εχει στα μυνηματα?
ναι βαλε τον ηχο που θελεις στην καρτα σου(απλα μην ειναι μεγαλος σε μεγεθος)και μετα τον επιλεγεις,δεν ξερω αν παιζει εκτος απο m3,wav-amr,νομιζω οτι καποιον τυπο απο τους 2 τον παιζει αλλα δεν θυμαμε ποιον:O
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανει το Nero. VirtualDubMod, εχει φιλτρα για ενσωματωση υποτιτλων. Δεν μπορω να στο στειλω, μολις μου εβγαλε προβλημα ο δισκος που το εχω, γ@@ω τα windows σου!

Ριξε και μια ματια εδω:

http://www.greeksubs.com/forum/viewtopic.php?t=1027

 

Eυχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα προτεινετε να βαλω στο cruise για να βλεπω ταινιες με ενσωματομενους υποτιτλους ,αφου βεβαια προηγηθει μετατροπη με Νero? Δοκιμασα μετατροπη και σαν player το tcpmp αλλα η ταινια δεν μου εμφανιζει τους υποτιτλους και το μενου υποτιτλων στο tcpmp player ειναι ανενεργο!

 

Αν χρησιμοποιεις το TCMP subtitle edition (που είναι addon) τότε παίζει κανονικά υπότιτλους subrip (με την κατάληξη .srt). Πρεπει ομως να έχει το ιδιο filename και το αρχειο video και το αρχειο με τους υποτιτλους.

 

Ψαξε λιγο τις επιλογες και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεις το TCMP subtitle edition (που είναι addon) τότε παίζει κανονικά υπότιτλους subrip (με την κατάληξη .srt). Πρεπει ομως να έχει το ιδιο filename και το αρχειο video και το αρχειο με τους υποτιτλους.

 

Ψαξε λιγο τις επιλογες και θα το βρεις.

 

Eisai sigouros oti paizei .srt upotitlous? Giati to dokimasa kai den paizoun. Prepei na tous metatrepseis se smi.

An exeis ekdosh pou paizei me ta srt anebase ton tcmp kapou na to dokimasoume.

 

Edw ta paidia to exoun psaksei to thema:

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=3159

 

Gia osous den mporoun na mpoun sto parapanw forum, edw einai o Player:

http://www.smartphone-freeware.com/download-tcpmp-0-81rc-subtitles-plugin.html

 

Kai edw to programa pou kanei metroph apo srt se smi:

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Other-VIDEO-Tools/Subtitle-Workshop.shtml

Me ayto anoigoume to srt arxeio kai meta kanoume "save as" SAMI Captioning smi

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμενα το κραταω αλλα εμφανιζει delete, delete marked, mark duplicates, toogle checkboxes, save list..., add...,!Ολα τα υπολοιπα στο notifications queue τι πρεπει να ειναι απενεργοποιημενα?

 

Εχεις exe στην λιστα που εχουν τριγωνακι με θαυμαστικο?

Το προβλημα σου ποιο ειναι, σου ανοιγει συνεχεια το activesync?

Δεν πρεπει να απενεργοποιησεις τιποτα αλλο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω ένα εκνευριστικό πρόβλημα.

Ρυθμίζω το ξυπνητήρι για την επόμενη ημέρα, αλλά το ξυπνητήρι κοιμάται πιο βαθιά κι από μένα.

Εχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση το mobile shell, και όταν το πρωί πια ξυπνήσω και ανόιξω την οθόνη,

τότε θυμάται να χτυπήσει το ξυπνητήρι....

Καμιά ιδέα κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...